عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • بي‌مسئوليتي مديران قابل درک نيست

  بي‌مسئوليتي مديران قابل درک نيست
  1397/04/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: حتي مجامع بين‌المللي هم از اقدام تحريم آمريکا عليه ايران حمايت نکرده و اتحاديه اروپا با يک بسته پيشنهادي اعلام کرده که حاضر به خريد روزانه يک ميليون بشکه نفت از ايران است.
 • آذربایجان شرقی رتبه اول ساماندهی جوانان کشور را کسب کرد

  آذربایجان شرقی رتبه اول ساماندهی جوانان کشور را کسب کرد
  1397/04/19
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان شرقی گفت: این استان رتبه برتر عملکرد حوزه ستاد ساماندهی امور جوانان کشور در سال 1396 را برای دومین سال متوالی کسب کرد.
 • ضعف مديريت و عدم کنترل بازار از سوي دولت عامل گراني‌هاست

  ضعف مديريت و عدم کنترل بازار از سوي دولت عامل گراني‌هاست
  1397/04/10
  گروه خبر: خدادادي گفت: با ايجاد تغيير در تيم اقتصادي کشور، مطمعنا تحولات چشمگيري در جامعه اتفاق خواهد افتاد.
 • معرفي موزه کاريکاتور تبريز

  معرفي موزه کاريکاتور تبريز
  1397/04/10
  گروه سيري در استان ها: موزه اي که شايد خيلي خيلي کم اسمشو شنيده باشيد و حتي اگر از تبريزيها هم مکان دقيق اين موزه را بپرسيد، ممکن است جواب مبهمي دريافت کنيد. موزه? کارتون يا کاريکاتور تبريز نخستين موزه? کارتون در سطح قاره? آسيا و پنجمين موزه در سطح جهان، همچنين اولين و تنها موزه کارتون و کاريکاتور ايران است. بعد از موزه طنز و کارتون گابرو بلغارستان، مي توان گفت، اين موزه از نظر وسعت دومين موزه بزرگ دنياست.
 • افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي

  افزايش نگران کننده اعتياد در ميان بانوان آذربايجان شرقي
  1397/04/10
  گروه اجتماعي: آماري که مسئولان وزارت بهداشت و سازمان بهزيستي ارائه مي دهند 9درصد از جمعيت معتاد کشور را زنان تشکيل مي دهند همچنين آماري که سازمان زندان ها نشان مي دهد که طبق آن نيمي از زندانيان زن کشور در ارتباط با مواد مخدر در زندان به سر مي برند کم شدن سن جرم و بزهکاري در واقع نشان دهنده افزايش خشونت اجتماعي در جامعه است. زنان جزو نخستين قربانيان بسياري از آسيب ها و انحرافات اجتماعي هستند. در اين ميان اعتياد اگر نه اولين و عمده ترين، بلکه يکي از مهمترين آنان است. تصور اکثر افراد جامعه در مورد اعتياد اين است که مواد مخدر و سوء مصرف مواد، عمدتا پديده اي مردانه است. اعتقاد بر اين است که زنان نسبت به مردان کمتر به سوي اعتياد روي مي آورند. به خصوص در جامعه ايران که اعتقادات و عواطف مختلف مادرانه و همسرانه به چشم مي خورد. اما پديده اعتياد چيزي فراتر از جنسيت است. آماري که در سال هاي اخير نشان دهنده روند صعودي اعتياد در ميان زنان و بانوان است.
 • آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است

  آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است
  1397/04/09
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه آمريکا با چهره منفور خود چگونه ادعاي حمايت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمريکا هرگز فراموش نخواهد شد.
 • بازدید از واحدهای تولیدی اولویت فرمانداران است

  بازدید از واحدهای تولیدی اولویت فرمانداران است
  1397/04/04
  گروه خبر: استاندار آذربایجان شرقی گفت: بازدید از واحدهای تولیدی و رسیدگی و رفع مشکلات واحدهای مشکل دار اولویت اصلی و مهم فرمانداران این استان است.
 • ايل گلي در تبريز

  ايل گلي در تبريز
  1397/04/03
  گروه سيري در استان ها: يکي از مهم‌ترين گردشگاه‌هاي شهر تبريز است که در جنوب شرق آن و در 7 کيلومتري مرکزشهر واقع شده‌است.
 • وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي

  وعده هفت ساله مسئولين براي رساندن قطار دستفروشان به بازارچه محلي
  1397/04/03
  گروه اجتماعي: اگرچه چندين سال متوالي است که مسئولين شهري تبريز خبر از ساماندهي وضعيت دستفروشان مي‌دهند اما همچنان قطار بي نظم دستفروشان بر روي ريل بازار ازدحام فراواني ايجاد مي‌کند.
 • پرسه در دالان تاريخ

  پرسه در دالان تاريخ
  1397/04/03
  گروه تاريخي: اين کهن پيکره غرورانگيز که شاهرگ اقتصادي تبريز است، سياست، فرهنگ و مذهب را نيز به خوبي در خود جاي داده است، به گونه¬اي که تاريخ گواه ارتباط ناگسستني بازار با ساير عناصر مرتبط با زندگي شاغلين و رهگذران خويش از مبارزات ضد استبدادي و استعماري و تربيت نسل¬هاي معتقد و ديندار است که در تمامي شئون اجتماعي تاثيرگذار بوده ¬اند. درست به خاطر ندارم، اما زماني در نوشته¬اي از يکي از سيّاحان بنام جهان خوانده بودم که »من ترجيح مي دهم در جايي که به آن سفر مي کنم گُم شوم«، ابتدا به ساکن جمله غريبي بود اما هر چه بيشتر درباره¬اش فکر مي¬¬کردم بيشتر به دلم مي-نشست، درست گفته بود؛ به زعم من هم براي درک تمام يک روستا، يک شهر يا يک کشور، گُم شدن در آن جزو ضروريات است.
 • ضرورت پرهيز از خوي تجمل‌گرايي و اشرافي‌گري در بين مسوولان

  ضرورت پرهيز از خوي تجمل‌گرايي و اشرافي‌گري در بين مسوولان
  1397/04/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: معاهد‌ه‌ها و قرادادهايي نظير FATF حتي اگر منافعي داشته باشند ولي به خاطر مبداء و منشاء‌اش، ظرفيت آن را دارد که تله‌اي براي جمهوري اسلامي بوده و اختلال در مسير نيل به اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران ايجاد کند.
 • اگردش مالي معادن در استان انجام شود

  گردش مالي معادن در استان انجام شود
  1397/03/31
  استاندار آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه معادن مختلفي همچون خاک چيني، مس و طلا در اين خطه وجود دارد، گفت: بايد گردش مالي همه معادن موجود در خود استان و نه خارج از آن انجام شود.
 • ‌‌۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی می‌شود

  ‌‌۵۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان آذربایجان‌شرقی خرید تضمینی می‌شود
  1397/03/30
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان‌شرقی گفت: با شرایط حاکم پیش‌بینی می‌کنیم امسال بیش از ۵۰۰ هزار تن گندم مازاد بر نیاز مصرف کشاورزان آذربایجان‌شرقی در راستای خرید تضمینی خریداری کنیم.
 • جامه نو بر تن برج تاريخي خلعت پوشان

  جامه نو بر تن برج تاريخي خلعت پوشان
  1397/03/27
  گروه سيري در استان ها: عمارت خلعت پوشان تبريز از بناهاي به يادگار مانده دوران حکومت صفويان در ايران مي باشد که براي قرار گرفتن در فهرست بازديد گردشگران اين شهر قرار است نوسازي و جامه تازه اي بر تن کند.
 • زمان آزمون دولت‌هاي اروپايي فرارسيده است

  زمان آزمون دولت‌هاي اروپايي فرارسيده است
  1397/03/20
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: برخي دول عربي با سوداي رهبري جهان اسلام، به پشتباني از صهيونيست‌ها روي آورده که کارشان يک خيانت علني است به طوريکه آل‌سعود در طول اين چند دهه هميشه در خدمت غرب بوده و امرور وقيحانه با صهيونيست‌ها متحد شده و با آنها همکاري مي‌کند و اين اقدام ننگين نشانه‌ آغاز اضمحلال آن است.
 • شهر باستاني اوجان هنوز تاريخ پس مي‌دهد

  شهر باستاني اوجان هنوز تاريخ پس مي‌دهد
  1397/03/20
  گروه سيري در استان ها: بررسي‌هاي باستان‌شناسي در شهر باستاني اوجان در تبريز به کشف آثاري از دوره‌هاي ايلخاني و سلجوقي از جمله سفال، سکه و سه برج آرامگاهي منجر شد.
 • سنگ کمبود اعتبار بر ريل قطار شهري تبريز

  سنگ کمبود اعتبار بر ريل قطار شهري تبريز
  1397/03/20
  گروه گزارش: قطار شهري تبريز از مشکل کمبود اعتبار رنج مي برد و نيازمند شتاب بخشي عمليات اجرايي به منظور جلوگيري از فرسودگي تجهيزات و ماشين آلات و هدررفت سرمايه گذاري 2200 ميليارد توماني انجام شده براي اجراي آن است.
 • ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي

  ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي
  1397/03/13
  گروه خبر: مدير کارآفريني و اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان‌شرقي از ايجاد 5 هزار شغل در آذربايجان‌شرقي با اجراي طرح کارورزي خبرداد.
 • مسائل صنفي به حق اقشار مردمي بايد در اولويت قرار گيرد

  مسائل صنفي به حق اقشار مردمي بايد در اولويت قرار گيرد
  1397/03/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: قشر خدومي چون رانندگان در همه برهه‌هاي انقلاب دلبستگي خود را به مردم و انقلاب به اثبات رساندند و در اين اعتراضات نيز با هوشمندي اجازه سوءاستفاده به معاندان و دشمنان را ندادند و بنده نيز از آنها تشکر مي‌کنم که اين اجازه و سوءاستفاده را به دشمن ندادند.
 • پايش ريزگردهاي درياچه اروميه/ رهاسازي آب سد قلعه چاي به درياچه

  پايش ريزگردهاي درياچه اروميه/ رهاسازي آب سد قلعه چاي به درياچه
  1397/03/06
  گروه خبر: مديرکل حفاظت محيط ‌زيست آذربايجان‌شرقي از پايش ريزگردهاي درياچه اروميه خبر داد.
 • مسوولان به فکر معيشت مردم باشند

  مسوولان به فکر معيشت مردم باشند
  1397/03/06
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اخيراً زمزمه‌هايي از گوشه و کنار دنيا از سوي اروپا شنيده مي‌شود که يکي به نعل و يکي به ميخ مي‌زنند در حالي که بديهي بود اروپايي‌ها هرگز به آمريکا پشت نمي‌کنند و اينکه فکر کنيم اروپا در مقابل آمريکا مي‌ايستد، خيال‌بافي است.
 • کليساي مريم مقدس

  کليساي مريم مقدس
  1397/03/06
  گروه سيري در استان ها: در محل تلاقي دو رودخانه آق چاي و ارس در سطح وسيعي و صافي که به صورت طبيعي است و در حاشيه جنوب ارس قرار گرفته، روستاي سنگي دره شام و در حاشيه شرقي اين روستا، کليساي مريم مقدس (ننه مريم ) شکل گرفته است.
 • حرکت لاک پشتي صنعت خودروي آذربايجان

  حرکت لاک پشتي صنعت خودروي آذربايجان
  1397/03/01
  گروه گزارش: صنعت خودروي آذربايجان به رغم حرکت لاک پشتي آن، ظرفيت هاي زيرساختي و انساني مناسبي دارد که به فعل رساندن آن براي همگامي با واحدهاي خودروساز قديمي کشور و ايجاد قطب جديد خودروسازي در تبريز، نيازمند کيفي سازي توليد از طريق ارتقاي فناوري است.
 • مطالعات ربع رشيدي تبريز

  مطالعات ربع رشيدي تبريز
  1397/03/01
  گروه تاريخي: از آذرماه سال 1381 شعبه بنياد ايران شناسي در استان مامور بررسي وقفنامه ربع رشيدي گرديد و معلوم شد كه وقفنامه ربع رشيدي فراترازيك وقفنامه معمولي بوده و در واقع يك نظامنامه دقيق و مفصل تشكيلاتي و برنامه ريزي شده در زمينه هاي مديريت آموزشي ، برنامه ريزي شهري و مسائل انگيزشي و رفاهي براي يك شهر دانشگاهي است كه اولا درهرزماني قابل تحقق و پياده شدن است و در عين حال سخن از مجموعه اي بسيار منظم و پيشرفته است كه اگر شواهد و مستندات تاريخي نبود،استنباط ميشد كه يك پديده دست نيافتني در آنروز بوده و يا احتمالا بخشي از آن به مرحله عمل رسيده بود ولي نه تنها وقفنامه به صورت گزارش گونه است و نشان ميدهد كه خواجه رشيد الدين فضل الله پس از طراحي و احداث مجموعه آنرا نوشته بلكه مكاتبات رشيدي و گزارش ده ها مورخ و مستشرق معروف و منظومه زيباي اوحدي مراغه اي كه ربع رشيدي را از نزديك ديده و تحت تاثير آن شعر خود را سروده ، حاكي از تحقق چنين مجموعه عظيمي تحت تاثير نيات اصلاحي غازان خان و اهتمام خواجه رشيدالدين فضل الله بوده است. در بهمن ماه 1381ودر جريان سفر جناب آقاي دكتر حبيبي ، دفتر مطالعات ربع رشيدي در شعبه ايران شناسي استان آذربايجان شرقي تاسيس و با مساعدت مالي و تجهيزاتي استانداري كار خودرا آغاز كرد.دو هدف از مطالعات ربع رشيدي مد نظر بوده است :
 • آشنايي با بقعه شيخ شهاب الدين اهري

  آشنايي با بقعه شيخ شهاب الدين اهري
  1397/02/23
  گروه سيري در استان ها: بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري در شهر اهر در استان آذربايجان شرقي، محل خانقاه و مقبره شيخ شهاب‌الدين اهري مي‌باشد. اين خانقاه از سال 1374 به موزه ادب و عرفان تبديل شده است که تنها موزه? عرفان در ايران است.
 • بازار تبريز گنجينه هنر معماري ايران

  بازار تبريز گنجينه هنر معماري ايران
  1397/02/23
  گروه تاريخي: بازار تبريز در سال 1193 هجري قمري بر اثر زلزله، به طور کامل تخريب شد، اما طولي نکشيد که معماران زبر دست، آن را بازسازي کردند. بازار کنوني مربوط به اواخر حکومت زنديه و عصر قاجار است. اين بازار که در سال 1354 هجري شمسي در فهرست آثار ملي کشور به ثبت رسيده است، با طول معدل يک کيلومتر، يکي از بزرگترين مجموعه هاي به هم پيوسته و مسقف دنياست.
 • خانه‌ي تاريخي ارفع‌الملک جليلي از تخريب نجات يافت

  خانه‌ي تاريخي ارفع‌الملک جليلي از تخريب نجات يافت
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: خانه تاريخي ارفع الملک جليلي (باني عمارت ساعت) از تخريب حتمي نجات يافت.
 • حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم

  حافظه‌ام ضعيف نيست که وعده‌هايم را فراموش کنم
  1397/02/09
  سرويس سياسي: حسن روحاني در سفر دو روزه به تبريز در جلسه افتتاح همزمان پروژه‌هاي اقتصادي و زيربنايي به تشريح برخي مسائل پرداخت. حسن روحاني در جلسه توسعه و افتتاح همزمان پروژه‌هاي زيربنايي و اقتصادي در تبريز اظهار داشت: همواره در سفر به تبريز و آذربايجان روحيه مي‌گيرم و از لطف، مهمانوازي، پيوستگي و وابستگي اين مردم با خاندان اهل بيت لذت مي‌برم. وي ادامه داد: در سرزمين ما هرگاه سخن از انقلاب بوده تبريز ستون بزرگي بود و اگر حرکت تبريز در قيام 29 بهمن نبود انقلاب اسلامي به اين راحتي پيروز نمي‌شد.
 • حمام کردشت

  حمام کردشت
  1397/02/03
  گروه سيري در استان ها: حمام کردشت يکي از آثار تاريخي روستاي کردشت در بخش مرکزي شهرستان جلفا مي ‌باشد . اين بنا سالانه پذيراي هزاران نفر از گردش گران داخلي و خارجي است روستاي کردشت از بخش ورزقان از توابع شهرستان اهر مي باشد .اين روستا و حمام کردشت ، در ساحل جنوبي رودخانه ارس و در امتداد رودخانه در جهت غرب به شرق کشيده شده است.
 • قطب چرم و کفش ايران در اغماست

  قطب چرم و کفش ايران در اغماست
  1397/02/03
  گروه گزارش: صنعت چرم و کفش تبريز که روزگاري نه چندان دور محصولاتش به بازارهاي اروپايي از جمله ايتاليا و آلمان صادر مي شد، از حدود 2 دهه قبل در اغماست و حال و روز خوشي ندارد. نخستين کارخانه چرم سازي مدرن ايران به نام 'خسروي' حدود 90 سال قبل در تبريز بنيان گذاشته شد تا زيرساخت توليد صنعتي محصولات چرمي در کشورمان شکل بگيرد و اين سنگ بنايي براي اعتلاي چرم و کفش تبريز در دهه هاي بعدي شد. اما آوازه جهاني چرم و کفش تبريز از حدود 2 دهه قبل به اين سو با قاچاق چرم و کفش ارزان و بي کيفيت چيني از يک سو و واردات محصولات رقيب سرسختي بنام ترکيه از سوي ديگر، روز به روز کمرنگ تر شد تا امروزه اين صنعت ديرپا به اغما برود. بديهي است رکود صنعت چرم و کفش تبريز به عنوان يک برند شناخته شده در وراي مرزهاي ملي، پديده اي چندمتغيري مي باشد که علاوه بر عوامل فوق الذکر، از مشکلات ديگري مانند کهنه و فرسوده بودن ماشين آلات و تجهيزات، به روز نشدن مهارت مديران و کارگران و نيز تبعات تحريم هاي اقتصادي متاثر است. در تبيين قدمت صنعت چرم و کفش تبريز، ذکر اين نکته نيز خالي از لطف نيست که قديمي ترين کفش جهان با حدود پنج هزار سال قدمت هم اکنون در بخش کفش موزه شهرداري تبريز نگهداري مي شود.
 • بيش از يک ميليون نفر از جمعيت تبريز در بافت‌هاي فرسوده و حاشيه‌ تبريز زندگي مي‌کنند

  بيش از يک ميليون نفر از جمعيت تبريز در بافت‌هاي فرسوده و حاشيه‌ تبريز زندگي مي‌کنند
  1397/01/26
  گروه خبر: مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان‌شرقي گفت: يک ميليون نفر در وسعت بيش از 5 هزار و 800 هکتار استان آذربايجان‌شرقي در بافت فرسوده و ناکارآمد ساکن هستند.
 • رژيم صهيونيستي منتظر پاسخ قاطع ايران باشد

  رژيم صهيونيستي منتظر پاسخ قاطع ايران باشد
  1397/01/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: ايران براي تقويت محور مقاومت و مقابله با سطله‌طلبي آمريکا و رژيم غاصب صهيونيستي، خود را محدود به يک منطقه و کشور نخواهد کرد.
 • هشدار نسبت به تخريب محيط زيست آذربايجان‌شرقي

  هشدار نسبت به تخريب محيط زيست آذربايجان‌شرقي
  1397/01/21
  گروه خبر: امام جمعه تبريز نسبت به تخريب محيط زيست در استان به مسوولان هشدار داد.
 • رمز و راز شهر تاريخي شيز در قلعه بختک ليلان

  رمز و راز شهر تاريخي شيز در قلعه بختک ليلان
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: باستان شناسان معتقدند: آثار يافت شده از قلعه بختک ليلان با 3هزار سال قدمت در شهرستان ملکان، به احتمال وجود شهر تاريخي شيز در اين منطقه اعتبار بيشتري مي‌بخشد.
 • شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي دو لبه يک قيچي

  شيعه انگليسي و سنّي آمريکايي دو لبه يک قيچي
  1396/12/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به فرمايش رهبر معظم انقلاب مبني بر اينکه اگر آمريکا برجام را پاره کند ما آن را آتش خواهيم زد، گفت: هيچ ترس و واهمه‌اي در مجموعه نظام جمهوري اسلامي ايران و ملت قهرمان در رابطه با خروج از برجام و تهديدات وجود ندارد.
 • قلعه مانداگارانا مرند

  قلعه مانداگارانا مرند
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: قلعه مانداگارانا مرند در قسمت شرقي شهر مرند واقع شـده است و آثار بجا مانده از آن نشان مي دهد که اين قلعـه در هزاره چهارم قبل از ميلاد يعني 6000 سال پيش بنا گرديده است و لاديميرمينورسکي اين قلعه را از نوع قلعه هاي خشتي مي داند که در حمله سارگون دوم پادشاه آشور تخريب شده است.
 • توصیه‌های رهبری مورد توجه جدی سیاست خارجی قرار گیرد

  توصیه‌های رهبری مورد توجه جدی سیاست خارجی قرار گیرد
  1396/12/12
  گروه خبر: امام جمعه تبریز گفت:شکست آمریکا و متحدانش در شورای امنیت در پی صدور قطعنامه ضد ایرانی و وتوی آن توسط روسیه پیروزی بزرگی برای ملت ایران است که در حقیقت ناشی از تاثیر رهبری مدبرانه رهبر انقلاب بود.
 • اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند

  اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند
  1396/12/07
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی آذربایجان‌شرقی گفت: اقتصاد مقاومتی و اقتصاد توسعه یافته دو روی یک سکه هستند؛ کاهش فقر، افزایش درآمد، ایجاد اشتغال و افزایش رفاه و آسایش مردم همگی از اهداف اقتصاد مقاومتی و در عین حال یک اقتصاد توسعه یافته است.
 • مسوولان براي حل مشکلات اقشار آسيب‌پذير اقدام عملي انجام دهند

  مسوولان براي حل مشکلات اقشار آسيب‌پذير اقدام عملي انجام دهند
  1396/12/06
  گروه خبر: امام جمعه تبريز خواستار رسيدگي به مشکلات قشر‌ آسيب‌پذير جامعه شد و گفت: ما بايد از کميته امداد و مستمندان حمايت کنيم نه اينکه صندوق‌هاي آنها را به بهانه تبريز 2018 جمع کنيم، کار غلطي بود که بايد تصحيح شود.
 • زنوز

  زنوز
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: زنوز يکي از شهرهاي کوچک استان آذربايجان شرقي است که در بخش مرکزي شهرستان مرند واقع شده ‌است. شهر زنوز در 25 کيلومتري شمال مرند و 100 کيلومتري شمال تبريز واقع شده ‌است. بايد گفت که شهر کوچک و باصفاي زنوز کوهستاني ترين نقطه شهري از شهرستان مرند است که ارتفاعش از سطح دريا 1700 متر مي باشد.
 • آکادمی دو و میدانی در تبریز تاسیس می شود

  آکادمی دو و میدانی در تبریز تاسیس می شود
  1396/12/03
  گروه خبر: مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تبریز با اشاره به ارائه پیشنهادی مبنی بر تاسیس آکادمی دومیدانی به فدراسیون، گفت: فدراسیون دو و میدانی با این درخواست موافقت کرده و در آینده ای نزدیک این آکادمی در تبریز تاسیس خواهد شد.
 • ساماندهی 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس

  ساماندهی 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس
  1396/12/02
  گروه خبر: مدیر دفتر مهندسی رودخانه ها و سواحل آذربایجان شرقی گفت: 55 کیلومتر از رودخانه مرزی ارس در حوزه این استان ساماندهی شده است.
 • قلعه پيغام کليبر

  قلعه پيغام کليبر
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: قلعه پيغام (پيكان) در كنار راه شوسه اهر به كلبير واقع شده و فاصله آن از كليبر 13 و از قلعه‌ بابك 18 كيلومتر است. اين قلعه بر روي تپه بنا شده است.
 • حذف آزمون از مدارس ابتدایی غیردولتی

  حذف آزمون از مدارس ابتدایی غیردولتی
  1396/11/18
  معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان مدارس غیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی گفت: آزمون مدارس ابتدایی غیردولتی با رویکرد تربیتی، کاهش اضطراب و افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان حذف می شود.
 • انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد

  انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد
  1396/11/15
  گروه خبر: امام جمعه تبريزگفت: به طور دقيق و بدون مبالغه ايران يکي از کشورهاي مستقل دنيا محسوب مي‌شود و با گذشت 39 سال همچنان مستقل و مقتدر در مقابل بيگانگان ايستاده و البته در اين برهه بيشتر از همه حال به وحدت و پيروي محض از مقام معظم رهبري نياز است.
 • بدون منابع خارجي احياي درياچه اروميه به 40 سال زمان نياز دارد

  بدون منابع خارجي احياي درياچه اروميه به 40 سال زمان نياز دارد
  1396/11/15
  رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست کشور از تلاش براي جذب منابع مالي از کشورهاي خارج براي احياي درياچه اروميه خبر داد.
 • مسجد کبود تبريز

  مسجد کبود تبريز
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: گوي مچيد يا مسجد جهانشاه از مسجدهاي تاريخي تبريز است. اين مسجد طبق کتيبه سردر آن در سال 845 هجري شمسي و در زمان سلطان جهانشاه مقتدرترين حکمران سلسله قراقويونلو و به دستور دختر او صالحه خانم بنا شده‌است.
 • گردشگري زمستاني در آذربايجان

  گردشگري زمستاني در آذربايجان
  1396/11/15
  گروه اجتماعي: آذربايجان شرقي و در راس آن تبريز، داراي ظرفيت‌هاي بسياري براي ميزباني از گردشگران زمستاني است اما مسئولان براي کتاب »تبريز2018« فصل زمستان را ناديده گرفته‌اند. با آغاز سال نو ميلادي از 11دي امسال، تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي شد؛ يعني شهري نمونه بين شهرهاي 57کشور اسلامي در حوزه گردشگري. اين رويداد فراملي گردشگري که با عنوان »تبريز2018« شناخته مي‌شود يک‌سال است و در واقع ?فصل از سال را در برمي‌گيرد.
 • امدادرسانی به بیش از 1000 نفر و اسکان 170 نفر گرفتار در برف و کولاک آذربایجان شرقی

  امدادرسانی به بیش از 1000 نفر و اسکان 170 نفر گرفتار در برف و کولاک آذربایجان شرقی
  1396/11/09
  سخنگوی هلال‌احمر آذربایجان شرقی از امدادرسانی به بیش 1000 نفر در برف و کولاک خبر داد و گفت: در این امدادرسانی قریب به 170 نفر در پایگاه‌های امداد جاده ای اسکان یافتند.
 • اميد به ايجاد 28 هزار فرصت شغلي در آذربايجان شرقي

  اميد به ايجاد 28 هزار فرصت شغلي در آذربايجان شرقي
  1396/11/08
  گروه خبر: مدير کل تعاون، کار و رفاه اجتماعي آذربايجان شرقي گفت: ثبت نام براي استفاده از تسهيلات اشتغال فراگير و حمايت از اشتغال روستايي در سراسر کشور شروع شده و با استفاده از اين تسهيلات انتظار مي رود 28 هزار فرصت شغلي در استان ايجاد شود.
 • توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام

  توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام
  1396/11/08
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با هشدار نسبت به توطئه جديد آمريکا و اروپا به بهانه اصلاح برجام گفت: ايران برد موشک‌هاي خود و تنوع آنها را براساس تهديدهاي خود طراحي و اجرا مي‌کند و اين موضوع از اساس قابل مذاکره نيست و نخواهد بود،همه ادعاها در اين زمينه هذيان‌گويي بيش نيست.
 • قلعه مانداگارانا مرند

  قلعه مانداگارانا مرند
  1396/11/08
  گروه سيري در استان ها: قلعه مانداگارانا مرند در قسمت شرقي شهر مرند واقع شـده است و آثار بجا مانده از آن نشان مي دهد که اين قلعـه در هزاره چهارم قبل از ميلاد يعني 6000 سال پيش بنا گرديده است و لاديميرمينورسکي اين قلعه را از نوع قلعه هاي خشتي مي داند که در حمله سارگون دوم پادشاه آشور تخريب شده است.
 • خشکي درياچه اروميه جان 14 ميليون نفر را تهديد مي‌کند

  خشکي درياچه اروميه جان 14 ميليون نفر را تهديد مي‌کند
  1396/11/01
  گروه خبر: معاون اجتماعي دانشگاه علوم پزشکي تبريز با استناد به نتايج تحقيقات به‌عمل آمده و شرايط مشابه در ساير کشورها، گفت: خشکي درياچه اروميه سلامتي حدود 14 ميليون نفر در استان‌هاي مختلف کشور و حتي کشور آذربايجان را تحت تاثير قرار خواهد داد.
 • زنگ خطر بحران دریاچه ارومیه برای سلامت جوامع محلی

  زنگ خطر بحران دریاچه ارومیه برای سلامت جوامع محلی
  1396/10/30
  دریاچه ارومیه نسبت به سایر دریاچه های مشابه درجه شوری بالایی دارد که با خشک شدن آن نمک های انباشته شده پیرامون آن زیاد خواهد بود و این زنگ خطری بر سلامت جسمی و روانی جوامع محلی است.
 • قلعه پشتو بين پشتاب و کوجان

  قلعه پشتو بين پشتاب و کوجان
  1396/10/29
  گروه سيري در استان ها: يكي از با ارزش‌ترين و جالب‌ ترين آثار تاريخي بخش هوراند از شهرستان اهر، قلعه پشتو يا پشتاب است كه بر بلندترين كوه بين روستاهاي پشتاب و كوجان قرار گرفته است.
 • مسؤولان براي حل مشکلات معيشتي و مبارزه با فساد اقدام عملي کنند

  مسؤولان براي حل مشکلات معيشتي و مبارزه با فساد اقدام عملي کنند
  1396/10/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريزبا تاکيد به اينکه هر چقدر نظام پيشرفت کند، بايد بدانيم که دشمني دشمن نيز افزايش خواهد يافت، گفت: رمز و راز مقابله در شرايط فعلي بصيرت و ولايت‌مداري و وحدت آحاد مردم است.
 • بقاياي عمارت رَبع رشيدي

  بقاياي عمارت رَبع رشيدي
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: بقاياي عمارت رَبع رشيدي باقيمانده ساختمان‌هاي عظيمي است كه در زمان ايلخانيان و به همت رشيدالدين فضل‌اللّه وزير نامي ايران در محله وليانكوي باغمشه تبريز ساخته شد. اين مكان به اصطلاح امروزي، يك شهر علمي و دانشگاهي بود. در حال حاضر به غير از چهار پايه عمارت و پشته‌هاي خاك و سنگ چيزي از آن باقي نمانده است.
 • فراموشي فتنه 88 هزينه زيادي به نظام تحميل مي‌کند

  امام جمعه تبريز:
  1396/10/11
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد بر ضرورت بازخواني فتنه 88، تحليل اهداف و ابعاد فتنه را فرصتي براي زنده نگاه داشتن اين حادثه تاريخي براي عبرت دانست و گفت: فراموشي اين خطر بزرگ براي نظام هزينه زيادي را به نظام تحميل خواهد کرد.
 • ارتفاعات سلطان داغي

  ارتفاعات سلطان داغي
  1396/10/11
  گروه سيري در استان ها: ارتفاعات سلطان داغي که در شمال غربي کوهستان سهند، نزديک شهر اسکو قرار دارد با ارتفاعي حدود 3410 متر، سومين قلة سهند محسوب مي شود. قله سلطان داغي در جنوب روستاي سفيده خوان ( اسپراخوان )، زين جناب، عنصرود ( آستاري ) و در جانب شرق روستاي کندوان قرار گرفته است. رودخانه هاي زين جناب چاي، اسکو چاي و کندوان چاي از اين قله سرچشمه گرفته و سوي دشت هاي حاصل خيز مجاور جاري مي گردد.
 • صندوق‌های بازنشستگی نباید محتاج دولت باشند

  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس:
  1396/10/04
  نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه صندوق‌های بازنشستگی نباید محتاج دولت باشند، گفت: دولت حساب و کتاب خود را با صندوق‌های بازنشستگی روشن کند و نگذارد حجم این بدهی‌ها افزایش یابد.
 • بي‌توجهي به رکود و بيکاري در بودجه 97

  امام جمعه تبريز عنوان کرد
  1396/09/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز به لايحه بودجه سال 97 از سوي دولت که جهت تصويب در اختيار مجلس قرار گرفته، اشاره کرد و گفت: به نظر مي‌رسد به رکود و بيکاري توجه ويژه نشده و جاي مصوبات برنامه ششم و سياست‌هاي اقتصاد مقاومت در لايحه بودجه 97 خالي است.
 • قلعه نودوز جنوب شرقي اهر

  قلعه نودوز جنوب شرقي اهر
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: قلعه نودوز يکي از قلاع مستحکم و تاريخي ايران مربوط به دوره ساسانيان است که بشماره 628 در تاريخ 25 اسفند ماه سال 1345 در فهرست ميراث فرهنگي ايران ثبت گرديده است.
 • شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي

  شهر اولين‌ها محروم از پرديس سينمايي
  1396/09/26
  گروه فرهنگي: جاي تامل و پرسش است که چرا طي اين سال‌ها متوليان فرهنگي استان براي احداث يک پرديس سينمايي اقدامي نکرده‌‌اند. به گواه تاريخ نخستين سينماي کشور در شهر اولين‌‌ها راه اندازي شده است. تنها چهار سال پس از اختراع صنعت سينما براي اولين بار در کشور سينما سولي در تبريز راه اندازي شد.
 • انتقاد از کم‌لطفي راه و شهرسازي به پروژه راه آهن ميانه- تبريز

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/19
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به رسيدگي استاندار آذربايجان‌شرقي نسبت به پروژه راه‌آهن تبريز- ميانه، گفت: اين کم‌لطفي‌ها از سوي وزارتخانه و مسوولان ذي‌ربط قابل قبول نيست.
 • قلعه آوارسين کليبر

  قلعه آوارسين کليبر
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: در ميان کوه هاي سر به فلک کشيده شمال شرقي شهر کليبر قلعه آوارسين منسوب به دوره ساساني تا قرن سوم هجري قمري در 5.22 کيلومتري سمت جنوب خداآفرين و 11 کيلومتري جاده اهر ـ کليبر در نزديکي روستاي آوارسين واقع شده است.
 • مجلس بايد نسبت به رفع گرفتاري‌هاي مردم انقلابي عمل کند

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مجلس بايد نسبت به رفع گرفتاري‌هاي مردم انقلابي عمل کند و اميد مستضعفان بوده و به مسائل محرومان توجه خاص داشته باشد.
 • غارهاي اطراف رصدخانه مراغه

  غارهاي اطراف رصدخانه مراغه
  1396/09/13
  نزديک دهکده طالبخان مراغه در صخره هاي بالاي کوه، مدخل غاري با طرح جناغي حجاري شده است
 • گدايان وارداتي در زيرپوست شهر بدون‌ گدا

  دغدغه‌ پايتخت گردشگري جهان اسلام//
  1396/09/13
  سال‌هاست تبريز به شهر بدون گدا معروف است. اما گدايان وارداتي از داخل و خارج کشور با بي‌توجهي به اين شهرت پا در تبريز گذاشته‌اند. براي آن‌ها همين که تبريزي‌ها دست به جيب باشند کافيست.
 • بسيج در همه فتنه‌ها کارآمدي خود را نشان داده است

  امام جمعه تبريز:
  1396/09/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: بسيج در همه فتنه‌ها از جمله 78 و 88 کارآمدي خود را نشان داده و پاسخ کوبنده‌اي به دشمنان و بيگانگان جمهوري اسلامي داده است.
 • سنگ نبشته سقندل

  سنگ نبشته سقندل
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: سنگ نبشته سقندل (سيقين دل) در سينه كوهي به نام زاغي يا قيه در سه كيلومتري سمت شرقي ورزقان از توابع اهر قرار دارد به عبارتي روستاي سقندل در 7 کيلومتري شرق شهرستان ورزقان، در مسير جاده اهر ورزقان واقع شده و کتيبه ميخي اورارتوئي در سه کيلومتري اين روستا بر دامنه کوه زاغي بر سينه سنگي يکپارچه و مرتفع منقور است.
 • ضرورت اعتماد و سپردن امور به جوانان

  امام جمعه موقت تبریز تاكيد كرد
  1396/08/26
  امام جمعه موقت تبریز با تاكيد بر اينكه باید مسئولان با اعتماد به جوانان که تضمین‌کننده انقلاب هستند، امور کشور را به دست آنها بسپارند، گفت: در مقابل جوانان نیز با نیکی به پدر و مادر و خدمت به کشور کارهای خیر و بابرکت انجام دهند.
 • ثبت بیش از 50 وقف در آذربايجان شرقي طي هشت ماه امسال

  مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اعلام كرد
  1396/08/26
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: بیش از 50 وقف در آذربايجان شرقي طي هشت ماه نخست سال جاری به ثبت رسیده است.
 • امام جمعه تبريز:

  آل‌سعود با گيرافتادن در باتلاق يمن و شکست تجزيه عراق با بحران مواجه شده است
  1396/08/21
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منطقه و جهان مي‌دانند که اگر نقش ايران در منطقه نبود، امروز تروريست‌هاي تکفيري سراسر منطقه را به آشوب کشانده بودند،گفت: اگر ايران نبود امروز عربستان پاداش حمايت از تروريست را به خوبي دريافت مي‌کرد.
 • مسجد ملارستم مراغه

  مسجد ملارستم مراغه
  1396/08/21
  مسجد ملارستم مراغه يا مسجد امام خميني مراغه در ابتداي خيابان قدس، ميدان ملارستم واقع شده است متاسفانه کتيبه ‌اى در بناى مسجد نيست تا نام بانى و معمار و سال بنا را مشخص سازد اما مسجد ملارستم جزو اولين مساجد دوره ي صفوي است که الگوي مساجد و بناهاي ستون داري چون عالي قاپو و چهلستون اصفهان قرار گرفته است.
 • توان دفاعي ايران قابل چانه‌زني نيست

  امام جمعه تبريز:
  1396/08/07
  امام جمعه تبريز گفت: استکبار به دنبال خلع سلاح ايران است زيرا در طول سال‌ها در برخي کشورها اول آنها را خلع سلاح کرده سپس به آنها حمله کرده است و حال به خيال اينکه ايران همانند ساير کشورها ضعيف است، تلاش به تکرار اين تجربه دارد.
 • روستاي اشتبين

  روستاي اشتبين
  1396/08/07
  روستاي زيباي اشتبين از توابع شهرستان کليبر در استان آذربايجان شرقي است و از رود ارس 14 کيلومتر فاصله دارد.
 • درمان بیماری ها با سلول های بنیادی بند ناف

  مسئول دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان استان اعلام کرد
  1396/08/04
  مسئول دفتر نمايندگي بانك خون بند ناف رويان آذربايجان شرقي بر ضرورت جدی گرفتن ذخیره سازی خون بند ناف تاکید کرد و گفت: ذخیره سلول‌های بنیادی انقلابی در زمینه درمان بیماری‌های سخت خواهد بود.
 • معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اعلام کرد

  اشتغال زايي 15 هزار نفري در صنعت خودروي آذربايجان شرقي
  1396/07/30
  معاون امور صنايع سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان شرقي ميزان اشتغال ايجاد شده در 328 واحد فعال در حوزه صنعت خودرو در اين استان را 14 هزار و 966 نفر اعلام کرد.
 • خاک فراموشي بر گورستان تاريخي اماميه تبريز

  خاک فراموشي بر گورستان تاريخي اماميه تبريز
  1396/07/30
  گورستان تاريخي اماميه در محله اي به همين نام در جنوب تبريز و در ضلع شمالي پايانه مسافربري بين شهري آن، به دليل دفن شخصيت هاي تاثيرگذار و شناخته شده مذهبي، سياسي و فرهنگي به يکي از داشته هاي ميراثي تبديل، اما در عين حال به دست فراموشي سپرده شده است.
 • پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي

  پناهگاهي پوشالي در سکونتگاه غير رسمي
  1396/07/30
  مشکلات معيشتي در سکونتگاه‌هاي غيررسمي اطراف شهر اردبيل به يکي از دغدغه‌هاي جدي تبديل شده است دغدغه‌اي که نگراني از سرنوشت کودکان اين مناطق را به همراه دارد.
 • نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي مطرح کرد

  چالش از دست دادن بازار کشورهاي تازه استقلال يافته روسيه
  1396/07/23
  نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي معتقد است، بسياري از اجناس صادر شده به کشورهاي تازه به استقلال رسيده روسيه از کيفيت لازم برخوردار نبوده، از اين رو در نهايت رقبا برنده صادرات کالا به اين کشورها شدند.
 • امام جمعه تبريز:

  ضرورت توجه بي‌چون و چراي دولت به احياي درياچه اروميه
  1396/07/23
  امام جمعه تبريز با تاکيد به اينکه ايران هر تهديدي را قاطعانه پاسخ خواهد داد و از کسي هم در اين زمينه اجازه نمي‌گيرد گفت: جنجال‌هاي آمريکا نه تنها بين مردم ايران بلکه بين مسلمانان آزاديخواه جهان هيچ ارزشي نداشته و ندارد.
 • کليساهاي تبريز

  کليساهاي تبريز
  1396/07/23
  اکثر کليساهاي تبريز در خيابان شريعتي تبريز واقع شده اند اگر علاقمند هستيد تا کليساهاي تبريز را ببينيد به خيابان شريعتي برويد هرچند در وبلاگ ها به اين نکته اشاره شده بود که “وازرت ارشاد تبريز از تمامي کليساهاي سطح شهر تعهد نامه کتبي گرفته است که هيچ ايراني غير ارمني حق ورود به کليسا و يا حتي تهيه عکس از آن را ندارد و بايد به بخش اقليت هاي مذهبي اين اداره رفته و اجازه نامه کتبي بگيرد”.
 • مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی تاکید کرد

  ضرورت ترویج نذر فرهنگی در کنار ارائه خدمات رفاهی موکب‌های اربعین
  1396/07/19
  گروه خبر: مدیرکل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌شرقی گفت: با توجه به اینکه موکب‌ها از اول ماه صفر تحویل داده می‌شود از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم کمک کنند تا بتوانیم غیر از خدمات رفاهی، بتوانیم نذر فرهنگی و دینی را نیز ترویج دهیم.
 • امام جمعه تبريز:

  همه‌پرسي کردستان عراق خيانت در حق منطقه و تهديد آن است
  1396/07/16
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه در طول ساليان ثابت شده وقتي يک مسوولي فعال‌تر و متعهد‌تر باشد در کانون هجمه قرار مي‌گيرد گفت: از تمام مسوولان مي‌خواهيم که هوشيار بوده و آگاه از توطئه‌هاي دشمن باشند و فريب اين توطئه‌ها را نخورند.
 • معبد مهر مراغه

  معبد مهر مراغه
  1396/07/16
  گروه سيري در استان ها: معبد مهر مراغه در 6 كيلومتري‌ جنوب‌ شرقي‌ مراغه‌ در روستاي‌ ورجوي‌ واقع‌ شده‌ است‌. اين‌ معبد با قدمت دوره اشکاني و ساساني براي پرستش خورشيد و برگزاري آيين مهرپرستي در عمق‌ زمين‌ كنده‌ شده‌ و به‌ جز ورودي‌ دالان‌ راه‌ ديگري‌ ندارد.
 • نوستالژي کتاب و کتابفروشي در تبريز

  نوستالژي کتاب و کتابفروشي در تبريز
  1396/07/16
  گروه گزارش: تبريز در سال هاي نه چندان دور به 'شهر کتاب' ايران معروف بود و شمار و عناوين کتاب هاي منتشر شده در آن همراه با کتابفروشي هاي پرشمار در اقصي نقاط شهر بعد از تهران همواره در رتبه دوم کشوري قرار داشت. فکر نوشتن اين خطور در گذر از کتابفروشي هاي خيابان طالقاني تبريز به ذهن ام خطور کرد و ناخواسته مرا به سال ها و دهه هاي دور برد.
 • امام جمعه تبريز:

  مردم ايران زير بار ظلم نرفته و نخواهند رفت
  1396/07/02
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به ياوه‌گويي‌هاي ترامپ در سازمان ملل گفت: مسوولان بايد نشان دهند مردم ايران زير بار ظلم و ستم نرفته و نخواهند رفت.
 • از سوي امام جمعه تبريز صورت گرفت

  ابراز نگراني از برپايي جشن‌هاي عروسي مختلط در تبريز
  1396/06/26
  گروه خبر: امام جمعه تبريز به برپايي جشن‌هاي عروسي مختلط در شهر اشاره کرد و گفت: اميد است چنين موضوعي صحت نداشته باشد ولي در صورت صحت موضوع بايد اماکن و نيروي انتظامي دقت لازم را داشته باشند.
 • پرده‌‌ي مسئولين بر بناهاي تاريخي آذربايجان

  پرده‌‌ي مسئولين بر بناهاي تاريخي آذربايجان
  1396/06/26
  گروه سيري در استان ها: ارک در حصار است و نحوه‌‌ي فعاليت دست‌‌اندرکاران در اين بنا اميدها را براي آماده شدن اين بناي تاريخي تا تبريز 2018 کمرنگ مي‌‌کند.
 • افول معنادار خواستگاه سينماي ايران

  افول معنادار خواستگاه سينماي ايران
  1396/06/26
  گروه فرهنگي: تبريز خواستگاه سينماي ايران است اما اين مبداء امروز حال خوبي ندارد و اگر يکي دو مجموعه‌ي موجود نيز نمي‌بود، سينماي تبريز رو به اهتزار بود. روز ملي سينما ما را بر آن مي‌دارد تا در خصوص پيشينه‌ي اين صنعت که امروزه در دنياي مدرن حرف اول را مي‌زند، تامل بيشتري داشته باشيم، به ويژه در تبريز که به عنوان خواستگاه سينماي ايران شناخته مي‌شود، در سه دهه‌ي گذشته فاصله‌ي معناداري نسبت به اين پيشينه پر افتخار ايجاد شده است.
 • استاندار آذربايجان شرقي خبر داد

  بازسازي خانه هاي آسيب ديده زلزله سراب تا شروع فصل سرما
  1396/06/19
  گروه خبر: استاندار آذربايجان شرقي از بازسازي خانه هاي آسيب ديده زلزله سراب تا شروع فصل سرما خبر داد.
 • امام جمعه تبريز:

  آمريکا بازديد از مراکز نظامي ايران را به گور مي‌برد
  1396/06/19
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به افزايش بهانه‌جويي‌هاي اخير آمريکا در حوزه موشکي ايران براي نقض برجام گفت: آمريکا بازديد از مراکز نظامي را براي بهانه‌اي جهت نقض برجام مطرح مي‌کند ولي بايد آمريکا بداند اين آرزو را به قبر خواهد برد.
 • مقبره اوحدي مراغه

  مقبره اوحدي مراغه
  1396/06/19
  گروه سيري در استان ها: رکن الدين ابوالحسن مراغي مشهور به اوحدي مراغه اي عارف و شاعر پارسي گوي نامدار دوره ايلخاني و صاحب مثنوي معروف “جام جم” است مقبره اوحدي مراغه اي مربوط به دوره پهلوي دوم است و در خيابان خواجه نصير جنوبي مراغه واقع شده است مقبره اوحدي مراغه اي سازه اي مدرن و بتني است که در فاصله سال هاي 53 تا 57 بوسيله انجمن آثار ملي ايران بر روي مزار اين شاعر شهير قرن هفتم و هشتم هجري قمري اجرا شده است.
 • قاليبافي در آذربايجان شرقي، سنتي ديرين و ماندگار

  قاليبافي در آذربايجان شرقي، سنتي ديرين و ماندگار
  1396/06/19
  گروه تاريخي: شايد مهم ترين حادثه در تاريخ آذربايجان در قرن يازدهم اتفاق افتاده باشد چه در اين زمان تركان سلجوقي بر ايران غلبه كردند و ايالات آذربايجان و همدان را به عنوان اقامتگاه دائمي خود برگزيدند.
 • امام جمعه تبريز تاکيد کرد

  حفظ و تقويت روحيه مردمي توسط مسوولان و پرهيز از اشرافي‌گري
  1396/06/12
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: مقام معظم رهبري تأکيد اکيد روي سفر استاني و نظارت و سرکشي به استان‌ها داشته‌اند و به پرهيز از اشرافي‌گري را جزو اولويت دولتمردان مطرح کردند.
 • خانه قدکي

  خانه قدکي
  1396/06/12
  گروه سيري در استان ها: قدمت اکثر خانه‌هاي تاريخي تبريز به دوران پس از قاجار مي‌رسد. تبريز دومين شهر پررونق کشور از لحاظ خانه‌هاي تاريخي است. تمام بناهاي تاريخي و ديدني موجود در شهر تبريز در آخرين شب سال 1193 هجري و در آغاز دوره? قاجاريه، براثر وقوع زمين‌لرزه‌اي هولناک تخريب شدند و شهر تبريز به‌ويرانه‌اي از خرابه‌ها تبديل گشت.
 • استاندار آذربايجان‌ شرقي اعلام کرد

  تصويب فاينانس 700 ميليون دلاري خط لوله انتقال آب ارس- تبريز
  1396/06/05
  گروه خبر: استاندار آذربايجان‌ شرقي با بيان اينکه هفته گذشته 700 ميليون دلار استفاده از فاينانس براي اين پروژه در کميته مربوطه شوراي اقتصاد تصويب شده است گفت: اميدواريم اين بودجه در صحن شوراي اقتصاد به تصويب نهايي برسد.
 • امام جمعه تبريز:

  مسؤولان اقدام عملي براي رفع مشکلات اقتصادي بردارند
  1396/06/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: اصلاح اقتصاد و مديريت صحيح اقتصادي و عمل به شعار سال، راه‌حل اصلي براي اصلاح اقتصاد کشوري است و از اين رو شوراي شهر نمايندگان مجلس و دولتمردان بايد گام‌هاي مثبت در اين راستا بردارند.
 • امام جمعه تبريز مطرح کرد

  هشدار نسبت به توطئه‌هاي آمريکا و انگليس عليه ملت ايران
  1396/05/29
  گروه خبر: امام جمعه تبريز نسبت به توطئه‌هاي آمريکا و انگليس عليه ملت ايران هشدار داد و گفت: مسؤولان همواره بايد مراقب توطئه‌هاي و دسيسه‌هاي قدرت‌هاي شيطاني آمريکا و انگليس باشند زيرا همواره اين کشورها در حال توطئه عليه ملت ايران بوده و هستند.
 • روايت‌هاي متفاوت از سرانجام پروژه مقبرةالشعراي تبريز

  روايت‌هاي متفاوت از سرانجام پروژه مقبرةالشعراي تبريز
  1396/05/29
  گروه سيري در استان ها: پس از آنکه در دهه 30 هجري شمسي احيا و ساخت بناهاي يادبود براي چهره‌هاي علمي و ادبي گذشته ايران مورد توجه قرار گرفت و در همين سال‌ها چند بناي يادبود براي شعرا و دانشمندان نامي کشور ساخته شد، در سال 1346 نيز مدير وقت اداره فرهنگ آذربايجان شرقي در نامه‌اي به انجمن آثار ملي خواستار توجه به گورستان سرخاب و ايجاد يادبودي براي مقبرة‌الشعراي تبريز شد.
 • اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند

  اميدوارم تمام اعضاء شورا کودکان پابرهنه‌‌ي مناطق محروم را با کودکان بالاي شهر قياس کنند
  1396/05/29
  گروه اجتماعي: محمد زاده گفت: تمام تلاشم بر اين است که مديران نالايق بر اساس رابطه در شهرداري گماشته نشوند و براي اين موضوع حتي اگر مجبور شوم به تنهايي عمل خواهم کرد.
 • اقتصاد معيشتي و بحران درياچه اروميه مهم ترين چالش بخش کشاورزي آذربايجان شرقي

  اقتصاد معيشتي و بحران درياچه اروميه مهم ترين چالش بخش کشاورزي آذربايجان شرقي
  1396/05/29
  گروه گزارش: رئيس سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌شرقي آينده کشاورزي استان را به شرط استفاده از فناوري‌هاي نوين و دانش‎بنيان ارتقاء مکانيزاسيون در کليه زيربخش‌هاي کشاورزي و افزايش سرمايه‌گذاري در طرح‌هاي پژوهشي و کاربردي بسيار اميدوارکننده مي‌بيند.
 • نواقصات بازار مسقف تبريز در آستانه 2018

  نواقصات بازار مسقف تبريز در آستانه 2018
  1396/05/22
  گروه سيري در استان ها: به زبان آوردن نواقصات براي مسئولان شايد کمي زننده و مايه‌ي دلسردي باشد، اما بي توجهي به خدمات بازار بزرگ تبريز که در ميان گردشگران داخلي و خارجي يکي از مشهورترين اماکن به شمار مي‌رود، نشان از خطري بزرگ براي تبريز و اين مکان مجلل است.
 • امام جمعه تبريز:

  مردم ايران منتظر جواب قاطعانه مسؤولان عليه تحريم‌هاي آمريکا هستند
  1396/05/15
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با اشاره به تحريم‌هاي جديد آمريکا عليه ايران گفت: ملت شهيدپرور ايران منتطرند ببينند دولتمردان چه برخوردي با آنها کرده و چه وقت جواب قاطعانه خواهند داد.
 • بقعه شيخ شهاب الدين اهري

  بقعه شيخ شهاب الدين اهري
  1396/05/15
  گروه سيري در استان ها: بقعه شيخ شهاب‌الدين اهري در شهر اهر در استان آذربايجان شرقي، محل خانقاه و مقبره شيخ شهاب‌الدين اهري مي‌باشد.
 • امام جمعه تبريز:

  جبهه مقاومت بايد مورد حمايت همه جانبه قرار گيرد
  1396/05/08
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه جبهه مقاومت بايد مورد حمايت همه جانبه قرار گيرد، گفت: تحريم‌هاي جديد آمريکا به خصوص در خصوص سپاه به دليل شکست‌هاي زنجيره‌اي آمريکا در منطقه است.
 • قرانقو طولاني‌ترين پل آذربايجان شرقي در آستانه تخريب

  قرانقو طولاني‌ترين پل آذربايجان شرقي در آستانه تخريب
  1396/05/08
  گروه سيري در استان ها: شايد کمتر کسي از وجود پلي شبيه 33 پل اصفهان با عنوان »23 پل« در شهرستان ميانه خبر داشته باشد؛ پلي که شبيه پل معروف سرزمين نصف جهان است، ولي بدون توجه و رسيدگي به حال خود رها شده و در حال شکستن و فروريختن است.
 • نماينده مرند و جلفا در مجلس مطرح کرد

  تسهيل در روند پرداخت وام با پذيرش ضمانت حساب يارانه نقدي سرپرست خانوار
  1396/05/02
  گروه خبر: عضو کميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي با تاکيد بر لزوم تسهيل شرايط ارائه وام هاي خرد گفت:عدم پذيرش ضامن در بانک به دليل بالا بودن سن ضامن غيرقانوني است.
 • خانه حيدرزاده تبريز

  خانه حيدرزاده تبريز
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: اين عمارت تاريخي واقع در منطقه مقصوديه شهر تبريزِ که در سمت جنوب ساختمان شهرداري تبريز قرار داره. هيچ سند تاريخي مبني بر زمان احداث اين خانه در دست نيست اما تحقيقات نشان دادن که اين خانه حدود سال 1870 توسط حاجي حبيب لک ساخته شده.
 • تبلور معماري اسلامي در مساجد تاريخي مراغه

  تبلور معماري اسلامي در مساجد تاريخي مراغه
  1396/04/25
  گروه سيري در استان ها: مساجد تاريخي مراغه با معماري منحصر بفرد و به عنوان يکي از 10 شهر داراي بافت تاريخي و پايتخت سابق ايران، با وجود مرمت برخي از آنها، همچنان در انتظار توجه بيشتر و بازگشت به دوران با شکوه گذشته است.
 • نماينده مردم شهرستان شبستر در مجلس:

  عواقب ازدواج زودرس وسيع تر است
  1396/04/18
  گروه خبر: نماينده مردم شهرستان شبستر در مجلس شوراي اسلامي گفت: عواقب و تهديدات ازدواج زودرسبيشتر از فرصت هاي آن است و بايد در زمينه پرهيز از ازدواج دختران زير سن 14 سالگي فرهنگ‌ سازي شود.
 • ارسال پرونده محور ساساني و ارسباران به مراجع جهاني

  ارسال پرونده محور ساساني و ارسباران به مراجع جهاني
  1396/04/18
  گروه سيري در استان ها: دو پرونده نامزد در فهرست ميراث جهاني »محور ساساني« و پرونده ميراث طبيعي »ارسباران« به کميته ميراث جهاني يونسکو (ايکوموس) و اتحاديه بين المللي حفاظت از ميراث طبيعي (IUCN) ارسال شد.
 • امام جمعه تبريز:

  آمريکا سرخط تروريسم در جهان است
  1396/04/11
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه دشمني آمريکا با ملت ايران ريشه‌دار و ديرينه است، گفت: آمريکا سرخط تروريسم در جهان است و سقوط هواپيماي مسافربري ايران در سال 67 فقط يکي از جنايات آمريکا است.
 • تالاب قوري‌ گل

  تالاب قوري‌ گل
  1396/04/11
  گروه سيري در استان ها: تالاب قوري‌ گل (تالاب خشک) در 40 کيلومتري جنوب شرق تبريز و در 15 کيلومتري غرب شهر بستان‌آباد در مجاورت روستاي امناب (ايمناب) با وسعت تقريبي 200 هکتار قرار گرفته ‌است. منابع تامين_‌کننده آب اين تالاب از آب‌ هاي جاري ناشي از برف و باران و تعدادي چشمه‌ هاي زيرزميني است که در کف آن جريان دارند.
 • امام جمعه تبريز:

  دولت به اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد توجه ويژه کند
  1396/03/28
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: به حفظ تاثير انسجام و اتحاد تاکيد کرد و گفت: از دولت منتخب در دوره جديد تقاضا مي‌کنيم به بحث اقتصاد مقاومتي، اشتغال و توليد داخلي توجه داشته باشند.
 • موزه تاريخ طبيعي تبريز

  موزه تاريخ طبيعي تبريز
  1396/03/28
  گروه سيري در استان ها: موزه تاريخ طبيعي تبريز يا موزه حيات وحش تبريز يکي از موزه‌هاي شهر تبريز است که در بلوار آزادي چهارراه آبرساني سازمان محيط زيست قرار گرفته ‌است. اين موزه با 200 مترمربع مساحت در سال 1372خورشيدي و در محل سازمان محيط زيست استان آذربايجان شرقي تأسيس شده ‌است. موزه تاريخ طبيعي طبيعي تبريز از بزرگترين و کامل ترين مجموعه موزه تاريخ طبيعي ايران و شمال غرب کشور يکي از جاذبه هاي گردشگري شهر تبريز است.
 • اعجازي از هم نوايي آب و صخره

  اعجازي از هم نوايي آب و صخره
  1396/03/28
  گروه گزارش: تابستان گرم در پيش است و قرار گرفتن در کنار هواي مطبوع آبشارها با تصاويري دل‌انگيز يکي از لذتبخش‌ترين سفرهاست. تابستان در پيش است و از سوي ديگر تبريز پايتخت گردشگري کشورهاي اسلامي در 2018 خواهد بود، اتفاق مهمي که گردشگران را به سمت زيبايي‌هاي اين استان فراخواهد خواند. طبيعت بي‌نظير به دليل واقع شدن در منطقه کوهستاني و وجود آب و هوايي مطلوب در آبشارهاياين استان با هم نوايي اعجازانگيز آب و صخره فرصتي مغتنم براي بهره‌مندي در روزهاي گرم تابستاني است. آب از ارتفاع بلند سرازير مي شود. با شدت به صخره هاي سخت مي خورد و هر قطره اش به هزاران ذره تبديل مي شد. ديدن تصوير آبشار هم آدمي را خنک مي کند چه برسد به آنکه کنارش قرار گيري؛ مهمان آبشار شدن، در گرماي تابستان يکي از لذتبخش‌ترين سفرهاست. در ادامه زيباترين آبشارهاي استان را خواهيم شناخت؛
 • امام جمعه تبريز:

  حمله تروريستي تهران ناشي از ضعف و استيصال دشمنان در تحولات منطقه است
  1396/03/21
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: حمله تروريستي تهران به خاطر عصبانيت دشمن از شکست در عراق و سوريه بوده و در اراده و آرمان مردم تاثيري نخواهد گذاشت.
 • دژي که نماد قدمت و تمدن است

  دژي که نماد قدمت و تمدن است
  1396/03/21
  گروه سيري در استان ها: پرآوازه‌ترين آثار باستاني شهرستان هشترود، قلعه ضحاک يا فاناسپاست که قدمتي 4000 ساله را براي خود رقم مي‌زند.
 • آداب و رسوم مردم آذربايجان شرقي در رمضان

  آداب و رسوم مردم آذربايجان شرقي در رمضان
  1396/03/21
  گروه تاريخي: رمضان در آذربايجان شرقي نيز آداب و رسوم خاص خود را دارد اما شايد نيکي و احسان را بتوان شاخص‌ترين و منظم‌ترين رسم اين خطه دانست که اين‌روزها کم‌رنگ شده است. اين روزها از ماه مبارک رمضان، تنها »روزه‌گرفتن« باقي مانده است.
 • امام جمعه تبريز:

  مسؤولان نسبت به مطالبات مردم تقدير عملي کنند
  1396/03/07
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با عرض تبريک به دولت دوازدهم گفت: اميد است اين دولت بتواند مطالبات مردم را عملي کرده و معيشت و اقتصاد کشور را رونق دهد زيرا مردم به وظايف خود با حضور گسترده عمل کردند و اينک نوبت دولت است به مطالبه مردم پاسخ داده و وعدهايش را عملي کند.
 • موزه ايلخاني مراغه

  موزه ايلخاني مراغه
  1396/03/07
  گروه سيري در استان ها: ساختمان موزه ايلخاني مراغه در سال 1363 همزمان با تشکيل سازمان ميراث فرهنگي کشور به موزه مقدماتي مراغه تبديل و با آثار عرصه شده از دوره هاي مختلف تاريخي براي بازديد عموم داير شد. موزه مراغه در سال 75 در جهت هدفمندي آثار خود و بلحاظ اهميت نقشي که اين شهر در دوره ايلخاني داشته، به عنوان موزه تخصصي ايلخاني فعاليت خود را آغاز نمود.
 • نماينده ولي‌ فقيه در ‌آذربايجان‌شرقي:

  کانديداها و طرفداران آن‌ها به نتايج انتخابات پايبند باشند
  1396/03/01
  گروه خبر: امام جمعه تبريز خواستار پايبندي کانديداها و طرفداران آن‌ها به نتايج انتخابات شد.
 • باغ گلستان تبريز

  باغ گلستان تبريز
  1396/03/01
  گروه سيري در استان ها: باغ گلستان تبريز که به ترکي آن را گولوستان باغي يا باغ فجر مي نامند يکي از بوستان ‌هاي قديمي و مشهور شهر تبريز است.
 • رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست کشور در تبريز:

  تبريز بيشترين آسيب را در صورت خشک شدن درياچه اروميه مي بيند
  1396/02/24
  گروه خبر: رئيس سازمان حفاظت از محيط زيست کشور با تاکيد بر اقدامات صورت گرفته در زمينه احياي درياچه اروميه اعلام کرد: اگر درياچه اروميه خشک شود، تبريز بيش ترين آسيب را مي بيند.
 • امام جمعه تبريز:

  امضاي سند 2030 کاپيتولاسيون فرهنگي است
  1396/02/24
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با گلايه از اينکه در انتخابات شوراها آنگونه که قانون مضبوط باشد نيست و از اين رو در تعيين صلاحيت دقت نشده است، گفت: متاسفانه در شورا برخي افرادي صلاحيت گرفته اند که صالح نيستند.
 • کليساهاي تبريز

  کليساهاي تبريز
  1396/02/24
  گروه سيري در استان ها: اکثر کليساهاي تبريز در خيابان شريعتي تبريز واقع شده اند اگر علاقمند هستيد تا کليساهاي تبريز را ببينيد به خيابان شريعتي برويد هرچند در وبلاگ ها به اين نکته اشاره شده بود که “وازرت ارشاد تبريز از تمامي کليساهاي سطح شهر تعهد نامه کتبي گرفته است که هيچ ايراني غير ارمني حق ورود به کليسا و يا حتي تهيه عکس از آن را ندارد و بايد به بخش اقليت هاي مذهبي اين اداره رفته و اجازه نامه کتبي بگيرد”. کليساي ارامنه تبريز : ارامنه در سده سوم ميلادي به دعوت گريگوريوس مقدس به مسيحيت گرويدند.
 • داستان‌هاي فولکلور آذربايجان قابليت بالايي براي کارهاي عروسکي دارد

  داستان‌هاي فولکلور آذربايجان قابليت بالايي براي کارهاي عروسکي دارد
  1396/02/24
  گروه فرهنگي: برنون از عدم توجه مسئولين به تئاتر عروسکي و ظرفيت اين هنر در شناساندن فرهنگ آذربايجان و جذب گردشگر انتقاد کرد. علي برنون، کارگردان و آهنگساز تئاتر عروسکي به گفت‌وگو نشسته‌ايم که متن کامل آن را در ادامه مي‌خوانيد.
 • تبريز 2018 بهترين فرصت براي ارائه ايده کسب و کار است

  تبريز 2018 بهترين فرصت براي ارائه ايده کسب و کار است
  1396/02/24
  گروه گزارش: يک فعال کارآفريني مي گويد که تبريز 2018 بهترين فرصت براي ارائه ايده در اين زمينه است و مي توان با استفاده از ظرفيت_هاي اين رويداد مهم زمينه فعاليت کسب و کار هاي جديد را فراهم نمود. حدود 9 ماه به آغاز تبريز 2018، زمان باقي‌مانده و هرروز که برگي از تقويم تاريخ روي‌هم گذاشته مي‌شود، به اين رخداد نزديک‌تر مي‌شويم. شيخي مشاور مدرس و محقق کارآفريني به همراه تعدادي از دانشجويان گردشگري، به ارائه مباحث و تبادل نظر پيرامون آثار فرهنگي و معماري در گردشگري شهر تبريز پرداختند.
 • امام جمعه تبريز:

  حرف‌هاي تفرقه افکن نبايد از زبان کانديداها و ستادهاي آنها زده شود
  1396/02/17
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: دو قطبي سازي در بين کانديداها موجب خوشحالي دشمن است و صلاح نيست حرف‌هاي تفرقه افکن در اين دوران از زبان کانديداها و ستادهاي آنها زده شود.
 • مجارشين روستايي تاريخي در دل طبيعت كوهستاني آذربايجان شرقي

  مجارشين روستايي تاريخي در دل طبيعت كوهستاني آذربايجان شرقي
  1396/02/17
  گروه سيري در استان ها: مجارشين روستايي تاريخي است كه در دل طبيعت سرسبز، بكر و كوهستاني آذربايجان شرقي واقع شده و گنجينه_اي از آثار تاريخي، مناظر طبيعي و جاذبه_هاي گردشگري متعدد و متنوع به شمار مي_رود.
 • امام جمعه تبريز:

  رئيس جمهور منتخب نبايد از تشر دشمن بترسد
  1396/02/10
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به اينکه بايد تبليغات به دور از فريب و حيله باشد و يادمان نرود در کشور جمهوري اسلامي قرار داريم، گفت: بايد انتخابات کشور ما نمونه در کل جهان باشد و در شرايطي که در معضل بيکاري و رکود اقتصادي هستيم فردي را انتخاب کنيم که از تشر دشمن نترسد و فرد شجاع باشد.
 • غار هامپوئيل مراغه

  غار هامپوئيل مراغه
  1396/02/10
  گروه سيري در استان ها: غار هامپوئيل در فاصله 12 کيلومتري جنوب شرقي مراغه و در حوالي روستاي گشايش واقع شده است.
 • تازيانه ساخت‌وساز جديد بر تن معماري اصيل

  تازيانه ساخت‌وساز جديد بر تن معماري اصيل
  1396/02/10
  گروه تاريخي: تبريز که روزگاري به خاطر خانه‌ها و معماري خود شهره بود، اين روزها با بيماري مزمني به نام بلندمرتبه‌سازي و آپارتمان‌سازي دست‌به‌گريبان است؛ تبي که امان معماري اصيل اين شهر را بريده است.
 • امام جمعه تبريز:

  اجازه ندهيم بازار شايعات و تهمت‌ها در آستانه انتخابات گرم شود
  1396/02/04
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه خانه‌هاي تخريب شده در سيل اخير بايد هرچه زودتر ساخته شود، گفت:برخي سخنان و عملکرد مسؤولان متاسفانه احساسات و عواطف مردم سيل‌زده و داغديده را جريحه‌دار کرد.
 • موزه آذربايجان 60 ساله شد

  موزه آذربايجان 60 ساله شد
  1396/02/04
  گروه سيري در استان ها: سي ام فروردين ماه مصادف بود با افتتاح موزه آذربايجان، در بررسي روند شکل گيري موزه در تبريز ، برگزاري نمايشگاهي ترتيب يافته از سکه هاي تاريخي مکشوفه از شهر تبريز را مي توان اولين گام ايجاد موزه در تبريز دانست.
 • امام جمعه تبريز:

  رئيس جمهور لايق و عامل به وعده‌هاي انتخاباتي بايد برگزيده شود
  1396/01/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريزبا تاکيد بر اينکه رئيس جمهور لايق و عامل به وعده‌هاي انتخاباتي بايد برگزيده شود،‌گفت: شوراي نگهبان بدون توجه به جوسازي‌هاي بيگانگان جلوي افراد غير صالح را خواهد گرفت و مانند هميشه قرص و محکم افراد اصلح را انتخاب مي کند و ملت ايران نيز از آنها حمايت خواهند کرد.
 • کفش‌دوزکي که از مسئولان بال مي‌خواهد//

  صنعت کفش تبريز نياز به برند سازي دارد
  1396/01/27
  گروه گزارش: استاد فياض‌دل نيم‌قرن است که کفش مي‌دوزد و از زندگي‌اش راضي است ولي از مسئولان گلايه دارد که بدون اينکه از هنرمندان دست بگيرند، فقط شعار مي‌دهند. با او در نمايشگاه صنايع دستي عمارت ساعت تبريز آشنا شديم.
 • مسجد حاج صفرعلي تبريز

  مسجد حاج صفرعلي تبريز
  1396/01/27
  گروه سيري در استان ها: مسجد حاج صفرعلي تبريز در ضلع شمالي حياط مدرسه حاج صفرعلي، در يمني دوز بازار، ضلع جنوب غربي بلوار چاي‌کنار، تقاطع خيابان دارايي در شهر تبريز واقع است.
 • تبريز از شهرهاي باستاني جهان

  تبريز از شهرهاي باستاني جهان
  1396/01/27
  گروه تاريخي: ايران يکي از مهدهاي تمدن‌خيز جهان باستان محسوب مي‌شود. اين سرزمين به علت قدمت تاريخي و تمدن‌هاي موجود آن، اهميّت بسزايي براي فرهنگ بشري دارد. تمدن‌هاي ايلام، شهر سوخته، حسنلو … نمونه‌اي از تمدن‌هاي ديرينه و پربار اين منطقه از جهان به شمار مي‌روند که رازهاي اين تمدن‌ها به کمک باستان‌شناسان خارجي و ايراني تا حدودي براي جهان علم آشکار گشته و سعي و کوشش براي شناسايي کامل آنها، امروزه نيز ادامه داشته و از مباحث جدّي دانشمندان به شمار مي‌رود.
 • امام جمعه تبريز:

  رکود اقتصادي و معضل بيکاري در کشور غوغا مي کند
  1396/01/20
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه رکود اقتصادي و معضل بيکاري در کشور غوغا مي‌کند، گفت: اگر مديريت انقلابي و کارآمد باشد بن‌بست اقتصادي هرگز نخواهيم داشت.
 • اهر شاهراه گردشگري آذربايجان‌شرقي و اردبيل

  اهر شاهراه گردشگري آذربايجان‌شرقي و اردبيل
  1396/01/20
  شهري که قدمت آن را به دوران مادها، فرمانروايي ساسانيان و پيشتکين نسبت مي‌دهند، اين شهر به عنوان پنجمين شهر بزرگ استان آذربايجان‌شرقي و مرکز منطقه ارسباران بوده و جاده مواصلاتي تبريز - باکو نيز محسوب مي‌شود که در قديم با نام‌هاي "ون"(نوعي درخت انبوه در منطقه بود)،"هور" (به معناي خورشيد پيش از اسلام)،"ميمد" (منطقه اي آباد و پر رونق) و در نهايت به نام اهر که در حال حاضر شناخته مي‌شود، نام گرفته است.
 • روايت ديدار با آخرين نسل کوزه‌گري اين سرزمين

  روايت ديدار با آخرين نسل کوزه‌گري اين سرزمين
  1396/01/20
  استاد صمد شهرستاني، از آخرين بازماندگان هنر درحال انقراض سفال سرزمينمان است و از مسئولان انتظار دارد با کمکي اندک او را در زنده نگه‌داشتن هنر کوزه‌گري و سفال‌سازي ياري کنند.
 • امام جمعه تبريز:

  ترساندن مردم ايران مصداق ترساندن ماهي از آب است
  1395/12/22
  امام جمعه تبريز خطاب به مسؤولان آمريکا گفت: شما مردم ايران را نشناخته‌ايد و سفارش مي‌کنيم که وصيت‌نامه شهداي ما را ترجمه کنيد و بخوانيد تا متوجه شويد ملت ايران شهادت را فوز اعلي مي‌داند و ترساندن اين ملت مانند اين است که ماهي را از آب مي‌ترسانيد.
 • ارتفاعات سلطان داغي

  ارتفاعات سلطان داغي
  1395/12/22
  ارتفاعات سلطان داغي که در شمال غربي کوهستان سهند، نزديک شهر اسکو قرار دارد با ارتفاعي حدود 3410 متر سومين قلة سهند محسوب مي شود. قله سلطان داغي در جنوب روستاي سفيده خوان ( اسپراخوان )، زين جناب، عنصرود ( آستاري ) و در جانب شرق روستاي کندوان قرار گرفته است.
 • فقر پنهان زير پوست شهر بدون گدا

  فقر پنهان زير پوست شهر بدون گدا
  1395/12/22
  تکدي‌گري يکي از پديده‌هاي ناهنجار شناخته مي‌شود که به طور گسترده در شهرهاي مختلف کشور قابل مشاهده است که بيکاري، اعتياد، بيماري، مهاجرت، فقر و ... مهمترين متغيرهايي هستند که به پديده تکدي‌گري دامن مي‌زنند.
 • امام جمعه تبريز:

  آمارهاي اقتصادي دولت با واقعيت‌ها سازگار نيست
  1395/12/15
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم از مشکلات اقتصادي رنج مي‌برند، گفت: تنها با شعار نرخ تک رقمي شدن تورم مشکل حل نمي‌شود، آمارهاي اقتصادي دولت با واقعيت‌ها سازگار نيست.
 • گنبد مدور مراغه

  گنبد مدور مراغه
  1395/12/15
  برج مدور مراغه از بناهاي تاريخي مراغه است که در دوره سلجوقيان و در فاصله ده متري شمال گنبد کبود مراغه در خيابان موسوي بنا شده ‌است گنبد مدور مراغه دومين مزار از قبرهاي پنج ‌گانه مراغه است که مزاري کاملا ناشناخته است.
 • متکي در تبريز:

  نمي‌شود هم داعش را به وجود آورد هم ادعاي مبارزه با آن را کرد
  1395/12/15
  متکي تاکيد کرد: نمي‌شود داعش را به وجود آورد و ادعاي جنگ با داعش کرد،خودشان ادعا کردند داعش را ايجاد کرده‌اند زيرا جريان داعش خطرناک‌ترين توطئه طراحي شده توسط آمريکا و سناريوي اسرائيلي با دلار اعراب بوده است.
 • امام جمعه تبريز:

  مسؤولان براي حل مشکلات اقتصادي و فرهنگي اقدام عملي انجام دهند
  1395/12/08
  امام جمعه تبريز به فرمايشات مقام عظماي ولايت با مردم آذربايجان اشاره کرد و گفت: در بيانات رهبر انقلاب نکات کليدي وجود داشت که يکي از آن‌ها طرح گله‌مندي مردم از مسؤلان بود، ايشان اين پيام را به مسؤولان دادند که به وضعيت فعلي قانع نباشند و براي حل مشکلات اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي اقدامات لازم را انجام دهند.
 • هيچ بمبي مثل خصوصي سازي کنوني صنايع را نابود نکرده است

  هيچ بمبي مثل خصوصي سازي کنوني صنايع را نابود نکرده است
  1395/12/08
  رضا عليزاده نماينده ورزقان و خاروانا از جمله نمايندگان استان در مجلس است که به صورت تخصصي و در کميسيون صنايع و معادن پيگير مسائل و مشکلات استان است. حضور وي به عنواني يکي از اعضاي هيأت نظارت بر انتخابات شوراهاي شهر و روستاي استان در سال آتي موجب شد تا از نزديک در جريان نظرات اعضاي هيأت نظارت بر انتخابات قرار بگيريم. از سوي ديگر پيگيري_هاي عليزاده در کميسيون صنايع مجلس براي مجموعه هاي صنعتي استان از جمله مس سونگون ماشين_سازي و ... از ديگر دلايل اين گفتگو بود.
 • برج خلعت پوشان

  برج خلعت پوشان
  1395/12/08
  برج خلعت پوشان يکي از جاذبه‌هاي تاريخي شهر تبريز است که از آثار دوره‌‌ي صفوي به شمار مي‌رود که مرکز اهداي خلعت، مقام، نشان و هديه از سوي وليعهدان قاجار به خدمتکاران حکومتي بوده است.
 • کليساي سن استپانوس

  کليساي سن استپانوس
  1395/12/01
  اين بناي عظيم و ديدني در 17 کيلومتري غرب شهر جلفا ( در مسير جاده ي مرزي جلفا- سدّ ارس ) و به فاصله ي سه کيلو متري کرانه ي جنوبي رود ارس، در آغوش گرم و با صفاي کوهستان و در ميان درّه ي سر سبز شام با قدمتي بيش ازهزار سال آرميده است.
 • سنگيني سايه بي توجهي اوليا بر سر استعدادهاي فوتبال‌آموزان دختر

  سنگيني سايه بي توجهي اوليا بر سر استعدادهاي فوتبال‌آموزان دختر
  1395/12/01
  فوتبال پايه آذربايجان شرقي در بخش پسران موفقيت هايي را در سال هاي اخير کسب کرده و بازيکنان زيادي را پرورش داده اما در کنار آن فوتبال پايه دختران نيز پيشرفت هاي قابل توجهي داشته است.
 • بازخواني يک سند تاريخي//

  هريس و کشف حجاب هرگز
  1395/12/01
  اهالي هريـــس، چنان سرســـختانه در برابـــر اراده ي رضاخـــان بـــراي کشـــف حجاب زنان ايســـتاده اند کـــه در نهايت، خود رضاشـــاه وادار بـــه دخالـــت در کنترل اوضاع مي شـــود.
 • امام جمعه تبريز:

  ملت ايران هراسي از بلوف‌هاي ترامپ ندارند
  1395/11/24
  امام جمعه تبريز گفت: تقويت تجهيزات موشکي تنها عامل بازدارنده بوده و اگر هر کشوري قصد تجاوز به ايران را داشته باشد در همان ساعات اول پاسخ ايران دندان شکن و پشيمان کننده خواهد بود.
 • اشرافي گري مسئولين فقرا را از دين خارج مي کند

  اشرافي گري مسئولين فقرا را از دين خارج مي کند
  1395/11/24
  در دوران ستم شاهي يک شعري در خصوص فاجعه مدرسه فيضيه قم سروده بودم که به خاطر همين شعر که در هريس ميان مردم آن را خوانده بودم تحت تعقيب قرار گرفته و نهايتا دستگير و مقداري شکنجه شدم و از بنده تعهد گرفتند که از اين شعرها نبايد بخواني! روحانيون در هدايت جامعه و به ثمر رسيدن انقلاب نقش اساسي و محور داشتند و در اين ميان تبريز به دليل حضور فضلا و روحانيون خوش نام يکي از کانون هاي ضد طاغوتي بود.
 • قلعه جوشين

  قلعه جوشين
  1395/11/24
  قلعه جوشين که آن را با نام جوشون هم مي ‌شناسند در 26 کيلومتري غرب ورزقان و 6 کيلومتري روستاي جوشين و 30 کيلومتري غرب خاروانا در مرکز ناحيه تاريخي ديزمار ارسبارن و مابين روستاي گال و جوشين به مرکزيت شهر باستاني خاروانا و در يک منطقه کوهستاني سخت‌گذر در بالاي يک کوه مرتفع قرار گرفته ‌است. ارتفاع قلعه جوشين از در
 • احياي درياچه اروميه در قاب جشنواره

  احياي درياچه اروميه در قاب جشنواره
  1395/11/24
  دومين جشنواره فرهنگي هنري احياي درياچه اروميه در تبريز در حالي آخر هفته گذشته پايان يافت که گفته مي شود اين قبيل رويدادها بستر خوبي براي آگاهي بخشي و جلب مشارکت اجتماعات محلي اين پهنه آبي در معرض خطر محسوب مي شود. تجربه کشورهاي توسعه يافته در حوزه رفع مشکلات زيست محيطي و اجتماعي نشان مي دهد که آنان براي غلبه بر اين گونه مسائل و فائق آمدن بر مصائب و تبعات بعدي آن بيشتر بر بهره گيري از ظرفيت هاي اجتماعات محلي از طريق انجام اقدامات مشارکتي به ويژه بر بسترهاي کارهاي فرهنگي تاکيد مي کنند.
 • امام جمعه تبريز تاکيد کرد

  پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن
  1395/11/17
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.
 • گنبد کبود مراغه، سفري به معماري زيباي سلجوقي

  گنبد کبود مراغه، سفري به معماري زيباي سلجوقي
  1395/11/17
  در شهرستان مراغه از استان آذربايجان شرقي گنبد‌هاي نسبتا زيادي وجود دارد که همگي زيبايي‌هاي خاص خود را دارند و در کنار معماري خاص، تاريخچه‌اي طولاني نيز پشت آن‌ها نهفته است.
 • از خاک تا افلاک//

  دانش آموزان شهيدي که خون بر روي چادرهايشان لخته بست
  1395/11/17
  اکنون 30 سال از حادثه بمباران مدارس زينبيه و ثارالله شهرستان ميانه توسط رژيم بعثي عراق در 12 بهمن ماه سال 1365 مي‌گذرد اما اين همه تکاپو ميراث دار استقامت آناني است که در آن سال‌هاي حماسه و آتش ايستادند و خون خود را نثار سرافرازي ايران اسلامي کردند.
 • روايت پيرمرد 81 ساله تبريزي از طيب حاج رضايي

  روايت پيرمرد 81 ساله تبريزي از طيب حاج رضايي
  1395/11/17
  حاج محمدعلي شادبادِ 81 ساله، نام آشنا و وکيل و وزير نبود اما به تعبير خود جانباز روحي انقلاب است؛ شاهد عيني 15خرداد 42 در تهران، حوادث انقلاب را بگونه اي با اعتقادات و فرآيند انساني ربط مي دهد که گويا سالها تدريس کرده است.
 • تهيه کننده و کارگردان تبريزي:

  فيلم‌سازان دچار افراط و تفريط شده‌اند
  1395/11/10
  زينال خيري گفت: همه‌ي فقرا بدبخت و همه اشراف خوشبخت لزوما خوشبخت نيستند بلکه سينما و تلويزيون ما دچار افراط و تفريط شده است.
 • پرسه با ستارخان در خانه سردار ملي

  پرسه با ستارخان در خانه سردار ملي
  1395/11/10
  خانه 'ستارخان سردار ملي' در محله تاريخي 'اميرخيزي' (اميره قيز) تبريز از جمله بناهاي تاريخي ثبت شده در فهرست آثار ملي کشورمان است که به مانند مالک آن، تاريخ پرفراز و نشيبي داشته است.
 • امام جمعه تبريز:

  قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است
  1395/11/03
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.
 • کليساي سورب هوانس مراغه

  کليساي سورب هوانس مراغه
  1395/11/03
  کليساي سورب هوانس مراغه يکي از کليساهاي ارامنه کاتوليک است و نام آن برگرفته از اسم يکي از حواريون عيسي بنام يوحنا که ارامنه به آن “هوانس” مي‌گويند گرفته شده‌ است کليساي سورب هوانس در داخل شهر مراغه واقع شده و تنها کليساي موجود در اين شهر است. تاريخ بناي آن را قرن 5 و 6 ميلادي مي‌دانند.
 • اپيدمي ادبيات روحاني به مديران استاني سرايت کرد//

  وقتي منتقدان افزايش ماليات بي‌سواد مي‌شوند
  1395/11/03
  اظهارنظر يک مدير اعتدالي در آذربايجان شرقي و »بي سواد« خطاب کردن کساني که سخن از افزايش ماليات آذربايجان شرقي به ميان مي آورند، نوعي تقليل‌گرايي اظهارات رئيس‌جمهور است که منتقدين خود را بي‌سواد خطاب کرد.
 • فرهنگ سازي و مشارکت همگاني بسترساز هواي پاک در شهرها

  فرهنگ سازي و مشارکت همگاني بسترساز هواي پاک در شهرها
  1395/11/03
  فرهنگ سازي به عنوان حلقه مفقوده در مشارکت هاي مردم محور به ويژه در مسائل زيست محيطي به عنوان بستري لازم در تحقق شعارهواي پاک بوده و سازمان هاي مردم نهاد نقش مهمي در اين زمينه ايفا مي کنند.
 • امام جمعه تبريز:

  حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است
  1395/10/26
  امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.
 • موزه سنجش تبريز

  موزه سنجش تبريز
  1395/10/26
  موزه سنجش تبريز در خيابان امام خميني کوچه مقصوديه پشت ساختمان شهرداري و در بن بست سلماسي واقع شده است اين موزه در فضاي خانه سلماسي که بنايي قاجاري است در سال 1381 تاسيس شده ‌است.
 • مديريت در ماشين‌سازي تلگرامي بود

  مديريت در ماشين‌سازي تلگرامي بود
  1395/10/26
  سرمربي پيشين تيم هاي ماشين_سازي، تراکتورسازي و گسترش فولاد گفت: مديريت در ماشين سازي تلگرامي بود. رسول خطيبي که چندي پيش از هدايت فني تيم فوتبال ماشين سازي تبريز کناره گيري کرد، اين روزها در کلاس مربيگري پروفشنال فوتبال حضور پيدا کرده تا با افزايش دانش مربيگري خود، بالاترين مدرک مربيگري فوتبال ايران را به همراه تني چند از مربيان ليگ برتري اخذ کند. خطيبي سابقه هدايت هر سه تيم ليگ برتري فوتبال تبريز را در کارنامه دارد و همچنين توانسته تنها مربي تبريزي باشد که دو تيم از اين شهر را به ليگ برتر برساند. پس از دوري چند مدت خطيبي از رسانه ها، وي امروز در گفتگو با خبرنگار ما سکوت خود را شکست.
 • موزه استاد شهريار تبريز

  موزه استاد شهريار تبريز
  1395/10/19
  موزه استاد شهريار تبريز يکي از موزه‌هاي شهر تبريز است که در محله مقصوديه يکي از محلات قديمي تبريز خيابان ارتش‌ جنوبي ‌کوچه‌ مقصوديه‌‌ قرار دارد. ساختمان موزه شهريار قبلا محل زندگي محمدحسين شهريار شاعر معاصر ايران بوده ‌است.
 • زاکاني در تبريز:

  ده‌ها نفر همانند بابک زنجاني در دولت هستند
  1395/10/19
  رئيس شوراي عالي بسيج کشور در جلسه ناگفته‌هاي برجام گفت: جامعه ما از عدم شفافيت رنج مي‌برد و همانطور که همه مي‌دانند افرادي که در برجام مذاکره کننده بودند در خصوص 4 سند مذاکره داشته‌اند اما فقط يک سند را به مردم نشان دادند.
 • پيشکسوت دو و ميداني آذربايجان‌شرقي:

  به خاطر حجابم پيشنهاد تيم‌هاي ارمنستاني و قرقيزستاني را رد کردم
  1395/10/19
  مربي و پيشکسوت دو و ميداني گفت: در دوران ورزش حرفه‌اي تيم‌هاي ارمنستاني و قرقيزستاني از من براي حضور در تيم‌هاي خود دعوت کردند ولي چون مسأله حجاب وجود داشت پيشنهاد آنها را رد کرده‌ام.
 • امام جمعه تبريز مطرح کرد

  رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي
  1395/10/12
  امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.
 • گويجه قلعه مراغه

  گويجه قلعه مراغه
  1395/10/12
  قلعه گويجه در 45 كيلومتري جنوب شرقي مراغه و در كنار رودخانه قوري چاي قرار دارد لازم به ذکر است گويجه‌ قلعه سفلي وعليا يکي از روستاهاي استان آذربايجان شرقي است که در دهستان قوري‌ چاي غربي بخش سراجو شهرستان مراغه واقع شده‌ است.
 • امام جمعه تبريز:

  شکاف طبقاتي مخل وحدت است
  1395/10/05
  امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.
 • مشکلات آب شرب شهرستان ميانه//

  وقتي تحقق وعده‌هاي آبرساني وزير نيرو آرزو مي‌شود
  1395/10/05
  مردم ميانه براي تهيه آب شرب سالم يک روز در ميان جاده‌هاي پرپيچ و خم سمت تهران و تبريز را طي مي‌کنند و شهر آچاچي يکي از شهرهاي شهرستان ميانه است که برخي از مردم اين شهرستان براي تهيه آب شرب مناسب به اين شهر مراجعه مي‌کنند.
 • مسجد جامع تبريز

  مسجد جامع تبريز
  1395/10/05
  مسجد جامع تبريز که يکي از بناهاي تاريخي شهر تبريز است اين مسجد در خيابان شهيد مطهري واقع شده است مسجد جامع تبريز که در کتاب‌ هاي تاريخي از آن به‌ عنوان “جامع کبيري” نيز نام برده شده، از ابتداي تأسيس، مسجد جامع شهر تبريز بوده و بازار تبريز، گرداگرد آن شکل گرفته‌ است.
 • امام جمعه تبريز:

  يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد
  1395/09/28
  امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.
 • مسجد کبود تبريز فيروزه جهان اسلام

  مسجد کبود تبريز فيروزه جهان اسلام
  1395/09/28
  مسجد کبود، فيروزه جهان اسلام، از شاهکارهاي هنر و معماري دوران پس از اسلام ايران است که به دستور ابومظفر جهانشاه قراقويونلو بنا شده است. اين مسجد با کاشي‌هاي معرق فيروزه‌اي و لاجوردي، انواع خطوط عالي مانند ثلث، نستعليق، نسخ و طرح‌هاي بديع هندسي و اسليمي مورد توجه ارباب ذوق و هنر است.
 • بناي تاريخي دوره قاجاريه در مراغه

  بناي تاريخي دوره قاجاريه در مراغه
  1395/09/28
  کم توجهي به بناهاي تاريخي حکايت اين روزهاي کهن شهر 'مراغه' پايتخت تاريخي ايران بوده و اين بار نوبت بناي تاريخي سراي شداديه است.
 • امام جمعه تبريز:

  دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند
  1395/09/21
  گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.
 • يانيق تپه

  يانيق تپه
  1395/09/21
  يانيق تپه که ” قره تپه ” نيز ناميده مي شود در 31 کيلومتري جنوب باختري تبريز و در 6 کيلومتري شمال خسرو شهر در جنوب شرقي روستاي ” تازه کند” واقع شده است . در اين تپه يک هيأت انگليسي به رياست ” چارلز بورني ” در مرداد ماه سال 1339 کاوش_هاي علمي به عمل آورد .
 • کويرنورد، هيماليا نورد، قطب نورد ايران و جهان:

  به عشق ايران رکورد کويرنوردي جهان را زدم
  1395/09/21
  کويرنورد ايراني که رکورد جهاني را به ثبت رسانده است، گفت: به عشق ايران و سردار شهيد تهراني مقدم رکورد کويرنوردي را زدم و رکورد جديدم به نام دو سردار شهيد آذربايجان خواهد بود.
 • امام جمعه تبريز:

  مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند
  1395/09/14
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.
 • قلعه ضحاک

  قلعه ضحاک
  1395/09/14
  گروه سيري در استان ها: قلعه ضحاک( آژدهاک ) يا داش قلعه در 28 کيلومتري شرق عجب شير و در ساحل شرقي درياچه اروميه و در 95 کيلومتري جنوب تبريز قرار دارد .
 • دوچرخه سواري بين صخره‌هاي عون ابن علي

  دوچرخه سواري بين صخره‌هاي عون ابن علي
  1395/09/14
  گروه ورزشي: تريال از جذاب ترين رشته_هاي دوچرخه سواري مورد توجه نوجوانان و جوانان آذربايجان شرقي است که با وجود استعدادهاي قابل توجه، آن چنان که بايد مورد توجه و حمايت قرار نگرفته است.
 • ساعت‌شماري براي توسعه ميدان ساعت//

  تبريز فضاي گردهمايي مي‌خواهد
  1395/09/07
  طرح توسعه ميدان ساعت تبريز به‌عنوان مکاني براي گردهمايي و تجمع مردم شهر، سال‌ها موردبحث بوده است و مردم تبريز ساعت‌شماري‌ براي اجرايي شدن اين طرح را آغاز کرده‌اند. طرح توسعه ميدان ساعت تبريز سال‌ها است که بر سر زبان‌ها بوده و مسئولان شهري نيز وعده‌هاي مختلفي در خصوص آن در طول سال‌هاي اخير داده‌اند تا اينکه اين طرح سال‌هاي پيش مورد تصويب شوراي شهر قرار گرفت.
 • ارگ عليشاه تبريز

  ارگ عليشاه تبريز
  1395/09/07
  ارگ عليشاه به بازمانده مسجدي گفته مي‌شود که در قرن هشتم هجري قمري- فاصله سال‌هاي 716 تا 724 – به‌ همت تاج‌الدين عليشاه گيلاني وزير ابوسعيد ايلخاني، ساخته شده است.
 • امام جمعه تبريز:

  تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است
  1395/08/23
  امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.
 • عمارت تاريخي استانداري آذربايجان شرقي

  عمارت تاريخي استانداري آذربايجان شرقي
  1395/08/23
  اينجا عمارت تاريخي استانداري آذربايجان شرقي در بافت تاريخي تبريز است؛ قلب تپنده تصميم سازي هاي خطه آذربايجان از دو قرن قبل تا به امروز.
 • زندگي با طعم فقر سهم کودکان حاشيه‌نشين تبريز

  زندگي با طعم فقر سهم کودکان حاشيه‌نشين تبريز
  1395/08/23
  گسترش حاشيه‌نشيني و مهاجرت‌هاي بي‌رويه از روستاها، ‌ناکافي بودن طرح‌ها و اقدامات دولتي و مشارکت محدود تشکل‌ها و سازمان‌هاي غيردولتي و مردم نهاد در حوزه آسيب‌هاي اجتماعي از مهم‌ترين مولدهاي ناهنجاري‌هاي اجتماعي در کلانشهرها است.
 • عضو تيم ملي قايقراني //

  شعارم در مسابقات قهرماني کشور احياي درياچه اروميه بود
  1395/08/23
  عضو تيم ملي قايقراني گفت: نمي‌دانم چرا تبريز علي‌رغم پتانسيلي که دارد تيمي در ليگ قايقراني معرفي نمي‌کند تا ما هم مجبور نباشيم با استان‌هاي ديگر قرارداد ببنديم.
 • هر آذربايجاني يک مهارت ايده‌اي براي اشتغال‌زايي

  هر آذربايجاني يک مهارت ايده‌اي براي اشتغال‌زايي
  1395/08/23
  آذربايجان شرقي با داشتن افزون بر هشت هزار واحد صنعتي و توليدي يکي از قطب هاي مهم اقتصادي کشور به شمار مي رود که اين ظرفيت مي تواند با نيروي کار ورزيده و با مهارت، بسياري از نيازهاي معيشتي و اقتصادي استان و بلکه منطقه شمال غرب را حل و فصل کند.
 • امام جمعه تبريز:

  سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است
  1395/08/16
  امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.
 • مقبره الشعراي تبريز

  مقبره الشعراي تبريز
  1395/08/16
  مقبره الشعراي تبريز در خيابان ثقه الاسلام و در ضلع شمالي بقعه سيد حمزه واقع است. بناي يابود زيبايي با تأسيسات توريستي به نام مقبر الشعرا در اين محل ايجاد گرديده که آرامگاه يکي از بزرگترين شاعران معاصر کشورمان (شهريار) در اين محل قرار دارد.
 • جاي خالي فناوري روز بر تار و پود نساجي//

  چالش فرسودگي ماشين‌آلات و کمبود نقدينگي بر گلوي صنعت نساجي
  1395/08/16
  صنعت نساجي به ويژه حوله بافي از ديرباز از مزيت هاي نسبي توليدي آذربايجان شرقي بوده است، به طوري که گفته مي شود 80 درصد حوله مورد نياز کشور در اين استان توليد مي شود، اما آنچه آينده آن را مبهم کرده، جاي خالي استفاده از فناوري هاي روز دنياست.
 • امام جمعه تبريز:

  دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است
  1395/08/09
  امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.
 • زيبايي‌هاي زيرزمين خيلي زيباتر از روي زمين//

  تهيه اطلس غارهاي تبريز
  1395/08/09
  غارنوردي، کشف يک دنياي جديد است، هستند افرادي که مي‌کوشند با ورود به تونل‌هاي تاريک زيرزميني، رمز و راز غارهايي که کمتر بشري به آنجا پا گذاشته را کاوش کنند.
 • کاخ شهرداري تبريز

  کاخ شهرداري تبريز
  1395/08/09
  کاخ شهرداري تبريز يکي از بناهاي زيبا و مستحکم و ديدني شهر تبريز است که ساخت آن از سال 1314 تا 1318 خورشيدي و به دستور رضاشاه پهلوي در محل گورستان متروک و مخروبه کوي نوبر با نظارت مهندسان آلماني انجام شد و در مرکزي‌ترين نقطه شهر تبريز و در ميدان شهرداري يا ساعت (مردم تبريز به اين ميدان ساحات قاباغي مي گويند) اين شهر واقع شده ‌است. اين ميدان در تقاطع خيابان ارتش جنوبي و امام خميني قرار دارد، وجه تسميه اين ميدان به سبب شهرت ساعت تعبيه شده بر روي عمارت شهرداري است.
 • راز خانه‌هاي تاريخي شهر تبريز

  راز خانه‌هاي تاريخي شهر تبريز
  1395/08/09
  وجود 800 خانه تاريخي و قديمي در شهر تبريز، به نوعي اين شهر را به عنوان پايتخت و ويترين خانه‌هاي تاريخي در ايران تبديل کرده است.
 • موزه قاجار تبريز

  موزه قاجار تبريز
  1395/08/02
  خانه گروسي يا موزه قاجار يکي از موزه‌ هاي شهر تبريز است اين موزه در محل خانه اميرنظام گروسي و در محله ششگلان جنب بيمارستان کودکان، پشت مدرسه شيخ عطار قرار گرفته ‌است. موزه قاجار در سال 1385 خورشيدي پس از مرمت و بازسازي بطور رسمي راه‌ اندازي شد.
 • امام جمعه تبريز خواستار شد

  تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي
  1395/07/25
  امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.
 • با کارگري هم مي‌توان مدافع حرم شد

  با کارگري هم مي‌توان مدافع حرم شد
  1395/07/25
  جمعي از بسيجيان پايگاه شهيد مدني سپاه مراغه در حرکتي خودجوش و جهادي، با حضور در باغات سيب مراغه به چيدن سيب مشغول شدند تا اجرت آن را به‌صورت دسته‌جمعي به ستاد پشتيباني مدافعان حرم کمک کنند.
 • موزه قرآن و کتابت تبريز

  موزه قرآن و کتابت تبريز
  1395/07/25
  موزه قرآن و کتابت تبريز که يکي از موزه‌هاي شهر تبريز است در محل مسجد صاحب ‌الامر و در مرکز شهر تبريز ايجاد شده ‌است در موزه قرآن و کتابت تبريز نسخ نفيسي از قرآن مربوط به ‌دوره‌هاي گوناگون تاريخ نگهداري مي ‌شوند که گفته مي ‌شود يکي از آنها دست‌خط امام رضا (ع) است که بر روي تکه اي از پوست نوشته شده است.
 • دروغ هايي که به اسم شهريار منتشر مي‌شود

  ثريا ابراهيمي در تمام زندگي شهريار واقعيت و موجوديتي نداشته است
  1395/07/25
  مرحوم استاد شهريار نسبت به كيف و كمّ احوال و زندگي خود چنان بي‌توجه و بي‌التفات بود كه حتي ارقام نادرست مندرج در مقدمه‌هاي ديوان‌هايش دربارة تاريخ تولدش را نيز تصحيح نكرده و حتي نسبت به تصحيحش تذكر هم نداده است.
 • کارانه " طرحي تبعيض‌آميز براي نظام سلامت

  کارانه " طرحي تبعيض‌آميز براي نظام سلامت
  1395/07/25
  کساني که خود سالها در حاکميت کشور نقش ايفا کرده و از نظام معيوب اينچنيني متنعم شده اند؛ بستر و يا فرصتي براي تطهير و يا پنهان شدن در پشت نجومي بگيران نخواهند يافت.
 • مسجد حاج صفرعلي تبريز

  مسجد حاج صفرعلي تبريز
  1395/07/18
  مسجد حاج صفرعلي تبريز در ضلع شمالي حياط مدرسه حاج صفرعلي، در يمني دوز بازار، ضلع جنوب غربي بلوار چاي‌کنار، تقاطع خيابان دارايي در شهر تبريز واقع است.
 • گنبد سرخ مراغه

  گنبد سرخ مراغه
  1395/07/11
  گنبد سرخ يکي از قديمي ترين بناهايي دوره اسلامي است که در شهر مراغه از استان آذربايجان شرقي قرار دارد. اين بنا در جنوب غربي شهر مراغه واقع ميباشد.
 • امام جمعه تبريز:

  جمع_آوري نيروهاي مسلح حرف غلطي است
  1395/07/04
  امام جمعه تبريز با انتقاد از اظهارنظرهاي اخير مبني بر اينکه علت پيشرفت برخي کشورها، جمع‌آوري سازمان‌هاي نظامي آنها بوده است، گفت: اگر چنين سخناني واقعاً بيان شده باشد، حرف غلطي است.
 • خط راه آهن ميانه-تبريز بلاي جان کشاورزان

  خط راه آهن ميانه-تبريز بلاي جان کشاورزان
  1395/07/04
  سال‌هاست که پروژه احداث راه‌آهن ميانه- تبريز کليد خورده ولي تاکنون به سرانجام نرسيده و باعث ايجاد مشکلات فراواني در زمينه تردد وسايل و ادوات کشاورزان و قطع شدن دسترسي آنان به اراضي کشاورزي خود شده است.
 • خانه مشروطه‌ي تبريز خانه‌‌ي انقلاب مشروطه خواهان

  خانه مشروطه‌ي تبريز خانه‌‌ي انقلاب مشروطه خواهان
  1395/07/04
  خانه مشروطه(موزه مشروطه) تبريز يکي از خانه‌هاي مهم و تاريخي است که در زمان انقلاب مشروطيت محل تصميم گيري‌هاي مهم سران آن بوده است. اين خانه داراي يک موزه زيبا است که به موزه مشروطه شهرت دارد و در اين مقاله که به معرفي اين خانه اختصاص داده شده بيشتر در مورد آن توضيح خواهيم داد.اين خانه‌ي قديمي در محله‌اي به نام راسته کوچه در غرب بازار تبريز و روبروي مسجد جامع قرار گرفته است.
 • وقتي کمر مشکلات خم مي‌شود

  وقتي کمر مشکلات خم مي‌شود
  1395/07/04
  مشکلات در برابر اراده انسان‌هاي بزرگ کمر خم مي‌کند ولي در برابر اراده‌هاي ضعيف قد علم مي‌کند پشت ميز نشينان حکايت بانوان سرپرست خانواري است که تسليم مشکلات نشده‌اند.
 • موزه آذربايجان تبريز

  موزه آذربايجان تبريز
  1395/06/29
  موزه آذربايجان در شهر تبريز و در جوار مسجد کبود واقع شده‌است و داراي سه طبقه‌ است.
 • گذر مردم سالاري از کوي احزاب

  گذر مردم سالاري از کوي احزاب
  1395/06/29
  فعاليت احزاب شناسنامه‌دار يکي از ابزار دولت‌ها براي توسعه سياسي و تحقق مردمسالاري است و براي آن که فعاليت هاي سياسي در چارچوب معيني قرار گيرد، لازم است اين فعاليت ها در قالب احزاب ساماندهي شود.
 • آزادراه تبريز بازرگان در بلاتکليفي

  آزادراه تبريز بازرگان در بلاتکليفي
  1395/06/29
  احداث پروژه بزرگ و مهم آزادراه تبريز- بازرگان يکي از وعده‌هاي رئيس جمهور در سفر به آذربايجان شرقي بود که به قول يکي از نمايندگان تبريز در مجلس »هنوز يک سانتي‌متر هم پيشرفت نکرده است.«
 • هنر نقاشي در تبريز بلاتکليف است

  هنر نقاشي در تبريز بلاتکليف است
  1395/06/23
  حسن‌پور با ابراز نارضايتي از سياست‌هاي غلطي که مانع پيشرفت هنر نقاشي در تبريز شد، از بلاتکليفي اين هنر در شهر خبر داد.جعفر حسن پور کهنمويي، متولد خرداد 1324 در محله اهراب تبريز است که از آغاز نوجواني عمر گران خود را پاي بوم نقاشي‌هاي آغشته به رنگ گذارده و براي آموزش هنري گويا به دانش آموزان، در مقام معلمي هنر کوشيده است. وي در طول عمر هنري خود بيش از صد اثر خلق نموده و بخشي را در قالب کتابي با عنوان "شوق ديدار" به چاپ رسانده است. او که سعي دارد باورهاي ديني اش را در تلالو رنگ‌ها به نمايش بگذارد، در گفت‌وگو با آناج از دغدغه‌ها، نگراني‌ها و چند و چون هنر نقاشي مي‌گويد.
 • امام جمعه تبريز:

  دستگاه ديپلماسي تمهيدات لازم را براي تشکيل کميته حقيقت‌ياب فاجعه منا فراهم کند
  1395/06/22
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه وزارت امور خارجه اقدامات لازم را براي تشکيل کميته حقيقت‌ياب فاجعه منا فراهم کند، گفت: از کشورهاي اسلامي مي‌خواهيم تمهيدات لازم را براي مديريت حرمين شريفين انجام دهند.
 • معاون اول رئيس جمهور در تبرير:

  بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد
  1395/06/15
  معاون اول رئيس جمهور با بيان اينکه بودجه کشور تنها کفاف حقوق کارمندان را مي‌دهد، گفت: دولت خيلي عيالوار و بزرگ شده و درآمد 210 هزار ميليارد دلاري دولت تقريبا برابر با هزينه‌هاي جاري است.
 • عصرآهن تبريز گورستاني به قدمت تاريخ

  عصرآهن تبريز گورستاني به قدمت تاريخ
  1395/06/15
  سايت موزه عصر آهن تبريز محوطه باستاني است که در شمال، شمال شرقي و شمال غربي مسجد کبود تبريز واقع شده ‌است که شامل گورستان و آثار سفالي مربوط به عصر آهن است. سايت موزه عصر آهن يکي از شگفت آورترين موزه هاي کشور بوده که مردگاني با قدمت چهار هزار سال در آن همراه با لوازم زينتي شان خفته اند.
 • انتقاد پزشکيان از صرف منابع طرح تحول سلامت براي ساير بخش‌ها

  تفاوت آشکار بين حقوق‌هاي پزشکان حقوق از 2 ميليون تا يک ميليارد
  1395/06/15
  نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي، از تفاوت درآمد پزشکان از دو تا 150 ميليون انتقاد کرد و گفت: مکانيسم پرداخت به پزشکان منصفانه نيست چراکه به افراد با سواد يکسان حقوق متفاوت پرداخت مي شود.
 • در خطبه هاي نماز جمعه تبريز عنوان شد

  ضرورت حذف تشريفات در ازدواج
  1395/06/15
  نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز با تاکيد بر ضرورت حذف تشريفات در ازدواج گفت: بايد مهريه کم و جهيزيه ساده درنظر گرفته شود.
 • مقبره الشعراي تبريز

  مقبره الشعراي تبريز
  1395/06/07
  گروه سيري در استان ها:مقبره الشعراي تبريز در خيابان ثقه الاسلام و در ضلع شمالي بقعه سيد حمزه واقع است. بناي يابود زيبايي با تأسيسات توريستي به نام مقبر الشعرا در اين محل ايجاد گرديده که آرامگاه يکي از بزرگترين شاعران معاصر کشورمان (شهريار) در اين محل قرار دارد.
 • منطقه حفاظت شده ياري قاري

  منطقه حفاظت شده ياري قاري
  1395/06/01
  گروه سيري در استان ها: منطقه حفاظت شده ياري قاري منطقه کوهستاني با وسعت 71442 در حوزه استحفاظي شهرستانهاي اهر، سراب و هريس در شرق استان آذربايجان شرقي قرار دارد و متصل شدن آن به منطقه شکارممنوع انزان و کوه سبلان در شرق، رشته کوههاي بزقوش در جنوب و ارتباط اکولوژيکي آن با ذخيره گاه زيست کره ارسباران و جلفا (پناهگاه حيات وحش کيامکي) در شمال در کنار تنوع منحصر بفرد اقليم و توپوگرافي، اين منطقه بعنوان يک کرديدور مهم حيات وحش علي الخصوص مسير گدار قوچ و ميش وحشي در مسير سبلان – جلفا محسوب مي گردد.
 • سايه سنگيــن رکـود بر ســر صنعــت چــرم آذربايجان‌شرقي

  سايه سنگيــن رکـود بر ســر صنعــت چــرم آذربايجان‌شرقي
  1395/05/31
  گروه گزارش:صنعت چرم استان آذربايجان‌شرقي پس از سال‌ها درخشش در بازارهاي داخلي و خارجي گرفتار آنچنان رکودي شده که تنها 20 درصد از واحدهاي توليدي آن سرپا مانده‌اند.
 • نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد

  نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد
  1395/05/31
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه کودتاي 28 مرداد عامل اثبات غيرقابل اعتماد بودن آمريکاست، گفت: نتيجه اعتماد به آمريکا کودتاي 28 مرداد را رقم زد.
 • هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم

  هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم
  1395/05/24
  گروه گزارش: فرمانده سپاه عاشورا با بيان اينکه هيچ چالش امنيتي مهم در استان آذربايجان شرقي نداريم، گفت: اشراف اطلاعاتي کامل رمز اصلي موفقيت ماست.
 • جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود

  جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ گاه نبايد فراموش شود
  1395/05/24
  گروه خبر:امام جمعه تبريز فتنه تروريست را ساخته و پرداخته آمريکا، آل سعود و رژيم صهيونيستي دانست و گفت: جنايات و خيانت‌هاي آمريکا عليه ايران هيچ‌گاه نبايد فراموش شود.
 • نبايد اشتباهات رسانه‌ها را در فضاي مجازي دامن زد

  نبايد اشتباهات رسانه‌ها را در فضاي مجازي دامن زد
  1395/05/24
  گروه خبر: مديرکل صدا و سيماي مرکز آذربايجان‌شرقي گفت: رسانه ملي در کنار رسانه‌هاي استاني است‌ ‌و هيچ وقت خودمان را از مطبوعات بالاتر نديده‌ايم.
 • قدم زدن در ائل گولي گشت‌وگذار در کندوان غافلگيري در ليقوان

  قدم زدن در ائل گولي گشت‌وگذار در کندوان غافلگيري در ليقوان
  1395/05/24
  گروه سيري در استان ها:آذربايجان شرقي و شهر تبريز به دليل قرار گرفتن در منطقه کوهستاني داراي روز و شب‌هاي خنک در تابستان است که فضايي مفرح براي گردشگران داخلي و خارجي به‌حساب مي‌آيد.
 • راه‌اندازي موزه مطبوعات در خانه حريري تبريز

  راه‌اندازي موزه مطبوعات در خانه حريري تبريز
  1395/05/17
  گروه خبر: معاون سياسي استاندار آذربايجان‌شرقي بر تسريع در راه‌اندازي موزه مطبوعات، چاپ و نقاشي در خانه حريري تبريز تاکيد کرد.
 • حقوق‌هاي نجومي مصداق غارت بيت‌المال است

  حقوق‌هاي نجومي مصداق غارت بيت‌المال است
  1395/05/17
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز با انتقاد از رواج اشرافي‌گري برخي مديران گفت: کساني که به دواير دولتي و سازمان‌ها نفوذ کرده‌اند و حقوق‌هاي نجومي دريافت مي‌کنند مصداق چپاول و غارت بيت‌المال است.
 • تبريز در سال 2018 ميزبان گردشگران 57 کشور جهان است

  تبريز در سال 2018 ميزبان گردشگران 57 کشور جهان است
  1395/05/17
  گروه خبر: مديرکل ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي آذربايجان‌شرقي گفت: ما در سال 2018 ميزبان گردشگران 57 کشور جهان هستيم و اين اتفاق بزرگي است.
 • امام جمعه تبريز:

  اموال به غارت رفته در حقوق‌هاي نجومي بازگردد
  1395/04/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريز با انتقاد از سخنان يکي از وزرا که حقوق‌هاي نجومي را امري طبيعي ذکر کرده است، گفت: اين سخنان جاي بسيار تأسف است اين وزير يا سخن خود را اصلاح کند يا پس بگيرد.
 • آخرين تحولات شوراي پرحاشيه شهر تبريز//

  اوج سردرگمي در شوراي شهر تبريز
  1395/04/27
  گروه گزارش: شوراي شهر تبريز در روزهاي اخير بعداز تحليف دو عضو علي البدل و بازگشت دوباره اعضاي بازداشتي شورا به صحن علني جلسات، همواره حاشيه دار بوده و سردرگمي در شوراي شهر تبريز موج مي‌زند.
 • سيري در استان ها

  مقبره آقالار
  1395/04/27
  گروه سيري در استان ها: مقبره آقالار مراغه که در بلوار شهيد مقدم خيابان راه آهن خيابان آقالار واقع شده است بعنوان بناي باقيمانده از دوره زنديه بيانگر نوع و سبک معماري آن دوره بسيار حائز اهميت است مقبره آقالار بنايي چهار ضلعي آجري است که بر روي قبر مير عبدالفتاح موسوي مراغي شاعر و عارف نامي دوره زنديه ساخته شده است.
 • گزارش//

  از بازگشت آقاي گل تا ظهور يک پديده
  1395/04/27
  گروه گزارش: تيم تراکتورسازي که خود را براي حضوري قدرتمند در شانزدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر فوتبال باشگاه‌هاي کشور جام خليج فارس آماده مي‌کند، از چندي پيش نسبت به جذب بازيکنان مورد نظر امير قلعه‌نويي اقدام کرده و در اين راه نيز عملکرد موفقي داشته است.
 • معبد مهر

  معبد مهر
  1395/04/20
  گروه سيري در استان ها: معبد مهر مراغه که بايد آن را در رديف يکي از نخستين سکونتگاه‌ها و معابد بشر پيش از تاريخ محسوب کرد از تاريخ ناگفته مراغه حکايت دارد.
 • مديرکل ميراث فرهنگي استان:

  آذربايجان شرقي مقصدي شايسته براي گردشگران ترکيه اي است
  1395/04/20
  گروه خبر: مديرکل ميراث فرهنگي صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي با اشاره به پيوندهاي فرهنگي و زباني مشترک، از آذربايجان شرقي به عنوان مقصدي شايسته و پر جاذبه براي گردشگران ترکيه اي ياد کرد.
 • معاون امور ورزشي اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان_شرقي:

  حقوق پرويز هادي تضييع شد
  1395/04/20
  گروه خبر: معاون امور ورزشي اداره کل ورزش و جوانان آذربايجان شرقي در اعتراض به عملکرد فدراسيون کشتي گفت: در اين ميان حق و حقوق پرويز هادي کشتي گير آذربايجاني تضييع شد.
 • ارگ علي شاه

  ارگ علي شاه
  1395/04/14
  گروه سيري در استان ها:ارگ تبريز (ارگ علي‌شاه) به بازمانده‌هاي ايوان جنوبي ارگ عليشاه در شهر تبريز گفته‌ميشود.
 • نماينده ولي فقيه در آذربايجان_شرقي:

  هنر و فرهنگ بايد در استخدام دين مبين اسلام باشد
  1395/04/14
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز گفت: هنر و فرهنگ بايد در استخدام دين مبين اسلام باشد .
 • گزارش//

  حمايتي که فقير توليد مي‌کند
  1395/04/14
  گروه گزارش: فقر و نيازمندي شايد سابقه اي به بلنداي تاريخ بشر داشته باشد اما شايد از زمان يکجانشيني و گسترش زندگي شهري عينيتي بيش از پيش يافته و متاثر از مسائلي چون فاصله طبقاتي و توزيع ناعادلانه امکانات هر روز بيش از پيش در سطح جوامع امروزي، حتي از نوع پيشرفته و توسعه يافته نيز خودنمايي مي کند.
 • رصد خانه مراغه

  رصد خانه مراغه
  1395/04/06
  گروه سيري در استان ها:قديمي¬ترين مرکز آموزش عالي تأسيس شده در آذربايجان رصدخانه مراغه مي¬باشد که زمان تأسيس آن به بيش از هشتصد سال قبل برمي¬گردد. اين مرکز دانشگاهي قديم شامل رشته¬هاي رياضي، فيزيک و نجوم بود.
 • تعامل و همدلي رمز توسعه است

  تعامل و همدلي رمز توسعه است
  1395/04/06
  گروه خبر: نماينده مردم تبريز، آذرشهر و اسکو در مجلس شوراي اسلامي گفت: توسعه کيفي در دانشگاه ها بايد سخت افزاري و نرم افزاري باشد.جلسه هم انديشي دانشگاه آزاد اسلامي و نمايندگان آذربايجان شرقي در مجلس شوراي اسلامي درباره بررسي راه کارهاي توسعه فعاليت_هاي دانشگاه آزاد اسلامي در استان به همت دبيرخانه هيأت امناي استان آذربايجان شرقي و اداره کل روابط عمومي دانشگاه آزاد اسلامي تبريز شامگاه چهارشنبه در دانشگاه آزاد اسلامي واحد تبريز برگزار شد.
 • امام جمعه تبريز:

  رکورد و بيکاري در کشور نتيجه اقدامات دولت فعلي، سابق و اسبق است
  1395/03/30
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي با اشاره به اينکه رکورد و بيکاري در کشور نتيجه اقدامات دولت فعلي و دولت گذشته و اسبق است، گفت: بايد دولتمردان براي خروج کشور از رکود تلاش کنند.
 • عصرآذربايجان گزارش مي دهد//

  توسعه منطقه آزاد ماکو در گرو جذب سرمايه‌گذار
  1395/03/30
  گروه گزارش: منطقه آزاد تجاري، صنعتي ماکو براي توسعه هر چه بيشتر در بخش‌هاي مختلف نيازمند جذب سرمايه‌گذار است.
 • پل شاه عباس

  پل شاه عباس
  1395/03/30
  گروه سيري در استان ها: صفحه ي پل شاه عباس کليبر به عنوان يک بنا و اثر باستاني و تاريخي در شهر کليبر، استان آذربايجان شرقي کشور ايران ، ثبت شده است. پل شاه عباس يا همان سنيخ کورپو که به دست شجاع الممالک کليبري ساخته شده ست.
 • اقتصاد کشاورزان اسير خام فروشي محصولات

  اقتصاد کشاورزان اسير خام فروشي محصولات
  1395/03/30
  گروه گزارش: تيمورلو يکي از شهرهاي استان آذربايجان شرقي است که در شهرستان آذرشهر واقع شده‌است. در شهريور ماه ???? با تصويب هيئت دولت، روستاي تيمورلو به شهر تبديل و به عنوان شهر تيمورلو شناخته شد. اين شهر از گذشته‌هاي دور به‌دليل خاک حاصل‌خيز و آب کافي يکي از قطب‌هاي توليد محصولات کشاورزي و دامي استان بود.
 • گزارش//

  ورود ممنوع ندارها به پيش دبستاني
  1395/03/30
  گروه گزارش: نگاهشان که مي_کني، اميد در دلت جوانه مي زند. گويي خودت را در قاب چهره اي جديد دوباره به نظاره مي نشيني، که محکم دستان مادرت را در حياط مدرسه گرفته بودي و منتظر رفتن به کلاس درس بودي. . و چه تلخ است حکايت بچه هاي امروزي که به اجبار، قبل از ياد گرفتن الفباي فارسي روايت دارا و ندار را از همان روزهاي اول مدرسه از بر مي کنند.
 • نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي :

  تا زماني که نگاه به خارج از کشور باشد اقتصاد ترميم نمي‌شود
  1395/03/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي گفت: مقام معظم رهبري، ? اولويت فوري مجلس شوراي اسلامي را اقتصاد مقاومتي و احياي فرهنگ اسلامي برشمردند، چراکه تنها راه نجات اقتصاد مريض کشور اقتصاد مقاومتي است و تا زماني که نگاه به خارج باشد اقتصاد ترميم نمي‌شود.
 • سيري در استان ها

  آبشار گل‌آخور
  1395/03/23
  گروه سيري در استان ها: آبشار گل‌آخور يکي از جاذبه هاي گردشگري استان آذربايجان شرقي است که در حوالي روستاي گل‌آخور (گورئيل) از توابع دهستان ارزيل بخش خاروانا شهرستان ورزقان 60 کيلومتري غرب ورزقان در دامنه هاي غربي کوه کسبه و در ميان جنگلهاي ارسباران قرار گرفته‌است.
 • مدير کل تبليغات اسلامي آذربايجان شرقي :

  مرزبندي بين دوست و دشمن اصلي ترين خط فکري امام و وظيفه ماست
  1395/03/23
  گروه خبر: مرزبندي بين دوست ودشمن اصلي_ترين خط فکري امام راحل بود.
 • معاون فرهنگي و گردشگري منطقه آزاد ارس خبرداد

  اجراي طرح ريشه کني بي سوادي در محدوده متصل منطقه آزاد ارس
  1395/03/23
  گروه خبر:معاون فرهنگي اجتماعي و گردشگري سازمان منطقه آزاد ارس از اجراي طرح ريشه کني بي سوادي براي رده سني زير 50 سال در محدوده متصل منطقه آزاد ارس / جلفا/ خبر داد.
 • ازقهرماني در ليگ برتر تا سقوط به دسته پايين‌تر

  ازقهرماني در ليگ برتر تا سقوط به دسته پايين‌تر
  1395/03/23
  گروه ورزشي: در سوابق مديريتي مديرعامل جديد باشگاه تراکتورسازي تبريز قهرماني با پاس در ليگ برتر و همچنين سقوط با استيل آذين به دسته پايين‌تر در اين رقابت‌‎ها ديده مي‌شود.
 • قوري‌گل

  قوري‌گل
  1395/03/16
  گروه سيري در استان ها: قوري‌گل (به معني تالاب خشک) در ?? کيلومتري جنوب شرق تبريز و در ?? کيلومتري غرب شهر بستان‌آباد درمجاورت روستاي يوسف آباد قرار گرفته‌است . منابع تأمين‌کننده? آب اين تالاب از آب‌هاي جاري ناشي از برف و باران و تعدادي چشمه‌هاي زيرزميني است که در کف آن جريان دارند.
 • رئيس فدراسيون ورزش‌هاي جانبازان و معلولين:

  حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين کمتر از رشته هاي ديگر است
  1395/03/16
  گروه خبر: رئيس فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولين حمايت بخش خصوصي از ورزش معلولين راکمتر از رشته هاي ديگر عنوان کردو گفت: بخش خصوصي سالانه چهارميليارد تومان در ليگ سرمايه گذاري مي کند.
 • تمايل قلعه نويي و تعلل مديران باشگاه تراکتورسازي

  تمايل قلعه نويي و تعلل مديران باشگاه تراکتورسازي
  1395/03/16
  گروه ورزشي: در حالي که امير قلعه نويي براي ادامه همکاري با باشگاه تراکتورسازي ابراز تمايل کرده است، تعلل مديران باشگاه براي تعيين تکليف وضعيت نيمکت مربيگري اين تيم موجب نگراني خيل عظيم هواداران تيم اول شهر تبريز شده است.
 • گزارش//

  خطر نابودي بزرگترين سنگ فرش جهان در تبريز
  1395/03/16
  گروه فرهنگي: بزرگترين و اولين سنگ فرش جهان به عنوان نماد يکي از ميادين اصلي و تاريخي تبريز، به دليل بي توجهي در نگهداري و مراقبت از اين اثر بي همتا، در حال نابودي است که اين امر هشداري اساسي به مسئولان شهري تبريز است.
 • ماهيان ارس لب‌‌تر مي‌ميرند

  ماهيان ارس لب‌‌تر مي‌ميرند
  1395/03/09
  گروه گزارش: آب رودخانه ارس چند سالي مي‌شود که ديگر مثل گذشته صاف و زلال نيست و با خود انواع مواد شيميايي و فاضلاب معادن ارمنستان را حمل مي‌کند، آلودگي که تا سر سفره درياي خزر هم رسيده است.
 • رئيس سازمان صنعت و معدن آذربايجان‌شرقي خبر داد

  تشکيل ميزهاي صادرات در آذربايجان‌شرقي
  1395/03/09
  گروه خبر: رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربايجان‌شرقي از تشکيل ميزهاي صادرات به روسيه، عراق، ترکيه، جمهوري آذربايجان و آفريقا در آذربايجان‌شرقي خبر داد.
 • واژگوني 2 خودرو در جاده‌هاي آذربايجان‌شرقي 2 کشته بر جاي گذاشت

  واژگوني 2 خودرو در جاده‌هاي آذربايجان‌شرقي 2 کشته بر جاي گذاشت
  1395/03/09
  گروه خبر: مسؤول روابط عمومي مرکز مديريت حوادث و فوريت‌هاي پزشکي آذربايجان‌شرقي گفت: به دنبال 2 واژگوني خودرو در جاده‌هاي مواصلاتي استان، 2 نفر کشته و 6 نفر دچار مصدوميت شدند.
 • قوم تپه

  قوم تپه
  1395/03/01
  گروه سيري در استانها: قوم تپه در موقعيت جغرافيايي 50 درجه و 48 دقيق شرقي و 35 درجه و 48 دقيقه شمالي در استان آذربايجان شرقي و شمال شرقي شهرستان تبريز قرار دارد.
 • سيستم آموزش و پرورش کشور ما قهرمان‌پروري است

  سيستم آموزش و پرورش کشور ما قهرمان‌پروري است
  1395/03/01
  گروه خبر: رئيس ستاد راهبري توسعه علوم و فناوري‌هاي شناختي گفت: سيستم آموزش و پرورش در کشور ما قهرمان پروري است و دانش آموزان در مدارس ياد گرفته اند از يکديگر جلو بزنند و کار گروهي معنا ندارد.
 • اجراي عدالت اجتماعي برابر خيانت‌ها چه از سوي اشخاص حقيقي و حقوقي

  اجراي عدالت اجتماعي برابر خيانت‌ها چه از سوي اشخاص حقيقي و حقوقي
  1395/03/01
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: ملت ايران انتظار دارند سربازان گمنام امام زمان(عج)، تشکيلات قضايي و نيروي انتظامي هر کجا خيانتي و تخلفي چه از اشخاص حقيقي و حقوقي ديدند با حکم و مجازات مقتضي عدالت اجتماعي را اجرا کنند.
 • برد جوانمردانه تراکتورسازي تبريزدرمقابل پذيرايي استقلالي هاباسنگ وکتک

  برد جوانمردانه تراکتورسازي تبريزدرمقابل پذيرايي استقلالي هاباسنگ وکتک
  1395/02/27
  گروه ورزشي: تراکتورسازي با يک بازي هجومي موفق به پيروزي مقابل استقلال شد تا اميدهاي شاگردان پرويز مظلومي به کسب جام در هفته آخر به حداقل برسد.
 • درياچه برکه گوگلي

  درياچه برکه گوگلي
  1395/02/20
  گروه سيري در استان ها: درياچه برکه گوگلي در استان آذربايجان شرقي واقع است.
 • قطب دامداري کشور در معرض تهديد طاعون بزرگ حيواني

  قطب دامداري کشور در معرض تهديد طاعون بزرگ حيواني
  1395/02/19
  گروه گزارش: قطب دامداري کشور در معرض تهديد تب برفکي قرار گرفت، بيماري تب برفکي همچنان قربانيان زيادي را در بر مي‌گيرد و تلفات برخي از روستاهاي شهرستان اهر از مرز 400 رأس گذشته است.
 • حال خوب تبريز در حوزه کودکان خياباني

  حال خوب تبريز در حوزه کودکان خياباني
  1395/02/19
  گروه گزارش: در شرايطي که پديده کودکان خياباني در شهرهاي بزرگ کشور به معضلي جدي بدل شده، تبريز به لطف فرهنگ بالاي مردم و تلاش دستگاه‌هاي مرتبط و نهادهاي خيريه، وضع قابل قبولي در اين حوزه دارد.
 • هواداران تراکتورسازي قضاوت ناحقي درباره من داشتند

  هواداران تراکتورسازي قضاوت ناحقي درباره من داشتند
  1395/02/13
  گروه ورزشي: سرمربي تيم فوتبال تراکتورسازي تبريز عنوان کرد که پرشورها در سه سال اخير قضاوت ناحقي درباره او داشتند.
 • زنگ خطر سلامت براي آذربايجاني‌ها

  زنگ خطر سلامت براي آذربايجاني‌ها
  1395/02/13
  گروه گزارش:بالاترين آمار مرگ و مير آذربايجاني‌ها مربوط به بيماري قلبي و عروقي مي‌باشد و هفته سلامت بهانه‌اي است که اين زنگ خطر را براي هم وطنان خود به صدا در بياوريم.
 • اداره واحدهاي مشکل‌دار با مسئوليت دستگاه قضا

  اداره واحدهاي مشکل‌دار با مسئوليت دستگاه قضا
  1395/02/13
  گروه گزارش :استاندار آذربايجان‌شرقي با بيان اين که امروز بين بخش دولتي و بخش خصوصي استان دوگانگي نيست، گفت: تعدادي از واحدهاي مشکل‌دار استان با مسئوليت دستگاه قضايي اداره مي‌شود.
 • ائل گلي تبريز

  ائل گلي تبريز
  1395/02/13
  گروه سيري در استان ها:ائل گؤلي يکي از مهم_‌ترين گردشگاه ‌هاي شهر تبريز است که در_جنوب شرق آن و در ? کيلومتري مرکز شهر واقع شده ‌است. گول در زبان ترکي به معني استخر مي_‎باشد. احداث بناي اوليه اين آبگير را به زمان پادشاهان آق قويونلو و توسعه آن را به زمان صفويه نسبت مي‎ دهند.
 • دولت در برابر غارتگري آمريکا عکس‌العمل نشان_دهد

  دولت در برابر غارتگري آمريکا عکس‌العمل نشان_دهد
  1395/02/05
  گروه خبر: امام جمعه تبريز اقدام اخير آمريکا مبني بر برداشت از پول‌هاي بلوکه شده ايران را يک غارتگري آشکار دانست و گفت: دولت و ملت با تدبير دست جمعي عکس‌العملي مناسب در برابر شرارت‌هاي آمريکا نشان دهند.
 • پروژه پارک موزه قاجار با هزينه 400 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد

  پروژه پارک موزه قاجار با هزينه 400 ميليارد ريال به بهره‌برداري رسيد
  1395/02/05
  گروه تاريخي: پروژه پارک موزه قاجار با هزينه 400 ميليارد ريال در تبريز افتتاح و به بهره‌برداري رسيد. با حضور شهردار تبريز، معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي، رئيس و جمعي از اعضاي شوراي اسلامي شهر، مديرکل آموزش و پرورش آذربايجان شرقي و عموم شهروندان تبريزي پارک موزه قاجار امروز افتتاح و به بهره‌برداري رسيد.
 • سياست عربستاني زير چرخ تراکتور ايراني

  سياست عربستاني زير چرخ تراکتور ايراني
  1395/02/05
  گروه ورزشي:هفته پنجم مرحله گروهي ليگ قهرمانان آسيا در حالي آغاز شد که عربستاني ها با ده ها دوز و کلک! سياست را وارد مستطيل سبز کردند و با اعمال فشار دلاري بر کنفدراسيون فوتبال آسيا شهرهاي ايران را براي برگزاري مسابقات فوتبال تيم هاي خود امن ندانستند و رويارويي با باشگا ه هاي ايراني را به کشور ثالث کشاندند.
 • انتقال تمام زندانيان و محکومان موادمخدر به مرکز ماده 42 در سال‌جاري

  انتقال تمام زندانيان و محکومان موادمخدر به مرکز ماده 42 در سال‌جاري
  1395/02/05
  گروه گزارش: استاندار آذربايجان‌شرقي استمرار همکاري همه دستگاه‌ها با مرکز ماده 16 را در سال جديد خواستار شد و با تاکيد بر راه‌اندازي مرکز ماده 42 در سال‌جاري، گفت: تمام زندانيان و محکومان موادمخدر بايد در سال‌جاري به اين مرکز منتقل شوند.
 • خانه امير نظام گروسي

  خانه امير نظام گروسي
  1395/02/05
  گروه سيري در استان ها:خانه امير نظام گروسي يکي از با ديدني‌ترين بازمانده‌هاي خانه‌هاي تاريخي شهر تبريز است که در محله ششگلان اين شهر قرار دارد
 • اخراج 40 نفر از کارکنان اداره کل محيط زيست دو روز مانده به عيد

  اخراج 40 نفر از کارکنان اداره کل محيط زيست دو روز مانده به عيد
  1395/01/29
  گروه گزارش:در راستاي تامين کسري بودجه 40 نفر از محيط بانان اداره کل محيط زيست استان آذربايجان شرقي دو روز مانده به عيد از کار برکنار شدند.
 • خيز آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي

  خيز آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي
  1395/01/29
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه اعتماد به آمريکا عاقبت خوشي ندارد، گفت: در حالي که توافقات برجام، روي کاغذ مانده و قسمت عمده تحريم‌ها باقي مانده، آمريکايي‌ها به سمت برجام موشکي خيز برداشته‌اند.
 • آبشار گور داغ

  آبشار گور داغ
  1395/01/29
  گروه سيري در استان ها:آبشار کوره چکان در استان آذربايجان شرقي واقع است.
 • بازداشتي‌ها تلنگري براي شوراي شهر و شهرداري تبريز است

  بازداشتي‌ها تلنگري براي شوراي شهر و شهرداري تبريز است
  1395/01/22
  گروه خبر:رئيس شوراي شهرستان تبريز گفت: اين اتفاقات تلنگري براي شورا و شهرداري تبريز است و کساني که در کارهاي خود غفلت مي‌کردند، به خود بيايند و دست از برخي اقدامات و اعمال خود بردارند.
 • تالاب يانيق

  تالاب يانيق
  1395/01/22
  گروه سيري در استان ها:تالاب يانيق ازديگرتالاب هاي زيباي هشترود است كه در 35كيلومتري جنوب غربي اين شهرستان و در كنار جاده آسفالته هشترود – مراغه قرار دارد .
 • لزوم شتاب حرکت علمي کشور

  لزوم شتاب حرکت علمي کشور
  1394/12/23
  گروه خبر:نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي بااشاره به اينکه حزب الله لبنان باپايداري و مقاومت رژيم صهيونيستي را شکست مي دهد، گفت: حزب الله لبنان به عمر اسرائيل پايان مي دهد.
 • پياده‌روي در دالان تاريخي موزه‌هاي تبريز

  پياده‌روي در دالان تاريخي موزه‌هاي تبريز
  1394/12/23
  گروه تاريخي:شهر تبريز است و يادها و خاطره‌هاي رنگين از ديروزها، خاطره‌هايي ميراث امروزين ما را از آنچه بوده‌ايم شکل داده؛ ميراثي که موزه‌ها را امانت‌دار نگاهدار‌شان مي‌شناسيم.
 • بازار قديمي تبريز

  بازار قديمي تبريز
  1394/12/23
  گروه سيري در استان ها:بازار تبريز در سال 1354 شمسي به عنوان وسيع‌ترين مجموعه سرپوشيده جهان در فهرست آثار ملي ثبت شد.
 • صنعت ماشين‌سازي تبريز بر ريل نابودي

  صنعت ماشين‌سازي تبريز بر ريل نابودي
  1394/12/16
  گروه اقتصادي:با استعفاي هيئت مديره ماشين‌سازي تبريز در اعتراض به شرايط پيش آمده بود در اين کارخانه وارد فاز جديدي شده و مسئولان ارشد استان همچنان نظاره‌گر نابودي کارخانه صنعت مادر آذربايجان‌شرقي هستند.
 • تبريز، ويترين خانه‌هاي تاريخي ايران

  تبريز، ويترين خانه‌هاي تاريخي ايران
  1394/12/16
  گروه تاريخي: وجود 800 خانه تاريخي و قديمي در شهر تبريز، به نوعي اين شهر را به عنوان پايتخت و ويترين خانه‌هاي تاريخي در ايران تبديل کرده است، که به نظر مي‌رسد، با وجود اين همه خانه تاريخي در شهر اولين‌ها، معرفي اين آثار تاريخي و ديدني براي تورهاي خارجي و داخلي براي توسعه صنعت گردشگري در کشورمان و به ويژه اين منطقه مغفول و مهجور مانده است.
 • لزوم توجه دانشگاه ها به موضوع كارآفريني

  لزوم توجه دانشگاه ها به موضوع كارآفريني
  1394/12/16
  گروه خبر:رييس دانشگاه آزاد اسلامي آذربايجان شرقي گفت: فارغ التحصيلان و دانش آموختگان دانشگاهها بايد كارآفرين باشند.
 • روستاي كندوان

  روستاي كندوان
  1394/12/16
  گروه سيري در استان ها:کندوان در 50 كيلومتري جنوب غربي تبريز؛ يكي از روستاهاي دهستان سهند مي باشد .آنچه به كندوان هويت باستاني داده وجود 117 خانوار و منزل مسكوني در درون توده هاي مخروطي و هرمي شكل صخره اي است. روستاييان كندوان داخل اين توده ها براي خود خانه مسكوني، آغل، انبار و كارگاه ايجاد كرده اند.
 • عبور تراکتور از روي الجزيره با چهار چرخ

  عبور تراکتور از روي الجزيره با چهار چرخ
  1394/12/09
  گروه ورزشي: تيم فوتبال تراکتورسازي نخستين بازي خود در ليگ قهرمانان آسيا را برابر الجزيره امارات برگزار کرد و اين تيم را با شکست بدرقه کرد تا هر سه نماينده ايران دور نخست را با برد به پايان برسانند.
 • سود برداشتي مس رفسنجان از منابع مس ورزقان بايد پس داده شود

  سود برداشتي مس رفسنجان از منابع مس ورزقان بايد پس داده شود
  1394/12/09
  گروه اقتصادي:استاندار سابق آذربايجان شرقي توجه به حل و فصل مسائل مربوط به معدن مس سونگون و راه اندازي صنايع پايين دستي مرتبط را مهم‌ترين مسئله‌اي دانست و گفت: به طور جدي پيگير عودت سود برداشتي مس رفسنجان از منابع مس ورزقان بودم.
 • درياچه قوچ گلي داغي

  درياچه قوچ گلي داغي
  1394/12/09
  گروه سيري در استان ها:درياچه قوچ گلي داغي دراستان آذربايجان شرقي واقع است. اين درياچه در نزديکي روستاي ثمرخزان در 30 کيلومتري تبريز در مسير جاده ميانه واقع شده است.
 • مجلس خبرگان کليد اسلاميت نظام است

  مجلس خبرگان کليد اسلاميت نظام است
  1394/12/02
  گروه خبر:امام جمعه موقت گفت: دشمنان از ماه‌ها پيش براي حضور کمرنگ مردم در انتخابات تلاش مي‌کند، اما ملت مانند گذشته پاسخي کوبنده به ياوه‌گويي‌هاي استکبار جهاني مي‌دهند.
 • سوداي پولدار شدن و سوء استفاده شرکت‌هاي بازاريابي از فرصت

  سوداي پولدار شدن و سوء استفاده شرکت‌هاي بازاريابي از فرصت
  1394/12/02
  گروه گزارش:اين روزها بازار شرکت هاي بازاريابي شبکه اي داغ است و جواناني که از بيکاري رنج مي برند، براي رسيدن به روياي شيرين پولدار شدن و اشتغال، از فعاليت در اين شرکت ها استقبال مي کنند.
 • هادي شهر

  هادي شهر
  1394/12/02
  گروه سيري در استان ها:هادي‌شهر يکي از شهرهاي استان آذربايجان شرقي است که در بخش مرکزي شهرستان جلفا واقع شده‌است. جمعيت اين شهر در سال 1385 خورشيدي بالغ بر 27,842 نفر بوده‌است که از اين جهت نهمين شهر پرجمعيت استان محسوب مي‌شود.شهر هادي‌شهر از اتصال دو شهر »گرگر« و »علمدار« تشکيل يافته‌است.
 • بصيرت لازمه حضور گسترده و با شکوه‌تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است

  بصيرت لازمه حضور گسترده و با شکوه‌تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است
  1394/11/26
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز گفت: نمايش حضور بزرگ مردم در راهپيمايي 22 بهمن بيانگر شعور و بصيرت بالاي مردم است و اکنون نوبت حضور در انتخابات است. بصيرت، لازمه حضور گسترده و با شکوه تر مردم در انتخابات هفتم اسفندماه است.
 • آذر شهر

  آذر شهر
  1394/11/26
  گروه سيري در استان ها:آذَرْشَهْرْ (توفارقان يا دِهْخوارْقانْ) يکي از شهرهاي غربي استان آذربايجان شرقي و مرکز شهرستان آذرشهر است. کوهستان سهند در سمت شرقي آذرشهر قرار گرفته و از همين روي، اين شهر از آب و هواي مناسبي برخوردار گشته‌است.
 • دولت با واردات بي رويه به توليد داخلي و اشتغال ضربه وارد کرده است

  دولت با واردات بي رويه به توليد داخلي و اشتغال ضربه وارد کرده است
  1394/11/18
  گروه گزارش:عضو کميسيون اجتماعي مجلس با انتقاد از بي‌توجهي دولت به اشتغالزايي، گفت: نرخ بيکاري درحال حاضر بيش از 14 درصد بوده و در برنامه ششم دولت نسخه جديدي براي رفع بيکاري ارائه نداده است.
 • کاراته آذربايجان‌شرقي در سراشيبي سقوط

  کاراته آذربايجان‌شرقي در سراشيبي سقوط
  1394/11/18
  گروه ورزشي:قهرمان و مربي بين‌المللي کاراته آذربايجان‌شرقي گفت: بين اساتيد و بزرگان کاراته اختلافات ريشه‌داري وجود دارد که به اعتبار اين رشته در آذربايجان‌شرقي ضربه مي‌زند.
 • همه بايد قانون را بپذيرند و سوژه به دست دشمنان ندهيم

  همه بايد قانون را بپذيرند و سوژه به دست دشمنان ندهيم
  1394/11/18
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با بيان اينکه مبادا کسي به شوراي نگهبان توهين کند چرا که شوراي نگهبان همواره مورد تأييد امام و رهبري بوده است، گفت: نبايد تشنج‌آفريني کنيم، چراکه دشمن در حال رصد حرف‌هاي مردم و مسئولان است و به دنبال اختلاف‌ها است و نبايد سوژه به دست دشمن و بيگانگان داد.
 • سراب

  سراب
  1394/11/18
  گروه سيري در استان ها:شهرستان سراب به واسطه‌ي قرار گرفتن مابين دو رشته کوه بزقوش در جنوب و ارتفاعات سبلان در شمال داراي آب و هوايي سرد و کوهستاني است که در تابستان معتدل و در زمستان‌ها داراي آب و هواي سرد است. سراب يکي از نقاط سردسير کشور به شمار مي‌رود.
 • کانديداها وعده‌هاي غيرعملي خارج از وظايف ندهند

  کانديداها وعده‌هاي غيرعملي خارج از وظايف ندهند
  1394/11/11
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز در توصيه‌اي به کانديداهاي مجلس از آنان خواست خارج از وظايف وعده‌هاي غيرعملي به مردم ندهند و تمام کانديداها و طرفداران آنان قانون را در تمام مراحل انتخابات رعايت و به آن احترام بگذارند.
 • تبريز بدون گدا شهر بدون معتاد مي‌شود

  تبريز بدون گدا شهر بدون معتاد مي‌شود
  1394/11/11
  گروه گزارش:تحقق آرمان »تبريز، شهري بدون معتاد« دور از دسترس نيست، چرا که تبريزي‌ها در عرصه‌هاي مختلف به خصوص براي حل معضلات اجتماعي نشان دادند که هميشه و در همه حال پيشگام هستند که نمونه بارز آن »تبريز شهر بدون گدا« است.
 • اساس اصلاحيه جديد قانون ماليات‌هاي مستقيم خوداظهاري است

  اساس اصلاحيه جديد قانون ماليات‌هاي مستقيم خوداظهاري است
  1394/11/11
  گروه اقتصادي: مديرکل امور مالياتي آذربايجان غربي گفت: اساس اصلاحيه جديد قانون ماليات‌هاي مستقيم خوداظهاري است.
 • كلين روم دانشگاه علوم پزشکي تبريز افتتاح شد

  كلين روم دانشگاه علوم پزشکي تبريز افتتاح شد
  1394/11/11
  گروه خبر:رئيس مرکز رشد فناوري فرآورده‌هاي دارويي دانشگاه علوم پزشکي تبريز از افتتاح طراحي، اجرا و تجهيزات اتاق تميز (کلين روم) خبر داد.
 • عجب شير

  عجب شير
  1394/11/11
  گروه سيري در استان ها:عجب شير يکي از شهرهاي جنوبي استان آذربايجان شرقي و مرکز شهرستان عجب شير است. ساکنان شهر عجب شير به زبان ترکي سخن گفته و اکثريت پيرو دين اسلام و مذهب شيعه? دوازده‌امامي هستند. مسلمانان علوي و ترکهاي بهايي نيز در اين شهرستان در اقليت هستند.
 • وضعيت تراکتورسازي در فصل نقل و انتقالات

  وضعيت تراکتورسازي در فصل نقل و انتقالات
  1394/11/04
  گروه ورزشي:تراکتورسازي تبريز از تيم‌هاي فعال در فصل نقل و انتقالات نيم فصل ليگ برتر فوتبال کشور بود.
 • خامنه

  خامنه
  1394/11/04
  گروه سيري در استان ها:خامنه يکي از شهرهاي استان آذربايجان شرقي است که در بخش مرکزي شهرستان شبستر واقع شده‌است. اين شهر در 5 کيلومتري شمال‌غرب شبستر و 72 کيلومتري شمال‌غرب تبريز قرار گرفته‌است. خامنه با 2.750 نفر جمعيت در سال 1385 خورشيدي، کم‌جمعيت‌ترين شهر شهرستان شبستر و پنجاهمين شهر استان آذربايجان شرقي به‌شمار مي‌رود.
 • کارخانه ذوب آهن شهرستان ملکان همچنان تعطيل است

  کارخانه ذوب آهن شهرستان ملکان همچنان تعطيل است
  1394/10/27
  گروه گزارش:کارخانه ذوب آهن شمال غرب کشور در شهرستان ملکان حدود يکسالي است مهر تعطيلي بالاجبار به خود زده و بخاطر وجود مشکل معارض با بنياد مسکن همچنان تعطيل است!
 • بستان آباد

  بستان آباد
  1394/10/27
  گروه سيري در استان ها:شهرستان بستان آباد درمحل شهر باستاني وگمشده اوجان بنا شده است. نام اوجان از قرن ششم به بعد در اكثر سفرنامه ها و كتابهاي تاريخي آمده است.
 • اساتيد ايراني نظريه‌هاي علمي در برابر دانشمندان غربي بدهند

  اساتيد ايراني نظريه‌هاي علمي در برابر دانشمندان غربي بدهند
  1394/10/21
  گروه خبر:گروه خبر:رئيس خانه نخبگان آذربايجان‌شرقي گفت: اساتيد ما بايد در دانشگاه‌ها اين توان و جرات را داشته باشند و در برابر نظريه‌هاي دانشمندان غربي نظريه‌هاي جديد را ارائه دهند.
 • آل‌سعود با دست خود گورش را کَند

  آل‌سعود با دست خود گورش را کَند
  1394/10/21
  گروه خبر:امام جمعه تبريز با اشاره به شهادت شيخ نمر باقرالنمر توسط رژيم آل‌سعود، گفت: رژيم آل‌سعود فکر مي‌کند با دلارهاي نفتي مي‌توان دهان تمام دولت‌ها را بست، در حالي که ديديم به غير از چند کشور که بردگان زرخريد بودند، کسي زير بار آن نرفت.
 • اسكو

  اسكو
  1394/10/21
  گروه سيري در استان ها:اسكو از قديمي ترين و مهم ترين شهرستان هاي استان آذربايجان شرقي است.
 • پروانه کسب مراکز ارائه قليان تمديد نمي‌شود

  پروانه کسب مراکز ارائه قليان تمديد نمي‌شود
  1394/10/20
  گروه گزارش: در حالي مبارزه با مصرف دخانيات در آذربايجان شرقي انجام مي‌شود که قراراست ازاين‌پس علاوه بر تمديد نشدن پروانه کسب فعلي مراکز ارائه قليان، به درخواست‌هاي جديد نيز ترتيب اثر داده نشود.
 • مبارزه با مواد مخدر از شعار تا عمل

  مبارزه با مواد مخدر از شعار تا عمل
  1394/10/13
  گروه گزارش: آذربايجان شرقي در حالي به‌عنوان استان پايلوت اجراي ماده 16 قانون مبارزه با مواد مخدر انتخاب‌شده که به اعتقاد کارشناسان هنوز نهادهاي دخيل به تعريف واحدي از اعتياد دست نيافته‌اند.
 • مُهر برجام خشک نشده سرقت اموال ايران را آغاز کردند

  مُهر برجام خشک نشده سرقت اموال ايران را آغاز کردند
  1394/10/13
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: فتنه‌گران شايسته پذيرش هيچگونه مسئوليتي را ندارند.
 • هزينه زايي شهردار و استاندار به ديپلماسي شهروندي تبريز

  هزينه زايي شهردار و استاندار به ديپلماسي شهروندي تبريز
  1394/10/13
  سرويس سياسي:هفته گذشته نشست مشترک اقتصادي ايران و آذربايجان در تبريز برگزار گرديد و در طي اين مراسم نشان شهروند افتخاري تبريز به شاهين مصطفي اف از سوي شهردار تبريز اعطا گرديد.
 • كليبر

  كليبر
  1394/10/13
  گروه سيري در استان ها:کَلِيبَر يکي از شهرهاي استان آذربايجان شرقي و مرکز شهرستان کليبر است.
 • سوت قطار ميانه در نيمه‌راه تبريز خاموش شده است

  سوت قطار ميانه در نيمه‌راه تبريز خاموش شده است
  1394/10/06
  گروه گزارش:راه‌آهن ميانه- تبريز چندين سال است که نمي‌تواند راهي به‌سوي مقصد خود بيابد و همچنان در ميانه راه متوقف‌شده است.
 • پيوند ناگسستني ملت و ولايت فقيه زيربناي عزت است

  پيوند ناگسستني ملت و ولايت فقيه زيربناي عزت است
  1394/10/06
  گروه خبر:امام جمعه موقت تبريز با اشاره به نقش آيت‌الله شبستري نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي و امام جمعه تبريز در خلق حماسه 9 دي گفت: تبريز در 8 دي 88 باز هم پيشتازي‌اش را ثابت کرد.
 • شعار عليه مديرعامل تراکتور

  شعار عليه مديرعامل تراکتور
  1394/10/06
  گروه خبر: ديدار دو تيم استقلال و تراکتورسازي به نفع تيم استقلال به پايان رسيد که اين ديدار حواشي مختلفي همچون پرتاب گلوله هاي برفي از طرف تماشاگران تراکتور به سمت کادرفني استقلال و پرويز مظلومي داشت.
 • زنوز

  زنوز
  1394/10/06
  گروه سيري در استان ها:زنوز شهري از نور ستاره قطبي. زنوزي شهري است که در دره زنوز به صورت خطي و خاوري-باختري واقع شده است و با شهرستان هاي جلفا از شمال و ورزقان از خاور همجواري دارد.
 • تبريز شهري به قدمت 3500 سال

  تبريز شهري به قدمت 3500 سال
  1394/09/29
  گروه تاريخي:يکي ديگر از اين مناطق تاريخي و باستاني ايران، شهر تبريز است که تا اين اواخر از قدمت آن اطلاع دقيقي در دست نبود و لذا سخنان ضد و نقيضي در مورد سابقه آن مطرح مي شد، اما کشف آثاري از دوران باستان در مرکز اين شهر »اطراف گؤي مچيد= مسجد کبود« توجه باستان شناسان را به اين منطقه از آذربايجان معطوف کرده و اين شهر را در رده يکي از قديمي ترين شهرهاي جهان، درآورده است.
 • بزرگراه سراب-بستان‌آباد درخم وعده‌ها

  بزرگراه سراب-بستان‌آباد درخم وعده‌ها
  1394/09/29
  گروه اقتصادي: بزرگراه سراب- بستان‌آباد باوجود گذشت پنج سال از زمان آغاز ساخت همچنان مردم استان را با وعده‌هاي مسئولان چشم‌انتظار گذاشته است.
 • هشترود

  هشترود
  1394/09/29
  گروه سيري در استان ها:هشترود (سراسکند) يکي از شهرهاي جنوبي استان آذربايجان شرقي و مرکز شهرستان هشترود است.
 • فتح يک‌دستي ايلان‌اوچان توسط دانشجوي تبريزي

  فتح يک‌دستي ايلان‌اوچان توسط دانشجوي تبريزي
  1394/09/15
  گروه ورزشي:دانشجوي آتش‌نشان تبريزي در آستانه روز دانشجو، پس از صخره‌نوردي با چشمان بسته اين بار صخره‌نوردي با يک دست را براي نخستين بار در دنيا به تماشا مي‌گذارد.
 • خشونت و فشار بر مردم مسلمان نارداران آذربايجان قابل تحمل نيست

  خشونت و فشار بر مردم مسلمان نارداران آذربايجان قابل تحمل نيست
  1394/09/15
  گروه خبر:httpامام جمعه تبريز با غيرقابل تحمل دانستن محاصره، کشتن و دستگيري مردم نارداران جمهوري آذربايجان توسط دولت به دليل يک حرکت ديني گفت: اين وضع قابل تحمل نيست و دولت جموري اسلامي ايران اين مسئله را پيگيري و حل کند، در غيراينصورت در روابط خود با اين کشور تجديد نظر کند.
 • سیری در استانها

  بناب
  1394/09/15
  گروه سيري در استان ها:بر اساس نشانه‌ها و آثار شناخته شده در شهر بناب، قدمت تاريخ و تمدن اين شهر به شش هزار سال پيش مي‌رسد که به احتمال زياد اولين قوم آريائي اين محل را به جهت آب و هواي معتدل و بارندگيهاي ساليانه و زمين‌هاي مسطح و هموار و قرار گرفتن اراضي در دامنه‌هاي سهند و سواحل درياچه اروميه برگزيده باشند.
 • سیری در استانها

  اهر
  1394/09/08
  گروه سيري در استان ها:اهر يکي از شهرستان هاي استان آذربايجان شرقي است که پيش از اسلام اوزانلار نام داشته و به نام ميمد نيز مشهور است. بعد از ظهور اسلام به نام اهر يا اهريچ خوانده شد كه حاكم نشين قره داغ بود. شهرستان اهر در منطقه اي كشاورزي قرار گرفته و در زمينه ي کشاورزي، دام پروري و باغ داري از امكانات طبيعي و نيروي انساني خوبي برخوردار است.
 • نرخ رشد جرم در آذربايجان‌شرقي بيشتر از ميانگين کشوري است

  نرخ رشد جرم در آذربايجان‌شرقي بيشتر از ميانگين کشوري است
  1394/09/08
  گروه خبر:معاون اجتماعي و پيشگيري از وقوع جرم دادگستري استان آذربايجان شرقي ميانگين نرخ رشد جرم در کشورمان، سه برابر نرخ جهاني بوده و حدود 15 درصد است، گفت: متاسفانه اين نرخ، در استان آذربايجان‌شرقي بيشتر از ميانگين کشوري است.
 • ابراز انزجار شاعران و نويسندگان آذربايجان از اقدام ننگين شبکه‌هاي معاند و تجزيه‌طلب پان ترکيست
  1394/08/30
 • نماز جمعه تبریز

  وام پوپوليستي خودرو تورم‌زاست
  1394/08/30
  گروه خبر:امام جمعه تبريز اعطاي وام خودرو را اقدام پوپوليستي و منکر اقتصادي دانست و گفت: اين اقدام که به منظور خروج از رکورد اقتصادي انجام شد اصلا به صلاح جامعه نبوده و مورد انتقاد است که مي‌تواند در آينده تورم‌زا نيز باشد.
 • معاون وزير صنعت معدن و تجارت

  چرخ‌هاي نفلين سينيت سراب توسط آلماني‌‌ها
  1394/08/30
  گروه خبر: معاون وزير صنعت معدن و تجارت گفت: پروژه مهم نفلين‌سينيت سال‌ها معطل مانده بود اما با قرارداد 10 ميليون يورويي که با آلماني‌ها داشته‌ايم اين پروژه تا پايان دوره اول دولت تدبير و اميد تمام مي‌شود.
 • استاندار آذربايجان‌شرقي

  آذربايجان‌شرقي استاني پيشرو در زمينه فناوري و نوآوري کشور
  1394/08/24
  گروه خبر:معاون پژوهش و فناوري وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: مطمئن هستم شهر تبريز و در مجموع استان آذربايجان‌شرقي پيشرو و پيشگام فعاليت‌هاي فناورانه و نوآوري در سطح کشور خواهد بود.
 • فوتسال آذربایجان شرقی

  ششمين برد متوالي شاگردان اصغري‌مقدم
  1394/08/24
  گروه ورزشي:• در هفته شانزدهم ليگ برتر فوتسال کشور تيم دبيري تبريز ميزبان تيم مس سونگون بود که در نهايت اين بازي با نتيجه 4 بر يک به سود تيم دبيري تبريز خاتمه يافت.
 • مرند

  مرند
  1394/08/20
  گروه سيري در استان ها:بطليموس جغرافيادان يوناني که قبل از ميلاد مي‌زيسته، از اين شهر به نام »ماندگار« نام برده و آن را يکي از آبادترين شهرها در تاريخ مي‌خواند. در روايات باستاني ارامنه آمده‌است که حضرت نوح(ع) در مرند مدفون شده و کلمه? مرند از يک فعل لغت ارمني به معناي تدفين اشتقاق يافته‌است ولي ارامنه? امروزي را اعتقاد بر اين است که نوح(ع) بعد از طوفان در نخجوان فرود آمد و در اين شهر نيز مدفون شد و قبر همسرش هم در مرند واقع شده‌است.
 • استاندار آذربايجان‌شرقي

  جذب 8 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي در پروژه‌هاي زيربنايي آذربايجان‌شرقي
  1394/08/19
  :استاندار آذربايجان‌شرقي با اشاره به جذب 8 ميليارد دلار سرمايه‌گذاري خارجي در پروژه‌هاي زيربنايي اين استان گفت: با توجه به توافق‌هاي صورت گرفته با مقامات جمهوري آذربايجان پزشکان تبريزي به باکو مي‌روند.
 • گفتگو

  معماي حل نشده راه هاي زير زميني تبريز
  1394/07/29
  گروه تاريخي:?راه هاي زير زميني و عجايب ناشناخته آن هميشه در فيلم هاي علمي تخيلي يکي از سکانس هاي مشهور و مورد علاقه کارگردانان و تماشاگران است و آنها را روي صندلي سينما يا مقابل صفحه جادويي تلويزيون ميخکوب مي کند.

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها