عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي

  عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي
  1397/04/24
  گروه اجتماعي: عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و فضاي مجازي کشور گفت: با شروع دوره اصلاحات از سال 76 و با پرده دري هنر پيشه هاي سينما الگو سازي هاي بي حجابي در کشور صورت پذيرفت.
 • وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند

  وکيل‌الدوله ها تيغ نظارت مجلس را کند کرده‌اند
  1397/04/24
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون نمايندگان ولايي با بيان اينکه به عملکرد نظارتي مجلس نمره صفر مي‌دهم، گفت: متاسفانه در مجلس دهم به لحاظ تعداد نمايندگان وکيل الدوله ضعف نظارتي خيلي پررنگ‌تر شده است. عملکرد نظارتي مجلس در ادوار مختلف متفاوت است، در برخي دوره‌ها اقتدار نمايندگان مجلس و توصيه‌ناپذيري‌شان دولت‌ها را مجبور به پاسخگويي درخصوص عدم اجراي قوانين کرده است و در برخي ادوار نيز مسئولين دولت وقت با تهديد و تطميع نمايندگان و عدم اجراي پروژه‌هاي عمراني و ... در حوزه‌هاي انتخابيه، نمايندگان را مجبور به همراهي با دولت کرده‌اند؛ اتفاقي که به عقيده ابوالفضل ابوترابي در دوره دهم مجلس شوراي اسلامي درحال رخ دادن است.
 • نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم

  نقش منافقين در به حاشيه راندن مطالبات صنفي مردم
  1397/04/17
  سرويس سياسي: دبير کل بنياد هابيليان گفت: منافقين از ده سال پيش روي سياستمداران آمريکايي متمرکز شده اند، اما ميزباني، حمايت و پشتيباني آنها از سوي کشورهاي اروپايي صورت مي گيرد حمايت هاي اطلاعاتي و امنيتي آنها با سرويس هاي امنيتي موساد اسرائيل و سيا آمريکاست؛ تأمين کننده مالي اين سازمان کشورهايي نظير کشور عربستان است و اينکه تصور کنيم فقط فرانسه پشت پرده اين ماجراست اشتباه بوده و فرانسه نمادي از اين حمايت هاي زنجيره اي است.
 • افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي

  افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي
  1397/04/10
  گروه اجتماعي: آماري که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي ارائه مي دهند 9درصد از جمعيت معتاد کشور را زنان تشکيل مي دهند همچنين آماري که سازمان زندان ها نشان مي دهد که طبق آن نيمي از زندانيان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر مي برند کم شدن سن جرم و بزهکاري در واقع نشان دهنده افزايش خشونت اجتماعي در جامعه است. زنان جزو نخستين قربانيان بسياري از آسيب ها و انحرافات اجتماعي هستند. در اين ميان اعتياد اگر نه اولين و عمده ترين، بلکه يکي از مهمترين آنان است. تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد، عمدتا پديده اي مردانه است. اعتقاد بر اين است که زنان نسبت به مردان کمتر به سوي اعتياد روي مي آورند. به خصوص در جامعه ايران که اعتقادات و عواطف مختلف مادرانه و همسرانه به چشم مي خورد. اما پديده اعتياد چيزي فراتر از جنسيت است. آماري که در سال هاي اخير نشان دهنده روند صعودي اعتياد در ميان زنان و بانوان است.
 • سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد

  سَردار آذربايجاني خود را براي همه دربان مي‌ناميد
  1397/04/10
  سرويس سياسي: شفيع‌زاده همان سرداري که ايده‌ي تاسيس توپخانه‌ي سپاه را داد و خود پيشقدم به سرانجام رساندن ‌آن شد، سرداري که هنوز در شهر خودش غريب است. مردان بزرگ هر کدام قصه‌اي در پس زندگي چريکي خود دارند که به دور از خوي توفنده و جنگنده‌ي ظاهري ايشان است. مردان الهي که در دامان مادري پاک سرشت قد علم کرده و معادلات جهانيان را در هشت سال جنگ تحميلي بهم ريختند و حماسه‌اي خلق کردند که آوازه‌ي آن تا سال‌ها در گوش جهان طنين‌انداز خواهد شد. حسن شفيع‌زاده نيز بي‌شک يکي از همان سرداران عاشورايي است که نامش دل‌هاي دوستان را گرم و پشت دشمنان را به لرزه مي‌انداخت. همان شيربچه‌ي آذربايجان که توپخانه‌ي سپاه را بنا نهاد و نامش را در دفتر هشت سال دفاع مقدس با رنگ خونين شهادت ماندگار کرد. اينک هم‌نشين خواهري شده‌ايم که در سايه‌ي حسن بزرگ شد و زبان گوياي زندگاني سردار عاشورايي گرديده است.
 • وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي

  وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي
  1397/04/03
  گروه اجتماعي: اگرچه چندين سال متوالي است که مسئولين شهري تبريز خبر از ساماندهي وضعيت دستفروشان مي‌دهند اما همچنان قطار بي نظم دستفروشان بر روي ريل بازار ازدحام فراواني ايجاد مي‌کند.
 • دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند

  دولت بايد روحيه خدمت را جايگزين وادادگي کند
  1397/04/03
  سرويس سياسي: عضو فراکسيون اميد گفت: هنر دولت اين نيست که در شرايط آسان کشور را اداره کند بلکه هنر زماني است که در شرايط سخت و دشوار مشکلات کشور و مردم را حل و کشور را اداره کند.
 • نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه

  نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه
  1397/03/27
  گروه اجتماعي: هر چند در جهان امروز نقش سازمان هاي مردم نهاد، موسوم به 'سمن'ها، در کمک به حل مشکلات مبتلابه جوامع در حوزه هاي مختلف از جمله محيط زيست بر کسي پوشيده نيست، اما به نظر مي رسد اين موضوع در طرح احياي درياچه اروميه آن چنان که بايد جدي گرفته نمي شود. غفلت از ظرفيت 'سمن' ها در طرح هاي ستاد احياي درياچه اروميه به حدي آشکار است که مجيد خدابخش، استاندار آذربايجان شرقي، بارها بر ضرورت تغيير اين نگرش و ميدان دادن به اعضاي سازمان هاي مردم نهاد براي کمک به نجات اين پهنه آبي جهاني تاکيد کرده است.
 • اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد

  اروپا مي‌خواهد کلاه گشاد برجام را با دست خودمان بر سرمان بگذارد
  1397/03/20
  سرويس سياسي: به گفته مديرمسئول روزنامه کيهان،‌ آمريکا کلاه گشاد برجام را سر ايران گذاشت و حالا اروپا همان کلاه را به دست خودمان داده و مي‌گويد خودتان اين کلاه را سرتان بگذاريد.
 • بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني

  بررسي ريشه‌هاي مزاحمت خياباني
  1397/03/13
  گروه اجتماعي: رعايت حجاب مي تواند سدي در برابر مزاحمت هاي خياباني به شمار رود ولي اطلاع رساني صحيح نيز عامل مهمي است که مورد غفلت واقع شده است.
 • سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است

  سرنوشت ايران، نظام و دولت به يکديگر گره خورده است
  1397/03/13
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه سرنوشت ايران، نظام و دولت در مقطع کنوني به يکديگر گره خورده است،‌ گفت: عملکرد و مواضع برخي افراد را در جهت خواست دشمنان است.
 • حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت

  حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت
  1397/03/06
  سرويس سياسي: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: حجت الاسلام حسني در بحث دفع اشرار و ضدانقلاب در منطقه آذربايجان، محافظت از خط امام خميني (ره) و پيروزي انقلاب اسلامي نقش به‌سزايي داشت.
 • وداع با مرگ سلام به زندگي

  وداع با مرگ سلام به زندگي
  1397/03/06
  گروه اجتماعي: اروميه به عنوان قطب پيوند کليه در کشور و کشورهاي همسايه شناخته مي شود، پيوند سالانه بيش از 100 کليه به افرادي که داراي نارسايي هاي کليوي بوده و حداقل هر هفته 3 تا 4 بار با مراجعه به مراکز دياليز تحت درمان و سم زدايي بدن قرار مي گيرند.
 • 170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند

  170 هزار زنجاني با بحران آب دست و پنجه نرم مي کنند
  1397/03/01
  گروه اجتماعي: بر اساس آمار ارائه شده از سوي مديرعامل شرکت آب و فاضلاب روستايي استان زنجان در حال حاضر 170 هزار زنجاني از بحران آب رنج مي برند.
 • بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ

  بدعهدي ذاتي آمريکايي ها اين بار در پوشش ترامپ
  1397/03/01
  سرويس سياسي: خروج آمريکا از برجام باز هم نشان داد که آمريکا به يک سند بين المللي پايبند نيست و اين کشور تا چه حد گرفتار بدعهدي است، بدعهدي که در ذات سياستمداران روباه صفت آمريکايي نهادينه شده و تنها براي فريب دادن ملت ها آنها را سرگرم به معاهده هاي بين المللي مي کنند که خود هيچ اعتقادي به آن ندارند و پايبند نيستند.
 • پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان

  پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان
  1397/02/23
  گروه اجتماعي: »پانسيون آموزشي« عنواني است که از مدتي قبل توسط برخي اساتيد آموزشگاه‌هاي علمي و به‌خصوص در حوزه کنکور مطرح شده، عنواني که نه تنها نظارتي بر عملکرد آن وجود ندارد بلکه حتي مجوزي هم براي آن صادر نمي‌شود.
 • وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي

  وفاق ملي ضامن حفظ اقتدار ملي
  1397/02/23
  سرويس سياسي: مسئولان و فعالان سياسي استان اردبيل تاکيد دارند که با وفاق ملي و سياست هاي منطقي و شجاعانه مي بايست ضمن دفاع از برجام به ناقضان پيمان هاي بين المللي فهماند که دوران زورگويي و حرکت هاي يکجانبه به سر آمده است.
 • بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند

  بني‌آدم‌هايي که ديگر اعضاي يک‌ديگر نيستند
  1397/02/16
  گروه اجتماعي: خيلي‌ها طوري وابسته به سگ‌ها و گربه‌هاي خانگي خود شده‌اند که نسبت به رنج و درد برادرانشان بي‌تفاوت مانده‌اند. برخي‌ها آن‌گونه به گربه‌ها و سگ‌ها عشق مي‌ورزند که همسايگانشان را که از گرسنگي رنج مي‌برند، بدون کمک رها مي‌کنند.
 • مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است

  مجموعه موشکي جمهوري اسلامي شمشير برنده ولايت است
  1397/02/16
  سرويس سياسي: فرمانده قرارگاه سايبري و تهديدات نوين قرارگاه مرکزي خاتم‌الانبيا گفت: ايران در حوزه دفاعي به پيشرفت‌هاي چشمگيري دست يافته است و امروز به ساير کشورها محصولات خود را صادر مي‌کند.
 • حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم

  حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم
  1397/02/09
  سرويس سياسي: حسن روحاني در سفر دو روزه به تبريز در جلسه افتتاح همزمان پروژه‌هاي اقتصادي و زيربنايي به تشريح برخي مسائل پرداخت. حسن روحاني در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه‌هاي زيربنايي و اقتصادي در تبريز اظهار داشت: همواره در سفر به تبريز و آذربايجان روحيه مي‌گيرم و از لطف، مهمانوازي، پيوستگي و وابستگي اين مردم با خاندان اهل بيت لذت مي‌برم. وي ادامه داد: در سرزمين ما هرگاه سخن از انقلاب بوده تبريز ستون بزرگي بود و اگر حرکت تبريز در قيام 29 بهمن نبود انقلاب اسلامي به اين راحتي پيروز نمي‌شد.
 • پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي

  پول‌هاي واقعي با شغل‌هاي مجازي
  1397/02/09
  گروه اجتماعي: کسب درآمد از طريق فضاي مجازي، بار حقوقي مطالب در دنياي مجازي مخاطب‌شناسي و چگونگي جلب اعتماد مردم و... موضوعاتي بودند که در ميزگرد مهر با فعالان فضاي مجازي مورد بحث قرار گرفتند. اين‌روزها فضاي مجازي، هم‌معنا با فضاي مجازي که سال‌ها پيش بود نيست. اين‌روزها خيلي‌ از افراد صبح زود که بيدار مي‌شوند، بدون اينکه دست و صورت‌شان را بشويند، بدون اينکه لباس‌شان را عوض کنند و مسافتي را طي کنند، تنها با وسيله‌اي به نام تلفن هوشمند که همه دارند کارشان را آغاز مي‌کنند. اين دسته از افراد زياد در جامعه به رسميت شناخته نمي‌شوند؛ از خانواده‌شان که آن‌ها را شاغل نمي‌دانند بگيريد تا مسئولاني که فعالان فضاي مجازي را به عنوان خبرنگار، رابط خبري، فعال اجتماعي، هنري و هر عنوان ديگري نمي‌شناسند. مديران و فعالان فضاي مجازي از لحاظ شغلي تضمين نيستند و حتي بيمه هم ندارند اما هم از جيب‌شان هزينه مي‌گذارند و هم از عمرشان، البته در قبال فعاليت‌شان درآمدي هم کسب مي‌کنند اما حالا ديگر نمي‌دانند تا کي مي‌توانند به فعاليت‌شان ادامه بدهند.
 • آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود

  آيا موضع‌گيري ترکيه در قبال حملات موشکي عليه سوريه دور از انتظار بود
  1397/02/03
  سرويس سياسي: آنکارا سعي دارد با حفظ روابط خود با روسيه و ايران در سوريه، و نيز تقويت جايگاه ارتش آزاد سوريه به عنوان تنها اپوزيسيون موجود در مقبل بشار اسد، خود را براي دوره انتقال قدرت آماده کرده و سهم خود را با تکيه بر اکثريت سني موجود در سوريه در ميز مذاکرات افزايش دهد.
 • تعلل در اتمام راه آهن اروميه

  تعلل در اتمام راه آهن اروميه
  1397/02/03
  گروه اجتماعي: با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماه هاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده بهره_برداري نشده است. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که بر اساس آخرين وعده دولتي ها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.
 • فقر مهارتي چيست

  فقر مهارتي چيست
  1397/01/26
  گروه اجتماعي: فقر را مي‌توان ناتواني انسان در اختيار و آزادي عمل، به علت کمبود منابع مالي و يا فرصت ها، براي کيفيت بخشيدن به زندگي دانست. فقر يک پديده و ناهنجاري اجتماعي است که غالباً از توزيع ناعادلانه منابع نشأت مي گيرد، در سالهاي اخير واژه هاي ترکيبي با فقر سبب بازگشايي دريچه هايي به محيط هايي ناشناخته از زوايايي پنهان فقر شده اند که خود سبب ايجاد گفتمان هايي تازه در اين حوزه ها بوده است، فقر فرهنگي، فقر جسمي، فقر عاطفي، فقر معنوي، فقر ذهني(روحي) ، فقر مهارتي را مي توانند در اين دست واژه ها دسته بندي کرد. تا اواخر سده بيستم، در يک کليت معمول کلمه فقر،معطوف معنوي به فقر مادي بود و اين لغت به کسي اطلاق مي شد که توانايي برطرف کردن نيازهايي مادي اوليه زندگي اش را نداشت و يا در رتبه بندي بر مبناي رفاه اجتماعي، در پايين ترين رده هاي ممکن، قرار مي گرفت و در حقيقت اين معني و مفهوم خاص، تا به امروز نيز شامل مهمترين برداشت و کاربرد از واژه فقر در تقابل با فرهنگ عاميانه و افکار عمومي تلقي شده است.
 • احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است

  احتمال خروج آمريکا از برجام قوت گرفته است
  1397/01/26
  سرويس سياسي: يک کارشناس مسائل هسته‌اي با بيان اينکه ترامپ براي اينکه مي خواهد از برجام خارج شود، تحت فشارهاي زيادي قرار گرفته است عنوان کرد: مشخص نيست ترامپ دقيقا چه اقدامي انجام مي دهد اما آنچه که مشخص بوده اين است که ترامپ در پي اخذ امتيازهاي ديگري نظير مذاکرات موشکي، منطقه اي و حتي بازرسي از هر نقطه اي از ايران به صورت سرزده خواهد بود.
 • فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت

  فرصتي که با بي‌برنامه‌گي سوخت
  1397/01/21
  گروه اجتماعي: استان اردبيل با برخورداري از مرز مشترک با جمهوري آذربايجان زماني قطب گردشگري سلامت در منطقه شمالغرب و حتي کشور بود، اما طي سال‌هاي اخير شاهد کاهش آمارهاي اين حوزه است.
 • مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست

  مقصود از حمايت از کالاي ايراني محصولات بي کيفيت نيست
  1397/01/21
  سرويس سياسي: معاون اول رئيس جمهور گفت: مقصود از حمايت از کالاي ايراني اين نيست که هر محصولي با هر کيفيتي به خورد مردم داده شود. بايد محصولات از کيفيت و قيمت مناسب برخوردار باشد.
 • آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان

  آب، آتش، باد، خاک؛ چهارشنبه هاي رنگي آذربايجان
  1396/12/20
  گروه اجتماعي: آذربايجان به عنوان يکي از سرزمين هاي تمدن ساز بشري در طول تاريخ، آئين ها و مراسم هاي خاص، مختلف و شاد در روزهاي پاياني سال داشته است که از چهار چهارشنبه آخر منتهي به سال جديد شروع مي شود و نام هاي آنها به ترتيب 'سو چزشنبه سي ' اود چرشنبه سي'، 'يئل چرشنبه سي' و 'تورپاق چرشنبه سي' مي باشد.
 • تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند

  تصويب طرح اعاده اموال نامشروع، ژن خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند
  1396/12/20
  سرويس سياسي: کارشناس مسائل اجتماعي گفت: تصويب طرح اعاده اموال نامشروع توسط نمايندگان مجلس شوراي اسلامي و رسيدگي به اموال نامشروع مسئولان، ژن هاي خوب و آقازادگي را از جامعه ريشه کن مي کند.
 • عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان

  عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي در جمع آوري متکديان زنجان
  1396/12/13
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي دستگاه هاي اجرايي موجب شده تا جمع آوري متکديان در زنجانبه صورت عملي انجام نشده و اين موضوع ابتر بماند. در هفته گذشته کارگروه فرهنگي و هنري استان زنجان برگزار شد و يکي از موضوعات پيگيري اين کارگروه بحث متکديان بود.
 • نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام

  نفوذ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام
  1396/12/13
  سرويس سياسي: با بيان اينکه نفوذ؛ اسم رمز دشمن در تبليغات گسترده و شايعات عليه پيشرفت هاي نظام است، گفت: برخي ها حتي با داشتن مسئوليت در کشور، نگاهشان به غرب يک نگاه فرشته نجات است که در اينجا تنها بصيرت افزايي راهکار مقابله با ترفندخودي هاي فريب خورده خواهد بود.
 • از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه

  از عدالت‌خواهي اصلاح‌گرايانه تا عدالت‌خواهي معترضانه
  1396/12/06
  سرويس سياسي: اميد در دهه پنجم حيات انقلاب اسلامي بايد عدالت اجتماعي محروميت‌زدايي، اشتغال و در يک کلام کارآمدي نظام اسلامي را به رخ همگان بکشد و لازمه اين مسئله نيز رويکرد انقلابي همراه با عدالت اصلاح‌گرايانه(نه اصلاح طلبانه مفسدانه) و نه عدالت‌خواهي معترضانه صرف است.
 • فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي

  فراموشي کودکان کار در پيچ و خم بوروکراسي
  1396/11/29
  گروه اجتماعي: در ايران سه دستگاه نيروي انتظامي، بهزيستي و شهرداري قانونا متولي شناسايي و سامان دهي امور کودکان کار هستند ولي متاسفانه بدليل داستان هميشگي و تکراري تعدد دستگاه هاي دولتي عريض و طويل و مشخص نشدن بازيگر اصلي در توليت امور اين کودکان، مديريت و ساماندهي آنها در پيچ و خم بوروکراسي مندرس و نخ نماي اداري به محاق فراموشي سپرده مي شود.
 • بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند

  بيش از 85 فرد يا نهاد ايراني ظرف 8 ماه تحريم شده اند
  1396/11/29
  سرويس سياسي: شواهد و آمار نشان مي دهد آمريکا بعد از ترامپ تنها در طي 8 ماه و در 6 مرحله بيش از 85 فرد و يا نهاد ايراني را تحريم کرده است.
 • گردشگري زمستاني در آذربايجان

  گردشگري زمستاني در آذربايجان
  1396/11/15
  گروه اجتماعي: آذربايجان شرقي و در راس آن تبريز، داراي ظرفيت‌هاي بسياري براي ميزباني از گردشگران زمستاني است اما مسئولان براي کتاب »تبريز2018« فصل زمستان را ناديده گرفته‌اند. با آغاز سال نو ميلادي از 11دي امسال، تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد؛ يعني شهري نمونه بين شهرهاي 57کشور اسلامي در حوزه گردشگري. اين رويداد فراملي گردشگري که با عنوان »تبريز2018« شناخته مي‌شود يک‌سال است و در واقع ?فصل از سال را در برمي‌گيرد.
 • مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت

  مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد نه مي‌توان گرفت
  1396/11/08
  گروه اجتماعي: زندگي‌هاي عجيبي با مهريه‌هاي عجيب‌تر در حال شگل گرفتن است، مهريه‌هايي که نه مي‌توان داد، نه مي‌توان گرفت.
 • آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود

  آمريکا با تهديد شرکت‌هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود
  1396/11/08
  سرويس سياسي: استاد دانشکده وزارت خارجه با بيان اينکه آمريکا با تهديد شرکت هاي اروپايي مانع تجارت با ايران مي شود گفت: به عبارتي اگر بانک‌ها و شرکتهاي اروپايي مي‌خواهند با سيستم مالي آمريکا کار کنند نمي‌توانند همزمان با سيستم مالي ايران کار کنند.
 • درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود

  درآمد 45 هزار ميليارد توماني دولت از ماليات بر ارزش افزوده کجا مي رود
  1396/11/08
  گروه گزارش: طي اين سالها »شفاف‌سازي فعاليت‌هاي اقتصادي«، »مبارزه با قاچاق کالا و ارز«، »اصلاح الگوي مصرف« به عنوان اهداف تعيين شده براي اخذ ماليات بر ارزش افزوده محقق نشده چراکه براي دولت‌ها تنها » افزايش درآمدها« از محل اين نوع ماليات اهميت پيدا کرده و به همين جهت است که اين ماليات برخلاف قانون از توليدکنندگان اخذ مي‌شود.
 • کودکان کار معضل پنهان جامعه

  کودکان کار معضل پنهان جامعه
  1396/11/01
  گروه اجتماعي: پيش بيني حمايت هاي قانوني، شناسايي 73 کودک کار، نبود کودک خياباني در زنجان، فعاليت موثر سمن ها، نبود پيش بيني قانوني براي پيشگيري، لزوم ارائه آموزش هاي تخصصي براي کاهش معضلات و لزوم رسيدگي به موقع از جمله مسائلي بود که در ميزگرد با موضوع کودکان کار مطرح شد. به حتم کودکان آينده سازان و سرمايه هاي انساني آينده نگر جامعه هستند و هر نوع کوتاهي در تربيت و آموزش آنان منجر به از دست دادن اين گروه از جامعه مي شود. کودکان کار و خياباني يکي از بارزترين نمودهاي افزايش مشکلات اقتصادي به شمار مي آيد که بي توجهي به آن مي تواند ايجاد و گسترش آسيب_هاي اجتماعي را به همراه داشته باشد.
 • فرزندان طلاق قرباني منافع والدين

  فرزندان طلاق قرباني منافع والدين
  1396/10/24
  گروه اجتماعي: افزايش آمار طلاق، زنگ خطري براي جامعه و کشور است چرا که تاثيرات مخربي که طلاق بر روح و جسم کودکان وارد مي‌کند بسيار عميق بوده و نسل آينده کشور با مشکلات متعدد روحي و رواني درگير مي‌شوند. به گزارش عصرآذربايجان، زندگي ماشيني امروز در عين اينکه بسياري از کارها را براي افراد جامعه آسان کرده است و نيازهاي انسان را تا حد قابل قبولي برطرف مي‌‌کند ليکن پيشرفت تکنولوژي، خواسته‌ها و نيازهاي جديدي را در در زندگي افراد متاثر ساخته که گاها معيشت افراد جوابگوي اين نيازها نيست، البته نبايد طلاق را تماما نتيجه افزايش نيازهاي جوامع دانست چرا که انتخاب‌هاي نادرست و ناآگاهي جوانان، عامل اصلي اين اتفاق نامبارک است.
 • صدارتي به کوتاهي 3 سال به بلنداي يک تاريخ

  از توسعه صنعت تا ضبط کالاهاي وارداتي بي‌کيفيت//
  1396/10/24
  سرويس سياسي: مدت صدارت 3 ساله ميرزا تقي خان که منجر به توسعه صنعت، ضبط کالاهاي وارداتي بي کيفيت و افزايش ميزان صادرات کشور شد، نشان مي دهد که در مدت کوتاه هم مي توان به کشور خدمت کرد.
 • اعتياد آرزوهايي که دود مي شود

  اعتياد آرزوهايي که دود مي شود
  1396/10/17
  گروه اجتماعي: چشمانش از خماري باز نمي_شود، در درون ذهن بيمارش براي لحظه اي آرزوهاي بلند پروازانه ايام نوجواني اش غنچه مي زند، خانه ويلايي در کنارخودروي گران قيمت؛ پلک هايش به زور باز مي شود، عالم خيال در يک لحظه دود شده و بر باد مي رود خود را در کانال متعفني مي يابد و نفس هاي عده_اي مثل خودش لباس هاي پاره پاره او را ورانداز کرده و جيب هايش را مي گردند، موادي قرصي ... و چشمان سردش در ايام جواني به آسمان خيال هايش خيره مانده و پلک هايش که ديگر بر روي هم نمي افتند.
 • ايران سوريه نمي شود

  با نگاهي به تجمعات اعتراضي کشور//
  1396/10/17
  سرويس سياسي: اين روزهاي حوادث و ناآرامي هاي بعضي شهرها باعث شده که عده اي از روي نا آگاهي و عده اي نيز از روي غرض تبديل ايران به سوريه دوم را مطرح کنند.
 • واژه حصر بازي سياسي است يا دغدغه مردم

  واژه حصر بازي سياسي است يا دغدغه مردم
  1396/10/11
  سرويس سياسي: مساله "حصر" موضوعي بود که نه بعد از انتخابات و اغتشاشات آن اتفاق افتاد بلکه يک سال 89 بعد از مشخص شدن تلاش ها براي سرايت ناامني منطقه اي به ايران به وقوع پيوست.
 • طلاق در اردبيل9درصد کاهش يافت

  کاهش چشمگير خشونت در استان رکورددار//
  1396/10/11
  گروه اجتماعي: نمودار آسيب‌هاي اجتماعي در اردبيل پس از سال‌ها سير صعودي، در برخي آسيب‌ها حکايت از روند نزولي دارد، روندي مثبت که حاصل رويکرد علمي در پيشگيري و شفافيت آماري است. آسيب اجتماعي به مجموعه آنچه که موجب اختلال نظم عمومي جامعه اطلاق مي‌شود، نسبت داده شده است. در واقع آسيب اجتماعي پنهان و آشکار هنجارهاي جامعه را مخدوش ساخته و بهداشت رواني جامعه را هدف قرار مي‌دهد.
 • آيا پروژه آزادي نفوذي‌‌هاي انگليس محقق مي‌‌شود

  نگاهي گذرا به تعاملات دولت‌‌مردان ايراني با بريتانيايي‌‌ها//
  1396/09/26
  سرويس سياسي: تدبير و اميد دولتي است که به بهشت جاسوسان داخلي و خارجي مبدل شده و خائنان به نظام و اسلام به راحتي نفس مي‌کشند چون مطمئن هستند که سر آخر با اندک فشاري از طرف دول غربي زمينه آزادي آنان فراهم خواهد شد.
 • پهن‌بودن دام مواد مخدر براي جوانان

  معتاد نجات‌يافته: با اعتياد زندگي‌ام را به تباهي کشاندم//
  1396/09/19
  گروه اجتماعي: اعتياد کلمه اي که شايد اين روزها هر جواني پس از شنيدن آن ابتدا فرد معتاد را مورد ملامت قرار دهد اما در صورت نبود مراقبت ها و آموزش هاي لازم در اين خصوص بعدها ممکن است خود او گرفتار اين دام شده و زندگي سالمش را به سياهي و تباهي بکشاند.
 • گدايان وارداتي در زيرپوست شهر بدون‌ گدا

  دغدغه‌ پايتخت گردشگري جهان اسلام//
  1396/09/13
  سال‌هاست تبريز به شهر بدون گدا معروف است. اما گدايان وارداتي از داخل و خارج کشور با بي‌توجهي به اين شهرت پا در تبريز گذاشته‌اند. براي آن‌ها همين که تبريزي‌ها دست به جيب باشند کافيست.
 • حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95

  حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95
  1396/09/05
  گروه اجتماعي: روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود. اين خبر را مدير خدمات حمايتي مؤسسه خيريه محک در حاشيه دومين کنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي (زيستي رواني، اجتماعي و معنوي) در درمان چند‌تخصصي سرطان کودک که يکم و دوم آذر ماه در بيمارستان فوق تخصصي محک برگزار شد، اعلام کرد و گفت: »ميانگين تعداد پذيرش کودکان در سال‌هاي 94 و 95 نشان مي‌دهد که روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود.
 • راهکارهاي مقابله با تشکيل اسرائيل جديد در منطقه

  راهکارهاي مقابله با تشکيل اسرائيل جديد در منطقه
  1396/09/05
  سرويس سياسي: تشکيل "اسرائيل جديد" در منطقه چند ماهي است که سران همه‌ي کشورها را نگران کرده و به نظر مي‌رسد عمل به توصيه‌هاي رهبر معظم انقلاب توسط کشورهاي منطقه و دولتمردان کشورمان مي‌تواند راهگشاي مشکل به وجود آمده در خاورميانه باشد و از ايجاد يک بحران جلوگيري کند.
 • اشتغال جوانان تحصيل کرده دغدغه مهم مردم و دولت

  اشتغال جوانان تحصيل کرده دغدغه مهم مردم و دولت
  1396/08/21
  پس از سال ها تحصيل در محلي دورتر از خانه و کاشانه و تحميل هزينه_هاي مالي بر دوش خانواده اکنون مدت_هاست که هر صبح اول ساعت روز از خانه بيرون مي زند و هنوز که هنوز است نمي تواند دست مادر پيرش را که دسته اسکناسي را پنهاني در جيبش قرارمي دهد کنار بزند.
 • به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد

  به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد
  1396/08/21
  آقاي استاندار نمي دانم از کدامين درد استان آذربايجان غربي برايتان بگويم از درد کشاورزان که باغات خود را به دليل بي تدبيري در واردات ميوه و پايين بودن قيمت آن رها کرده اند يا از سوء تغذيه 2 هزار کودک آذربايجان غربي که نشان از فقر مالي اغلب مردم استان دارد؛ از پروژه هاي راکد عمران شهري يا از حاشيه نشيني رو به افزايش و فرسودگي مراکز آموزشي و درماني استان، به هر حال اگر وجدان خود را قاضي کنيم نمي توان انتظارات به حق مردم را ناديده گرفت.
 • ازدواج در سنين پايين راهي به سوي فقر و طلاق

  ازدواج در سنين پايين راهي به سوي فقر و طلاق
  1396/08/07
  ازدواج مرحله بسيار حساس و سرنوشت ساز در زندگي هر انسان و مورد تاکيد دين اسلام نيز است اما اينکه اين امر مقدس در سنين پايين و حتي کودکي صورت گيرد بدون شک مشکلات و پيامدهاي ناخوشايندي به دنبال خواهد داشت که فقر و طلاق از جمله تبعات آن است.
 • سپاه ضد تروريست ترين نهاد نظامي در منطقه

  سپاه ضد تروريست ترين نهاد نظامي در منطقه
  1396/08/07
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامي از جمله نهادهاي تازه تأسيس انقلابي بعد از انقلاب اسلامي است که از همان ابتدا در مقابل تماميت خواهي گروهک‌هاي ضد انقلاب ايستاد و توانست با از بين بردن گروهک‌هاي تروريستي و ضد انقلاب امينت را در کشور برقرار کند.
 • پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي

  پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي
  1396/07/30
  مشکلات معيشتي در سکونتگاه‌هاي غيررسمي اطراف شهر اردبيل به يکي از دغدغه‌هاي جدي تبديل شده است دغدغه‌اي که نگراني از سرنوشت کودکان اين مناطق را به همراه دارد.
 • توافق بد و لزوم تغيير آن از منظر رئيس جمهور آمريکا//

  برجام چارچوب حقوقي لازم براي اعمال فشار به جمهوري اسلامي ايران
  1396/07/30
  ترامپ با توجه به اختيارات قانوني خود در قانون اساسي آمريکا مي‌توانست اين توافق بد از ديدگاه خود را امضا نکند ولي با ارجاع آن به کنگره آمريکا سعي دارد از يک طرف پروژه فشار بر ايران را تا زمان تصميم کنگره کماکان حفظ نمايد.
 • شيک و مرگ آور مثل سيگار

  شيک و مرگ آور مثل سيگار
  1396/07/23
  مرگ و مير ناشي از دخانيات به ميزان 8 ميليون نفر در سال تا سال 2030 افزايش يابد که 80 درصد آن در کشورهاي در حال توسعه صورت مي گيرد و درصورت عدم برنامه ريزي و پيشگيري لازم در مهار اپيدمي دخانيات، کشورهاي ايران، مصر و پاکستان تا 40 سال آينده بيشترين ميزان مصرف دخانيات را خواهند داشت.
 • منتظر گام‌هاي مثبت ترکيه بمانيم

  منتظر گام‌هاي مثبت ترکيه بمانيم
  1396/07/23
  بايد براي همراهي بيشتر ترکيه در حل پرونده‌هاي منطقه‌اي تلاش کرد و در مواردي، ولو به طور موقت، چشم بر برخي اقدامات قبليش بست در عين حال هم آهنگ با گام‌هاي مثبت آنکارا، به سمت آنها قدم برداشت.
 • 420 هزار سالمند آذربايجاني چه نيازهايي دارند//

  تجربه‌‌اي به بهاي خميده شدن پشت سالمندان
  1396/07/16
  گروه اجتماعي: عمرگران به سرعت سپري مي‌شود و بهار و زمستان به مانند برق و باد مي‌گذرند و از کودکي پا به ايام جواني مي‌گذاريم و بر چشم هم زدني از ايام جواني به دوره ميانسالي و پيري مي‌رسيم.
 • خطر استراتژيک نفوذ صهيونيست‌ها در کردستان عراق

  خطر استراتژيک نفوذ صهيونيست‌ها در کردستان عراق
  1396/07/16
  سرويس سياسي: متأسفانه غفلت دولت آقاي احمدي‌نژاد موجب شد تا صهيونيست‌ها با موقعيتي که در سودان جنوبي براي خود رقم زدند اين کشور را به دوري از ايران وادار سازند. روند اين نوع امتيازگيري‌ها قطعاً به درهم شکستن اراده يک ملت منجر خواهد شد؛ شرايطي که مطلوب سلطه‌گران در جهان معاصر است.
 • وقتي خلأهاي روحي سگ گرداني را مد مي کند//

  سگ گرداني تهديدي عليه بهداشت عمومي
  1396/07/02
  گروه اجتماعي: خلأ هاي روحي و روابط اجتماعي موجب شده تا برخي افراد به تقليد از غرب به سگ گرداني روي آورند که اين امر به عنوان يکي از معضلات اجتماعي شهر زنجان محسوب مي شود.
 • انتصاب آقازاده‌ها باعث به وجود آمدن چه مشکلاتي مي‌شود//

  انتقاد برخي نمايندگان مجلس از ژن‌هاي خوب همکارانشان
  1396/07/02
  سرويس سياسي: اعتراض جمعي از نمايندگان مجلس در مقابل فرافکني و پاسخ‌هاي سربالاي برخي ديگر از نمايندگان باعث اميدواري است و بايد ديد که آيا مسئولان همت مي‌کنند تا از روند انتصاب آقازاده‌ها در سمت‌هاي مختلف جلوگيري کنند يا قرار است فرزندان مسئولان در آينده نه‌ چندان دور جايگزين پدرانشان در سمت‌هاي مديريتي کشور شوند.
 • جدايي کردستان راهبرد پساداعشي استکبار

  جدايي کردستان راهبرد پساداعشي استکبار
  1396/06/26
  سرويس سياسي: هدف رژيم صهيونيستي از استقلال اقليم کردستان اين است که علاوه بر تضعيف دولت مرکزي عراق، تمايلات جدايي‌طلبانه را در مناطق کردنشين ترکيه، سوريه و ايران نيز برانگيزد.
 • اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه

  اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه
  1396/06/19
  گروه اجتماعي: حمل و نقل عمومي شهر اروميه در حالي ارائه خدمات مي کند که 50 درصد ناوگان اتوبوسراني شهر اروميه فرسوده بوده و عملا کارايي خود را از دست داده اند که اين امر سبب نارضايتي مردم اين شهر مي شود.
 • دلايل اسلام ستيزي استکبار جهاني با دنياي اسلام

  دلايل اسلام ستيزي استکبار جهاني با دنياي اسلام
  1396/06/19
  سرويس سياسي: همواره انديشه دشمن بر اين قرار گرفته است تا ديگري را از پيش روي خود بردارد، تضعيف نمايد و بر او چيره و مسلط گردد. بنابراين، همه ابزارهاي درست و نادرست را به کار مي گيرد تا به اين هدف برسد؛ چرا که براي او هدف هر وسيله اي را توجيه مي کند؛ زيرا دشمني و خصومت وي، چنان رشد يافته است که اجازه نمي دهد تا درچارچوب هاي پذيرفته شده و هنجاري که از آن به حق ياد مي شود عمل کند. همواره انديشه دشمن بر اين قرار گرفته است تا ديگري را از پيش روي خود بردارد، تضعيف نمايد و بر او چيره و مسلط گردد.
 • چرخ زندگي‎ام نمي‎چرخد

  چرخ زندگي‎ام نمي‎چرخد
  1396/06/12
  گروه اجتماعي: هنوز آفتاب از خواب بيدار نشده و لحاف ابريش را کنار نزده، چادرش را سر کرده و تاريکي کوچه را با روشنايي دل به دنبال لقمه ‎ اي حلال مي ‎ پيمايد.
 • فرصت‌هاي از دست رفته بحران قطر//

  باخت ايران به ترکيه در زمين قطر و روسيه
  1396/06/12
  سرويس سياسي: ايران بايد بداند که تنها از طريق روابط سياسي و يا تصميمات سياسي به موقع نمي تواند اقتصاد خود را از نظر صادرات تقويت کند. ايران بايد محصولات قابل رقابت، با قيمت کمتر و با کيفيت بهتر توليد کند و مشکلات حقوقي و قانوني تجارت خود با ديگر کشورها را حل‌وفصل کند.
 • ازدواج کابوسي براي جوانان//

  دور شدن از زندگي اسلامي مانع تشکيل نهاد خانواده
  1396/06/05
  گروه اجتماعي: ازدواج اگر چه امر مقدسي در دين مبين اسلام محسوب مي شود اما به دليل وجود موانع بسيار امروز به کابوسي براي جوانان تبديل شده است.
 • 12شاخص دولت انقلابي

  12شاخص دولت انقلابي
  1396/06/05
  سرويس سياسي: در بررسي فرمايشات رهبر معظم انقلاب در روز تنفيذ حکم رياست جمهوري دوازدهم، به نکاتي بسيار ارزنده مي‌رسيم.
 • اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند

  اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند
  1396/05/29
  گروه اجتماعي: محمد زاده گفت: تمام تلاشم بر اين است که مديران نالايق بر اساس رابطه در شهرداري گماشته نشوند و براي اين موضوع حتي اگر مجبور شوم به تنهايي عمل خواهم کرد.
 • پاسخ کوبنده نمايندگان ملت به تحريم ها

  پاسخ کوبنده نمايندگان ملت به تحريم ها
  1396/05/29
 • صداي سکوت ناشنواياني که مسئولان نمي‌شنوند

  صداي سکوت ناشنواياني که مسئولان نمي‌شنوند
  1396/05/22
  گروه اجتماعي: اين روزها 5000 ناشنواي اردبيلي با مشکل نبود اشتغال و عدم حمايت پايدار روبه‌رو هستند و هيچ مسئولي صداي سکوت ناشنوايان را نمي‌شنود.
 • دوستي با آمريکا نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي نداشته است

  دوستي با آمريکا نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي نداشته است
  1396/05/22
  سرويس سياسي: تجربه دوستي و دست ياري دراز کردن به سوي آمريکا و همپيمانان او بارها توسط مسئولان کشوري آزموده شده است و همه آنها نتيجه اي جز بدقولي و بدعهدي آمريکايي ها براي کشورمان نداشته است.
 • زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي

  زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي
  1396/05/15
  گروه اجتماعي: کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي زنگ خطري براي والدين نهادهاي فرهنگي، متوليان بخش سلامت و عوامل انتظامي است زيرا سلامت سيگاري ها و افراد در معرض سيگار در اين استان بيشتر از ساير مناطق کشور دود مي شود و هزينه هاي اين دود بسيار سرسام آور است.
 • 6 نکته در چند و چون برجام

  6 نکته در چند و چون برجام
  1396/05/15
  سرويس سياسي: آمريکايي‌ها متن برجام را پاره کردند، روح آن را هم به آتش کشيدند. اما چند صفحه از برجام را حاضر نيستند نه پاره کنند نه آتش بزنند؛ آن چند صفحه همان تعهدات ايران است.
 • چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه

  چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه
  1396/05/08
  گروه اجتماعي: مَهريه مالي است که زن بر اثر ازدواج و به صورت توافقي مالک آن مي شود و نپرداختن آن از سوي مرد در دين اسلام، ظلم و گناه آشکار خوانده شده است؛ سنت حسنه اي که گاهي در چنبره چشم و همچشمي دختران رو به فزوني مي گذارد و به بدهکاري هاي ميلياردي و خارج از توان پرداخت پسران تبديل مي شود.
 • مرد چهل ساله و کودک نه ساله شانه به شانه هم در گيم نت‌ها //

  جولان بازي‌هاي مستهجن آمريکايي درکلوپ‌هاي بازي
  1396/05/02
  گروه اجتماعي: کلوپ‌هاي بازي يکي از محل‌هايي است که اوقات فراغت کودکان در آنجا پر مي‌شود و مشکلات ريز و درشت اين کلوپ‌ها باعث شده است که فضا براي بازي کودکان در اين گيم نت‌ها چندان مناسب نباشد.
 • پروژه نفوذ صهيونيست‌ها در جمهوري آذربايجان

  پروژه نفوذ صهيونيست‌ها در جمهوري آذربايجان
  1396/05/02
  سرويس سياسي: اکنون که غربي ها و اسرائيلي_ها با توسل به سياست نرم در پي تغيير ذائقه مردم آذربايجان هستند چرا جمهوري اسلامي ايران به فکر استفاده از اين ظرفيت در آذربايجان نباشد؟
 • اشراف دقيق اطلاعاتي سپاه قدس بر تحرکات تروريست‌ها

  اشراف دقيق اطلاعاتي سپاه قدس بر تحرکات تروريست‌ها
  1396/04/25
  سرويس سياسي: آنچه با تاييد هلاکت ابوبکر البغدادي توسط منابع داعشي مسلم مي‌شود اين است که عمر اين گروه تروريستي رو به پايان است و با توجه به نقش آمريکا، عربستان سعودي و رژيم صهيونيستي در تشکيل و حمايت مالي از اين گروه، بايد گفت که بار ديگر برنامه مثلث عربي، عبري و آمريکايي براي مديريت منطقه خاورميانه با شکست رو‌به‌رو شده است.
 • عدم تعامل ادارات حلقه مغفول شناسايي اعتياد بانوان

  عدم تعامل ادارات حلقه مغفول شناسايي اعتياد بانوان
  1396/04/18
  گروه اجتماعي: عدم هماهنگي و تعامل بين ادارات مرتبط سبب شده تاتعداد معتادان مورد شناسايي قرار نگيرد و اين امر به نوبه خود سبب مي شود تا برنامه ريزي مناسبي براي پيشگيري از اعتياد نيز تدويم و اجرايي نشود.
 • اجراي سند 2030 براي كشورهايي كه مي پذيرند الزام آور است

  اجراي سند 2030 براي كشورهايي كه مي پذيرند الزام آور است
  1396/04/18
  سرويس سياسي: امضا سند آموزشي 2030 يونسکو از سوي دولت يازدهم را شايد بتوان پس از برجام يکي از مهمترين اتفاقات کارنامه دولت روحاني دانست تا آنجا که واکنش مستقيم رهبر انقلاب نسبت به امضاي اين سند را در پي داشت.در اين بين دولتي ها به سياق هميشه راه کج دار و مريض تاييد و تکذيب را پيش گرفتند و بسياري از مسائل مطرح شده را خلاف واقع دانستند.
 • از اردوکشي هاي خياباني تا اردوکشي هاي رسانه اي

  از اردوکشي هاي خياباني تا اردوکشي هاي رسانه اي
  1396/04/11
  سرويس سياسي: اين روزها تنها مردم عادي جامعه مي بينند و عده اي در بزنگاه هاي حساس تاريخي به دنبال بهره مندي از دو قطبي هاي موجود و انتفاعات از مسائل هستند.
 • هزينه‌هاي سازش

  هزينه‌هاي سازش
  1396/03/28
  سرويس سياسي: در سال‌هاي اخير برخي از افراد و گروه‌هاي سياسي در تلاش براي عبور از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي تحت عنوان »عقلانيت« هستند. در سال‌هاي اخير برخي از افراد و گروه‌هاي سياسي در تلاش براي عبور از ارزش‌هاي انقلاب اسلامي تحت عنوان »عقلانيت« هستند.
 • مردم چشم انتظار تحقق وعده‌ها و شعارهاي انتخاباتي دولت دوازدهم//

  نگاه‌ها به سمت رئيس جمهور تيزبينانه‌تر شده است
  1396/03/07
  سرويس سياسي: عکسي که اين روزها در شبکه هاي اجتماعي و فضاي مجازي دست به دست مي شود، از مرد ميانسالي است که لباس ساده اي بر تن و عکسي از آقاي روحاني در دست و نگاهي مظلومانه به سخنران يکي از اجتماعات انتخاباتي دارد. مردي که در اين عکس کلاهش را محکم در دستانش گرفته، به خوبي نشان دهنده نهايت اميد اقشار محروم به دولت دوازدهم است.
 • مبارزه با تکدي گري آسيبي اجتماعي که متولي دل نگران ندارد

  مبارزه با تکدي گري آسيبي اجتماعي که متولي دل نگران ندارد
  1396/03/07
  گروه اجتماعي: تکدي گري يکي از معضلات اجتماعي شهر اروميه است که هيچ يک از دستگاه هاي اجرايي آذربايجان غربي نمي_خواهد بار مشکلات اين موضوع را به دوش بکشد و در کل تمام دستگاه هاي اجرايي اعلام مي کنند که متولي مبارزه با تکدي گري نيستند و اگر اقدامي در اين خصوص انجام مي شود فراتر از وظايف قانوني عمل مي کنند.
 • کودکان کار قامت هاي خميده زير گذران امور

  کودکان کار قامت هاي خميده زير گذران امور
  1396/03/01
 • خطر اساسي اجراي برنامه آموزش 2030 در ايران

  خطر اساسي اجراي برنامه آموزش 2030 در ايران
  1396/03/01
  سرويس سياسي: خطر اساسي اجراي سند 2030 در ايران، تغيير ريل تربيت به سمت تربيت مطلوب غرب است چيزي که انقلاب اسلامي خون هزاران شهيد و سختي ها و ملالت هاي فراوان براي آن داده شده تا با ارزشهاي اسلامي و قرآني جايگزين شود.
 • بيشتر بخر تا ديده شوي//

  سلب آرامش خانواده نتيجه مصرف‌گرا شدن
  1396/02/24
  گروه اجتماعي: با تغيير سبک زندگي مردم رواج پديده‌هايي مانند مصرف گرايي روز به روز افزايش يافته و اين موضوع مشکلات عديده‌اي براي خانواده‌هاي ايراني به وجود آورده است.
 • اطلاعات و مردم دو مولفه مهم امنيت

  اطلاعات و مردم دو مولفه مهم امنيت
  1396/02/24
  سرويس سياسي: مسلماً مديران بخش‌هاي مختلف سازمان‌هاي اطلاعاتي و امنيتي کشور بايد به راه‌هاي جلب مشارکت افراد جامعه در خصوص اطلاعات مردمي توجه بيشتري نمايند و در اين راه با اعتمادسازي هر چه بيشتر افراد مختلف را علاقه‌مند به کمک‌رساني در ايجاد امنيت پايدار ترغيب نمايند.
 • ضربه‌اي که مشکلات اقتصادي به بنيان خانواده‌ها زد

  ضربه‌اي که مشکلات اقتصادي به بنيان خانواده‌ها زد
  1396/02/17
  گروه اجتماعي: در حالي که چهار سال پيش روحاني در وعده‌هاي انتخاباتي‌اش از کاهش ميزان طلاق خبر داده بود آمارها نشان مي‌دهد اين حرف‌ها هيچ وقت عملي نشد تا در سايه بي_توجهي دولت آمار طلاق افزايش پيدا کند.
 • عدم توجه به کارآمدي پاشنه آشيل انتخابات

  عدم توجه به کارآمدي پاشنه آشيل انتخابات
  1396/02/17
  سرويس سياسي: کارآمدي کانديداها و عدم توجه به اين موضوع در انتخابات موضوعي است که مورد غفلت قرار مي گيرد، در حالي که بايد به موضوع کارآمدي و توانمندي کانديداها بيش از اين دقت شود.
 • شيوه درست برخورد با ترس هاي دوران کودکي

  شيوه درست برخورد با ترس هاي دوران کودکي
  1396/02/10
  گروه اجتماعي: استرس مي‌تواند به شکل‌هاي مختلفي براي کودکان خردسال پيش بيايد. ممکن است حتي جا به جايي يا خارج کردن يک وسيله کوچک از اتاق وي، فرستادن کودک به مهد کودک، جا به جا کردن منزل يا هر چيز ديگري عامل ايجاد استرس در وي باشد.
 • کسب و کار رسانه اي از انتخابات

  کسب و کار رسانه اي از انتخابات
  1396/02/10
  سرويس سياسي: اعلام اسامي تائيد صلاحيت_شدگان انتخابات رياست جمهوري و شوراي اسلامي شهر و روستا و نزديکي زمان تبليغات و انتخابات باعث گرديده عده اي با قدرت رسانه اي و گرفتن وعده هاي مالي و … در صدد تخريب يکسويه و پيروزي کانديدا مورد نظر خود باشند.
 • آسيب تغيير نقش ها در زندگي زناشويي//

  تحميل نقش ها وتضعيف بنيان خانواده
  1396/02/04
  گروه اجتماعي: خانواده در پرتو شناخت صحيح و واقع بينانه ي همسران از وظايف زناشويي وطرز تفکر و خواسته هاي يکديگر پويا وسالم وبا صفا مي شود وبدين سان بستر مناسب براي تربيت فرزنداني صالح فراهم مي_شود.
 • کانديداهاي رنگي در بازي سياسي

  کانديداهاي رنگي در بازي سياسي
  1396/02/04
  سرويس سياسي: امروزه استفاده از رنگ ها در انتخابات به عنوان نماد، توسط کانديداها مورد استفاده قرار مي گيرد ولي نبايد فراموش کرد که رنگ ها دردي از دردهاي مردم را دوا نمي کنند و لازم است کانديداها در زمينه توانمندي خود براي برنامه ريزي و نظارت تمرکز کنند.
 • رد قرمز چراغ راهنمايي فرصت کسب است//

  غم نان بر دل کودکان کار
  1396/01/27
  گروه اجتماعي: کودکان خياباني تصوير هر روزه بسياري از خيابان‌هاي اردبيل است کودکاني که غم نان چهره آن ها را کدر کرده و خيابان ها را آخرين گريزگاه قرار داده اند. دورتا دور خياباني که گفته مي‌شود، بالاي شهر، پسرک قلمرويي براي خود ساخته است. لباس‌هاي ارزاني به تن کرده و دسته 500 تايي گل سرخ را به دست گرفته است. زماني در بساطشان فقط آدامس‌هاي ارزان موزي و شکلات‌هاي 200 توماني پيدا مي‌شد، اما وقتي مشتريان طالب شاخه گل شدند، گل‌فروشي نيز به مشاغل هر روزه اضافه شد. نه تمايلي به حرف زدن دارد و نه دوست دارد به غير از فروش گل‌ها حرف ديگري بزند. هر رد قرمزي که به چراغ راهنمايي مي‌افتد فرصتي است تا کسب‌وکار را رونق بخشد.
 • کوله براني که روزي حلال را در امنيت حمل مي کنند

  کوله براني که روزي حلال را در امنيت حمل مي کنند
  1396/01/20
  کوله بري در آذربايجان غربي تا چندي پيش با خطرهاي ناشي از تردد غيرمجاز و دشواري هاي طبيعت خشن کوهستان همراه بود؛ دشواري هاي مرگباري که با مصوبه شوراي تامين اين استان در دولت يازدهم به حمل روزي حلال در حاشيه امن مرزباني تبديل شد.
 • تکليف گرايي يا رأي به انتخاب اصلح

  تکليف گرايي يا رأي به انتخاب اصلح
  1396/01/20
  رأي به اصلح در انتخابات موقعي تکليف است که در آن انتخابات، رقابت ميان يک فرد »اصلح« و چندين فرد »صالح« باشد. در اينجا بايد به آن فرد اصلح به عنوان تکليف رأي داد. اين نوع تکليف‌گرايي، مانند عمل به تکليف در انتخاب مرجع تقليد است.
 • حاشيه سازي امن سياسي و اقتصادي در آستانه انتخابات

  حاشيه سازي امن سياسي و اقتصادي در آستانه انتخابات
  1395/12/22
  حاشيه هاي سياسي و اقتصادي در کشور زماني واژه امنيت را صرف مي_کند که شبهات و دغدغه هاي نسل سوم جامعه در راستاي مطالبات مردمي مرتفع گردد.
 • نقش مخرب خرافات در بروز معضل اجتماعي طلاق

  نقش مخرب خرافات در بروز معضل اجتماعي طلاق
  1395/12/15
  بنياد مقدس خانواده، بر عشق و محبت وروابط عاطفي و صميمانه پي ريزي شده است و بهترين راه تحکيم اساس خانواده و صيانت از آن ، رعايت اخلاق انساني از سوي زن و شوهر است.
 • متکي در تبريز:

  نمي‌شود هم داعش را به وجود آورد هم ادعاي مبارزه با آن را کرد
  1395/12/15
  متکي تاکيد کرد: نمي‌شود داعش را به وجود آورد و ادعاي جنگ با داعش کرد،خودشان ادعا کردند داعش را ايجاد کرده‌اند زيرا جريان داعش خطرناک‌ترين توطئه طراحي شده توسط آمريکا و سناريوي اسرائيلي با دلار اعراب بوده است.
 • گذري بر مد و مدگرايي//

  هنجار شکني اجتماعي به بهانه ي آراستگي
  1395/12/08
  پديده مد شکلي از تقليد و پيروي و يکسان سازي اجتماعي اما متقابلا پيوسته و در حال تغيير است که از زماني به زمان ديگر و ميان طبقات مختلف اجتماعي متفاوت مي باشد مد و لباس جزيي از فرهنگ است و اگر اين جزء با کل فرهنگ در انطباق نباشد مي تواند از ابزارهاي تهاجم فرهنگي در موضوع ترويج مدهاي غربي ناسازگار با فرهنگ جامعه باشد.
 • آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه_اند و خبر از فتنه جديدي مي_دهند

  آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه_اند و خبر از فتنه جديدي مي_دهند
  1395/12/08
  دو کليد واژه آشتي ملي و تقلب دو روي يک سکه اند و خبر از فتنه جديدي ميدهد که طراحان آن براي نظام اسلامي و در آستانه انتخابات 96 در نظر گرفته اند.
 • محروميت استان تمديد شد//

  گره کور راه آهن اروميه-مراغه
  1395/12/01
  وعده نوبخت در مورد بهره_برداري از ايستگاه راه آهن نقده يکي از 5 قطعه اصلي راه آهن ملي اروميه – مراغه، در دهه فجر تحقق نيافت تا گره مشکلات اين طرح کورتر شود. راه آهن مراغه - اروميه از سال 80 آغاز شده به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه در دست اجراست ولي با گذشت 15 سال فراز و فرود هنوز به سرانجام نرسيده است.
 • مرزهاي آذربايجان غربي دروازه ورود اتباع خارجي به اروپا//

  عدم کنترل زمينه ايجاد تجارت پرسود قاچاق انسان را فراهم مي آورد
  1395/12/01
  مرزهاي آذربايجان غربي دروازه ورود اتباع خارجي به اروپا هستند که در صورت عدم کنترل زمينه ايجاد قاچاق انسان را فراهم مي_آورد. از مرزهاي آذربايجان غربي همواره به عنوان مرزهاي امن ياد مي شود ولي آنچه در اين ميان حائزاهميت است، آمار بالاي قاچاق انسان و کالا از طريق مرزهاي اين استان است.
 • زيبايي به قيمت تيغ جراحي

  زيبايي به قيمت تيغ جراحي
  1395/11/17
  کمال گرايي،چشم هم چشمي و غلبه بر ناکامي هاي گذشته از جمله عواملي است که افراد را به انجام جراحي هاي زيبايي ترغيب مي کند و به اعتقاد کارشناسان تعدادي از اين عمل ها توجيه منطقي ندارد و انجام مشاوره هاي لازم مي تواند از اين اقدام و صرف هزينه هاي هنگفت آن پيشگيري کند.
 • گفت‌وگو با کارشناس روابط بين‌الملل//

  آمريکا و اسرائيل مطالبات قومي را سياسي مي‌کنند
  1395/11/17
  حاجي‌زاده گفت: آمريکايي‌ها از تروريسم به عنوان يک ابزار سياسي استفاده کردند و در کنار آن با ايجاد تشنج در بين قوميت‌ها درصدد تکه تکه کردن جهان اسلام برآمدند اما بالاخره ترکيه متوجه اين موضوع شد.
 • وقتي عدم فرزندآوري شرط ضمن عقد مي شود

  وقتي عدم فرزندآوري شرط ضمن عقد مي شود
  1395/11/10
  برخلاف اخطارهايي که مبني بر کاهش جمعيت کشور داده مي شود در حالي از چندين سال قبل کاهش فرزندآوري به الگوي جاافتاده‌اي بين خانواده ها تبديل شده است که امروزه عدم فرزندآوري بعنوان شرط ضمن عقد مطرح مي شود.
 • لزوم حرکت يکپارچه انقلابي‌ها در انتخابات سال آينده

  لزوم حرکت يکپارچه انقلابي‌ها در انتخابات سال آينده
  1395/11/10
  در آستانه انتخابات رياست جمهوري و همچنين شوراي اسلامي شهر و روستا قرار گرفته‌ايم که مي‌طلبد جريان انقلابي براي ورود به اين عرصه بيش از پيش متحد شود.
 • وقتي عدالت اجتماعي برقرار نيست//

  حاشيه نشيني و اسکان غير رسمي چالش بزرگ توسعه زنجان
  1395/11/03
  حاشيه نشيني به عنوان يکي از چالش هاي پيش روي جوامع محسوب مي_شود که در استان زنجان نيز مانعي بزرگ براي توسعه است.
 • اپيدمي ادبيات روحاني به مديران استاني سرايت کرد//

  وقتي منتقدان افزايش ماليات بي‌سواد مي‌شوند
  1395/11/03
  اظهارنظر يک مدير اعتدالي در آذربايجان شرقي و »بي سواد« خطاب کردن کساني که سخن از افزايش ماليات آذربايجان شرقي به ميان مي آورند، نوعي تقليل‌گرايي اظهارات رئيس‌جمهور است که منتقدين خود را بي‌سواد خطاب کرد.
 • تيغ‌زني و خون‌بازي در دنياي دخترانه//

  پرورش مهره‌ي گم شد‌ه‌ تربيت دانش‌آموزان
  1395/10/26
  پديده تلخ خود آزاري و تيغ کشيدن روي بدن به موضوعي عادي در بين دختران دانش ‌آموز به دليل عدم درک شرايط آنها و فهميده نشدن توسط پيرامون مبدل شده است.
 • نفوذي را جدي بگيريم//

  رسانه‌ها بُراترين تير غرب عليه ايران
  1395/10/26
  صاحب‌نظران و کارشناسان غربي به اين نتيجه رسيده‌اند که بايد شبکه‌هاي متعدد راديويي و تلويزيوني براي ايرانيان تدارک ديده و پيام‌هاي خود را با پيشرفته‌ترين تکنولوژي روز دنيا به دستشان برسانند.
 • کمرنگ شدن ارتباط کلامي در خانواده ها//

  تضعيف روابط خانوادگي ارمغان استفاده نادرست از فضاي مجازي
  1395/10/19
  ارتباط از طريق فضاي مجازي در سال هاي اخير جايگاه قابل توجهي در بين نسل جوان جامعه ما پيدا کرده است و شبکه هاي اجتماعي در ابعاد مختلف زندگي فردي و اجتماعي افراد تأثيرگذارند. در شکل دهي به هويت نقش دارند و حتي روي ابعاد اقتصادي و اجتماعي و سياسي جوامع هم تأثيرگذارند.
 • زاکاني در تبريز:

  ده‌ها نفر همانند بابک زنجاني در دولت هستند
  1395/10/19
  رئيس شوراي عالي بسيج کشور در جلسه ناگفته‌هاي برجام گفت: جامعه ما از عدم شفافيت رنج مي‌برد و همانطور که همه مي‌دانند افرادي که در برجام مذاکره کننده بودند در خصوص 4 سند مذاکره داشته‌اند اما فقط يک سند را به مردم نشان دادند.
 • نماينده مردم تهران در مجلس نهم در اروميه//

  تفکر کرسنتي به توانمندي داخلي کشور بي‌توجه است
  1395/10/12
  نماينده مردم تهران در مجلس نهم گفت: کرسنت،آي‌پي‌سي و امثال آنها از يک تفکر بلند مي‌شود، يک تفکر که به توانمندي داخلي کشور بي‌توجه است و چشم اميد به ديگران مي‌دوزد بنابراين بر روي حق‌ دلالي و رانت تمرکز مي‌کند.
 • عصرآذربايجان گزارش مي‌دهد

  تحقق رشد علمي در آذربايجان غربي همت جدي مي‌طلبد
  1395/10/12
  تحقق رشد علمي در آذربايجان غربي و تبديل علم به ثروت همت جدي مي‌طلبد.
 • زنان قربانيان اصلي سايت‌هاي همسريابي//

  هيچ سايت همسريابي مجوز فعاليت در فضاي مجازي را ندارد
  1395/10/05
  جوامع جديد فضا را براي ارتباطات چهره به چهره و صميمي به حداقل کاهش داده‌اند، اين مسئله که ريشه در تراکم جمعيتي و اخلاقي و وسعت و گستره زياد شهرها دارد، پيامدهاي مختلفي به‌ دنبال داشته است.
 • آيا مردم از روحاني عبور مي‌کنند//

  انتخابات 96 و عدم تحقق وعده‌هاي دولت‌مردان در عمل
  1395/10/05
  رئيس دولت يازدهم هزاران بارهم از رشد اقتصادي و تورم تک رقمي سخن بگويد، مردم باور نخواهند کرد چون آنچه که در عمل مي‌بينند با ‌آن چيزي که روحاني عنوان مي‌کند، 90 درجه‌اي زاويه دارد.
 • به کجا چنين شتابان//

  تجملات اين بار در برابر فرزندآوري قد علم کرده است
  1395/09/28
  اکنون بيشتر مشکلات جامعه ما از سبک زندگي نامناسب و چشم هم چشمي هاي تجمل گرا نشات مي گيرد آن هم در زماني که موضوع افزايش جمعيت و تحديد نسل يکي از مهمترين مسايل جدي جامعه به شمار مي رود و زنگ خطري است براي سال هاي نه چندان دور رسم و رسوم نامناسب افزايش هزينه ها که از سر تفاخر در جامعه رواج دارد اهرم قدرت مندي بر وجود اين مشکلات شده است و صداقت کلام مردم مهر تائيدي بر صحت اين مطالب است.
 • عصرآذربايجان گزارش مي‌دهد

  جانشين‌پروري ضرورتي که در انقلاب اسلامي فراموش شد
  1395/09/28
  جانشين‌پروري يا به زبان ساده نخبه‌يابي و نخبه‌پروري ضرورت مهمي است که در انقلاب اسلامي به فراموشي سپرده‌ايم.
 • رئيس دفتر نمايندگي وزارت خارجه در اردبيل:

  160اتباع ايراني در زندان آذربايجان محبوسند
  1395/09/21
  رئيس دفتر نمايندگي وزارت امور خارجه در استان اردبيل گفت: از 160 اتباع ايراني 110 نفر در حال تحمل محکوميت قطعي زندان بوده و پرونده 50تبعه ديگر در مراحل دادرسي محاکم قضائي کشور آذربايجان است.
 • معاون بهداشتي و رئيس مرکز بهداشت زنجان خبر داد

  وجود بيش از 100 نوع ماده سمي در قليان
  1395/09/14
  گروه اجتماعي: معاون بهداشتي و رئيس مرکز بهداشت استان زنجان با بيان اينکه بيش از 100 نوع ماده سمي در قليان وجود دارد، گفت: مصرف قليان باعث به وجو آمدن بيماري هاي مختلف از جمله سرطان ريه، مثانه و غيره مي_شود.
 • لزوم تبيين الزامات شرکت در انتخابات براي مردم

  لزوم تبيين الزامات شرکت در انتخابات براي مردم
  1395/09/14
  سرويس سياسي: بايد از هم‌اکنون براي آماده‌سازي جامعه جهت شرکت در انتخابات گام برداشت، همچنين الزامات و ضرورت‌هاي قدم برداشتن در اين زمينه را تبيين کرد.
 • فرهنگ و فراغت دو سيبي که در قهوه‌خانه‌ها دود مي‌شوند

  فرهنگ و فراغت دو سيبي که در قهوه‌خانه‌ها دود مي‌شوند
  1395/09/07
  علي يک فارغ التحصيل دانشگاهي مي‌گويد که به دليل پيدا نکردن شغل متناسب با رشته تحصيلي و عدم نياز قهوه خانه داري به سرمايه خاص، اين شغل را به عنوان حرفه خود انتخاب کرده است تا صاحب کنج دنج شود.
 • منتظر لغو ويزاي آذربايجان براي ايراني‌ها هستيم

  منتظر لغو ويزاي آذربايجان براي ايراني‌ها هستيم
  1395/09/07
  جهانگيرزاده گفت: برنامه ريزي شده است که راه آهن »آستارا ـ آستارا« تا اواخر سال 2016 ميلادي به پايان رسانده شود.
 • رفع مشکل ازدواج جوانان از حرف تا عمل

  رفع مشکل ازدواج جوانان از حرف تا عمل
  1395/08/16
  بايد براي رفع مشکلات جوانان به صورت جدي گام برداشت، ولي در اين زمينه از حرف تا عمل فاصله زيادي وجود دارد.
 • نخبه تبريزي از بي توجهي‌هاي مسئولين مي_گويد//

  چرا اتاق فکري در سازمان‌ها براي مقابله با آسيب‌هاي اجتماعي نيست
  1395/08/09
  ولي زاده گفت: چگونه است که الان تمام کشورهاي پيشرفته با استفاده از مشاوران جامعه شناس و آسيب شناس در کنار مديران ارشد و تاثير گذار توانسته اند از راهکارهاي آنان استفاده کرده و بهره ببرند و در کشورمان چنين کارهايي صورت نمي گيرد؟
 • عصر آذربايجان گزارش مي‌دهد

  حضور متحد و يکپارچه جريان اصولگرا در انتخابات رياست جمهوري
  1395/08/09
  جريان اصولگرا در انتخابات رياست جمهوري به صورت متحد و يکپارچه شرکت مي‌کند.
 • مهم‌ترين عنصر خانواده و جامعه را دريابيم

  مهم‌ترين عنصر خانواده و جامعه را دريابيم
  1395/08/02
  زن، مهم ترين عنصر يک خانواده و جامعه است نقش ويژه زن در قالب مادر و پايه اساسي خانواده اهميت و لزوم توجه به اين قشر مهم و تأثيرگذار در جامعه را صد چندان مي کند.
 • دوقطبي‌هاي مضر جناحي و فروکاست اخلاق سياسي

  دوقطبي‌هاي مضر جناحي و فروکاست اخلاق سياسي
  1395/08/02
  نمونه تمام‌عيار دو قطبي سياسي و بسط آن به شئون مختلف جامعه را مي‌توان در مناظره ترامپ-کلينتون و افتضاح اخلاق سياسي در مناظرات انتخاباتي آمريکا جستجو کرد. شايد اين مثال نمونه‌اي باشد از تبعات دوقطبي انتخاباتي مدنظر رهبري انقلاب.
 • دروغ هايي که به اسم شهريار منتشر مي‌شود

  ثريا ابراهيمي در تمام زندگي شهريار واقعيت و موجوديتي نداشته است
  1395/07/25
  مرحوم استاد شهريار نسبت به كيف و كمّ احوال و زندگي خود چنان بي‌توجه و بي‌التفات بود كه حتي ارقام نادرست مندرج در مقدمه‌هاي ديوان‌هايش دربارة تاريخ تولدش را نيز تصحيح نكرده و حتي نسبت به تصحيحش تذكر هم نداده است.
 • چشم‌انداز مثبت روابط بين استان‌هاي مرزي ايران و ترکيه

  چشم‌انداز مثبت روابط بين استان‌هاي مرزي ايران و ترکيه
  1395/07/25
  اقدام به کودتا در ترکيه در تاريخ 25 تير ماه با وحدت وهمبستگي دولت و مردم ترکيه به هدف خود نرسيد و به محض پايان اين اتفاق، اوضاع به حالت عادي برگشت و جامعه ترکيه به صورت منسجم با مردم، دولت و احزاب فعال، مجلس، رسانه ها و بخش خصوصي در حال دفاع از دموکراسي است و در يک ارزيابي کلي مي توان گفت که وضعيت سياسي موجود در داخل کشور ترکيه کاملا مثبت و تثبيت شده است.
 • چرا بود و نبود احمدي نژاد تفاوتي به حال روحاني نمي_کند

  چرا بود و نبود احمدي نژاد تفاوتي به حال روحاني نمي_کند
  1395/07/18
  انتخابات 96 با همه اتفاقات افتاده در دولت و حواشي به وجود آمده به يک معادله چند مجهولي تبديل شده است. معادله اي که اکنون با کناره گيري احمدي نژاد از حضور در رقابتها مجهولاتش بيشتر هم شده است.
 • آمادگي براي سونامي سالمندي ضرورت اساسي امروز و آينده جامعه

  آمادگي براي سونامي سالمندي ضرورت اساسي امروز و آينده جامعه
  1395/07/18
  جمعيت سالمندان با توجه به افزايش شاخص اميد به زندگي، بهبود وضعيت رفاهي و معيشتي در ايران و جهان رو به افزايش بوده و به عنوان يک فاکتور اصلي در کشورها مورد توجه جدي دولتمردان است.
 • حاشيه‌‌نشيني و آسيب‌هاي اجتماعي

  حاشيه‌‌نشيني و آسيب‌هاي اجتماعي
  1395/07/11
  با وجود اشراف کافي بر حاشيه نشيني و فرصت‌ها و تهديدهاي ناشي از آن، کماکان اين مناطق شهري جايي در بين تصميمات کلان شهري ندارند.
 • مردم‌داري شعار نبود واقعيت بود

  نهاد‌هاي انقلابي ترجمه زميني انديشه‌هاي آسماني امام
  1395/07/11
  تأمل در فلسفه‌ي شکل‌گيري نهادهاي انقلابي، به‌روشني دغدغه‌هاي زمينيِ امام امت را نشان مي‌دهد. دغدغه‌هاي زميني، يعني همه‌ي مسائلي که مردمِ انقلابي به طريقي با آن‌ها دست‌به‌گريبان است. از معاش و مسکن گرفته تا امنيت و فکر و فرهنگِ مردم. به تعبيري، نهادسازيِ امام، ترجمه‌ي زمينيِ آرمان‌هاي انقلابي‌اش بود.
 • سال پاياني دولت و وعده‌هايي که محقق نشد//

  اميدها براي تکرار تدبير دولت رنگ باخت
  1395/07/04
  دولت يازدهم در حالي تورم تک رقمي را محصول خوش تدبيري خود مي‌داند که به عقيده‌ي کارشناسان براي تکرار آن در نيمه‌ي دوم سال جاري اميد چنداني نيست.
 • گذر مردم سالاري از کوي احزاب

  گذر مردم سالاري از کوي احزاب
  1395/06/29
  فعاليت احزاب شناسنامه‌دار يکي از ابزار دولت‌ها براي توسعه سياسي و تحقق مردمسالاري است و براي آن که فعاليت هاي سياسي در چارچوب معيني قرار گيرد، لازم است اين فعاليت ها در قالب احزاب ساماندهي شود.
 • FATF جو رسانه‌اي شد و تحريم سپاه شايعه

  FATF جو رسانه‌اي شد و تحريم سپاه شايعه
  1395/06/22
  يکي از نمايندگان زنِ آذربايجان‌شرقي در حوزه انتخابيه‌اش نماينده تام‌الاختيار تعيين کرده و خود وکيل‌الدوله‌اي براي وزيرِ محبوبش در خانه ملت شده تا تحريم سپاه به موجب FATF را شايعه بنامد و سنگِ دولت را بر سينه بکوبد.
 • شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني

  شبکه‎هاي مجازي فرصت يا تهديد براي ترويج کتابخواني
  1395/06/15
  گروه اجتماعي: امروزه شبکه‌هاي مجازي و اجتماعي زمان زيادي را براي مرور مطالب از کاربران در تمامي گروه‌هاي سني مي‌گيرند و با تغيير ذائقه‌اي که ايجاد کرده‌اند کم کم جايگزين مطالعه مکتوب از جمله کتابخواني شده‌اند.
 • معاون اول رئيس جمهور در تبرير:

  بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد
  1395/06/15
  معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد، گفت: دولت خيلي عيالوار و بزرگ شده و درآمد 210 هزار ميليارد دلاري دولت تقريبا برابر با هزينه‌هاي جاري است.
 • سهم بچه‌هاي طلاق عاطفي در آسيب‌هاي اجتماعي

  سهم بچه‌هاي طلاق عاطفي در آسيب‌هاي اجتماعي
  1395/06/07
  گروه اجتماعي: يکي از نگراني هاي جدي در جامعه، گسترش طلاق عاطفي است که فرزندان اين قبيل خانواده ها به دليل مشکلات زياد، خود عاملي بر آسيب‌هاي اجتماعي به شمار مي‌روند.
 • چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم

  چوب حراج به منابع آبي خود نزنيم
  1395/06/07
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: دولت به جاي آنکه چشم به خارج از کشور بدوزد بهتر است فرامين مقام معظم رهبري را در باب اقتصاد مقاومتي نصب‌العين خود قرار دهد.
 • عمليات ساخت نيروگاه در آبشار سوله دوکل اروميه متوقف مي‌شود

  عمليات ساخت نيروگاه در آبشار سوله دوکل اروميه متوقف مي‌شود
  1395/06/07
  گروه خبر:وزير نيرو با اشاره به اجراي عمليات ساخت نيروگاه برق آبي در منطقه سيلواناي اروميه، گفت: ساخت اين نيروگاه موجب تخريب آبشار سوله دوکل مي‌شود لذا عمليات ساخت آن متوقف مي‌شود.
 • منابع آبي جديدبه کمک احياي درياچه اروميه مي آيد

  منابع آبي جديدبه کمک احياي درياچه اروميه مي آيد
  1395/06/07
  گروه گزارش:وزير نيرو گفت: با ورود آب از منابع آبي جديد مي خواهيم بخشي از آب مورد نياز احياي درياچه اروميه را جبران کنيم.
 • فيش‌هاي حقوقي نجومي منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود

  فيش‌هاي حقوقي نجومي منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود
  1395/06/07
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: غفلت از فيش‌هاي حقوقي که مبلغ نجومي دارند منجر به تقويت روحيه اشرافي‌گري مي‌شود.
 • اعتياد و وابستگي به فضاي مجازي مشکل جوامع امروزي

  اعتياد و وابستگي به فضاي مجازي مشکل جوامع امروزي
  1395/06/07
  گروه گزارش: اينترنت ابزاري است که استفاده بيش از حد و نادرست، خطر اعتياد به آن را به دنبال دارد.
 • بررسي روابط ايران و جمهوري آذربايجان فرصت‌ها و چالش‌ها

  بررسي روابط ايران و جمهوري آذربايجان فرصت‌ها و چالش‌ها
  1395/06/07
  سرويس سياسي:با سفر معاون نخست‌وزير وقت رژيم صهيونيستي به باکو در سال 1371 مقاوله نامه افتتاح سفارت در باکو و قرارداد داير کردن خط هوايي باکو-تل آويو منعقد شد.
 • مدهاي زودگذر يادگارهاي ماندگار

  مدهاي زودگذر يادگارهاي ماندگار
  1395/06/01
  گروه اجتماعي: تاتو يا همان خالکوبي قرن‌هاي متمادي در بين قبايل ريشه داشته است.
 • توليد 4 مگاوات برق به قيمت نابودي مرتفع‌ترين آبشار اروميه

  توليد 4 مگاوات برق به قيمت نابودي مرتفع‌ترين آبشار اروميه
  1395/06/01
  گروه گزارش: با وجود مراجعات متعدد دوستداران طبعيت و دهياري‌هاي منطقه سيلوانا در خصوص توقف ساخت نيروگاه برق آبي در اين منطقه به دليل اينکه ساخت نيروگاه سبب نابودي طبعيت اين منطقه مي‌شود ولي مسؤولان هيچ‌‌گونه توجهي به اين مسأله ندارند.
 • نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد

  نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه کودتاي 28 مرداد عامل اثبات غيرقابل اعتماد بودن آمريکاست، گفت: نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد.
 • ضرورت ورود هنرمندان آذربايجان غربي در احياي درياچه اروميه

  ضرورت ورود هنرمندان آذربايجان غربي در احياي درياچه اروميه
  1395/05/31
  گروه خبر: سفير محيط زيست گفت: از مسؤولان فرهنگي و انتظامي آذربايجان غربي درخواست مي‌شود که موجبات اجراي تئاتر و موسيقي را در اطراف درياچه اروميه به ويژه پل ميان‌گذار را فراهم کرده تا حس سر زندگي درياچه اروميه در ذهن مردم ايجاد شود.
 • لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط در جامعه

  لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط در جامعه
  1395/05/31
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي بر لزوم برخورد جدي مسؤولان با برگزاري مجالس مختلط تاکيد کرد و از آنان خواست که فضاي معنوي را در جامعه ايجاد کنند.
 • عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد

  عدالت در توزيع امکانات و منابع در برنامه ششم مورد توجه قرار گيرد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: انتظار ساکنان استان‌هاي کمتر توسعه يافته از دولت و مجلس اين است تا در برنامه ششم اصل عدالت در توزيع امکانات و اعتبارات مورد توجه قرار گيرد.
 • اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد

  اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد
  1395/05/31
  گروه خبر: نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي گفت: مي‌توان با پايبندي بر اصول و ارزش‌هاي انقلاب با آمريکا هم رابطه داشت کما اينکه اگر با آمريکا رابطه داشتيم خيلي از مشکلات بانکي حل مي‌شد.
 • حيات خلوت فساد

  حيات خلوت فساد
  1395/05/31
  گروه اجتماعي: موضوع كشف و اطلاع رساني از فساد مالي تعدادي از مديران به واسطه دريافت حقوق هاي نامتعارف و نامشروع كه به بركت و قدرت رسانه اي متعهدانه صورت گرفت به همان اندازه مايه خوشحالي دوستداران نظام بود كه چهره پليد اين خيانت در حق ملت زجركشيده و انقلابي و هميشه درصحنه ايران اسلامي موجب تاسف و ناراحتي رهبر معظم انقلاب، خانواده هاي معظم ايثارگران و تمام دلسوزان و آحاد ملت غيورگرديد.
 • تهاجم فرهنگي

  تهاجم فرهنگي
  1395/05/31
  گروه فرهنگي:تا به حال برايتان پيش آمده که به تغييراتي که چندين سال است به سرعت در بين مردم کشور ايران انجام مي شود که فکر کنيد مثلاً شيوه گويش، لهجه و سخن گفتچرا اين گونه است؟و يا اين چه طرز لباس پوشيدني است؟ و چرا شخص مورد نظر طرز فکر و اخلاق او تغيير کرده؟ البته نمي توان تاريخ دقيقي گفت، مثلاً بگوييم کشور ما از 20 سال پيش اين گونه شده، خير.
 • پروژه‌اي براي احياء منافقين در ايران

  پروژه‌اي براي احياء منافقين در ايران
  1395/05/24
  سرويس سياسي:رسانه‌هاي غربي با طرح دوباره‌ي اعدام‌ منافقين بعد از 28 سال به دنبال مشروعيت دهي به تروريست‌ها و ناامن کردن ايران با ايجاد درگيري در مناطق مرزي هستند تا امنيت تکفيري‌ها را در ‌آن سوي مرزها برقرار نمايند.
 • مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است

  مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است
  1395/05/24
  گروه خبر: رئيس دبيرخانه کنگره جهاني مقابله با جريان‌هاي افراطي و تکفيري با اشاره به اينکه در حال حاضر اسلام‌هراسي در جهان به 43 درصد رسيده است، گفت: مهم‌ترين عامل اسلام‌هراسي در بين مردم جهان جنايات گروهک‌هاي تکفيري است.
 • هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم

  هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم
  1395/05/24
  گروه گزارش: فرمانده سپاه عاشورا با بيان اينکه هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم، گفت: اشراف اطلاعاتي کامل رمز اصلي موفقيت ماست.
 • حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود

  حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه اروميه گفت: حدفاصل بين ايران و آمريکا بايد حفظ شود، به طوري که برادري بين دو کشور شدني نيست.
 • جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود

  جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه تبريز فتنه تروريست را ساخته و پرداخته آمريکا، آل سعود و رژيم صهيونيستي دانست و گفت: جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ‌گاه نبايد فراموش شود.
 • چرا روابط دختر و پسر در جامعه افزايش يافت

  چرا روابط دختر و پسر در جامعه افزايش يافت
  1395/05/24
  گروه اجتماعي:عدم توجه به نيازهاي جوانان باعث شد تا آنان به طرق ديگر خواسته‌هاي عاطفي و جنسي خود را برطرف نمايند و راهي را طي کنند که سرانجام خوشي ندارد.
 • تربيت انسان خودخواه به همين سادگي

  تربيت انسان خودخواه به همين سادگي
  1395/05/24
  گروه گزارش: شايد خيلي از پدران و مادران چون امروز در دوران کودکي خويش بنا به عرف و مقتضيات زمان چندان از والدين ابراز احساس و علاقه يا نوازش علني و آشکار نديده باشند و حال ابراز مهر و علاقه و حمايت هاي گاه افراطي نيز متاثر از آن گذشته است.
 • کودتاي اخير در ترکيه متأثر از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود

  کودتاي اخير در ترکيه متأثر از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود
  1395/05/17
  گروه گزارش: سرکنسول ترکيه با اشاره به وقوع کودتا در 25 تيرماه امسال گفت: اين رويداد يک واقعه تروريستي بود که نبايد آن را بر آمده از ارتش ترکيه بدانيم، بلکه ناشي از تحرکات گروهي وابسته به فتح‌الله گولن بود که در بين نيروهاي مسلح لانه کرده بودند.
 • روحاني موفق بوده است

  روحاني موفق بوده است
  1395/05/17
  سرويس سياسي:دليلش هر چه باشد تاکنون رسانه هاي حامي »دولت تدبير و اميد« نتوانسته اند موفقيت ها و کاميابي هاي دولت را به خوبي تببين کرده و به سمع و نظر افکار عمومي برسانند.
 • كشتار مردم خوي توسط ارامنه

  كشتار مردم خوي توسط ارامنه
  1395/05/17
  گروه تاريخي: هميشه ارامنه مظلوم نمايي كرده و از كشتار ارامنه توسط دولت عثماني در 1915 سخن مي گويند.
 • امور بانوان وزرات نيرو تقويت بنيان خانواده‌ها را سرلوحه اهداف خود قرار دهند

  امور بانوان وزرات نيرو تقويت بنيان خانواده‌ها را سرلوحه اهداف خود قرار دهند
  1395/05/17
  گروه خبر: مشاور وزير و مسؤول امور فرهنگي وزارت نيرو بر ضرورت تلاش براي تقويت بنيان خانواده‌ها در امور بانوان تأکيد کرد و گفت: امور بانوان وزرات نيرو بايد تقويت بنيان خانواده‌ها در سرلوحه اهداف خود قرار دهد.
 • ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است

  ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است
  1395/05/17
  گروه خبر:امام جمعه اروميه با اشاره به اينکه اعلام ممانعت از ورود زائران ايراني به خانه خدا برخلاف احکام الهي است، افزود: کارشکني مسؤولان آل‌سعود در جهت جلوگيري از ورود زائران ايراني غيرقابل قبول است.
 • حقوق‌هاي نجومي مصداق غارت بيت‌المال است

  حقوق‌هاي نجومي مصداق غارت بيت‌المال است
  1395/05/17
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز با انتقاد از رواج اشرافي‌گري برخي مديران گفت: کساني که به دواير دولتي و سازمان‌ها نفوذ کرده‌اند و حقوق‌هاي نجومي دريافت مي‌کنند مصداق چپاول و غارت بيت‌المال است.
 • دولت بايد عقب ماندگي هاي آذربايجان غربي را جبران کند

  دولت بايد عقب ماندگي هاي آذربايجان غربي را جبران کند
  1395/05/17
  گروه خبر: رئيس سازمان برنامه و بودجه گفت: 16 هزار ميليارد تومان اعتبار براي احياي 7هزار و 500 واحد توليدي از محل بانک ها تامين خواهد شد و بايد وضعيت توليد و کارخانه ها بهبود پيدا کند تا مردم احساس رفاه کنند.
 • حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود آن را ابزار انتقام قرار داده است

  حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود آن را ابزار انتقام قرار داده است
  1395/05/17
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حج عبادت فردي نيست که آل‌سعود با تنزل دادن جايگاه آن بخواهد حق را ابزار انتقام قرار دهد.
 • آذربايجان غربي از محروميت و مشکلات مضاعف رنج مي برد

  آذربايجان غربي از محروميت و مشکلات مضاعف رنج مي برد
  1395/05/17
  گروه خبر:استاندار آذربايجان غربي گفت: متاسفانه آذربايجان غربي از عدم توسعه و مشکلات مضاعف نسبت به ساير استان هاي کشور رنج مي برد.
 • زنگ خطر طلاق توافقي در جامعه به صدا درآمده است

  زنگ خطر طلاق توافقي در جامعه به صدا درآمده است
  1395/05/17
  گروه گزارش: اگر چه در گذشته طلاق پديده اي زشت و مذموم بود اما امروزه متأسفانه طلاق توافقي نوعي از جدايي است که زوجين با استفاده از آن در عرض کمتر از يک روز به زندگي خود پايان مي دهند.
 • در پي کودتا در ترکيه//

  پايانه هاي مرزي آذربايجان غربي به صورت موقت بسته شد
  1395/04/27
  گروه خبر: معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار آذربايجان غربي گفت: در پي کودتا در کشور ترکيه پايانه هاي مرزي استان از بامداد شنبه به صورت موقت بسته شده اند.
 • سخنگوي کميسيون عمران:

  مجلس صنعت طلاي کثيف را احيا مي‌کند
  1395/04/27
  گروه خبر: سخنگوي کميسيون عمران گفت: مجلس در برنامه ششم توسعه و بودجه 96 زيرساخت‌هاي قانوني، اجرايي و مالي شکل‌گيري صنعت طلاي کثيف را احيا مي‌کند.
 • آخرين تحولات شوراي پرحاشيه شهر تبريز//

  اوج سردرگمي در شوراي شهر تبريز
  1395/04/27
  گروه گزارش: شوراي شهر تبريز در روزهاي اخير بعداز تحليف دو عضو علي البدل و بازگشت دوباره اعضاي بازداشتي شورا به صحن علني جلسات، همواره حاشيه دار بوده و سردرگمي در شوراي شهر تبريز موج مي‌زند.
 • گزارش//

  شادي حلقه مفقوده در سلامت روان جامعه
  1395/04/27
  گروه گزارش: واژه‌ نشاط در لغت فارسي به معاني سرزندگي، زنده‌ دلي، شادماني، خرسندي و در مقابل کسالت و غم تعريف شده است.
 • سرپرست دفتر نظارت و بازرسي انتخابات آذربايجان غربي:

  فعاليت شوراي نگهبان منحصر به ايام انتخابات نيست
  1395/04/27
  گروه گزارش: ?????? دفتر نظارت و بازرسي انتخابات آذربايجان غربي با بيان اينکه فعاليت شوراي نگهبان منحصر به ايام انتخابات نيست گفت: همايش بصيرتي با حضور 15 هزار ناظر انتخاباتي در آذربايجان غربي برگزار مي‌شود.
 • گزارش//

  زنجان براي اجراي معماري ايراني-اسلامي دست‌به‌کار شد
  1395/04/27
  گروه گزارش: نماهاي ساختماني در زنجان به شرايط چالش برانگيزي رسيده است ولي مطالعات معماري ايراني-اسلامي که از ابتکارات مسئولان شهري زنجان است، مي‌تواند التيامي بر درد ساختمان سازي شهر زنجان باشد.
 • گزارش//

  سايه شوم خشونت خانگي بر سر زنان
  1395/04/20
  گروه گزارش: خشونت خانگي به معناي رفتار سلطه جويانه يکي از اعضاي خانواده عليه عضو يا اعضاي ديگر است که فرد مهاجم، بر اثر توهم، حسادت، گمان نادرست و بدبيني، کانون امن خانه را به قتلگاه مبدل مي سازد.
 • بيانيه رئيس جمهوري در خصوص حقوق_هاي نامتعارف عزمي بزرگ در برخورد با تخلف

  بيانيه رئيس جمهوري در خصوص حقوق_هاي نامتعارف عزمي بزرگ در برخورد با تخلف
  1395/04/20
  گروه گزارش: نماينده مردم ماکو، شوط پلدشت و چالدران و عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي گفت: بيانيه رئيس جمهوري در خوص حقوق هاي نامتعارف عزم و جسارتي بزرگ در برخورد با هر نوع تخلف و متخلفي است.
 • هيئت علمي دانشگاه زنجان:

  با گسترش فضاي مجازي ديوارها فرو ريخته اند
  1395/04/14
  گروه گزارش: عضو هيئت علمي دانشگاه زنجان، گفت: با گسترش فضاي مجازي انگار ديوارها فروريخته اند، حجاب ها برداشته شده و به يکباره در فضاي جديدي قرار گرفته ايم.
 • گزارش//

  حمايتي که فقير توليد مي‌کند
  1395/04/14
  گروه گزارش: فقر و نيازمندي شايد سابقه اي به بلنداي تاريخ بشر داشته باشد اما شايد از زمان يکجانشيني و گسترش زندگي شهري عينيتي بيش از پيش يافته و متاثر از مسائلي چون فاصله طبقاتي و توزيع ناعادلانه امکانات هر روز بيش از پيش در سطح جوامع امروزي، حتي از نوع پيشرفته و توسعه يافته نيز خودنمايي مي کند.
 • ريخت و پاش در مراسم عزاداري//

  تشريفات عجيب و غريب در مجلس مرگ عزيز
  1395/04/06
  گروه گزارش: تشريفات مراسم عزاداري در اردبيل با وجود تأکيد علما بر برگزاري مراسم ساده، رو به افزايش است و گويي در کنار رسومي که از گذشته متداول بوده، بايد پروتکل_هاي تشريفاتي مو به مو رعايت شود. مراسم عزاداري در اردبيل چنان که حتي در کتب تاريخي به آن اشاره شده است بسيار منظم و برنامه ريزي شده برگزار مي‌شود. بطوريکه يکي از دغدغه صاحبان عزا همواره به جا آوردن صحيح و به موقع مراسمات است؛ تا جايي که در برخي مواقع برگزاري مراسم خود عزاداري و ياد متوفي را تحت‌الشعاع قرار مي‌دهد.اين مراسم که از لحظه فوت فرد آغاز شده و به مدت 40 روز به صورت مداوم ادامه دارد، با هزينه‌هاي گزاف برگزار مي‌شود و امروز نه تنها از غلظت و تعدد آن کاسته نشده است، بلکه آراسته به انواع تجملات مختلف و حتي به رقابت خانواده‌ها تبديل شده است.
 • تعامل و همدلي رمز توسعه است

  تعامل و همدلي رمز توسعه است
  1395/04/06
  گروه خبر: نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي گفت: توسعه کيفي در دانشگاه ها بايد سخت افزاري و نرم افزاري باشد.جلسه هم انديشي دانشگاه آزاد اسلامي و نمايندگان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي درباره بررسي راه کارهاي توسعه فعاليت_هاي دانشگاه آزاد اسلامي در استان به همت دبيرخانه هيأت امناي استان آذربايجان شرقي و اداره کل روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز شامگاه چهارشنبه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز برگزار شد.
 • استاندار آذربايجان غربي:

  مراکز دانشگاهي و فرهنگي براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي فعال تر شوند
  1395/04/06
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: مراکز آموزشي، دانشگاهي و فرهنگي بايد براي مقابله با آسيب هاي اجتماعي فعال تر شوند چرا که اين امر مهمترين عامل رسيدن به نتايج مطلوب در کاهش آسيب است.
 • گزارش//

  اردبيل درگير حاشيه هاي حاشيه نشيني
  1395/03/30
  گروه گزارش: از حاشيه نشيني به عنوان يکي از معضل هاي مهمي ياد مي شود که به دلايل مختلف بيشتر در شهرهاي بزرگ شکل گرفته و با گسترش روز به روز خود موجب بروز آسيب_هاي اجتماعي و حاشيه هاي بسياري براي جوامع شهري مي شود.
 • مردم داور خوبي براي بازي سياستمداران هستند

  مردم داور خوبي براي بازي سياستمداران هستند
  1395/03/30
  گروه سياسي: پژوهشگر علوم سياسي و انديشه سياسي اسلام گفت: در جريان هاي سياسي مردم اهميت بسياري دارند و با آنکه بازيگر خوبي محسوب نمي شوند اما داور خوبي براي بازي سياستمداران به شمار مي آيند.
 • معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي زنجان:

  عقلانيت بصري در جامعه ما ترويج مي شود
  1395/03/30
  گروه خبر: معاون فرهنگي اداره کل تبليغات اسلامي استان زنجان گفت: متأسفانه امروز عقلانيت بصري در جامعه ايران ترويج داده مي‌شود و جوانان در معرض خطر هستند.
 • گزارش//

  ورود ممنوع ندارها به پيش دبستاني
  1395/03/30
  گروه گزارش: نگاهشان که مي_کني، اميد در دلت جوانه مي زند. گويي خودت را در قاب چهره اي جديد دوباره به نظاره مي نشيني، که محکم دستان مادرت را در حياط مدرسه گرفته بودي و منتظر رفتن به کلاس درس بودي. . و چه تلخ است حکايت بچه هاي امروزي که به اجبار، قبل از ياد گرفتن الفباي فارسي روايت دارا و ندار را از همان روزهاي اول مدرسه از بر مي کنند.
 • نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي :

  تا زماني که نگاه به خارج از کشور باشد اقتصاد ترميم نمي‌شود
  1395/03/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي گفت: مقام معظم رهبري، ? اولويت فوري مجلس شوراي اسلامي را اقتصاد مقاومتي و احياي فرهنگ اسلامي برشمردند، چراکه تنها راه نجات اقتصاد مريض کشور اقتصاد مقاومتي است و تا زماني که نگاه به خارج باشد اقتصاد ترميم نمي‌شود.
 • امام جمعه اردبيل:

  نماينده شوراي حقوق بشر سازمان ملل حق اظهار نظر در مورد ايران ندارد
  1395/03/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل با اشاره به برخي تصميمات اخير سازمان ملل متحد گفت: با توجه به شرايطي که در اين نهاد حاکم است، نماينده شوراي حقوق بشر سازمان ملل ديگر حق اظهار نظر در مورد ايران را نخواهد داشت.
 • گزارش//

  بلاتکليفي دو دهه اي طرح ميدان امام اروميه
  1395/03/23
  گروه گزارش: بيش از دو دهه از تصويب اوليه طرح ميدان امام خميني (ره) با هدف بازسازي مناطق بمباران شده اروميه در دوران جنگ تحميلي مي‌گذرد اما اين طرح ملي همچنان بدون تکليف به حال خود رها شده_است.
 • نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي:

  استهلال موضوع فقهي است که نبايد سياسي شود
  1395/03/16
  گروه گزارش: :نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: استهلال مسئله ديني است و سياسي کردن اين موضوع سبب ايجاد حواشي در بين مسلمانان مي‌شود، لذا سعي کنيم که خود و مردم را توجيه کنيم که موضوع استهلال، موضوع فقهي است.
 • گزارش//

  آب هاي زير سطحي و خواب بي‌تدبيري
  1395/03/16
  گروه گزارش: مشکل آب هاي زير سطحي چند سالي است گريبان شهر زنجان را گرفته و هر دستگاهي توپ حل مشکل را به زمين ديگري مي‌اندازد تا شايد تأسف آخر اين بازي تنها گريبان شهروندان زنجاني را بگيرد. مشکل آب‌هاي زيرسطحي در شهر زنجان در حالي ادامه دارد که مسئولان دولتي حساسيت لازم را براي ورود به اين موضوع ندارند.
 • آذربايجان غربي و اميد به تدبيري که به ثمر بنشيند

  آذربايجان غربي و اميد به تدبيري که به ثمر بنشيند
  1395/03/16
  گروه سياسي: آذربايجان غربي در روزهاي دهم و يازدهم خردادماه جاري ميزبان رئيس جمهوري و اعضاي هيات دولت شامل وزرا و معاونان رئيس جمهوري بود که اين سفر، تدابير قابل توجهي را به همراه داشت که اين تدابير مي_تواند سرآغاز توسعه پايدار استان باشد.
 • رئيس جمهور در نشست خبري در اروميه:

  بدون يک حرکت بزرگ حريف مسئله بيکاري نمي‌شويم
  1395/03/16
  گروه گزارش: رئيس جمهوري کشورمان گفت: بي شک بدون حرکت بزرگ حريف مسئله بيکاري در کشور نمي شويم. حجت الاسلام حسن روحاني ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران آذربايجان غربي در تشريح دستاوردهاي بيست و هشتيمين سفر استاني در فرودگاه بين المللي اروميه افزود: در 10 سال گذشته اشتغال خالص کشور خيلي پايين و نزديک صفر بود.
 • گزارش//

  گواهي هاي مهارتي که در ديوار خانه قاب مي‌شوند
  1395/03/16
  گروه گزارش: به گفته مسئولان بازار کار از عدم وجود نيروي کار ماهر و متخصص رنج مي برد وعمده دليل بيکاري فارغ التحصيلان دانشگاهي به عدم مهارت آموزي آنان بر مي گردد اين در حالي است که براي مهارت آموختگان نيز با گذراندن دوره‌هاي مهارتي فرصت شغلي در بازا کار ايجاد نشده است.
 • گزارش//

  نساجي زنجان صنعتي که هرروزلاغرترمي شود
  1395/03/09
  در حالي که قرار است سال‌جاري اقتصاد مقاومتي شکل عملي به خود بگيرد و اقدامات تاثيرگذار در اين خصوص به انجام برسد، وضعيت حاکم بر صنعت نساجي استان زنجان در تضاد با اين نگاه گام برمي‌دارد.
 • ماهيان ارس لب‌‌تر مي‌ميرند

  ماهيان ارس لب‌‌تر مي‌ميرند
  1395/03/09
  گروه گزارش: آب رودخانه ارس چند سالي مي‌شود که ديگر مثل گذشته صاف و زلال نيست و با خود انواع مواد شيميايي و فاضلاب معادن ارمنستان را حمل مي‌کند، آلودگي که تا سر سفره درياي خزر هم رسيده است.
 • قهرماني تيم دوچرخه‌سواري شهرداري تبريز در آسيا مايه افتخار است

  قهرماني تيم دوچرخه‌سواري شهرداري تبريز در آسيا مايه افتخار است
  1395/03/09
  گروه خبر: رئيس شوراي اسلامي شهر تبريز گفت: کسب مقام قهرماني در تور دوچرخه‌سواري ايران آذربايجان و همچنين مسابقات آسيايي توسط تيم دوچرخه‌سواري شهرداري مايه افتخار شهرداري و هر شهروند تبريزي است.
 • رئيس سازمان صنعت و معدن آذربايجان‌شرقي خبر داد

  تشکيل ميزهاي صادرات در آذربايجان‌شرقي
  1395/03/09
  گروه خبر: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان‌شرقي از تشکيل ميزهاي صادرات به روسيه، عراق، ترکيه، جمهوري آذربايجان و آفريقا در آذربايجان‌شرقي خبر داد.
 • موج جديدبي‌سوادي در اردبيل//

  وقتي مدرک پول نمي‌شود
  1395/03/01
  گروه گزارش: موج جديدي از بي‌سوادي با وجود تلاش نهادهاي آموزشي به انسداد مبادي بي‌سوادي و توسعه سوادآموزي، به دليل گريز از تحصيل و کاهش علاقه‌مندي به درس خواندن در اردبيل برخاسته است.
 • مردم قول و قرارهاي 92 را فراموش نکرده‌اند؛//

  آيا رئيس جمهور پاسخي براي وعده‌هاي عملي نشده خود خواهد داشت؟
  1395/03/01
  گروه گزارش: پس از گذشت سه سال حسن روحاني به اروميه مي‌آيد اما تاکنون تا چه اندازه وعده‌هاي وي جامه عمل به خود پوشيده است.
 • تاثيرگذاري پايانه مرزي پلدشت در توسعه روابط ايران و آذربايجان

  تاثيرگذاري پايانه مرزي پلدشت در توسعه روابط ايران و آذربايجان
  1395/02/19
 • بدهکاران جهيزيه پشت ميله هاي زندان

  بدهکاران جهيزيه پشت ميله هاي زندان
  1395/02/19
  گروه اجتماعي :سوروسات ازدواج درحالي همزمان با اعياد ديني رجب و شعبان رونق گرفته که کارشناسان از عواقب چشم و هم‌چشمي بويژه بدعت در تهيه جهيزيه که بدهکاران را روانه زندان کرده، ابراز نگراني مي‌کنند. ونوس بهنود: ازدواج سنت حسنه دين اسلام است.
 • آشوريان و آذربايجان غربي در جنگ جهاني اول

  آشوريان و آذربايجان غربي در جنگ جهاني اول
  1395/02/19
  گروه تاريخي:جلو، نام منطقه‌اي کوهستاني در جنوب درياچه وان در ناحيه? حکاري ترکيه‌است که تا پيش از جنگ اول جهاني محل زندگي طايفه‌اي از قوم آشوري در عثماني بود. بدنبال هم‌پيمان شدن آشوريها با روسيه در جنگ و رخ‌دادن نسل‌کشي آشوري‌ها در عثماني، جمعيت بزرگي از آشوريها به ايران فرار کردند. بدنبال روسها و جلوها، لشکريان عثماني و دسته‌هاي مسلح کرد هم‌پيمان ايشان به غرب آذربايجان ايران آمدند و خاک ايران صحنه جنگ اين نيروهاي متخاصم شد.
 • قطب دامداري کشور در معرض تهديد طاعون بزرگ حيواني

  قطب دامداري کشور در معرض تهديد طاعون بزرگ حيواني
  1395/02/19
  گروه گزارش: قطب دامداري کشور در معرض تهديد تب برفکي قرار گرفت، بيماري تب برفکي همچنان قربانيان زيادي را در بر مي‌گيرد و تلفات برخي از روستاهاي شهرستان اهر از مرز 400 رأس گذشته است.
 • جمعي از باغداران اروميه اي محصولات سالم خود را به رودخانه ريختند

  جمعي از باغداران اروميه اي محصولات سالم خود را به رودخانه ريختند
  1395/02/19
  گروه گزارش:اين باغداران مي‌گويند دلالان ميوه، محصولات آنها را به قيمت بسيار پايين مي خرند و سپس به قيمت‌هاي گزاف در بازار به فروش مي‌رسانند، بنابراين ترجيح مي‌دهند ميوه‌هاي خود را معدوم کنند اما به دلالان ندهند.
 • حلالزادا قارداش ايله حرامزادا قارداش

  حلالزادا قارداش ايله حرامزادا قارداش
  1395/02/19
  بولگه لر سرويسي:بير گون وار ايدي? بير گون يوخ ايدي. بير دانا حلالزاده قردش وار ايدي? بير دانا حرامزادا? شهرده داها ايش يوخ ايدى. بونلار دئيرلر: نه ائله‌يک? نه ائله‌مه‌يک؟ دئيرلر: دوراق گئدك بير آيرى شهرده ايش تاپاق.
 • مردمي که "قوم گرا" نيستند اما در جهت سياست‌هاي دولت هاي پيراموني در حرکتند

  مردمي که "قوم گرا" نيستند اما در جهت سياست‌هاي دولت هاي پيراموني در حرکتند
  1395/02/19
  سرويس سياسي: بعضي از مسئولين نتوانسته‌اند در برابر برخي از مشکلات جوانان پاسخ درستي ارائه دهند و اين بهانه‌اي شده تا عده‌اي سودجو خود را تافته جدا بافته قلمداد کنند.
 • حال خوب تبريز در حوزه کودکان خياباني

  حال خوب تبريز در حوزه کودکان خياباني
  1395/02/19
  گروه گزارش: در شرايطي که پديده کودکان خياباني در شهرهاي بزرگ کشور به معضلي جدي بدل شده، تبريز به لطف فرهنگ بالاي مردم و تلاش دستگاه‌هاي مرتبط و نهادهاي خيريه، وضع قابل قبولي در اين حوزه دارد.
 • خواسته دشمنان در عدم برگزاري رزمايش در خليج فارس بي‌ارزش است

  خواسته دشمنان در عدم برگزاري رزمايش در خليج فارس بي‌ارزش است
  1395/02/19
  گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: اين خواسته و گفته‌هاي دشمنان که ايران نبايد در خليج فارس رزمايش برگزار کند،سخني پوچ و تباه است.
 • سپاه پاسدار حقيقي انقلاب است

  سپاه پاسدار حقيقي انقلاب است
  1395/02/19
  گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: مسؤولان و دولتمردان نبايد با زبان نرم با آمريکايي‌ها سخن بگويند يا مدام لفظ از آمريکايي‌ها انتظار مي‌رود را تکرار کنند.
 • دشمن با پرورش نخبگان درصدد استحاله فرهنگي است

  دشمن با پرورش نخبگان درصدد استحاله فرهنگي است
  1395/02/19
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: دشمن از طريق جذب و پرورش نخبگان و به‌کار گماردن آنها در کشورها به دنبال استحاله فرهنگي است.به گزارش عصرآذربايجان، حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته ارومبيه در جمع مردم، اظهار داشت: دشمنان به دنبال جذب و پرورش نخبگان کشورها هستند، تا به اين ترتيب ملت‌ها را به سمت استحاله فرهنگي بکشانند.
 • مردم با مشارکت گسترده حماسه 7 اسفند را تکميل کردند

  مردم با مشارکت گسترده حماسه 7 اسفند را تکميل کردند
  1395/02/13
  گروه خبر:اروميه – نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با تاکيد بر مشارکت گسترده مردم در پاي صندوق‌هاي رأي گفت: اتمام حماسه هفتم اسفند 94 با حضور فعال در دور دوم به انجام مي‌رسد.
 • استفاده از ظرفيت بازنشستگان براي توسعه ايران اسلامي

  استفاده از ظرفيت بازنشستگان براي توسعه ايران اسلامي
  1395/02/13
  گروه گزارش: با توجه به تجربه کاري بازنشستگان، بايد از ظرفيت نهفته بين بازنشستگان جامعه کارگري براي توسعه کشور استفاده لازم به عمل آيد.
 • بزرگ جلوه دادن آمريکا به بهانه مخالفت با دولت

  بزرگ جلوه دادن آمريکا به بهانه مخالفت با دولت
  1395/02/13
  سرويس سياسي:در بدعهدي امريکا ترديدي نيست، اما نبايد با رويکردي غيرمنصفانه، جهان را با امريکا برابر گرفت. بسياري از منتقدان دولت، کساني هستند که نمي‌توان در دشمني و خصومت آنان با امريکا ترديدي روا داشت، اما پرسش اين است که چرا اين دوستان تا اين اندازه امريکا را بزرگ مي‌کنند؟
 • زنگ خطر سلامت براي آذربايجاني‌ها

  زنگ خطر سلامت براي آذربايجاني‌ها
  1395/02/13
  گروه گزارش:بالاترين آمار مرگ و مير آذربايجاني‌ها مربوط به بيماري قلبي و عروقي مي‌باشد و هفته سلامت بهانه‌اي است که اين زنگ خطر را براي هم وطنان خود به صدا در بياوريم.
 • اداره واحدهاي مشکل‌دار با مسئوليت دستگاه قضا

  اداره واحدهاي مشکل‌دار با مسئوليت دستگاه قضا
  1395/02/13
  گروه گزارش :استاندار آذربايجان‌شرقي با بيان اين که امروز بين بخش دولتي و بخش خصوصي استان دوگانگي نيست، گفت: تعدادي از واحدهاي مشکل‌دار استان با مسئوليت دستگاه قضايي اداره مي‌شود.
 • کلاهي که بر سر يارانه رفت

  کلاهي که بر سر يارانه رفت
  1395/02/13
  گروه تحليل:همه چيز به سود دولت است تا بتواند به آرزوي 1000 روزه‌اش برسد و با حذف يارانه بگيران از روند «گداپروري»جلوگيري کند، ديگر وزير اقتصاد شب واريز يارانه‌ها را «مصيبت عظما» نداند و وزير نفت زير فشار پرداخت يارانه‌ها له نشود.
 • ضرورت ايجاد مدارس ديني در آذربايجان غربي

  ضرورت ايجاد مدارس ديني در آذربايجان غربي
  1395/02/05
  گروه خبر: امام جمعه اروميه به نبود مدارس ديني در استان اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد نسبت به ايجاد مدارس ديني در جهت توسعه تربيت ديني در آذربايجان غربي اقدام شود.
 • تالاب‌هاي آذربايجان غربي از ليست مونترو خارج مي‌شوند

  تالاب‌هاي آذربايجان غربي از ليست مونترو خارج مي‌شوند
  1395/02/05
  گروه گزارش:مديرکل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: به دليل بارش‌هاي مطلوب و سرريزشدن تالاب‌ها کارشناسان اداره محيط زيست استان در حال مستند سازي براي خروج آن‌ها از ليست مونترو هستند.
 • دولت در برابر غارتگري آمريکا عکس‌العمل نشان_دهد

  دولت در برابر غارتگري آمريکا عکس‌العمل نشان_دهد
  1395/02/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز اقدام اخير آمريکا مبني بر برداشت از پول‌هاي بلوکه شده ايران را يک غارتگري آشکار دانست و گفت: دولت و ملت با تدبير دست جمعي عکس‌العملي مناسب در برابر شرارت‌هاي آمريکا نشان دهند.
 • نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند

  نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند
  1395/02/05
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: نبايد اجازه داد عربستان حرکت‎هاي کنفرانس اسلامي را تکرار کند چرا که خود اين کشور کارنامه درخشاني ندارد و قاتل هزار حاجي بي‌گناه است.
 • بيانيه کنفرانس کشورهاي اسلامي خيانت تاريخي به جهان اسلام است

  بيانيه کنفرانس کشورهاي اسلامي خيانت تاريخي به جهان اسلام است
  1395/02/05
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل بيانيه کنفرانس سازمان همکاري اسلامي در استانبول را خيانت و جنايت تاريخي به جهان اسلام خواند.
 • مگر برجام، نقض هم مي‌شود

  مگر برجام، نقض هم مي‌شود
  1395/02/05
  سرويس سياسي:رفتار دولتي‌ها مانند دانش‌آموزي است که سر کلاس درس چُرت مي‌زده و وقتي نمره‌ي مردودي مي‌گيرد، به پدر و مادرش مي‌گويد: سر و صداي شما در خانه نگذاشت تا من خوب درس بخوانم.
 • من بير آغاجام

  من بير آغاجام
  1395/02/05
  بولگه لر سرويسي:من بير آغاجام، چوخ يالقيزام، ياغيش ياغديقجا آغلاييرام. سيز آللهي بو دانيشاجاقلاريما قولاق وئرين. قهوه‌لرينيزي ايچين، يوخونوز قاچسين. گوزلرينيز آچيلسين، منه جين کيمي باخين. سيزه نه اوچون بو قدر يالقيز اولدوغومو سؤيله‌ييم.
 • آرمودان بي ناغيل

  آرمودان بي ناغيل
  1395/02/05
  بولگه لر سرويسي:بيري وار‌ايدي، بيري يوخ‌ايدي. تانري‌دان سوواي هئچ کيم يوخ‌ايدي. »آرمودان بي«آدلي بير کيمسه وارايدي. آرمودان بي چوخ يوخسول بير آدام ايدي؛ اونون وار دونيادا اولوب- اولاني بير آرمود آغاجي ايدي.
 • انتقال تمام زندانيان و محکومان موادمخدر به مرکز ماده 42 در سال‌جاري

  انتقال تمام زندانيان و محکومان موادمخدر به مرکز ماده 42 در سال‌جاري
  1395/02/05
  گروه گزارش: استاندار آذربايجان‌شرقي استمرار همکاري همه دستگاه‌ها با مرکز ماده 16 را در سال جديد خواستار شد و با تاکيد بر راه‌اندازي مرکز ماده 42 در سال‌جاري، گفت: تمام زندانيان و محکومان موادمخدر بايد در سال‌جاري به اين مرکز منتقل شوند.
 • چه کسي مسئول نبود مراکز تفريحي سالم در اروميه است

  چه کسي مسئول نبود مراکز تفريحي سالم در اروميه است
  1395/02/05
  گروه اجتماعي:قطعا نبود اقدام موثر در اين راستا سلامت و بهداشت رواني جامعه را تحت تاثير قرار خواهد داد و مسئوليت مستقيم آسيب هاي ناشي از آن متوجه مسئولين مربوطه خواهد بود که در صورت تداوم شرايط موجود ضرورت دارد به شکل ريزتر و مصداقي به کاستي ها و کم کاري هاي موجود در اين حيطه اشاره شود.
 • بيمارستان نيمه تمام آيت الله خويي بلاتکليف رها شده است

  بيمارستان نيمه تمام آيت الله خويي بلاتکليف رها شده است
  1395/01/29
  گروه خبر:رئيس دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي و درماني آذربايجان غربي گفت: متاسفانه با گذشت بيش از 24 سال از آغاز ساخت وضعيت بيمارستان نيمه تمام آيت الله خويي بلاتکليف است.
 • لزوم افزايش کيفيت توليدات داخلي

  لزوم افزايش کيفيت توليدات داخلي
  1395/01/29
  گروه خبر:امام جمعه اروميه با تاکيد بر لزوم افزايش کيفيت توليدات داخلي گفت: همه کساني که وظيفه‎اي در زمينه توليد ملي دارند بايد دقت کنند که چرا برخي محصولات توليدي کم دوام بوده و پس از توليد به سرعت خراب مي‎شوند.
 • رقابت انتخاباتي يا ترويج دشمني

  رقابت انتخاباتي يا ترويج دشمني
  1395/01/29
  سرويس سياسي: اساسا و در شرايط عادي رقابت، اولين واکنش پرخاشگرانه از سوي کسي اتفاق مي افتد که در شرايط نامساعدتري قرار دارد. اين رفتار پرخاشگرانه بيشتر ناشي از فشار و استرس و ترس از شکست فرد است و هر چقدر شدت اين استرس بيشتر باشد رفتارهاي غير عقلاني و خطرناک فرد نيز افزايش يافته و نهايتا منجر به حمله هاي ارادي و غير ارادي مي شود.
 • در زيرِ پوست اردبيل چه مي‌گذرد

  در زيرِ پوست اردبيل چه مي‌گذرد
  1395/01/29
  سرويس اجتماعي:سناريوي حداقل مزد کارگران در زير پوست اردبيل کمي متفاوت‌تر از ساير مناطق در جريان است؛ فارغ از معدود کارگران شاغل در اندک کارخانه‌هاي بزرگ و متوسط اين استان که براساس نظام دستمزدها حقوق مي گيرند و صرف نظر از پرداخت نشدن گاه گدار حقوق اين عده، اما حقوق مکفي عده اي نه از روي تخصص، مهارت و تجربه که جور ديگري تعيين مي‌شود.
 • اخراج 40 نفر از کارکنان اداره کل محيط زيست دو روز مانده به عيد

  اخراج 40 نفر از کارکنان اداره کل محيط زيست دو روز مانده به عيد
  1395/01/29
  گروه گزارش:در راستاي تامين کسري بودجه 40 نفر از محيط بانان اداره کل محيط زيست استان آذربايجان شرقي دو روز مانده به عيد از کار برکنار شدند.
 • داعش ارتش پنهاني آمريکاست

  داعش ارتش پنهاني آمريکاست
  1395/01/29
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکايي‌ها امروز با انواع جنايت‌ها و حيله‌ها و نيرنگ‌هاي خود روي دجال را سفيد کردند.
 • خيز آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي

  خيز آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي
  1395/01/29
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه اعتماد به آمريکا عاقبت خوشي ندارد، گفت: در حالي که توافقات برجام، روي کاغذ مانده و قسمت عمده تحريم‌ها باقي مانده، آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي خيز برداشته‌اند.
 • رهاسازي بيش از 740 ميليون متر مكعب آب سدها به سمت درياچه اروميه

  رهاسازي بيش از 740 ميليون متر مكعب آب سدها به سمت درياچه اروميه
  1395/01/29
  گروه خبر: مديرعامل شركت آب منطقه اي آذربايجان غربي گفت: در اجراي مصوبات ستاد احياي درياچه اروميه، تاكنون 743 ميليون متر مكعب آب ذخيره شده در پشت سدهاي استان در سال زراعي جاري به سمت حوضچه درياچه اروميه رهاسازي شده است.
 • مشکل درياچه اروميه ترسناک است

  مشکل درياچه اروميه ترسناک است
  1395/01/22
  گروه گزارش:هماهنگ‌کننده سازمان ملل متحد در ايران گفت: واقعيت اين است که مشکل درياچه اروميه را خود ما انسان‌ها ايجاد کرده‌ايم و خودمان هم بايد حلش کنيم.
 • وجود4 ميليارد تن نمک در سطح درياچه اروميه

  وجود4 ميليارد تن نمک در سطح درياچه اروميه
  1395/01/22
  گروه خبر: مدير کل بودجه و فناوري سازمان زمين‌شناسي گفت: هم‌اکنون چهار ميليارد تن نمک در سطح درياچه اروميه وجود داشته و اگر آب شيرين نيز بدان انتقال يابد در ترسيب نمک اتفاقي رخ نمي‌دهد.
 • بازداشتي‌ها تلنگري براي شوراي شهر و شهرداري تبريز است

  بازداشتي‌ها تلنگري براي شوراي شهر و شهرداري تبريز است
  1395/01/22
  گروه خبر:رئيس شوراي شهرستان تبريز گفت: اين اتفاقات تلنگري براي شورا و شهرداري تبريز است و کساني که در کارهاي خود غفلت مي‌کردند، به خود بيايند و دست از برخي اقدامات و اعمال خود بردارند.
 • زمينه تحقق اقتصاد مقاومتي در استان فراهم شود

  زمينه تحقق اقتصاد مقاومتي در استان فراهم شود
  1395/01/22
  گروه خبر:امام جمعه اروميه بر ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتي در جامعه با مشارکت مسئولان و آحاد مختلف مردم در استان تاکيد کرد.
 • برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير ديپلماتيک اتريش عزت‌مندانه بود

  برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير ديپلماتيک اتريش عزت‌مندانه بود
  1395/01/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: برخورد رئيس جمهور کشورمان به دنبال برخورد غير منطقي، غير اخلاقي و غير ديپلماتيک کشور اتريش براي حفظ عزت ملت ايران و لغو اين سفر، عزت‌مندانه بود.
 • دشمن اصلي آذربايجان آمريکا و رژيم صهيونيستي است

  دشمن اصلي آذربايجان آمريکا و رژيم صهيونيستي است
  1395/01/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا قره‌باغ را حياط خلوت خود مي‌داند و هيچ وقت اجازه نمي‌دهد مشکل اين کشور در منطقه قره‌باغ حل شود.
 • يادواره‌هاي بي‌سرانجام

  يادواره‌هاي بي‌سرانجام
  1395/01/22
  گروه فرهنگي:علت اين همه ريخت‌وپاش و شلختگي، عدم توجه به مسئله‌ي»توليد محصولات فرهنگي« است.
 • مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه‌ شدن کتابخواني همت کنند

  مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه‌ شدن کتابخواني همت کنند
  1395/01/22
  گروه خبر:رئيس اداره کتابخانه‌هاي عمومي اروميه گفت: مراکز فرهنگي و ناشران براي نهادينه شدن فرهنگ کتابخواني بايد بيش از گذشته همت کنند.
 • مهمترين آتش بس آسياي ميانه شکست

  مهمترين آتش بس آسياي ميانه شکست
  1395/01/22
  سرويس سياسي: همين چند روز پيش بود که رسانه‌ها خبري مبني بر افروخته شدن شعله جنگ در قره باغ منتشر کردند و اين درحاليست که جمهوري آذربايجان و ارمنستان از سال 1988 بر سر قره باغ با يکديگر تنش دارند.
 • منه بيرsms گليب

  منه بيرsms گليب
  1395/01/22
  بولگه لر سرويسي:اتوبوس سونونجو دوراغا ياخينلاشيردي. خانيملارلا آغالارين اورتالاريندا ايلشنسوروجو شاييردي، باغيردي:
 • از هر چهار جوان ايراني يک نفر بيکار است

  از هر چهار جوان ايراني يک نفر بيکار است
  1395/01/22
  گروه گزارش:طبق آخرين آمار منتشر شده، نرخ بيکاري جوانان، 24.8 اعلام شده و اين به معناي آن است که از هر 4 جوان ايراني، يک نفر بيکار است!
 • سرعت پيشرفت آلزايمر در مبتلايان به التهاب لثه 6 برابر است

  سرعت پيشرفت آلزايمر در مبتلايان به التهاب لثه 6 برابر است
  1395/01/22
  گروه علمي: مطالعات جهاني نشان مي‌دهد سرعت پيشرفت آلزايمر در افراد داراي التهاب لثه 6 برابر بيشتر از افراد عادي است.
 • سالِ 94 سال پرهياهوي مجلس

  سالِ 94 سال پرهياهوي مجلس
  1395/01/22
  گروه تحليل:نمايندگان مجلس، سال پرهياهويي را پشت سر گذاشتند؛ برجام و حاشيه‌هاي مربوط به آن و همچنين برگزاري انتخاباتي که ترکيب بيشتر کرسي‌هاي مجلس را تغيير داد از جمله مهم‌ترين مواردي بود که بهارستان‌نشينان در سال 94 با آن مواجه شدند.
 • زنگ خطر اعتياد اينترنتي

  زنگ خطر اعتياد اينترنتي
  1394/12/23
  گروه فرهنگي: با افزايش اعتياد اينترنتي، زنگ خطر اين معضل به صدا درآمده است ولي براي توفيق در اين زمينه نيازمند آگاهي هر چه بيشتر کاربران اينترنتي با آسيب‌هاي فضاي مجازي هستيم.
 • لزوم شتاب حرکت علمي کشور

  لزوم شتاب حرکت علمي کشور
  1394/12/23
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي بااشاره به اينکه حزب الله لبنان باپايداري و مقاومت رژيم صهيونيستي را شکست مي دهد، گفت: حزب الله لبنان به عمر اسرائيل پايان مي دهد.
 • ورود افراد مومن به فضاي رسانه‌اي ‌جهاد در راه خداست

  ورود افراد مومن به فضاي رسانه‌اي ‌جهاد در راه خداست
  1394/12/23
  گروه گزارش:نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان غربي ورود افراد مومن و باتقوا به فضاي رسانه‌اي را جهاد در راه خدا دانست و گفت: اصحاب رسانه مي‌توانند جلوي بسياري از تخلفات و انحرافات مديران و مسئولان را بگيرند.
 • دنياي پر رمز و راز نوجواني و کليدهاي رفتاري والدين

  دنياي پر رمز و راز نوجواني و کليدهاي رفتاري والدين
  1394/12/23
  گروه اجتماعي: دوران نوجواني پر است از رفتارهايي که استقلال طلبي در آنها موج مي‌زنند ولي اين رفتارها در بسياري از موارد با فرهنگ و انتظار والدين از نوجوان در تعارض بوده و اين امر سبب بروز بسياري از مشکلات در جامعه و خانواده مي‌شود.
 • ژئوپليتيک برجام

  ژئوپليتيک برجام
  1394/12/23
  سرويس سياسي:اجرايي شدن برجام در پرتو روابط متعادل با قدرت هاي جهاني ظرفبت ژئوپلتيک جديدي به سياست خارجي ايران مي دهد که مي تواند در خدمت توسعه اقتصادي کشور و ثبات منطقه اي قرار گيرد.
 • ارموي‌ها با شکوفه‌هاي بيدمشک به استقبال بهار رفتند

  ارموي‌ها با شکوفه‌هاي بيدمشک به استقبال بهار رفتند
  1394/12/23
  گروه گزارش: امسال زودتر از سالهاي قبل درخت بيدمشک در اين منطقه به گل نشسته و آمدن بهار طبيعت را به مردم خبر داده است . مردم اين منطقه شکوفه‌هاي بيدمشک را به عنوان پيام آوران شادابي و آرامش مي‌دانند و موسم چيدن شکوفه‌هاي بيدمشک را سرآغاز شکوفايي و سرسبزي طبيعت دل انگيز قلمداد مي‌کنند.
 • خودروسازان اميد مردم را نااميد کردند

  خودروسازان اميد مردم را نااميد کردند
  1394/12/23
  گروه گزارش: در حالي مشتريان دو کارخانه عظيم خودروسازي کشورمان از خدمات پس از فروش و به اصطلاح گارانتي قطعات و برخي ديگر از خدمات ارائه شده ناراحت و گله‌مند هستند که به نظر مي‌رسد عدم تامين به موقع اين قطعات، تاخير در تامين قطعات و عدم پاسخگويي مسئولان امر به ويژه نمايندگي‌هاي ايران خودرو و سايپا گوشه‌اي از اين آزار و اذيت مشترياني است که با هزاران اميد خودرويي را خريداري کرده ولي هيچ وقت نتوانستند از خدمات پس از فروش مطلوب آن استفاده کنند.
 • دولت و مجلس کمر همت به حذف يارانه ها بستند

  دولت و مجلس کمر همت به حذف يارانه ها بستند
  1394/12/23
  گروه تحليل: نمايندگان مجلس در جريان بررسي لايحه بودجه سال 95 تصميم جدي درباره نحوه حذف يارانه قشرهاي پردرآمد گرفته اند.
 • شئونات اسلامي درسفرهاي نوروزي رعايت نمي‌شود

  شئونات اسلامي درسفرهاي نوروزي رعايت نمي‌شود
  1394/12/23
  گروه خبر:امام جمعه اروميه با انتقاد از ‌برخي ‌مردم ‌که شئونات اسلامي را در سفرهاي نوروزي رعايت نمي‌کنند، گفت: اين موضوع تربيت فرزندان ‌را به مخاطره مي‌اندازد و سبب افزايش بي‌بند‌و‌باري در جامعه مي‌شود.
 • اقتصاد مقاومتي مورد توجه جدي قرار گيرد

  اقتصاد مقاومتي مورد توجه جدي قرار گيرد
  1394/12/23
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت:اقتصاد مقاومتي بايد به عنوان يک اصل مهم در همه بخش هاي جامعه مورد توجه جدي باشد.
 • چرايي افزايش هجمه‌ها به اعتقادات ديني در فضاي مجازي

  چرايي افزايش هجمه‌ها به اعتقادات ديني در فضاي مجازي
  1394/12/23
  گروه اجتماعي :هر زمان دين قدرت گرفته و گرايش مردم به معنويات بيشتر شود دشمني دشمنان پر رنگ‌تر شده و هجمه‎ها عليه تقيدات مردم افزايش مي‌يابد.
 • درياچه اروميه تا دو سال ديگر خشک مي‌شود

  درياچه اروميه تا دو سال ديگر خشک مي‌شود
  1394/12/16
  گروه خبر:معاون پژوهشکده مطالعات درياچه اروميه گفت: با روند فعلي احياي درياچه اروميه نه تنها اميدبخش نيست بلکه تا دو سال آينده اين درياچه خشک مي‌شود.
 • برگزاري همايش کمپين آگاه‌سازي طرح غربالگري اختلالات ژنتيک در آذربايجان غربي

  برگزاري همايش کمپين آگاه‌سازي طرح غربالگري اختلالات ژنتيک در آذربايجان غربي
  1394/12/16
  گروه گزارش: همايش کمپين آگاه‌سازي طرح غربالگري اختلالات ژنتيک در افراد 15 تا 25 سال و طرح مشاوره ژنتيک پيش از ازدواج در آذربايجان غربي برگزار شد.
 • باز هم ضرورت گفتمان وحدت

  باز هم ضرورت گفتمان وحدت
  1394/12/16
  سرويس سياسي: مدت دو سال هست که به صورت جدي مبحثي تئوريک را در جامعه اجتماعي، فرهنگي و سياسي کشور مطرح مي کنم با عنوان»گفتمان وحدت« که اصل اساسي اين گفتمان در مرحله اول در نظر گرفتن اشتراکات افراد و گروهها و احزاب و گفتگو بر اساس اين اشتراکات و در مرحله دوم برنامه ريزي مديريتي براساس همين مفاهيم اشتراکي براي اداره نمودن جامعه مي باشد.
 • ترديدي در سلامتي نظام انتخاباتي ايران ‌نيست

  ترديدي در سلامتي نظام انتخاباتي ايران ‌نيست
  1394/12/16
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: انتخابات آزاد و واقعي در کشورمان دموکراسي حقيقي همراه با مردم سالاري ديني را به نمايش گذاشت تا همه به حقيقت انتخابات در جمهوري اسلامي ايران پي ببرند.
 • مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند

  مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند
  1394/12/16
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان با تقدير از حضور هوشيارانه مردم ايران در عرصه انتخابات گفت: مردم در انتخابات با آرمان‌هاي امام و مقام معظم رهبري تجديد ميثاق کردند.
 • نبايد‌ اجازه دخالت دشمنان در امور داخلي کشور را بدهيم

  نبايد‌ اجازه دخالت دشمنان در امور داخلي کشور را بدهيم
  1394/12/16
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان غربي گفت: حکومت انگليس مستبدترين حکومت در جهان است و چنين حکومتي حق نظر دادن در مورد حکومت ايران را ندارد.
 • آتا بابالاريميزين طيبّي بيليكلري دئييملريميزده

  آتا بابالاريميزين طيبّي بيليكلري دئييملريميزده
  1394/12/16
  بولگه لر سرويسي:بشريتين ان قديم ياشاييش مسکن‌لرين‌دن بيري اولان آذربايجان جغرافي مؤوقعيتينه گؤره شرقله غربين قووشاغيندا، چوخ ايشلک تجارت يول‌لارينين اوستونده يئرلشيب، گؤزل و زنگين طبيعته، ال وئريش‌لي ايقليم شرايطينه ماليک‌دير کي، بو دا اؤز نؤوبه‌سينده اونون اها‌لي‌سي‌نين هله ايلك تمدن دان چوخ-چوخ اول بديعي مدنيتي‌نين چوخ طرفلي اينکيشافينا شرايط ياراتميش‌دير.يعني اوزون عصرلر بويو حياتدا ياشاماق اوغروندا موباريزه آپاران قديم اجدادلاريميز، طبيعتين سيررلريني اؤيرنه-اؤيرنه تدريجن اؤز مدني اينکيشافينا زمينه ياراتميش، عادت-عنعنه‌لر، سؤزلر، آدلار، دانيشيق، معيشت اشيا‌لاري و ... گئتديکجه اينکيشاف ائده‌رک تکميل­لشمه‌يه باشلاميش‌دير. دئييم‌لرين بير چوخلو‌سو تاريخين سيناغين‌دان چيخا بيلمه­ميش، بير چوخو ايسه زامان-زامان جيلا‌لانا‌راق بو گونوموزه گليب چاتميش‌دير.
 • مشارکت بالاي مردم در انتخابات رسالت خدمتگزاري مسوولان را سنگين ترکرد

  مشارکت بالاي مردم در انتخابات رسالت خدمتگزاري مسوولان را سنگين ترکرد
  1394/12/09
  گروه خبر:استاندار اردبيل گفت: حضور چشم گير و مشارکت بالاي مردم در انتخابات هفتم اسفندماه وظيفه خدمتگزاري مسوولان را سنگين تر کرد.
 • نتايج دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استانهاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، زنجان

  نتايج دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استانهاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، زنجان
  1394/12/09
  نتايج دهمين دوره انتخابات مجلس شوراي اسلامي در استانهاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي، اردبيل، زنجان
 • بهره‌گيري از راهکارهاي ديني براي کاهش نزاع و درگيري

  بهره‌گيري از راهکارهاي ديني براي کاهش نزاع و درگيري
  1394/12/09
  گروه اجتماعي:نزاع و درگيري رتبه نخست جرايم آذربايجان غربي را تشکيل مي‌دهد که بايد راهکارهاي مناسبي براي کاهش اين آسيب اجتماعي در پيش گرفته شود و بهره‌گيري از آموزه‌هاي ديني مناسب‌ترين راهکار در کنار اجراي قوانين به نظر مي‌رسد.
 • روز جهاني زبان مادري و دغدغه‌هاي من

  روز جهاني زبان مادري و دغدغه‌هاي من
  1394/12/09
 • 7 اسفند آغاز پايان راديکاليسم سياسي

  7 اسفند آغاز پايان راديکاليسم سياسي
  1394/12/09
  سرويس سياسي: سال هاست که جامعه ايران از راديکاليسم سياسي رنج مي برد. راديکاليسم سياسي در هر دو طيف در زمان هاي متفاوت جامعه ايران را با نابساماني و ناهنجاري در نظام اجتماعي کل مواجه ساخته است.
 • حضور پررنگ مردم در انتخابات ياس دشمنان را فراهم کرد

  حضور پررنگ مردم در انتخابات ياس دشمنان را فراهم کرد
  1394/12/09
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان غربي گفت: حضور گسترده در انتخابات يک بار ديگر سبب ياس و نااميدي دشمنان اسلام شده و صفحه‌اي زرين در تاريخ انقلاب اسلامي ثبت کرد.
 • انتخابات نمايش اقتدار نظام است

  انتخابات نمايش اقتدار نظام است
  1394/12/09
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه و امام جمعه زنجان گفت: مردم ديگر با حضور پرشور در انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري اقتدار نظام را به نمايش مي‏‌گذارند.
 • چشم بسته شده بر انحلال خانواده‌ها در بي فرهنگي غرب

  چشم بسته شده بر انحلال خانواده‌ها در بي فرهنگي غرب
  1394/12/09
  گروه اجتماعي:افزايش آمار قتل و خودکشي دختران جوان و نوجوان در ترکيه خبر از رازهايي در پسا پرده بي اصولي غرب حاکم بر جامعه مي_دهد.
 • آسيب‌شناسي بازي‌هاي رايانه‌اي

  آسيب‌شناسي بازي‌هاي رايانه‌اي
  1394/12/02
  گروه گزارش: علي قهرمان، معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي در گفتگو با عصر آذربايجان عنوان كرد.
 • تخريب شوراي نگهبان با هدف نفوذ صورت مي‌گيرد

  تخريب شوراي نگهبان با هدف نفوذ صورت مي‌گيرد
  1394/12/02
  گروه خبر:امام جمعه اروميه گفت: تلاش براي تخريب شوراي نگهبان به معني اجازه دادن براي نفوذ افراد غيرانقلابي به عرصه‌هاي مهم حکومتي است.
 • حضور حداکثري در انتخابات از تاکيدات رهبري است

  حضور حداکثري در انتخابات از تاکيدات رهبري است
  1394/12/02
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حضور با آرامش و حداکثري در انتخابات، از تاکيدات مقام معظم رهبري براي برگزاري انتخابات مطلوب است.
 • مجلس خبرگان کليد اسلاميت نظام است

  مجلس خبرگان کليد اسلاميت نظام است
  1394/12/02
  گروه خبر:امام جمعه موقت گفت: دشمنان از ماه‌ها پيش براي حضور کمرنگ مردم در انتخابات تلاش مي‌کند، اما ملت مانند گذشته پاسخي کوبنده به ياوه‌گويي‌هاي استکبار جهاني مي‌دهند.
 • توجه به نقش رسانه‌ها در دعوت از مردم براي حضور حداکثري در انتخابات

  توجه به نقش رسانه‌ها در دعوت از مردم براي حضور حداکثري در انتخابات
  1394/12/02
  گروه گزارش:نقش رسانه‌ها در دعوت براي حضور حداکثري در انتخابات هفتم اسفند ماه در استاني با بيشترين تنوع قوميتي، موضوعي نيست که بتوان از آن چشم پوشيد، از اين‌رو بايد با ايجاد فضاي مناسب، زمينه دعوت مردم را از طريق رسانه‌ها فراهم آورد.
 • نقش آفريني ترکيه و عربستان در سکانس آخر سناريو سوريه

  نقش آفريني ترکيه و عربستان در سکانس آخر سناريو سوريه
  1394/12/02
  سرويس سياسي:مساله اين است که در اين بحران اراده بين المللي براي جلوگيري از جنگ وجود ندارد چرا که دو کشور مهم منطقه يعني ترکيه و عربستان در جبهه متخاصم و خواهان جنگ قرار گفته اند.
 • تورپاق

  تورپاق
  1394/12/02
  بولگه لر سرويسي:چوخ زامان دير گوزو يولدا، قولاغي سسده ايدي. ايسکندردن خبر يوخ ايدي.
 • سوداي پولدار شدن و سوء استفاده شرکت‌هاي بازاريابي از فرصت

  سوداي پولدار شدن و سوء استفاده شرکت‌هاي بازاريابي از فرصت
  1394/12/02
  گروه گزارش:اين روزها بازار شرکت هاي بازاريابي شبکه اي داغ است و جواناني که از بيکاري رنج مي برند، براي رسيدن به روياي شيرين پولدار شدن و اشتغال، از فعاليت در اين شرکت ها استقبال مي کنند.
 • خطري که امروز و فردايمان را تهديد مي کند

  خطري که امروز و فردايمان را تهديد مي کند
  1394/11/26
  گروه اجتماعي: دور و برمان را خوب نگاه کنيم آلودگي پا گرفته و به همه جا سر ميزند بسته به استقامت افراد امکان ابتلا براي همه وجود دارد، برخي ها مقاومت کرده و آسيب کمتري مي_بينند اما افراد ضعيف مبتلا شده و به سختي از اين بيماري جان سالم به در مي برند، در صورت سلامت ماندن نيز دوره اوج بيماري و نقاهت مريض را از نفس انداخته و تبديل به يک انسان نيمه جان مي کند.
 • حضور در راهپيمايي 22 بهمن نشان از بصيرت مردم ايران بود

  حضور در راهپيمايي 22 بهمن نشان از بصيرت مردم ايران بود
  1394/11/26
  گروه خبر:امام جمعه اروميه گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن‌ماه نشان از شور و شعور و بصيرت ملت ايران دارد.
 • بصيرت لازمه حضور گسترده و با شکوه‌تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است

  بصيرت لازمه حضور گسترده و با شکوه‌تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است
  1394/11/26
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز گفت: نمايش حضور بزرگ مردم در راهپيمايي 22 بهمن بيانگر شعور و بصيرت بالاي مردم است و اکنون نوبت حضور در انتخابات است. بصيرت، لازمه حضور گسترده و با شکوه تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است.
 • اروميه رنگ حماسه گرفت درخشش دوباره رنگين کمان اقوام

  اروميه رنگ حماسه گرفت درخشش دوباره رنگين کمان اقوام
  1394/11/25
  گروه گزارش: در سالروز سي و هشتمين فجر پيروزي انقلاب اسلامي مردم شيعه و سني، ارمني، آشوري و کلداني در همه شهرهاي استان آذربايجان غربي به خيابان‌هاي اصلي شهر آمده تا ضمن تجديد بيعت با آرمانهاي والاي انقلاب اسلامي و امام راحل بر پايداري خود بر اصول و آرمان‌هاي انقلاب تاکيد کنند.
 • حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن قدرتمند‌ باصلابت و معنا‌دار بود

  حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن قدرتمند‌ باصلابت و معنا‌دار بود
  1394/11/25
  گروه خبر:امام جمعه زنجان گفت: حضور قدرتمند، با صلابت، معنا دار مردم در راهپيمايي 22 بهمن قبل امام مسلمين را شاد و دشمنان را مايوس کرد.
 • پل ميان گذر درياچه اروميه بايد اصلاح شود

  پل ميان گذر درياچه اروميه بايد اصلاح شود
  1394/11/25
  گروه گزارش:رئيس سازمان محيط زيست کشور گفت: درباره درياچه اروميه هرچه زمان مي گذرد متضرر مي شويم.
 • تشديد مشكلات اشتغال آذربايجان غربي با نا همخواني آمارها

  تشديد مشكلات اشتغال آذربايجان غربي با نا همخواني آمارها
  1394/11/25
  گروه گزارش:نبود آمار واقعي در زمينه بيکاري و نرخ اشتغال آذربايجان غربي سبب شده تا برنامه‌ريزي براي رفع مشکل بيکاري در اين استان با مشکل مواجه شود و در اين ميان ناهمخواني آمار ارائه شده توسط مسئولان نيز مشکل ديگري بوده که استان درگير آن است.
 • نبرد مدافعان حرم در سرماي استخوان‌سوز سوريه

  نبرد مدافعان حرم در سرماي استخوان‌سوز سوريه
  1394/11/25
  سرويس سياسي:عضو ستاد پشتيباني از مدافعان حرم حضرت زينب (س) آذربايجان غربي با اشاره به نبرد مدافعان حرم در سرماي استخوان‌سوز سوريه، گفت: حمايت از ملت سوريه علاوه بر اينکه جنبه تعبدي دارد، تضمين‌کننده مصالح ملي است.
 • وقتي کليد تدبير نيز قفل پروژه سبزه‌ميدان زنجان را باز نمي‎کند

  وقتي کليد تدبير نيز قفل پروژه سبزه‌ميدان زنجان را باز نمي‎کند
  1394/11/18
  گروه تاريخي:پروژه سبزه ميدان يکي از بزرگترين پروژه‎هاي شهري زنجان است که پس از گذشت چند سال کلنگ‎زني هنوز کليد تدبير نتوانسته قفل‎هاي آن را باز کند.
 • کمبود بيمارستان و درمانگاه ‌‌ در آذربايجان غربي

  کمبود بيمارستان و درمانگاه ‌‌ در آذربايجان غربي
  1394/11/18
  گروه خبر:امام جمعه اروميه بر ضرورت توجه خيران آذربايجان غربي به اقشار محروم جامعه تاکيد کرد و گفت: مسئله رسيدگي به اقشار محروم جامعه از اساسي‌ترين مسائل دين اسلام محسوب مي‌شود.
 • درياچه اروميه خطري که تهران را هم تهديد مي‌کند

  درياچه اروميه خطري که تهران را هم تهديد مي‌کند
  1394/11/18
  گروه گزارش:درياچه اروميه يکي از مهم‌ترين و ارزشمندترين زيست‌بوم‌هاي کشور به‌شمار مي‌رود که بزرگ‌ترين درياچه داخلي کشور بوده و به دليل برخورداري از ارزش‌هاي بي‌نظير طبيعي و اکولوژيک به عنوان پارک ملي و ذخيره‌گاه زيست‌کره در يونسکو به ثبت رسيده است.
 • اخلاق سياسي در جامعه اسلامي ايران

  اخلاق سياسي در جامعه اسلامي ايران
  1394/11/18
  سرويس سياسي: مباني بنيادين چنين رويکردي نگرش توحيدي به تمام ابعاد جهان هستي است. به اين صورت انسان در زندگي فردي خويش و زندگي سياسي هنجارهاي اخلاقي را رعايت مي کند. نمونه بارز چنين رويکردي را در سيره بزرگان دين مي يابيم.پيامبر گرامي اسلام (ص) خود مظهر و تجلي تام عينيت اخلاق و سياست بوده است و در تبيين رسالت خويش،حضرت مي فرمايند: » انّما بعثت لا تمم مکارم الاخلاق«.
 • ضرورت تأسيس فرهنگستان زبان و ادب آذربايجان

  ضرورت تأسيس فرهنگستان زبان و ادب آذربايجان
  1394/11/18
  گروه فرهنگي: زبان بخش مهمي از هويت يک قوم و شناسه‌ي مهم يک ملت است که خداوند متعال آن را يکي از وجوه تمايز انسان بر حيوانات و موجودات ديگر عالم قرار داده و اختلاف زبان را به عنوان يکي از نشانه‌ها و آيات خويش در جوامع انساني به رسميت شناخته که البته وجه برتري انسان‌ها را نسبت به يکديگر درجه ايمان و تقواي آنان مي‌داند.
 • ديره ک

  ديره ک
  1394/11/18
  بولگه لر سرويسي:اونون اوجا سسي له يوخدان اويانديم. ته له سيک يئريمدن قالخيب، اوشاق لاري اوياتديم. مطبخه گئيريب چايدانين آلتين يانديرديم. گئجه دن مطبخده ميزين اوستونه، شکر، شوشه ده مورابا، پيالادا بال ايستيکان نعلبکي، چاي قاشيقي، قيريلميش قند پنير، سفره دته ده چوره ک قويموشدوم
 • تدبير تامين اجتماعي گره قاليبافان زنجاني را کور کرد

  تدبير تامين اجتماعي گره قاليبافان زنجاني را کور کرد
  1394/11/18
  گروه اجتماعي:اقدامات تامين اجتماعي براي تشخيص فعالان واقعي عرصه قاليبافي در استان زنجان براي بيمه برخي از فعالان واقعي اين صنعت اصيل مشکلاتي را به وجود آورده است که به تدبير دوباره تامين اجتماعي نياز دارد.
 • همه بايد قانون را بپذيرند و سوژه به دست دشمنان ندهيم

  همه بايد قانون را بپذيرند و سوژه به دست دشمنان ندهيم
  1394/11/18
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه مبادا کسي به شوراي نگهبان توهين کند چرا که شوراي نگهبان همواره مورد تأييد امام و رهبري بوده است، گفت: نبايد تشنج‌آفريني کنيم، چراکه دشمن در حال رصد حرف‌هاي مردم و مسئولان است و به دنبال اختلاف‌ها است و نبايد سوژه به دست دشمن و بيگانگان داد.
 • رزمايش دريايي ولايت اقتدار نظام را به رخ کشيد

  رزمايش دريايي ولايت اقتدار نظام را به رخ کشيد
  1394/11/18
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: فرجام برجام نشان داد که دشمنان 12 سال به ايران تهمت زده و دروغ گفتند.
 • کانديداها وعده‌هاي غيرعملي خارج از وظايف ندهند

  کانديداها وعده‌هاي غيرعملي خارج از وظايف ندهند
  1394/11/11
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز در توصيه‌اي به کانديداهاي مجلس از آنان خواست خارج از وظايف وعده‌هاي غيرعملي به مردم ندهند و تمام کانديداها و طرفداران آنان قانون را در تمام مراحل انتخابات رعايت و به آن احترام بگذارند.
 • تبريز بدون گدا شهر بدون معتاد مي‌شود

  تبريز بدون گدا شهر بدون معتاد مي‌شود
  1394/11/11
  گروه گزارش:تحقق آرمان »تبريز، شهري بدون معتاد« دور از دسترس نيست، چرا که تبريزي‌ها در عرصه‌هاي مختلف به خصوص براي حل معضلات اجتماعي نشان دادند که هميشه و در همه حال پيشگام هستند که نمونه بارز آن »تبريز شهر بدون گدا« است.
 • عنصر شخصيت در پارلمان

  عنصر شخصيت در پارلمان
  1394/11/11
  سرويس سياسي:شخصيت و مباحث مرتبط با آن فارغ از اينکه يکي از سرفصل هاي تخصصي در علوم روانشناختي به شمار ميرود امروزه با گسترش پژوهش هاي بين رشته اي و جذابيت آن براي بيشتر کارشناسان و محققان حوزه هاي مختلف علوم يکي از مفروضاتي ست که در اين اواخر در بيشتر حوزه هاي علوم مورد مداقه و بررسي قرار مي گيرد.
 • بروز سرطان در اثر خشکي درياچه اروميه

  بروز سرطان در اثر خشکي درياچه اروميه
  1394/11/11
  گروه گزارش: نماينده ستاد احياي درياچه اروميه در آذربايجان‌شرقي گفت: بروز سرطان‌هاي مري سرطان‌هاي ناشي از فلزات سنگين و بيماري‌هاي تنفسي مي‌تواند در اثر خشک شدن درياچه اروميه رخ دهد.
 • مسکن‌هاي مهر تبديل به بزرگترين چالش دولت فعلي شده است

  مسکن‌هاي مهر تبديل به بزرگترين چالش دولت فعلي شده است
  1394/11/11
  گروه خبر:فرماندار اروميه گفت: بزرگترين پروژه عمراني در دولت قبل يعني مسکن‌هاي مهر، تبديل به بزرگترين چالش در دولت فعلي شده است.
 • برگزاري باشکوه جشن پيروزي انقلاب سبب نااميدي دشمنان مي‌شود

  برگزاري باشکوه جشن پيروزي انقلاب سبب نااميدي دشمنان مي‌شود
  1394/11/11
  گروه خبر:نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: برگزاري با شکوه جشن پيروزي انقلاب زمينه يأس دشمنان را فراهم مي‌کند.
 • تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود

  تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود
  1394/11/11
  گروه خبر:‌امام‌جمعه اردبيل گفت: تقويت روابط ايران با اروپا بر پايه اصول ديپلماسي عزت‌مندانه انجام شود.
 • کيچيک بير آچيقلاما

  کيچيک بير آچيقلاما
  1394/11/11
  بولگه لر سرويسي: بو آچيقلاماني هر بؤلومون اوستونده، مانيفئستين متنينه داياناراق يازماغا چاليشاجايام.
 • وقتي ساز زندگي ناکوک مي‌زند

  وقتي ساز زندگي ناکوک مي‌زند
  1394/11/04
  گروه گزارش:ساز زندگي خيلي از خانواده_هاي ايراني در سالهاي اخير با رشد فزاينده طلاق بر اساس آمارهاي رسمي ناکوک مي زند، موضوعي که به سمت بحران فرهنگي پيش مي رود.
 • واقعه 2 بهمن 57 يادآور مجاهدت و غيرت ديني مردم اروميه است

  واقعه 2 بهمن 57 يادآور مجاهدت و غيرت ديني مردم اروميه است
  1394/11/04
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت:واقعه 2 بهمن 57 يادآور مجاهدت و غيرت ديني مردم اروميه است.
 • دولت توهم کارسازي تحريم را از بين ببرد

  دولت توهم کارسازي تحريم را از بين ببرد
  1394/11/04
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: آرزوي ملت ايران اين است که دولت توهم کارساز بودن تحريم‌ها را از ذهن سران آمريکايي، اروپايي و 1+5 از بين ببرد تا آنها بار ديگر متوسل به تحريم‌هاي جديد نشوند.
 • کاهش آلودگي هوا نيازمند مشارکت عموم مردم

  کاهش آلودگي هوا نيازمند مشارکت عموم مردم
  1394/11/04
  گروه گزارش:در حال حاضر مشکل آلودگي هوا در کشور به يک معضل جدي مبدل شده و در آذربايجان غربي به ويژه شهر اروميه نيز عمدتا در فصل زمستان با مشکل آلودگي هوا مواجه بوده و در اين راستا کاهش آلودگي هوا جز با مشارکت عموم مردم امکان‌پذير نيست.
 • ضرورت برگزاري باشکوه‌تر برنامه‌هاي گراميداشت دهه فجر

  ضرورت برگزاري باشکوه‌تر برنامه‌هاي گراميداشت دهه فجر
  1394/11/04
  گروه خبر:امام جمعه اهل تسنن اروميه بر احيا و استمرار ارزش‌هاي انقلاب اسلامي تأکيد کرد و گفت: برنامه‌هاي گراميداشت دهه فجر بايستي باشکوه‌تر از سال‌هاي قبل برگزار شود.
 • فرجام ديپلماسي بين المللي آغاز ديپلماسي داخلي

  فرجام ديپلماسي بين المللي آغاز ديپلماسي داخلي
  1394/11/04
  سرويس سياسي: پس از آنکه روحاني در انتخابات 92 رياست جمهوري به پيروزي رسيد با درک صحيح شرايط داخلي و بين المللي آغاز مذاکرات با قدرت هاي بزرگ را سرلوحه کار خود قرار داد.
 • باشيوا دولانيم ناسا

  باشيوا دولانيم ناسا
  1394/11/04
  بولگه لر سرويسي: »اولوب بيزه پنير- چؤرح. سحر اؤونه‌سي، آخشام اوستو، شب‌چره واختي… باخيسان تيرياکيسي اولورسان، باخميسان، بئينين قره‌لير. آدام بولمور باشينا نه داش سالسين!«
 • نفوذ جرياني در حوزه و روحانيت

  نفوذ جرياني در حوزه و روحانيت
  1394/11/04
  گروه سياسي:روزي در محضر مرحوم حضرت آيت الله حاج شيخ مسلم ملکوتي (‌رضوان الله تعالي عليه) بودم و چند نفر از فضلاي ديگر هم حضور داشتند.
 • وقتي ايمني قرباني کمبود اعتبار مي‌شود

  وقتي ايمني قرباني کمبود اعتبار مي‌شود
  1394/10/27
  گروه گزارش:عبور از جاده نزديک 400 مدرسه به دليل واقع شدن در حاشيه راههاي آذربايجان غربي به کابوس دانش آموزان تبديل شده‌، کابوسي که برخي مواقع با تلفات جاني رنگ واقعيتي تلخ به خود مي گيرد.
 • اقتدار نيروهاي مسلح ايران هشداري به سياستمداران خام و بي‎تجربه ‌منطقه است

  اقتدار نيروهاي مسلح ايران هشداري به سياستمداران خام و بي‎تجربه ‌منطقه است
  1394/10/27
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حضور 10 تفنگدار آمريکايي در مرزهاي آبي ايران، سنگ‎اندازي از سوي آمريکا براي سنجش ميزان هوشياري و آمادگي ايران بود.
 • دولت به موارد نقض برجام عکس‌العمل نشان دهد

  دولت به موارد نقض برجام عکس‌العمل نشان دهد
  1394/10/27
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آمريکا تلاش مي‌کند تا ماشه تحريم همواره در دستش باشد و آنها هيچ وقت از سر خيرخواهي با ما وارد مذاکره نشده‌اند و از همين روز بدبيني رهبري به آمريکا به جا و شايسته است.
 • نفوذناپذيري ايران با دستگيري نظاميان آمريکايي به رخ جهانيان کشيده شد

  نفوذناپذيري ايران با دستگيري نظاميان آمريکايي به رخ جهانيان کشيده شد
  1394/10/27
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: نفوذناپذيري ايران با دستگيري نظاميان آمريکايي به رخ جهانيان کشيده شد.
 • انفجار استانبول تاوان اشتباهات سياسي اردوغان

  انفجار استانبول تاوان اشتباهات سياسي اردوغان
  1394/10/27
  سرويس سياسي:انفجار در ميدان سلطان احمد استانبول را مي توان نتيجه سياست خارجي ماجراجويانه و نادرست اردوغان در منطقه دانست.
 • آشنايي فرزندان با لطافت‌هاي ديني راه مقابله با تهاجم فرهنگي است

  آشنايي فرزندان با لطافت‌هاي ديني راه مقابله با تهاجم فرهنگي است
  1394/10/27
  گروه خبر:معاون تهذيب حوزه علميه آذربايجان غربي گفت: با توجه به هجمه‌هاي شديد فرهنگي، لازم است که فرزندان خود را با زيبايي‌ها و لطافت‌هاي دين آشنا کرده و به سمت سبک و سيره زندگي اهل بيت(ع) حرکت کنيم.
 • بازار انتخابات داغ تر مي شود

  بازار انتخابات داغ تر مي شود
  1394/10/27
  گروه سياسي:بازار انتخابات داغ است و داغ تر هم خواهد شد .
 • تداوم انتظار کاميون‌ها در ترکيه

  تداوم انتظار کاميون‌ها در ترکيه
  1394/10/21
  گروه گزارش:صف طويل نزديک 50 کيلومتري کاميون‌هاي گرفتار در برف مرز بازرگان – گوربولاغ وارد هشتمين روز شده و رانندگان اين خودروها همچنان چشم انتظار ورود به کشور هستند.
 • وام پردردسر

  وام پردردسر
  1394/10/21
  گروه اقتصادي: بانک مرکزي از شنبه آينده ثبت‌نام از متقاضيان وام کالا را آغاز و اجراي آن را به بانک‌ها ابلاغ مي‌کند؛ با اين حال مسوولان وزارت کار مي‌گويند استقبال بازنشسته‌ها سرد بوده و کار راضي‌کننده نيست‌.
 • زنگ خطر طلاق بايد سال ها پيش در آذربايجان غربي به صدا در مي آمد

  زنگ خطر طلاق بايد سال ها پيش در آذربايجان غربي به صدا در مي آمد
  1394/10/21
  گروه خبر:معاون سياسي و امنيتي استاندار آذربايجان غربي گفت: زنگ خطر طلاق بايد سال ها پيش در آذربايجان غربي به صدا در مي آمد ولي اکنون نيز دير و موجب نگراني شده است.
 • نقش پول در تغيير احساسات

  نقش پول در تغيير احساسات
  1394/10/21
  گروه روانشناسي:آيا گول زمينه ساز رسدن ما به خوشبختي است و چه ميزان در احساس خوشبختي ما تاثيرگذار است مي تواند به ما شادي و نشاط بياورد و نظر روانشناسان در اين زمينه چيست
 • سناريوسازي رسانه‌هاي معاند درباره تجمع قانوني بسيجيان اروميه

  سناريوسازي رسانه‌هاي معاند درباره تجمع قانوني بسيجيان اروميه
  1394/10/21
  گروه فرهنگي: در پي تجمع اعتراض آميز و قانوني بسيجيان اروميه به اعدام شيخ نمر رسانه‌هاي معاند به جاي محکوم کردن اين اقدام غيرانساني آل سعود دست به سناريوسازي در خصوص اين تجمع زدند.
 • ويترين تخصصي چاپ در ارشاد آذربايجان‌‌‌ غربي راه‌اندازي شد

  ويترين تخصصي چاپ در ارشاد آذربايجان‌‌‌ غربي راه‌اندازي شد
  1394/10/21
  گروه خبر: ويترين تخصصي چاپ و نشر با هدف آشنايي مراجعه کنندگان به اداره کل با صنعت چاپ استان در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد آذربايجان‌غربي نصب و راه‌اندازي شد.
 • سختي کار و حقوق ناچيز پزشکان را از پزشکي قانوني گريزان مي‌کند

  سختي کار و حقوق ناچيز پزشکان را از پزشکي قانوني گريزان مي‌کند
  1394/10/21
  گروه خبر:سرپرست پزشکي قانوني آذربايجان‌‌غربي گفت: سختي کار و حقوق ناچيز به معناي واقعي پزشکان و کارجويان را از کار در پزشکي قانوني گريزان مي‌کند.
 • حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود

  حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود
  1394/10/21
  گروه خبر:امام جمعه اردبيل گفت: حمله به سفارت عربستان کار اشتباهي بود که عده‌اي با بي‌بصيرتي به آن دست زدند.
 • آل‌سعود با دست خود گورش را کَند

  آل‌سعود با دست خود گورش را کَند
  1394/10/21
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با اشاره به شهادت شيخ نمر باقرالنمر توسط رژيم آل‌سعود، گفت: رژيم آل‌سعود فکر مي‌کند با دلارهاي نفتي مي‌توان دهان تمام دولت‌ها را بست، در حالي که ديديم به غير از چند کشور که بردگان زرخريد بودند، کسي زير بار آن نرفت.
 • پنيري نه ايله يئيه‌ک نه ايله يئمه‌يک

  پنيري نه ايله يئيه‌ک نه ايله يئمه‌يک
  1394/10/21
  بولگه لر سرويسي: سنتي طيب اوزمانلاري‌نين نظري‌جه يئيه‌جه‌ييميز يئييله‌جک‌لرين هاچان يئييلمه‌سي ائيله‌جه نه‌لر ايله يئييليب نه‌لر ايله يئييلمه‌يه‌جک‌لرين چوْخ اؤنمي وار. بو يئييله‌جک‌لرين سيراسيندان بيري، پئنيردير. آردينجا گلن يازيدا، بو حاقدا بير سيرا بيلگي‌لري، سيز ايله پايلاشيريق.
 • شيخ نمر مظلوم و راديکال هاي جسور ايراني

  شيخ نمر مظلوم و راديکال هاي جسور ايراني
  1394/10/20
  سرويس سياسي:شيعان عربستان يکي از مظلوم ترين اقليت هاي حال حاضر جهان محسوب مي گردند. اقليتي که هم به لحاظ جمعيت(که در خوشبينانه ترين حالت زير يک ميليون نفر مي باشد) و هم به لحاظ حضور در ساختار قدرت( بدون هيچ سهمي از حاکميت) و همچنين وضعيت اقتصادي خوبي ندارند در حاليکه در يکي از ثرتمند ترين مناطق شرقي و نفتي عربستان سکونت دارند.
 • پروانه کسب مراکز ارائه قليان تمديد نمي‌شود

  پروانه کسب مراکز ارائه قليان تمديد نمي‌شود
  1394/10/20
  گروه گزارش: در حالي مبارزه با مصرف دخانيات در آذربايجان شرقي انجام مي‌شود که قراراست ازاين‌پس علاوه بر تمديد نشدن پروانه کسب فعلي مراکز ارائه قليان، به درخواست‌هاي جديد نيز ترتيب اثر داده نشود.
 • يک ميليون متر مکعب از درياچه اروميه قابل احيا نيست

  يک ميليون متر مکعب از درياچه اروميه قابل احيا نيست
  1394/10/13
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: متاسفانه بيش از يک ميليون متر مکعب از درياچه اروميه قابل احيا نيست.
 • قاچاق انسان در مرزهاي اروميه افزايش يافت

  قاچاق انسان در مرزهاي اروميه افزايش يافت
  1394/10/13
  گروه خبر: فرمانده هنگ مرزي اروميه از افزايش چشمگير قاچاق انسان در مرزهاي اروميه طي سالجاري خبر داد.
 • مبارزه با مواد مخدر از شعار تا عمل

  مبارزه با مواد مخدر از شعار تا عمل
  1394/10/13
  گروه گزارش: آذربايجان شرقي در حالي به‌عنوان استان پايلوت اجراي ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر انتخاب‌شده که به اعتقاد کارشناسان هنوز نهادهاي دخيل به تعريف واحدي از اعتياد دست نيافته‌اند.
 • مُهر برجام خشک نشده سرقت اموال ايران را آغاز کردند

  مُهر برجام خشک نشده سرقت اموال ايران را آغاز کردند
  1394/10/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: فتنه‌گران شايسته پذيرش هيچگونه مسئوليتي را ندارند.
 • اهداف جمهوري اسلامي بالاتر از قوم‌گرايي و طايفه‌گرايي

  اهداف جمهوري اسلامي بالا