عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • ستاد مبارزه با احتکار فرمايشي نباشد

  ستاد مبارزه با احتکار فرمايشي نباشد
  1397/04/24
  گروه خبر: عضو کميسيون صنايع و معادن مجلس، گفت: تشکيل ستاد مبارزه با احتکار در صورتي که قصد داشه باشند فعاليت کنند مفيد است و اين ستاد نبايد فرمايشي باشد و در برخورد با احتکار نيز همه بايد همکاري کنند.
 • حجاب ابزاري براي مصونيت بوده و عامل محدوديت نيست

  حجاب ابزاري براي مصونيت بوده و عامل محدوديت نيست
  1397/04/24
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: از منظر ديم مبين اسلام حجاب ابزاري براي مصونيت بوده و عامل محدوديت نيست.
 • امپراطوري عصر آهن خاورميانه در انتظار ثبت جهاني

  امپراطوري عصر آهن خاورميانه در انتظار ثبت جهاني
  1397/04/24
  گروه سيري در استان ها: محوطه و تپه باستاني حسنلو بزرگترين امپراطوري عصر آهن در خاورميانه و يکي از مراکز تمدن ماناهاست؛ اثري که در ليست موقت ثبت جهاني قرار دارد و باستان شناسان قدمت ابنيه موجود در آن را حدود 800 تا هزار و 400 سال قبل از ميلاد تخمين مي زنند.
 • عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي

  عدم تفکر صحيح نسبت به حجاب عامل بدحجابي
  1397/04/24
  گروه اجتماعي: عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي و فضاي مجازي کشور گفت: با شروع دوره اصلاحات از سال 76 و با پرده دري هنر پيشه هاي سينما الگو سازي هاي بي حجابي در کشور صورت پذيرفت.
 • پيگيري راه اندازي هاب لجستيکي با هدف بهره گيري از ظرفيت هاي مرزي استان

  پيگيري راه اندازي هاب لجستيکي با هدف بهره گيري از ظرفيت هاي مرزي استان
  1397/04/24
  گروه گزارش: سيد رضا حسيني در مراسم روز ملي اصناف هدف دشمنان را نظام نابودي نظام جمهوري اسلامي ايران عنوان و اظهار کرد: مردم و مسئولين بايستي با موقعيت شناسي و اتحاد و وحدت ملي در مقابل دشمنان بايستند.
 • برگزاري نمايشگاه بين المللي صنايع و ماشين_آلات کشاورزي موثر در توسعه پايدار بخش کشاورزي

  برگزاري نمايشگاه بين المللي صنايع و ماشين_آلات کشاورزي موثر در توسعه پايدار بخش کشاورزي
  1397/04/24
  گروه گزارش: نمايشگاه ماشين آلات کشاورزي و ادوات وابسته به آن، سالانه در استان برگزار مي شود که اين بار دهمين نمايشگاه بين المللي صنايع کشاورزي، باغباني نهاده ها، آبياري و آبرساني، دام و طيور، ابزيان و دامپزشکي از 22 لغايت 25 آبان ماه سال جاري در اروميه بر پا خواهد شد.
 • آغاز مرحله استانی چهل و یکمین دوره رقابت‌های سراسری قرآن کریم با رقابت ۲۷۰ نفر

  آغاز مرحله استانی چهل و یکمین دوره رقابت‌های سراسری قرآن کریم با رقابت ۲۷۰ نفر
  1397/04/20
  مسئول امور قرآنی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: امروز برگزاری مرحله استانی چهل و یکمین دوره رقابت‌های سراسری قرآن کریم در دو بخش خواهران و برادران به تعداد ۲۷۰ نفر به میزبانی ارومیه در سالن اداره برق آغاز شد.
 • رونق چرخه اقتصاد داخلي زمينه ساز حل مسائل اقتصادي و مالي

  رونق چرخه اقتصاد داخلي زمينه ساز حل مسائل اقتصادي و مالي
  1397/04/17
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه به مشکلات اقتصادي اشاره کرد و گفت: زماني مي‌توان گفت مسائل اقتصادي و مالي برطرف شده که مسئولان نيز از کالاهاي داخلي حمايت کنند تا چرخه اقتصاد داخلي رونق گيرد.
 • ميانگين مصرف آب براي هرخانوار آذربايجان غربي 55 ليتر بيشتر از استاندارد تعيين شده

  ميانگين مصرف آب براي هرخانوار آذربايجان غربي 55 ليتر بيشتر از استاندارد تعيين شده
  1397/04/17
  گروه گزارش: منابع تامين آب در جهان و به ويژه در کشور محدود است و براي تامين آن بايد حتما الگوي مصرف صحيح آب جزء برنامه هاي روزمره ي ما باشد، بنا بر آمار ميانگين مصرف آب براي هرخانوار آذربايجان غربي 190 ليتر در شبانه روز است که اين ميزان 55 ليتر بيشتر از استاندارد تعيين شده مي باشد و در صورت کاهش مصرف آب خانوارها دراستان مي توان شاهد کاهش مشکلات ساير مناطق کشور درحوزه آب شرب و بهداشتي باشيم.
 • مسجد ملا حسن مربوط به دوره قاجار

  مسجد ملا حسن مربوط به دوره قاجار
  1397/04/17
  گروه سيري در استان ها: مسجد ملا حسن مربوط به دوره قاجار است .مسجد ملاحسن در ضلع جنوبي خيابان انقلاب خوي داخل بافت بازار قديمي و تقريباً روبروي مسجد قديمي سيدالشهدا واقع است.
 • تامین برق پایدار با همکاری مشترکین در صرفه جویی ۱۰ درصدی

  تامین برق پایدار با همکاری مشترکین در صرفه جویی ۱۰ درصدی
  1397/04/16
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: با توجه به روند افزایشی موج گرما و به تبع آن سیر صعودی مصرف برق، مردم با کاهش 10 درصدی مصرف برق صنعت برق را در تامین برق پایدار یاری کنند.
 • صداقت در گفتار وکلا و کارشناسان قوه قضاييه عامل ترویج اعتماد مردم

  صداقت در گفتار وکلا و کارشناسان قوه قضاييه عامل ترویج اعتماد مردم
  1397/04/12
  همایش بازشناخت و تبیین عملکرد یک دهه اخیر فعالیت وکلا و کارشناسان قوه قضاییه آذربایجان غربی با حضور نماینده ریاست مرکز امور مشاوران حقوقی، وکلا و کارشناسان قوه قضاییه، رییس کل دادگستری آذربایجان غربی، رئیس هیات مدیره مرکز امور مشاوران حقوقی و وکلای قوه قضائیه آذربایجان غربی، رئیس هیات مدیره مرکز کارشناسان رسمی دادگستری آذربایجان غربی برگزار شد. در این همایش بیش از 40 نفر از وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران حقوقی قوه قضاییه با دریافت لوح و تقدیرنامه مورد تجلیل قرار گرفتند.
 • درياچه مارميشو نگين شمال غرب ايران

  درياچه مارميشو نگين شمال غرب ايران
  1397/04/10
  گروه سيري در استان ها: يکي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري ايران که همچون نگيني در شمال غرب ايران مي درخشد منطقه سرسبز و شگفت انگيز مارميشو و درياچه مارميشو مي باشد.
 • بيش از يک سوم جمعيت آذربايجان‎غربي زير پوشش بيمه تامين اجتماعي

  بيش از يک سوم جمعيت آذربايجان‎غربي زير پوشش بيمه تامين اجتماعي
  1397/04/09
  گروه گزارش: مدير کل تامين اجتماعي آذربايجان‌غربي، مقصود مقدمي‌کيا با بيان اينکه در حال حاضر 370 هزار و 377 نفر با احتساب خانواده ها يک ميليون و 156 هزار نفر زير پوشش بيمه تامين اجتماعي بوده، گفت: اين ميزان يک سوم جمعيت آذربايجان‌غربي شامل 37 درصد را شامل مي‌شود.
 • جلوگيري از خاموشي با مهار رشد شتابنده مصرف برق در تابستان

  جلوگيري از خاموشي با مهار رشد شتابنده مصرف برق در تابستان
  1397/04/09
  گروه گزارش: رشد شتابنده مصرف به ويژه در روز هاي گرم تابستان، محدوديت ظرفيت نيروگاهي، سرمايه بر بودن توسعه تأسيسات توليد، انتقال و توزيع انرژي الكتريكي، زمانبر بودن احداث اين تأسيسات و مهم‌تر از همه جلوگيري از خاموشي، صدمات و اثرات نامطلوب آن، كه با فرا رسيدن ماه‌هاي گرم سال و افزايش ميزان مصرف به واسطه در مدار مصرف قرار گرفتن تجهيزات سرمايشي و پمپاژ چاه‌هاي آب مضاعف ميشود، موضوع مديريت بار و پاسخ گوئي به نياز مصرف برق را خصوصاً در مواقع اوج مصرف مطرح مي كند.
 • جنگ اقتصادي دشمنان مهم ترين تهديد پيش روي کشور

  جنگ اقتصادي دشمنان مهم ترين تهديد پيش روي کشور
  1397/04/09
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: دشمنان از باب جنگ نرم و فشارهاي اقتصادي وارد شده تا عرصه را بر ما تنگ کند، مسوولان دولتي در جنگ اقتصادي با متخلفان برخورد کنند.
 • برگزاری مسابقات ایروبیک قهرمانی بانوان آذربایجان غربی

  برگزاری مسابقات ایروبیک قهرمانی بانوان آذربایجان غربی
  1397/04/07
  گروه خبر: رییس هیات ژیمناستیک آذربایجان غربی از برگزاری مسابقات قهرمانی ایروبیک استان در روز 22 تیرماه خبرداد.
 • دعوت شهروندان به صرفه جویی در مصرف آب در هفته صرفه جویی

  دعوت شهروندان به صرفه جویی در مصرف آب در هفته صرفه جویی
  1397/04/06
  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی براهمیت همکاری و مشارکت شهروندان در امر صرفه جویی در مصرف آب و کاهش چشمگیر آن تاکید نموده و اظهار داشت: جذابیت شهر و شهرنشینی از پدیده های عصر کنونی در همه کشورهای جهان از جمله کشور عزیز ما می باشد. متاسفانه نرخ رشد جمعیت در نقاط شهری چندین برابر نقاط روستایی بوده است. در طی ده های گذشته تعداد شهرها و وسعت آن ها افزایش یافته و جمعیت اغلب شهرها در طی ده تا بیست سال بیش از دو برابر شده است.
 • 320 هزار تن محصولات تولیدی عشایر آذربایجان غربی به ارزش اقتصادی 500 میلیارد تومان

  320 هزار تن محصولات تولیدی عشایر آذربایجان غربی به ارزش اقتصادی 500 میلیارد تومان
  1397/04/05
  عشایر استان خدمات بسیار ارزشمندی در زمینهٔ تولید دارند و 320 هزار تن محصولات تولیدی عشایر آذربایجان غربی به ارزش اقتصادی 500 میلیارد تومان ظرفیت بالقوه برای این استان محسوب می شود و باید از این ظرفیت به درستی بهره گیری شود در واقع عشایر مصداق بارز تحقق شعار سال و سیاست‌های اقتصاد مقامتی هستند که نیاز به حمایت بیشتری دارند.
 • سازمان بازرسي به نحوه هزينه کرد اعتبارات احياي درياچه اروميه رسيدگي مي‌کند

  سازمان بازرسي به نحوه هزينه کرد اعتبارات احياي درياچه اروميه رسيدگي مي‌کند
  1397/04/03
  گروه خبر: مديرکل سازمان بازرسي آذربايجان غربي گفت: به‌زودي اين سازمان به نحوه هزينه کرد اعتبارات احيا درياچه اروميه که عمدتاً توسط 6 دستگاه هزينه مي‌شود ورود کرده و به جزئيات آن رسيدگي مي‌کند.
 • اجتماعي کردن مبارزه با مواد مخدر بهترين رويکرد در حوزه پيشگيري

  اجتماعي کردن مبارزه با مواد مخدر بهترين رويکرد در حوزه پيشگيري
  1397/04/02
  گروه گزارش: الگوي مصرف مواد مخدر در حال تغيير بوده و رو به تصاعد است و اجتماعي شدن مبارزه با مواد مخدر يکي از روش‌هاي مهم در امر مبارزه و پيشگيري محسوب مي شود و در اين راستا بايد از ظرفيت سازمان‌هاي مردم‌نهاد، خيرين، انجمن‌ها،‌ گروه‌هاي مرجع و مردم در حوزه پيشگيري از ‏اعتياد بهره گرفت.
 • نمايندگان و مسوولان فقط بايد به فکر حل مشکلات مردم باشند

  نمايندگان و مسوولان فقط بايد به فکر حل مشکلات مردم باشند
  1397/04/02
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه نمايندگان مجلس و مسوولان را به خودداري از اشرافي گري دعوت کرد و گفت: نمايندگان و مسوولان فقط بايد به فکر حل مشکلات مردم باشند.
 • 450 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز براي اتمام عمليات اجرايي پروژه فاضلاب ماکو

  450 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز براي اتمام عمليات اجرايي پروژه فاضلاب ماکو
  1397/03/29
  گروه خبر: رئيس هيئت مديره و مديرعامل شرکت آب وفاضلاب شهري آذربايجان غربي با بيان اينکه تاکنون 150 ميليارد ريال اعتبار براي احداث خط انتقال فاضلاب ماکو هزينه شده است، گفت: 450 ميليارد ريال به صورت ويژه جهت اتمام اين سامانه مورد نياز است.
 • راه اندازی سومین مرکز آموزش فنی حرفه‌ای با هدف آموزش تخصصی کسب و کار در ارومیه

  راه اندازی سومین مرکز آموزش فنی حرفه‌ای با هدف آموزش تخصصی کسب و کار در ارومیه
  1397/03/28
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی از راه اندازی سومین مرکز آموزش فنی حرفه‌ای خبر داد و گفت: در حال حاضرارائه آموزش ها در حوزه آموزش های کسب و کار و بازار کار متناسب با تقاضای استان حائز اهمیت است که در این راستا این مرکز آموزشی تخصصی کسب و کار در هفته دولت در ارومیه راه‌اندازی می‌شود.
 • نرم افزارهای صیغه یابی دامی در جهت کلاهبرداری

  نرم افزارهای صیغه یابی دامی در جهت کلاهبرداری
  1397/03/28
  فرمانده انتظامی آذربایجان غربی نسبت به نرم افزارهای صیغه یابی دامی در جهت کلاهبرداری هشدار داد و گفت: به هیچ وجه به نرم افزارهای با عنوان همسریابی که در فضای مجازی انتشار یافته اند اعتماد نکنید زیرا این صفحات در جهت کلاهبرداری بوده و منجر به سرقت از حساب های بانکی شما خواهد شد.
 • ضرورت برخورد نهادهاي اجرايي و نظارتي با افزايش غيراصولي و خودسرانه قيمت ها

  ضرورت برخورد نهادهاي اجرايي و نظارتي با افزايش غيراصولي و خودسرانه قيمت ها
  1397/03/27
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه بر تلاش مسوولان براي کنترل قيمت اجناس در شرايط فعلي بازار تاکيد کرد و گفت: نهادهاي اجرايي و نظارتي بايد با افزايش غيراصولي و خودسرانه قيمت ها برخورد لازم را داشته باشند.
 • آمريکا به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيست/ايران زير بار ذلت نخواهد رفت

  آمريکا به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيست/ايران زير بار ذلت نخواهد رفت
  1397/03/27
  گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: رئيس جمهور آمريکا با کره شمالي به مذاکره مي‌پردازد در حالي که اين کشور داراي زرادخانه بزرگي است و اين رفتار آمريکا ناشي از رفتار رياکارانه بود ولي بايد بداند که ايران هيچ وقت زير بار ذلت نخواهد رفت.
 • درياچه اروميه عميق شد

  درياچه اروميه عميق شد
  1397/03/27
  گروه خبر: مدير دفتر برنامه‌ر يزي و تلفيق ستاد احياي درياچه اروميه با اشاره به بارش‌هاي خوب امسال در حوضه آبريز درياچه اروميه، از عميق شدن اين درياچه خبر داد.
 • دخمه سنگي ماکو يا بام فرهاد

  دخمه سنگي ماکو يا بام فرهاد
  1397/03/27
  گروه سيري در استان ها: دخمه سنگي ماکو يا بام فرهاد مربوط به اورارتوئي-دوره مادها است. اخيراً آثار يک شهر تاريخى مربوط به هزاره اول پيش از ميلاد در شهرستان ماکو کشف شده است که در مکانى موسوم به بام فرهاد در ارتفاعات مجاور روستاى سنگر در 7 کيلومترى شمال شهر ماکو قرار دارد. اين گور دخمه شامل اتاق هايي است که در دل کوه و درون صخره‌اي بزرگ تراشيده شده است و با راه پله‌اي سنگي به کوه متصل مي‌شود.
 • نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه

  نقش کم رنگ سمن ها در احياي درياچه اروميه
  1397/03/27
  گروه اجتماعي: هر چند در جهان امروز نقش سازمان هاي مردم نهاد، موسوم به 'سمن'ها، در کمک به حل مشکلات مبتلابه جوامع در حوزه هاي مختلف از جمله محيط زيست بر کسي پوشيده نيست، اما به نظر مي رسد اين موضوع در طرح احياي درياچه اروميه آن چنان که بايد جدي گرفته نمي شود. غفلت از ظرفيت 'سمن' ها در طرح هاي ستاد احياي درياچه اروميه به حدي آشکار است که مجيد خدابخش، استاندار آذربايجان شرقي، بارها بر ضرورت تغيير اين نگرش و ميدان دادن به اعضاي سازمان هاي مردم نهاد براي کمک به نجات اين پهنه آبي جهاني تاکيد کرده است.
 • کلاهبرداری با روش انرژی درمانی از 44 بیمار ارومیه ای

  کلاهبرداری با روش انرژی درمانی از 44 بیمار ارومیه ای
  1397/03/27
  فرمانده انتظامی آذربایجان غربی از دستگیری پزشک قلابی در ارومیه خبرداد و گفت: متهم در بازجویی های پلیسی به مبلغی بالغ بر 3 میلیارد و 690میلیون ریال کلاهبرداری از شهروندان در سطح شهرستان ارومیه معترف شده است که در این راستا متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی تحویل مقامات قضایی شد.
 • برگزاری جشنواره مهارت‌ آموختگان کارآفرین برتر در آذربایجان غربی

  برگزاری جشنواره مهارت‌ آموختگان کارآفرین برتر در آذربایجان غربی
  1397/03/27
  مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان آذربایجان غربی از برگزاری جشنواره مهارت‌ آموختگان کارآفرین برتر در آذربایجان غربی و گفت: مهارت‌آموختگانی که در سال‌های 93، 94، 95 و شش ماه نخست سال 96 به واسطه مهارت خود کسب و کاری ایجاد کرده و حداقل یک نفر را استخدام کرده باشند می‌توانند در جشنواره مهارت‌آموختگان کارآفرین شرکت کنند.
 • افتتاح و کلنگ زنی 245 پروژه در بخش کشاورزی آذربایجان غربی با صرف اعتبار بالغ بر 218 میلیارد ریال

  افتتاح و کلنگ زنی 245 پروژه در بخش کشاورزی آذربایجان غربی با صرف اعتبار بالغ بر 218 میلیارد ریال
  1397/03/21
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: 245 پروژه عمرانی، اقتصادی و تولیدی در بخش کشاورزی آذربایجان غربی با صرف اعتبار بالغ بر 218 میلیارد ریال همزمان هفته جهاد کشاورزی مورد بهره برداری و کلنگ زنی قرار می گیرد.
 • 50 درصد آلودگی های محیط زیستی استان ناشی از بسته بندی های یکبار مصرف

  50 درصد آلودگی های محیط زیستی استان ناشی از بسته بندی های یکبار مصرف
  1397/03/21
  مدیرکل حفاظت از محیط‌زیست آذربایجان غربی گفت: 50 درصد آلودگی های پلاستیکی استان ناشی از بسته بندی های غذا، میوه و... بوده که عمدتا به صورت یکبار مصرف می باشند.
 • 3.5 درصد مراجعان مراکز بهداشتي آذربايجان غربي ناراضي هستند

  3.5 درصد مراجعان مراکز بهداشتي آذربايجان غربي ناراضي هستند
  1397/03/20
  گروه خبر: معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشکي و خدمات بهداشتي درماني آذرباجان غربي گفت: بر اساس گزارش هاي ثبت شده حدود 3.5 درصد از مراجعان به مراکز بهداشتي استان اظهار نارضايتي کرده اند که دليل نارضايتي آنان نيز به صورت مستمر پيگيري مي شود تا بهترين خدمات به مردم عرضه شود.
 • اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس عامل زمين گير شدن مستکبران

  اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس عامل زمين گير شدن مستکبران
  1397/03/20
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: "مرگ بر اسرائيل" و "مرگ بر آمريکا" شعار اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس بوده و يکي از عوامل زمين گير شدن مستکبران است.
 • قلعه يا دژ تاريخي بردوک اروميه

  قلعه يا دژ تاريخي بردوک اروميه
  1397/03/20
  گروه سيري در استان ها: در 6 کيلومترى روستاى بردوک در محال صوماى برادوست قلعه مستحکمى از سنگ با تأمين کليه شرايط ديده‌بانى بنا شده است که به نام قلعه يا دژ تاريخي بردوک اروميه معروف است. از اين قلعه به عنوان دژى ممتاز که بر معبر ورودى و خروجى دره اشراف کامل دارد، استفاده مى‌شد.دژ متشکل از سه بخش حصار تدافعى، ‌ ديوار ميانى و ابنيه مرکزى است.
 • شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است

  شيوع شپش در مناطق شهري و مناطق سرد سيري بيشتر است
  1397/03/20
  گروه گزارش: معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم‌پزشکي و خدمات بهداشتي ـ درماني آذربايجان‌غربي گفت: با توجه به تراکم بالاي جمعيت در مناطق شهري شيوع بيماري در مناطق شهري بيشتر گزارش شده است.
 • خسارت بيش از 914 ميليارد توماني به بخش كشاورزي آذربايجان غربي

  خسارت بيش از 914 ميليارد توماني به بخش كشاورزي آذربايجان غربي
  1397/03/20
  گروه گزارش: آذربايجان غربي در منطقه اي کوهستاني واقع شده از اين رو با کاهش دما در روزهاي اول سال و سرمازدگي بهاري، خسارت کلاني به فعالان عرصه کشاورزي وارد مي شود به طوري كه با توجه به شرايط آب وهوايي استان ، سالانه بخش مهمي از توليدات محصولات کشاورزي و دامي با بروز خسارت و بلاياي طبيعي از دسترس خارج مي شود که مي توان با شناسايي و کاهش عوامل خطر در بروز خسارت به توسعه پايدار در توليد محصولات کشاورزي و دامي دست يافت.
 • هوشياري جوانان انقلابي ايران در مقابل سياست رعب افکني دشمنان

  هوشياري جوانان انقلابي ايران در مقابل سياست رعب افکني دشمنان
  1397/03/13
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: در حال حاضر ايادي کفر و استکبار قصد دارند تا با سياست رعب افکني، ما را به عقب نشيني وادار کنند که ايجاد گروه‌هاي تکفيري داعش بر اساس اين استراتژي بود تا کشور ايران را تسليم خواسته‌هاي شوم خود کنند ولي بدانند که خداوند متعال پشتيبان اين نظام و مردم است و جوانان انقلابي ايران هوشيار بوده و فريب آن را نخوردند.
 • تپه هاي تاريخي آذربايجان غربي جلوه اي از تمدن کهن ايران زمين

  تپه هاي تاريخي آذربايجان غربي جلوه اي از تمدن کهن ايران زمين
  1397/03/13
  گروه سيري در استان ها: تپه هاي باستاني آذربايجان غربي جلوه اي ماندگار از تمدن هزاران ساله ايران زمين و ظرفيتي بي بديل براي جذب گردشگران داخلي و خارجي است؛ تپه هايي که گاه قدمت آنها همچون حسنلو در نقده به 10 هزار سال مي رسد.
 • قطب معدني کشور نيازمند توجه مسئولان

  قطب معدني کشور نيازمند توجه مسئولان
  1397/03/13
  گروه گزارش: آذربايجان غربي با 51 نوع ماده معدني يکي از سه قطب‌ معدني کشور به شمار مي‌رود، ظرفيتي که به‌عنوان شاه‌کليد توسعه اقتصادي استان مي‌تواند زمينه‌ساز توسعه روزافزون باشد.
 • حضور بیش از 12 بازیکن در تیم های ملی نشان از توانمندی استان در رشته ژیمناستیک

  حضور بیش از 12 بازیکن در تیم های ملی نشان از توانمندی استان در رشته ژیمناستیک
  1397/03/08
  رییس هیات ژیمناستیک آذربایجان غربی گفت: درخشش ژیمناستیک کاران استان و همچنین حضور بیش از 12 بازیکن در تیم های ملی این رشته نشان از توانمندی استان در رشته ژیمناستیک دارد و در این خصوص دوره های آموزشی نیز برای مربیان، داوران و ورزشکاران برگزار می کنیم تا بتوانیم تعداد ملی پوشان را افزایش دهیم.
 • تشدید بارشها از امروز در آذربایجان غربی

  تشدید بارشها از امروز در آذربایجان غربی
  1397/03/08
  کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی از تشدید بارشها از روزهای سه شنبه و چهارشنبه در استان خبرداد.
 • برآورد خسارت بیش از 100 ميليارد ريالي سيلاب و تگرگ در روستاهاي خوي

  برآورد خسارت بیش از 100 ميليارد ريالي سيلاب و تگرگ در روستاهاي خوي
  1397/03/07
  فرماندار شهرستان خوي گفت: بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیلاب در شامگاه روز جمعه ، در روستاهاي بخش هاي مركزي و ایواوغلي خوي باعث خسارت بيش از 100 ميليارد ريالي شد.
 • اجرای 13 پروژه عملیات راهداری و راهسازی در سطح روستاهای ارومیه

  اجرای 13 پروژه عملیات راهداری و راهسازی در سطح روستاهای ارومیه
  1397/03/07
  رئیس اداره راهداری شهرستان ارومیه از اجرای 13 پروژه عملیات راهداری و راهسازی در سطح روستاهای ارومیه خبر داد و گفت: میانگین پیشرفت پروژه های مذکور 45 درصد است.
 • اجراي اقتصاد مردمي و مقاومتي در راستاي حل مشکلات اقتصادي مردم

  اجراي اقتصاد مردمي و مقاومتي در راستاي حل مشکلات اقتصادي مردم
  1397/03/06
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي گفت: مشکل اساسي کشور مشکلات اقتصادي است که بايد به اين مسائل بيشتر توجه کرد و بايد عرصه را براي مردم باز کنند به گونه‌اي که اقتصاد مردمي و مقاومتي در کشور اجرا شود.
 • تپه اهرنجان سلماس جلوه اي از تمدن 9 هزار ساله

  تپه اهرنجان سلماس جلوه اي از تمدن 9 هزار ساله
  1397/03/06
  گروه سيري در استان ها: تپه اسرار آميز ' اهرنجان ' سلماس با قدمتي 9 هزار ساله يکي از آثار باستاني مغفول ايران زمين مي باشد که به گفته کارشناسان، مرکز توليد و صادرات ابزار آلات سنگي بوده و امروز نيازمند توجه مردم و مسوولان است.
 • حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت

  حجت_الاسلام حسني در دفع عناصر ضدانقلاب از آذربايجان نقش داشت
  1397/03/06
  سرويس سياسي: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: حجت الاسلام حسني در بحث دفع اشرار و ضدانقلاب در منطقه آذربايجان، محافظت از خط امام خميني (ره) و پيروزي انقلاب اسلامي نقش به‌سزايي داشت.
 • وداع با مرگ سلام به زندگي

  وداع با مرگ سلام به زندگي
  1397/03/06
  گروه اجتماعي: اروميه به عنوان قطب پيوند کليه در کشور و کشورهاي همسايه شناخته مي شود، پيوند سالانه بيش از 100 کليه به افرادي که داراي نارسايي هاي کليوي بوده و حداقل هر هفته 3 تا 4 بار با مراجعه به مراکز دياليز تحت درمان و سم زدايي بدن قرار مي گيرند.
 • حجت الاسلام حسني نماد غيرت و اقتدار آذربايجان

  حجت الاسلام حسني نماد غيرت و اقتدار آذربايجان
  1397/03/06
  گروه گزارش: حجت الاسلام غلامرضا حسني نماينده سابق ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه پس از يک عمر مجاهدت در راه اسلام و انقلاب شامگاه 31 ارديبهشت در سن 91 سالگي دعوت حق را لبيک گفت. مجاهد نستوه آذربايجان و يار ديرين امام (ره) و مبارز انقلابي حجت الاسلام غلامرضا حسني در سال 1306 در روستاي بزرگ آباد اروميه در يک خانواده مذهبي ديده به جهان گشود
 • لزوم واكنش کشورهاي اسلامي در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش

  لزوم واكنش کشورهاي اسلامي در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش
  1397/03/01
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: وظيفه مسلمانان و کشورهاي اسلامي اين است که در مقابل اسرائيل و اقدامات اسلام ستيزانه آن بايستند و اين عيب بزرگي براي جامعه اسلامي محسوب مي شود که در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش سکوت کنند و بايد سازمان همکاري کشورهاي اسلامي و سران منطقه به اين مساله واکنش نشان دهند.
 • بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود

  بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود
  1397/03/01
  گروه سيري در استان ها: سرپرست معاونت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود.
 • امام جمعه سابق ارومیه دار فانی را وداع گفت/تشییع پیکر حجت الاسلام حسنی در روز چهارشنبه

  امام جمعه سابق ارومیه دار فانی را وداع گفت/تشییع پیکر حجت الاسلام حسنی در روز چهارشنبه
  1397/03/01
  حجت الاسلام غلامرضا حسنی در شامگاه دوشنبه 31 اردیبهشت و پنجم رمضان در بیمارستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت.
 • احياي تالاب‌ها براي کنترل گرد و غبار در اولويت است

  احياي تالاب‌ها براي کنترل گرد و غبار در اولويت است
  1397/02/23
  گروه خبر: معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست گفت: تامين حق آبه تالاب ها براي احيا آنها در دستور کار ويژه دولت قرار گرفته است تا از توليد گرد و غبار محلي در مناطق مختلف کشور جلوگيري شود.
 • خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد

  خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد
  1397/02/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي گفت: خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد و همان‌طوري که اين کشور در چند دهه اخير که دشمني پيشه کردند و نتوانسته‌اند ذره‌اي در کشور تأثير بگذارند.
 • مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر

  مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر
  1397/02/23
  گروه سيري در استان ها: مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر مربوط به دوره صفوي است. مسجد جامع مهاباد بين خيابا‌ن‌هاى حافظ و پهلوى سابق داخل کوچه مسجد جامع قرار گرفته است. اين مسجد پيش از تعميرات بافت قديم شهر همراه با ساير ابنيه در مرکز بخش قديم قرار گرفته بود. در حال حاضر اين بافت تغييرات عمده‌اى کرده است. مسجد جامع مهاباد نمادي از هنرنمايي فرزندان اين ديار در قالب آيين اسلام، چون نگيني بر تارک اين شهرستان مي_درخشد. مسجد جامع مهاباد تقريباً در مرکز شهر و در داخل بافت قديم آن قرار دارد.
 • پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان

  پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان
  1397/02/23
  گروه اجتماعي: »پانسيون آموزشي« عنواني است که از مدتي قبل توسط برخي اساتيد آموزشگاه‌هاي علمي و به‌خصوص در حوزه کنکور مطرح شده، عنواني که نه تنها نظارتي بر عملکرد آن وجود ندارد بلکه حتي مجوزي هم براي آن صادر نمي‌شود.
 • دروازه ترانزيتي ايران درانتظار توجه

  دروازه ترانزيتي ايران درانتظار توجه
  1397/02/23
  گروه گزارش: پايانه مرزي بازرگان به‌عنوان دومين پايانه مهم و بزرگ زميني کشور، نقش بسيار مهمي در مبادلات تجاري دارد، سهمي که هر روز پررنگ‌تر شده و براي بهتر شدن نيازمند رفع مشکلات موجود است. آذربايجان غربي با 891 کيلومتر مرز مشترک و برخورداري از پنج پايانه مرزي از 23 پايانه موجود در کشور و 9 گمرک مرزي، پتانسيل بالايي براي دسترسي به بازارهاي جهاني به‌خصوص اروپا دارد که در اين ميان پايانه مرزي بازرگان دومين پايانه مهم و بزرگ زميني کشور به شمار مي‌رود. وجود صف‌هاي طويل در پايانه مرزي بازرگان به دليل وجود پاره‌اي مشکلات، همه‌ساله موجب بروز مشکلات اساسي براي رانندگان و تجارت مرزي در اين منطقه مي‌شد اما در سال‌هاي اخير با رايزني‌هاي صورت گرفته و اقدامات عمراني در دو سوي مرز اين مشکل رفع شده است. امسال نيز خبر وجود صف‌هاي طويل در مرز بازرگان رسانه‌اي شد، صف‌هاي طويلي که اين بار نه‌تنها نشان از وجود مشکل نداشت بلکه نويدبخش افزايش ميزان صادرات و رونق تجارت مرزي است، خبر مسرت بخشي که با مديريت و تدابير مسئولان مي‌تواند ثمرات زيادي براي اقتصاد منطقه و حتي کشور در پي داشته باشد.
 • ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری

  ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری
  1397/02/17
  استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل و تسریع پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکید کرد.
 • کشف 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرزباني استان آذربايجان غربي

  کشف 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرزباني استان آذربايجان غربي
  1397/02/17
  فرمانده مرزباني آذربايجان غربي در مصاحبه با خبرنگار ما از کشف 2 ميليارد ريال کالاي قاچاق توسط مرزبانان هنگ سردشت خبر داد.
 • افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي

  افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي
  1397/02/16
  گروه گزارش: مديرعامل جمعيت هلال‌احمر آذربايجان غربي به افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي به آسيب ديدگان و نيازمندان اشاره کرد و گفت: طي سال 96، 176 درصد مانورهاي امدادي در استان از افزايش برخوردار بوده است.
 • اختصاص120هزار ميليارد ريال تسهيلات اشتغال زايي براي روستاها

  معاون رئيس جمهور در اروميه مطرح کرد
  1397/02/16
  گروه خبر: معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رئيس جمهور از برنامه ريزي براي پرداخت 120 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي اشتغال زايي در روستاها خبر داد.
 • حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد

  حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد
  1397/02/16
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مردم ومسئولان آذربايجان غربي نيز بايد با توجه ويژه به موضوع اقتصاد، حمايت از توليد داخلي را مدنظر قرار داده و با استفاده از کالاي ايراني اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند.
 • قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه

  قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه مي باشد که بيشتر شبيه به جزيره اي سنگي است.
 • آشيانه سازي بيش از 30 هزار فلامينگو در درياچه اروميه

  آشيانه سازي بيش از 30 هزار فلامينگو در درياچه اروميه
  1397/02/09
  گروه خبر: رئيس اداره نظارت بر حيات وحش اداره کل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: بيش از 30 هزار قطعه فلامينگو در درياچه اروميه و تالاب هاي اقماري منطقه مشغول آشيانه سازي هستند.
 • ضرورت اعتماد مسوولان در بکارگيري جوانان در عرصه هاي مديريتي

  ضرورت اعتماد مسوولان در بکارگيري جوانان در عرصه هاي مديريتي
  1397/02/09
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مسوولان بايد به قشر جوان اعتماد داشته باشند و جوانان را در عرصه هاي مديريتي به کار گيرند به طوري که مسئوليت‌هاي مهم به جوانان سپرده شود.
 • قلعه بدلبو

  قلعه بدلبو
  1397/02/09
  گروه سيري در استان ها: قلعه بدلبو يا بدربو يکي از قلعه هاي مشهور و تاريخي شهر اروميه و آذربايجان غربي است که در فاصله 14 جاده سروو در روستاي بدلبو قرار گرفته است اين قلعه در زمان سلطنت ناصرالدين شاه توسط شجاع الدوله برادر اقبال الدوله حاکم ارومي ساخته شده است و علت ساخت آن براي جلوگيري ار حملات اشرار بوده است.
 • ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی آذربایجان غربی

  ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی آذربایجان غربی
  1397/02/06
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی به ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی استان اشاره کرد و گفت: رسیدگی به پرونده ها در این گروه ویژه با محوریت تعامل و تفاهم با مدیران عامل و مدیران مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی و تولیدی استان صورت می گیرد .
 • اعتبارات محدود حوزه ورزش آذربایجان غربی/ تلاش جهت بهبود وضعیت ورزش استان

  اعتبارات محدود حوزه ورزش آذربایجان غربی/ تلاش جهت بهبود وضعیت ورزش استان
  1397/02/04
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اعتبارات حوزه ورزش استان بسیار محدود بوده با این وجود و با محدودیت منابع شاهد اقدامات خوبی بودیم که با توجه به امکانات محدود فعلی سعی در بهبود وضعیت ورزش استان داریم.
 • نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولان مماشات نکنند

  نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولان مماشات نکنند
  1397/02/03
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولين نبايد مماشات کنند.
 • روسا يكي از شهرهاي اورارتويي

  روسا يكي از شهرهاي اورارتويي
  1397/02/03
  گروه سيري در استان ها: روسا يكي از شهرهاي اورارتويي بود كه در قرن نهم پيش از ميلاد و در زمان روساي دوم، حاكم اورارتو ساخته شد.
 • تعلل در اتمام راه آهن اروميه

  تعلل در اتمام راه آهن اروميه
  1397/02/03
  گروه اجتماعي: با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماه هاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده بهره_برداري نشده است. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که بر اساس آخرين وعده دولتي ها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.
 • حمایت از بخش تولید رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی

  حمایت از بخش تولید رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی
  1397/02/02
  گروه خبر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی استان در راستای "حمایت از کالای ایرانی " ،حمایت از بخش تولید است.
 • آذربايجان غربي رویشگاه 500 گونه از گیاهان دارویی

  آذربايجان غربي رویشگاه 500 گونه از گیاهان دارویی
  1397/01/30
  آذربایجان غربی با داشتن تنوع آب و هوایی و رویش انواع گیاهان دارویی به یکی از منابع اصلی طب سنتی تبدیل شده است، این استان یکی از مهمترین رویشگاه های گیاهان دارویی در کشور است.
 • بهسازي و نوسازي 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي

  بهسازي و نوسازي 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي
  1397/01/28
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بيان اينكه ميانگين كشوري در حوزه بهسازي و نوسازي واحدهاي روستايي 40 درصد بوده، يادآور شد: 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي بهسازي و نوسازي شده كه در راستاي ارتقاي اين رقم مشارکت بيش از پيش مردم و همکاری بانک‌های عامل در راستاي تسريع بهسازي و نوسازي واحدهاي روستايي استان ضروري است.
 • جشن هاي نيمه شعبان بايد با شکوه برگزار شود

  جشن هاي نيمه شعبان بايد با شکوه برگزار شود
  1397/01/26
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: به ماه شعبان نزديک مي‌شويم که در اين مناسبت‌ها و جشن‌هاي فرواني وجود دارد که بايد براي اين جشن‌ها آماده شد.
 • بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى

  بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى
  1397/01/26
  گروه سيري در استان ها: بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى که مقبره وي در جنوب غربى مهاباد، داخل قبرستان عمومى شهر واقع شده است. اين مقبره به يکى از سرداران شاه‌عباس صفوى تعلق دارد که در زمان خود حکمران منطقه ساوجبلاغ بوده و در عمران و آبادانى آن کوشيده است. از جمله اقدامات او سد رودخانه ساوجبلاغ، قنات شهر، کاروانسراها، حمام و مسجد جامع مهاباد را مى‌توان نام برد که به غير از مسجد جامع بقيه آثار از بين رفته‌اند.
 • هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان

  هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان
  1397/01/26
  گروه گزارش: با پيروزي انقلاب اسلامي زمينه توجه به هنر انقلاب بيشتر فراهم شد و هنر انقلاب اسلامي از مهم ترين و ارزشمندترين دستاورد پيروزي و استقرار انقلاب اسلامي محسوب مي شود و در اين راستا هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت جهت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري آذربايجان غربي مي باشد.
 • گورستان عاجي کند بوکان مکاني رمز الود با عظيم الجثه ترين سنگ قبرهاي ايران

  گورستان عاجي کند بوکان مکاني رمز الود با عظيم الجثه ترين سنگ قبرهاي ايران
  1397/01/26
  گروه تاريخي: بي گمان يکي از مهمترين اجزاء معماري قبر ها در سراسر جهان سنگ قبر_ها هستند که براز و رمز هاي فراواني از نياکان ما در دل خود جاي داده اند.
 • جلوگيري از 94 مورد تغيير کاربري اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي

  جلوگيري از 94 مورد تغيير کاربري اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي
  1397/01/26
  گروه گزارش: طي ايام تعطيلات نوروزي 94 مورد تغيير کاربري غير مجاز اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي شناسايي شده كه صدور اخطار و توقف عمليات در اين راستا توسط گشت هاي حفاظت از کاربري اراضي کشاورزي انجام شده و متخلفين به مراجع قضايي معرفي شده اند.
 • پیک بار برق آذربایجان غربی 58 مگاوات کمتر از سهمیه تعیین شده

  طی سال 96 محقق شد
  1397/01/23
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اعلام اینکه سهمیه پیک تعیین شده از سوی شرکت توانیر برای استان آذربایجان غربی در سال96، به میزان 1048 مگاوات بود، گفت: با توجه به افزایش سالانه مصرف برق و اقداماتی که این شرکت در حوزه های مختلف انجام داد، پیک بار حادث شده استان990 مگاوات بود که 58 مگاوات کمتر از سهمیه مشخص شده است.
 • شناسایی 2529 فقره انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در ارومیه طی سال 96

  شناسایی 2529 فقره انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در ارومیه طی سال 96
  1397/01/22
  مدیر امور آبفای ارومیه گفت: طی سال 96 مجموعا 2 هزار و 529 فقره انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب در ارومیه شناسایی شده است.
 • تمديد مهلت ثبت نام در مسابقات قرآني تا 30 فروردين در استان

  تمديد مهلت ثبت نام در مسابقات قرآني تا 30 فروردين در استان
  1397/01/22
  گروه خبر: مديرکل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي گفت: مهلت اوليه ثبت نام مرحله شهرستاني چهل و يکمين دوره مسابقات قرآني اين سازمان تا 30 فروردين ماه سال جاري تمديد شد.
 • شهید صیاد شیرازی پیوند دهنده ارتش به بطن جامعه و مردم بود

  شهید صیاد شیرازی پیوند دهنده ارتش به بطن جامعه و مردم بود
  1397/01/21
  گروه خبر: مشاور عالي فرمانده كل ارتش گفت: شهید صیاد شیرازی شخصی بود که توانست سپاه را با ارتش و در نهایت با ملت ایران پیوند بزند، وحدت و انسجام خوبی را در سطح کشور به وجود آورد و همچنین توانست هم افزایی را در جامعه به طور کامل تحقق بخشد.
 • مسئولان به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند

  مسئولان به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند
  1397/01/21
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: مسئولان بايد در نماز جماعت حضور يابند و به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند.
 • اخذ يك هزار و 600 سند شامل 4 هزار رقبه براي موقوفات آذربايجان غربي

  اخذ يك هزار و 600 سند شامل 4 هزار رقبه براي موقوفات آذربايجان غربي
  1397/01/21
  گروه گزارش: تثبيت مالکيت و سند دار کردن موقوفات گام مهم در احياي موقوفات به شمار مي_رود چراكه اخذ سند مالکيت موجب کوتاه شدن دست موقوفه خواران از اراضي موقوفه مي_شود و در اين راستا همکاري و تعامل خوب و سازنده دستگاه هاي اجرايي ذيربط مي تواند نقش مهمي در احيا و عمران موقوفات و بقاع متبرکه ايفا کند.
 • پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه

  پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه در نزديکي خوي ساخته شده‌است. ساخت اين پل در سال 1349 (1970 ميلادي) به پايان رسيد. اين پل از نوع زير قوسي است و تا مدت‌ها بزرگ‌ترين دهانه قوسي را در بين پل‌هاي ايران داشت.
 • سنددار شدن 3 هزار و 765 موقوفه آذربايجان غربي طي سال 96

  سنددار شدن 3 هزار و 765 موقوفه آذربايجان غربي طي سال 96
  1396/12/27
  مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی سنددار کردن موقوفات استان را از اولویت هاي اصلی اوقاف عنوان كرد و گفت: طي سال جاري در راستاي تثبيت وسند دار کردن موقوفات وبقاع واماکن متبرکه تعداد 3 هزار و 765 فقره موقوفه استان داراي سند مالکيت شدند.
 • افزایش 43 درصدی كشف پرونده‌های جرائم سایبری در آذربايجان غربي

  افزایش 43 درصدی كشف پرونده‌های جرائم سایبری در آذربايجان غربي
  1396/12/26
  فرمانده انتظامی آذربایجان غربی پيشگيري از جرائم فضاي سايبري را از اولويت هاي كاري عنوان كرد و گفت: در حوزه پلیس فتا از یک هزار و 135 فقره پرونده تشکیل شده یک هزار و 25 فقره کشف شده كه از 43 درصد افزايش برخوردار است.
 • افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در آذربایجان غربی طی ایام پایانی سال

  افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در آذربایجان غربی طی ایام پایانی سال
  1396/12/23
  گروه خبر: رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی از افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در ایام پایانی سال خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در 15 روز نوروز 97 ، 6.1 میلیون متر مکعب مصرف داشته باشیم.
 • اراذل و اوباش ارومیه شناسنامه دار شدند/رشد 12 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان

  اراذل و اوباش ارومیه شناسنامه دار شدند/رشد 12 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان
  1396/12/21
  گروه خبر: فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اعلام اینکه تمام اراذل و اوباش در استان دارای شناسنامه هستند، گفت: اراذل واوباش ارومیه شناسایی شده اند و زیر چتر اطلاعاتی قرار دارند و برای ایام پایانی سال نیز برنامه ریزی خوبی در این زمینه انجام شده است.
 • تعصب هاي قومي از افکار دوران جاهلي است

  تعصب هاي قومي از افکار دوران جاهلي است
  1396/12/20
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با تاکيد بر پرهيز از اختلافات قومي گفت: تعصب‌هاي قومي از افکار دوران جاهلي است.
 • آموزش کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی جهت افزایش توان علمی

  آموزش کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی جهت افزایش توان علمی
  1396/12/19
  گروه خبر: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: به طور میانگین در 9ماهه اول سال جاری 60 ساعت آموزش جهت افزایش توان علمی کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی زمان صرف شده است.
 • اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی آذربايجان غربي

  اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی آذربايجان غربي
  1396/12/16
  سرپرست اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی از اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و گفت: آمار و اطلاعات بدست آمده بيانگر عدم تعادل بین میزان مرتع و دام بوده و این امر موجب تخریب مراتع و پوشش گیاهی شده و نهايتا فرايش خاک را به همراه دارد.
 • رفع تصرف 1452 هكتار از اراضی ملی آذربایجان غربی طي سال جاري

  رفع تصرف 1452 هكتار از اراضی ملی آذربایجان غربی طي سال جاري
  1396/12/16
  فرمانده یگان حفاظتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: طي 11 ماهه سال جاري يك هزار و 452 هکتار از اراضی ملی در آذربایجان غربی رفع تصرف و از متصرفان باز پس‌گیری شده است.
 • در آستانه سال نو، مدیریت مصرف آب را فراموش نکنیم

  در آستانه سال نو، مدیریت مصرف آب را فراموش نکنیم
  1396/12/15
  با توجه به تبلیغات گسترده در خصوص هشدارهاي مبني بر كمبود جدي آب، تقريبا همه مردم ايران ديگر باور كرده اند كه واقعا دچار كمبود آب شده ايم؛ کاهش بارندگی ها مردم را به عينه متوجه بحران کم آبی كرده و به سمت مدیریت مصرف آب سوق داده است در این میان با توجه به قرارگیری در فصل اسفندماه و انجام سنت خانه تکانی سال نو، میانگین مصرف آب در استان افزایش می یابد اما امسال با توجه کاهش بارندگی ها نسبت به سال های گذشته رعایت الگوی مصرف بیش از پیش ضرورت می یابد و امید است تا پایان سال این صرفه جویی تداوم داشته باشد.
 • مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی

  مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی
  1396/12/15
  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی می باشد چراکه اگر مردم حافظ عرصه های طبیعی باشند هیچ عرصه مرتعی و جنگلی تخریب نخواهد شد.
 • خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود‌

  خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود‌
  1396/12/13
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود و دليل اين موضوع عدم فرهنگ سازي در مصرف آب است.
 • مسجد سردار يا ساعتلو اروميه

  مسجد سردار يا ساعتلو اروميه
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: مسجد سردار يا ساعتلو اروميه در خيابان امام و در امتداد راسته غلام‌‌خان که قسمت مهمى از بافت قديمى شهر اروميه را شامل مى‌شود، واقع است. اين مسجد 400 الى 500 متر با مسجد جامع فاصله دارد و در عهد قاجاريه توسط عبدالصمد خان پدر آقاخان، جد اعظم عظيم‌السلطنه سردار ساخته شده است. شخص اخير در سال 1330 هجرى قمرى ساعت بزرگى را بالاى ورودى آن نصب مى‌کند. لذا اين مسجد را مسجد ساعتلو نيز مى‌نامند. (اين ساعت را سال‌هاى اخير هنگام تعميرات مسجد برداشتند و اينک در انبار مسجد نگهدارى مى‌شود.)
 • 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند

  24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند
  1396/12/13
  گروه ورزشي: ''رئيس اداره ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند که از اين آمار حدود ? هزار نفر را بانوان و بقيه را آقايان تشکيل مي‌دهند. لزوم توجه به ورزش در جامعه امروز بيش از پيش احساس مي‌شود و امروزه تلاش براي شناساندن کشور از هر لحاظ حتي از جنبه‌هاي سياسي نيز بايد با پيشرفت درزمينه ورزش صورت بگيرد.
 • وقتي نظارت دچار غفلت مي شود

  وقتي نظارت دچار غفلت مي شود
  1396/12/13
  گروه گزارش: هفته هاي پاياني سال بازار رنگ و بوي عيد مي گيرد و رونق کسب و کار مراکز خريد فروکش کرده و نبض بازار به دست دستفروشان مي افتد و اين حکايت هر سال تکرار مي شود. سال نو در کنار تمامي آداب و رسوم خاص، مجالي براي تأمين نيازها و مايحتاج ضروري مردم به شمار مي‌رود ولي سرسام آور بودن قيمت در مراکز خريد در روزهاي پاياني سال موجب رونق دست فروشي شده است اين را مردم مي گويند.
 • مسئولان به وعده های خود عمل کنند

  مسئولان به وعده های خود عمل کنند
  1396/12/12
  گروه خبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان باید وعده های خود را عملی کنند و از دادن وعده هایی که عمل به آن غیر ممکن است دوری کنند.
 • کشف بیش از 40 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي

  کشف بیش از 40 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي
  1396/12/09
  گروه خبر: فرمانده مرزباني آذربايجان غربي از کشف 40 میلیارد و 710 میلیون ریال کالای قاچاق طي یک ماه گذشته توسط ماموران مرزبانی در سطح حوزه استحفاظي استان خبر داد.
 • انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد

  انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد
  1396/12/06
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد.
 • مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان

  مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان و آثار آن يكي از مهمترين و مشهورترين مراكز تاريخ و تمدن ايران محسوب مي‌شود. اين مجموعه در ناحيه‌ تكاب و بر روي يك بلندي طبيعي به ارتفاع 20 متر از سطح دشت احداث شده است.
 • کودکان بازمانده از زندگي نيازمند استمداد مسئولان

  کودکان بازمانده از زندگي نيازمند استمداد مسئولان
  1396/12/06
  گروه اجتماعي: در روستاهاي دورافتاده آذربايجان غربي، خانواده هايي زندگي مي کنند که به سختي امرار و معاش کرده و کودکان و نوجوانان آنها با کمترين امکانات گذر عمر مي_کنند که ارائه خدمات فرهنگي به اين کودکان نيازمند همت مسئولان است.
 • افتتاح نخستين بيمارستان هوشمند کشور با حضور معاون رئيس جمهوري در اروميه

  افتتاح نخستين بيمارستان هوشمند کشور با حضور معاون رئيس جمهوري در اروميه
  1396/12/05
  گروه خبر: بيمارستان بين المللي 300 تختخوابي ميلاد در اروميه به عنوان نخستين بيمارستان هوشمند کشور روز شنبه با حضور معصومه ابتکار، معاون رئيس جمهوري در امور بانوان و خانواده به بهره برداري رسيد.
 • کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو

  کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو
  1396/12/02
  گروه خبر: فرمانده مرزباني استان آذربايجان غربي از کشف بيش از 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق توسط ماموران هنگ مرزي ماکو خبر داد.
 • افزایش 24 درصدی بارش در آذربایجان غربی

  افزایش 24 درصدی بارش در آذربایجان غربی
  1396/11/30
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: متوسط بارش در استان با بارش های مناسب سه روز گذشته در شهرستان های مختلف به 188.7 میلیمتر رسید که 23.9 درصد بیشتر از مدت مشابه سال آبی گذشته است.
 • ذخيره‌سازي بيش از 2800 تن ميوه ويژه شب عيد در آذربايجان‌غربي

  ذخيره‌سازي بيش از 2800 تن ميوه ويژه شب عيد در آذربايجان‌غربي
  1396/11/29
  گروه خبر: مديرکل جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: براي تامين ميوه شب عيد در استان 2هزار و 800 تن ميوه اعم از پرتقال و سيب ذخيره سازي مي شود که 2 هزار تن پرتقال و 800 تن سيب درختي را شامل مي_شود.
 • نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد

  نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد
  1396/11/29
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد.
 • قره کليسا يا کليساي طاطاووس

  قره کليسا يا کليساي طاطاووس
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: قره کليسا يا کليساي طاطاووس که به نام تادى مقدس هم نامگذارى شده، در روستاى قره‌کليسا از توابع سيه‌چشمه شهرستان ماکو، ساخته شده و مزار تادى مقدس است.
 • محصولات نامرغوب چيني عامل اختلاف در صنوف مختلف

  محصولات نامرغوب چيني عامل اختلاف در صنوف مختلف
  1396/11/29
  گروه گزارش: آشفتگي هاي اقتصادي کشور گويا اين روزها گريبانگير همه اقشار و صنوف شده به گونه اي که با هرکس به سخن مي نشيني از گراني ها و نبود نقدينگي گلايه کرده و خواستار رسيدگي و حل و فصل مشکلات فعلي مي شود. مکانيک ها و واحدهاي خدمات خودرو از گذشته با عنوان آچار به دستاني با درآمدهاي ميلياردي معروف بوده اند، به گونه اي که اگر فردي مکانيک در يکي از نمايندگي هاي معتبر خودرو مشغول بود به قول معروف نان او در روغن بوده اما اگر او شاگرد مکانيکي در بيرون از نمايندگي ها باشد به اندازه دستمزد کار خود هزينه دريافت کرده و زندگي خود را سر و سامان مي داد.
 • شفافيت در اقتصاد منجر به مطالبه ماليات عادلانه تر مي شود

  شفافيت در اقتصاد منجر به مطالبه ماليات عادلانه تر مي شود
  1396/11/29
  گروه گزارش: ماليات به عنوان يکي از مهم‌ترين منابع درآمدي دولت نقش مهمي در تامين هزينه‌هاي دولت و به ويژه قطع وابستگي بودجه جاري کشور به درآمدهاي نفتي و رسيدن به استقلال اقتصادي دارد. جهت دستيابي به اقتصادي باثبات، کارآمد و پويا، بايد رصد، برنامه‌ريزي و اجراي برنامه‌هاي حوزه اقتصادي مورد توجه باشد و رصد، برنامه‌ريزي و اجرا به مقوله خطير شفافيت فضاي اقتصادي گره خورده و به‌عبارت ديگر شفافيت اطلاعات اقتصادي از مقدمات و مقومات حصول هر يک از اين سه موضوع مي‌باشد.
 • عمده فرار مالیاتی آذربایجان غربی در بخش کارت های بازرگانی رخ می دهد

  عمده فرار مالیاتی آذربایجان غربی در بخش کارت های بازرگانی رخ می دهد
  1396/11/28
  مديركل امورمالياتي آذربايجان غربي عمده فرار مالیاتی استان را در حوزه کارت های بازرگانی صوری و اجاره ای عنوان کرد و گفت: در استان بیش از 85 درصد معوقات مالیاتی را کارت های بازرگانی تشکیل می دهد و یکی از دلایل آن وجود نقایص قانونی در این راستا می باشد.
 • تاکنون هیچ پروژه آبرسانی دریاچه ارومیه به مدار بهره برداری نرسیده است

  تاکنون هیچ پروژه آبرسانی دریاچه ارومیه به مدار بهره برداری نرسیده است
  1396/11/25
  مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: مشکل اصلی پروژه های احیای دریاچه ارومیه کمبود منابع مالی است.
 • حمايت از توليد و اشتغال با استفاده از اختيارات قانوني مالياتي

  حمايت از توليد و اشتغال با استفاده از اختيارات قانوني مالياتي
  1396/11/25
  گروه خبر: مديرکل امور مالياتي آذربايجان غربي در بازديد از کاخانه سيمان شهرستان خوي با بيان اينکه حمايت از توليد و اشتغال سرلوحه سياست هاي نظام مالياتي در تمامي سطوح است گفت: در اين راستا از تمام اختيارات قانوني خود جهت تداوم توليد در استان بهره مي_بريم.
 • فرصت مؤدیان مالیاتی استان برای برخورداری از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی

  فرصت مؤدیان مالیاتی استان برای برخورداری از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی
  1396/11/24
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : 100 درصد جرایم قابل بخشش مؤدیانی که تا تاریخ 15 اسفند 96 اصل بدهی مالیاتی خود را به طور نقدی پرداخت کنند بخشوده می شود .
 • مردم با حضور گسترده خود بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند

  مردم با حضور گسترده خود بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند
  1396/11/22
  مردم انقلابی ایران اسلامی با حضوری باشکوه و گسترده در راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند و عزت، اقتدار و استقلال خود را به رخ جهانيان كشيدند و حماسه‌ای وصف‌ناپذیر از بصیرت و ولایتمداری را به نمايش گذاشتند.
 • افزایش ظرفیت منابع تامین آب سطحی آذربایجان غربی به 43.3 میلیون متر مکعب

  افزایش ظرفیت منابع تامین آب سطحی آذربایجان غربی به 43.3 میلیون متر مکعب
  1396/11/21
  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: با اجرا و بهره برداری از تصفیه خانه های مهاباد، سلماس، سردشت وربط، ایواوغلی وپلدشت ظرفیت منابع تامین آب سطحی استان به میزان 43.3 میلیون متر مکعب در سال افزایش می یابد.
 • کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف آذربایجان غربی

  کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف آذربایجان غربی
  1396/11/19
  معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب وفاضلاب شهری استان از کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف استان خبر داد و گفت: 206 هزار واحد مسکونی در استان مصرف آب بالای 20 مترمکعب در ماه داشته که طی سال 95 با مجموعه اقدامات انجام شده منجر به کاهش مصرف 24هزار و 600 واحد از مشترکان خانگی پرمصرف شده است.
 • تعویض بیش از 18 هزار فقره کنتور خراب آب در آذربایجان غربی

  تعویض بیش از 18 هزار فقره کنتور خراب آب در آذربایجان غربی
  1396/11/19
  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: طی نه ماه سال جاری تعداد کنتورهای خراب آب تعویض شده بالغ بر18 هزارمورد بوده است.
 • افتتاح ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه

  افتتاح ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه
  1396/11/19
  همزمان با بزرگداشت ایام الله دهه فجر ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه با حضور مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.
 • اشتغال روستایی یکی از محورهای مهم نظام بودجه‌ریزی در استان زنجان است

  اشتغال روستایی یکی از محورهای مهم نظام بودجه‌ریزی در استان زنجان است
  1396/11/18
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است و اشتغال روستایی تنها به کشاورزی و دامداری مربوط نمی‌شود.
 • شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است

  شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است
  1396/11/17
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است.
 • مشارکت شهروندان آذربایجان غربی در کاهش سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه روز

  با توجه به تداوم خشکسالی و مواجهه با تنش آبی ضرورت می یابد
  1396/11/17
  مصرف آب در جهان به طور روز افزون در حال افزایش است. به دلیل محدودیت منابع تامین آب، اگر مصرف آب به درستی مدیریت نشود با بحران کم آبی مواجه خواهیم بود. این مسئله سبب طرح برنامه های مدیریت مصرف آب در همه کشورهای جهان شده است. در ایران نیز چند سال است که برنامه های مدیریت مصرف آب آغاز شده است ولی به دلایل زیادی از جمله یارانه ای بودن تعرفه آب، هنوز موفقیت ها در این زمینه بسیار کم بوده است. برای مدیریت مصرف آب چندین شاخص را در مصرف آب اندازه گیری و کنترل می نمایند. یکی از شاخص های مهم مطرح در مدیریت مصرف آب، متوسط سرانه آب است که نشان می دهد هر فرد در یک جامعه به طور متوسط چه قدر آب مصرف می کند.
 • حضور مردم در راهپيمايي 22بهمن مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود

  حضور مردم در راهپيمايي 22بهمن مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود
  1396/11/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام اروميه گفت: حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن سيلي و مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود.
 • قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه

  قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه مي باشد که بيشتر شبيه به جزيره اي سنگي است.
 • بهره مندي 17 روستا از نعمت آب آشاميدني با افتتاح پروژه هاي آبفار آذربايجان غربي در دهه فجر

  بهره مندي 17 روستا از نعمت آب آشاميدني با افتتاح پروژه هاي آبفار آذربايجان غربي در دهه فجر
  1396/11/15
  گروه گزارش: رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آب وفاضلاب روستايي آذربايجان غربي گفت: با افتتاح پروژه هاي آبرساني شرکت آب وفاضلاب روستايي استان همزمان با دهه فجر 17 روستا از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار مي شوند كه در راستاي اجراي اين طرح ها حدود 69 ميليارد ريال هزينه شده است.
 • كاهش تلفات انرژی در شبکه برق آذربايجان غربي به 7 درصد تا افق 1404

  كاهش تلفات انرژی در شبکه برق آذربايجان غربي به 7 درصد تا افق 1404
  1396/11/15
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی كاهش ميزان خاموشي ها، كاهش تلفات انرژي و ارائه خدمات بهتر و غيرحضوري را از اولويت هاي كاري شركت تا افق 1404 عنوان كرد و گفت: تلفات انرژی در شبکه برق استان هم اکنون 11.6 درصد است که تا پایان سال به 11.8 درصد می‌رسد که طبق برنامه ریزی به عمل آمده تلاش بر اين است تا سال 1404 این رقم به 7 درصد کاهش یابد.
 • مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیاردی شرکت برق حل می‌شود

  مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیاردی شرکت برق حل می‌شود
  1396/11/14
  مدیرعامل شرکت برق آذربایجان غربی در جمع نمازگزاران قوشچی گفت: مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیارد ریالی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی حل می‌شود.
 • ارتقاي نسبت بهره مندي مشتركين از شبكه فاضلاب آذربایجان غربی به 63 درصد

  از بدو تاسيس شركت تا پايان آذر ماه سال جاري صورت گرفت
  1396/11/12
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: نسبت بهره مندي مشتركين از شبكه فاضلاب نيز از بدو تاسيس شركت آبفاي استان تا پايان آذر ماه سال جاري از صفر به 63 درصد ارتقا يافته است.
 • برگزاری 39 برنامه توسط کمیته نیروهای مسلح در استان به ‌مناسبت دهه فجر

  برگزاری 39 برنامه توسط کمیته نیروهای مسلح در استان به ‌مناسبت دهه فجر
  1396/11/11
  گروه خبر: معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: 39عنوان برنامه به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط کمیته نیروهای مسلح در آذربايجان غربي برگزارمی شود.
 • بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با دهه فجر

  بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با دهه فجر
  1396/11/10
  گروه خبر: مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با ایام دهه فجر خبر دادو گفت: 7 هزار و 320 خانوار از مزایای این طرح های عمرانی بهره مند می شوند.
 • میزان بارش در آذربایجان غربی 10 درصد بیشتر از سال گذشته

  میزان بارش در آذربایجان غربی 10 درصد بیشتر از سال گذشته
  1396/11/09
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: متوسط بارش در استان با بارش های مناسب 3 روز گذشته در شهرستان های مختلف به 125 میلیمتر رسید که 10 درصد بیشتر از مدت مشابه سال آبی گذشته است.
 • تبليغ قرض‌الحسنه در جامعه افزايش يابد

  تبليغ قرض‌الحسنه در جامعه افزايش يابد
  1396/11/08
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: تبليغ قرض‌الحسنه بايد در جامعه افزايش يابد چرا که اين مهم سبب نزول برکات الهي مي‌شود.
 • پل قطور پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه

  پل قطور پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه
  1396/11/08
  گروه سيري در استان ها: پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه در نزديکي خوي ساخته شده‌است.
 • حکايت رشادت هاي مردم اروميه

  حکايت رشادت هاي مردم اروميه
  1396/11/08
  گروه تاريخي: تقويم زرين انقلاب اسلامي پر از صفحات ماندگار دليرمردي‌هاي مردماني است که نقطه عطفي شدند در تاريخ، حماسه دوم بهمن 57مردم اروميه نيز سندي ماندگار از انقلاب در تاريخ آذربايجان غربي است. دوم بهمن ماه 1357 در اروميه منشاء ظهور تاريخ زرين در سير انقلاب اسلامي در اين استان و اروميه به شمار مي رود، حماسه مقاومت مسلحانه مردم تاريخ پرور اين شهرستان که پس از گذشته چهار دهه از انقلاب اسلامي هنوز خودنمايي مي کند، حماسه اي است ماندگار که از آن به عنوان ياد مي شود.
 • خسارت بيش از 675 ميليارد توماني به بخش کشاورزي آذربايجان غربي

  خسارت بيش از 675 ميليارد توماني به بخش کشاورزي آذربايجان غربي
  1396/11/08
  گروه گزارش: از ابتداي سال جاري تا کنون بيش از 675 ميليارد تومان خسارت به بخش کشاورزي استان ناشي از حوادث غير مترقبه وارد شده است.
 • سال 97، سال خوب عمراني براي ورزش آذربايجان غربي با فعال شدن 26 پروژه

  سال 97، سال خوب عمراني براي ورزش آذربايجان غربي با فعال شدن 26 پروژه
  1396/11/05
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اقدامات بسیار خوبی درسال‌های اخیر در ورزش استان صورت گرفته و سال 97، سال خوب عمرانی برای ورزش آذربایجان غربی محسوب می شود به طوري كه حدود 25 تا 26 پروژه ورزشي در سطح استان فعال خواهد شد.
 • تعیین خسارت 6870 واحد آسيب ديده در مناطق زلزله زده دالاهوی کرمانشاه

  تعیین خسارت 6870 واحد آسيب ديده در مناطق زلزله زده دالاهوی کرمانشاه
  1396/11/05
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در تشريح عملکرد این نهاد در بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، گفت: تاکنون 6 هزار و 870 واحد آسيب ديده مناطق زلزله زده شهرستان دالاهوی استان کرمانشاه تعیین خسارت شده و 704 واحد نیز آواربردادی گردیده و روند آواربرداری نیز همچنان ادامه دارد.
 • خسارت بیش از 675 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی

  خسارت بیش از 675 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی
  1396/11/04
  از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 675 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان ناشی از حوادث غیر مترقبه وارد شده است.
 • توسعه بیش از 2 هزار مترمربعی امامزاده سیدبهلول خوی

  توسعه بیش از 2 هزار مترمربعی امامزاده سیدبهلول خوی
  1396/11/03
  گروه خبر: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوی گفت: امامزاده سیدبهلول خوی به میزان دو هزار و 200 متر مربع توسعه می‎یابد.
 • فعالیت بيش از 82 هزار ورزشکار سازمان یافته در آذربایجان غربی

  فعالیت بيش از 82 هزار ورزشکار سازمان یافته در آذربایجان غربی
  1396/11/02
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: 82 هزار و 34 ورزشکار شامل 24 هزار و 51 ورزشکار بانو و 57 هزار و 983 ورزشکار آقا در رشته های مختلفی ورزشی این استان فعالیت می کنند.
 • رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند

  رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند
  1396/11/01
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: نقد انسانهاي وارسته ممکن نيست،مطرح کردن موضوع نقد معصوم (ع) توسط رئيس جمهور صحبت مناسبي نبود.
 • گنج فرهنگي آذربايجان در ورطه فراموشي

  گنج فرهنگي آذربايجان در ورطه فراموشي
  1396/11/01
  گروه گزارش: هويت يک فرد به گذشته سرزمين و آداب و رسوم محلي که در آن زندگي مي‌کند بستگي دارد لذا بايد نسبت به احياي سنت‌هاي گذشته آن توجه کرد و فرهنگ آذربايجان به مانند گنجي است که رفته رفته مورد غفلت قرار مي‌گيرد.
 • مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه

  مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه
  1396/11/01
  گروه سيري در استان ها: مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه به فاصله كمي از مسجد سردار قرار دارد و متصل است به مدرسه قديمي هدايت در محله اميرنظامي و ضلع شمالي خيابان امام. مسجد مناره، بنايي است با مناره بلند كه در دوره قاجاريه و توسط دو تن به نام حاج‌علي يارخان و حاج يداللّه‌خان اميرنظمي افشار ساخته شده است.
 • ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي

  ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي
  1396/11/01
  گروه ورزشي: ''شهرداري اروميه با بازيکنان بومي و مسن که نشيب هاي زيادي در ليگ برتر واليبال امسال داشته از رسيدن به فراز در ادامه فصل مايوس شده و نيم نگاهي به جوانان بومي دارد تا در فصل آينده بار ديگر در سطح نخست واليبال کشور جا خوش کند.
 • کاهش بارندگي ها ضرورت صرفه جويي در مصرف آب را دو چندان مي کند

  کاهش بارندگي ها ضرورت صرفه جويي در مصرف آب را دو چندان مي کند
  1396/11/01
  گروه گزارش: با توجه به اينکه سفره‌هاي آب زيرزميني به دليل بارش‌ هاي کم در حال افت است و بارش‌هاي اندک پاييز و زمستان موجب کاهش منابع آبي شده عدم صرفه_جويي در مصرف آب و مديريت منابع آبي زمينه ساز بروز بحران آب خواهد بود.
 • فرش ریزماهی خوی ظرفیت بی بدیل صادراتی در آذربایجان غربی

  فرش ریزماهی خوی ظرفیت بی بدیل صادراتی در آذربایجان غربی
  1396/10/28
  سالانه حدود 60 هزار مترمربع از فرش دستبافت 'ریزماهی' خوی با وجود برخی از مشکلات پیش رو به کشورهای اروپایی صادر می شود و حمایت های روزافزون مسئولان از این هنر - صنعت را به عنوان یک ظرفیت بی بدیل صادراتی در شمال آذربایجان غربی در کانون توجه قرار می دهد.
 • عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید

  عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید
  1396/10/28
  به گزارش عصرآذربایجان، طی روزهای گذشته شاهد تجمع اعتراضی اعضای تعاونی‌ زمین‌های ارتش و توحید واقع در خیابان میرداماد ارومیه مقابل استانداری آذربایجان غربی بودیم.
 • تعویض 2هزار و 984 فقره كنتور خراب در شهر اروميه

  تعویض 2هزار و 984 فقره كنتور خراب در شهر اروميه
  1396/10/26
  گروه خبر: مدير امورآبفاي اروميه گفت: در راستاي جلوگيري از هدر رفت آب طی نه ماهه سال جاري تعداد 2هزارو 984 فقره كنتور خراب در شهر ارومیه تعويض شده است.
 • کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي

  کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي
  1396/10/26
  گروه خبر: فرمانده مرزباني استان آذربايجان غربي در مصاحبه با خبرنگار ما از کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق طي هفته گذشته توسط ماموران مرزباني در سطح حوزه استحفاظي استان خبر داد.
 • تجهيز بيش از 55 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري

  تجهيز بيش از 55 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري
  1396/10/25
  گروه گزارش: بنا بر اعلام مديرآب و خاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي تا کنون بيش از 55 هزار هکتار ازاراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري مجهز شده است.
 • امسال 4400 اشتغال در بخش کشاورزي آذربايجان غربي ايجاد مي شود

  امسال 4400 اشتغال در بخش کشاورزي آذربايجان غربي ايجاد مي شود
  1396/10/24
  گروه خبر: معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: براساس ابلاغ ستاد اقتصاد مقاومتي، بايد تاپايان سال چهار هزار و 400 شغل در بخش کشاورزي استان ايجاد شود.
 • فضاي مجازي به عرصه خودنمايي دشمنان تبديل شده است

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/24
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: امروز فضاي مجاز به عرصه خودنمايي دشمنان تبديل شده است.
 • ثبت 58 اثر تاريخي و طبيعي آذربايجان غربي در فهرست آثار ملي

  ثبت 58 اثر تاريخي و طبيعي آذربايجان غربي در فهرست آثار ملي
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان_غربي گفت: تاپايان سالجاري 58 اثر تاريخي منقول و غيرمنقول و نيز طبيعي در فهرست آثار ملي کشور ثبت مي شود.
 • قاچاق سيب ايران در لباس لبناني

  زخم بازار سيب بر دل‌هاي باغداران//
  1396/10/24
  گروه گزارش: در کنار مشکلات فراوان در عرضه سيب باغداران آذربايجان غربي، اين روزها مبحث قاچاق با برند کشورهاي ديگر نظير لبنان نيز مشکل ديگري به شمار مي رود که گريبانگير صادرات اين محصول شده است. آذربايجان‌غربي با توليد افزون بر يک ميليون و 300 هزارتن سيب قطب اول توليد اين محصول در کشور به شمار مي‌رود ولي همه ساله با وجود افزايش توليد و کيفيت بالاي محصولات نه تنها سودي عايد بخش کشاورزي استان نمي‌شود بلکه همين افزايش توليد به چالشي براي بازاريابي و فروش آن تبديل مي‌شود.
 • برگزاری بیش از 600 عنوان برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی و حوزه جوانان در آذربایجان غربی

  همزمان با دهه فجر امسال صورت می گیرد
  1396/10/20
  گروه خبر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از برگزاری بیش از 600 عنوان برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی و حوزه جوانان در آذربایجان غربی همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.
 • افزایش 33 درصدی تعداد مشتركان روستایی شرکت توزیع برق استان

  مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/10/19
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی گفت: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مشترکان روستایی شرکت توزیع برق استان 33.2 درصد افزایش دارد.
 • ​سالن مسافری پایانه مرزی سرو از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است

  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی:
  1396/10/19
  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: عملیات ساخت سالن جدید مسافری پایانه مرزی سرو از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
 • فصل الخطاب هر توطئه اي از سوي دشمنان حضور و همبستگي مردم است

  فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي:
  1396/10/17
  گروه خبر: فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي گفت: فصل الخطاب هر توطئه از سوي دشمنان نظام جمهوري اسلامي حضور گسترده و همبستگي مردم است.
 • مطالبات برحق مردم بايد توسط مسئولين پيگيري شود

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/17
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: مطالبات بر حق مردم بايد توسط مسئولان پيگيري شود.
 • بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو

  بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو
  1396/10/17
  گروه سيري در استان ها: بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو و ملحقات آن در سمت شرقى خيابان امام واقع شده است.
 • صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري

  صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري
  1396/10/17
  گروه فرهنگي: صدور سند مالکيت موقوفات اقدام مهمي در راستاي جلوگيري از موقوفه‌خواري و تضييع حقوق موقوفات محسوب مي شود و ضرورت دارد ترويج فرهنگ وقف و عواقب موقوفه‌خواري هر دو براي مردم تشريح شود تا نسبت به اين موضوع آگاهي كامل داشته باشند.
 • فتنه‌گران به اشتباهات خود اعتراف کنند

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/11
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: متاسفانه هنوز هم برخي در اين کشور هستند که بر اشتباهات خود اعتراف نکرده‌اند.
 • لزوم سرعت بخشي به جذب كامل سهم استان از اسناد خزانه توسط دستگاه های اجرایی

  مديرکل امور اقتصادي و دارايي آذربايجان غربي در دفتر عصرآذربايجان تاکيد کرد
  1396/10/11
  گروه گزارش: مديرکل امور اقتصادي و دارايي آذربايجان غربي بر لزوم سرعت بخشي به جذب كامل سهم استان از اسناد خزانه اسلامي توسط دستگاههاي اجرايي تاكيد كرد و گفت: بايد تمام تلاش‌ها در استان انجام گيرد تا بتوانيم به سرعت اسناد خزانه را جذب کنيم.
 • قلات شاه

  قلات شاه
  1396/10/11
  گروه سيري در استان ها: قلات شاه ( قه لاتي شاي ) در 120 کيلومتري جنوب غربي شهر مهاباد , در مسير جاده مهاباد – سردشت و کنار روستاي داغه واقع است .
 • لزوم اجراي طرح هاي تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان

  لزوم اجراي طرح هاي تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان
  1396/10/11
  گروه گزارش: اجراي طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان ضروري است و براي تحقق اين امر بايد بودجه و اعتبارتحقيقاتي ويژه اي توسط مسئولان تخصيص يابد و اهتمام ويژه اي در اين راستا صورت گيرد.
 • پیش بینی افزوده شدن 38 هزار مشترک به شبکه توزیع برق آذربایجان غربی

  تا پایان امسال محقق خواهد شد
  1396/10/06
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته پیش بینی کرده‌ایم که تا پایان سال 38 هزار مشترک به شبکه توزیع برق آذربایجان غربی اضافه شوند.
 • تکمیل کریدور غرب کشور در حوزه آذربایجان غربی در اولویت برنامه ها قرار دارد

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:
  1396/10/06
  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: تکمیل کریدور غرب کشور در حوزه آذربایجان غربی و ارتقای شاخص توسعه جاده های استان در راس اولویت بندی اجرای پروژه های راه و شهرسازی آذربایجان غربی قرار دارد.
 • برگزاری جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" در ارومیه

  برگزاری جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" در ارومیه
  1396/10/04
  جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" توسط دفتر روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ويژه دانش آموزان كلاس اولي همزمان با سراسر كشور در آذربایجان غربی برگزار می شود.
 • 11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد

  11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد
  1396/10/01
  11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد و با توجه به ظرفیت قابل توجه استان در حوزه ترانزیت باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و نسبت به تقویت آن اقدام شود.
 • فضای مجازی بشر را وارد نسل ششم جنگ‌ها کرده است

  سخنگوی ناجا در ارومیه:
  1396/09/29
  معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: فضای مجازی بشر را وارد نسل ششم جنگ‌ها کرده است، بنابراین برای مقابله با این جنگ از مهدهای کودک تا نهاد خانواده باید برنامه‌ریزی داشت.
 • ۳۰ تیم بازرسی بر بازار شب یلدای آذربایجان غربی نظارت می کنند

  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی:
  1396/09/29
  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰ تیم بازرسی طرح تنظیم بازار بر قیمتهای مصوب اقلام مورد نیاز شب یلدا در بازار نظارت می کنند.
 • بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/26
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود.
 • مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو

  مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: کار مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو در دستور کار قرار دارد. جليل جباري در حاشيه بازديد از آثار تاريخي و مرمتي شهرستان ماکو با بيان اينکه اين قلعه يکي از آثار تاريخي و مهم آذربايجان غربي است به دليل گذر زياد زمان نيازمند مرمت و بازسازي است افزود: تا کنون 10 ميليارد ريال براي مطالعه و مرمت اين قلعه هزينه شده و ادامه مرمت و مطالعات آن نيازمند تخصيص اعتبارات مورد نياز است.
 • بخشي از تاريخ آذربايجان در شوره زار بي‌کفايتي خشک شد

  بخشي از تاريخ آذربايجان در شوره زار بي‌کفايتي خشک شد
  1396/09/26
  گروه اجتماعي: درياچه اروميه كه بخشي از تاريخ آذربايجان را شامل مي‌شود، امروز در شوره‌زار بي‌كفايتي در حال خشك شدن است.
 • افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي

  افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي
  1396/09/26
  گروه ورزشي: ''رضا ذاکري'، نخستين گزارشگر مدعو از آذربايجان غربي براي گزارشگري رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور است و با 18 سال سن و پشتکار زياد افق روشني را در دنياي توپ گرد پيش رو دارد. '
 • توسعه آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي

  توسعه آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي
  1396/09/26
  گروه گزارش: بخش كشاورزي يكي از مهمترين بخشهاي اقتصادي بوده و اين در حالي است كه كمبود آب اصلي‌ترين عامل محدود كننده توليد محصولات كشاورزي محسوب مي شود، در اين راستا توسعه سيستم هاي آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي در استان بوده و از ديدگاه مديريت بهينه منابع آب بسيار مهم مي_باشد.
 • ضرورت ورود قدرتمند مسوولان فرهنگی و دینی در فضای مجازی

  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی در اجلاس نماز و فضای مجازی مطرح کرد
  1396/09/23
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: زندگی علمی بدون رایانه امکان پذیر نیست، دوری جوانان از فضای مجازی بسیار دشوار است بنابراین مسوولان فرهنگی و دینی نظام وظیفه دارند که در این فضا ورود پیدا کنند.
 • بازارهاي جهاني براي صادرات سيب استان شناسايي شود

  معاون استاندار آذربايجان غربي:
  1396/09/19
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري آذربايجان غربي بر لزوم شناسايي بازارهاي جهاني براي صادرات سيب استان تاکيد کرد.
 • مسلمانان در مقابل تصميم اخير ترامپ سکوت نمي‌کنند

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/19
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مسلمانان در مقابل تصميم اخير ترامپ سکوت نمي‌کنند.
 • کليساي آده

  کليساي آده
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: کليساي آده يکي از قديمي ترين کليسا هاي اروميه است که در روستاي آده يا آده بزرگ در فاصله ي 25 کيلومتري شمال شهر اروميه قرار دارد.
 • مردم مرزبان آذربايجان غربي از پايه هاي ثبات انقلاب اسلامي هستند

  معاون هماهنگ کننده نيروي زميني سپاه در اروميه:
  1396/09/13
  گروه خبر: معاون هماهنگ کننده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: مردم مرزبان آذربايجان غربي از پايه هاي ثبات انقلاب اسلامي هستند.
 • داعش با وحدت شيعه و سني و رشادت سرداران اسلام نابود شد

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/13
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: داعش با وحدت شيعه و سني و هوشياري علما و رشادت سرداران اسلام نابود شد.
 • مرمت ايوان غربي تخت سليمان تکاب

  مرمت ايوان غربي تخت سليمان تکاب
  1396/09/13
  مدير پايگاه جهاني تخت سليمان تکاب به مرمت ايوان غربي اين اثر جهاني توسط کارشناسان آلماني اشاره کرد و گفت: بر اساس پيشنهادي که دانشگاه 'درسدن' آلمان براي مرمت اين ايوان داده بود، تفاهم نامه بين سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي و اين دانشگاه به امضا رسيد.
 • مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند

  مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند
  1396/09/13
  گروه فرهنگي: واريز سرانه به حساب مدارس براي تامين هزينه‌هاي جاري در سال‌هاي اخير با چالش‌هايي همراه بوده، به گونه‌اي که با توجه به کسري بودجه آموزش‌وپرورش، پرداخت سرانه مدارس صفر يا رقمي معادل همين »صفر« است!
 • وقف قرآني حلقه مفقوده موقوفات آذربايجان غربي

  وقف قرآني حلقه مفقوده موقوفات آذربايجان غربي
  1396/09/13
  گروه گزارش: يکي از نقاط ضعف در حوزه موقوفات آذربايجان بي‌توجهي به وقف در امور قرآني بوده در حالي‌که لازم است براي برطرف کردن نيازها و ضرورت‌هاي جامعه به موقوفات جهت داده شود‌‌ و در اين راستا بايد نسبت به فرهنگ سازي وقف قرآني در استان اقدام شود و يکي از راه‏‌هاي ترويج فرهنگ قرآني و مذهبي ايجاد وقف‏‌هاي جديد با نيت‏‌هاي قرآني است لذا بايد از ظرفيت هاي مغفول وقف براي گسترش فعاليت هاي قرآني بهره گيري شود.
 • اقتدار امروز نظام‌اسلامي به‌دليل زنده بودن ياد شهدا در جامعه است

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/05
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: اقتدار امروز نظام‌اسلامي به‌دليل زنده بودن ياد شهدا در جامعه است.
 • بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى

  بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى که مقبره وي در جنوب غربى مهاباد، داخل قبرستان عمومى شهر واقع شده است.
 • حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95

  حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95
  1396/09/05
  گروه اجتماعي: روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود. اين خبر را مدير خدمات حمايتي مؤسسه خيريه محک در حاشيه دومين کنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي (زيستي رواني، اجتماعي و معنوي) در درمان چند‌تخصصي سرطان کودک که يکم و دوم آذر ماه در بيمارستان فوق تخصصي محک برگزار شد، اعلام کرد و گفت: »ميانگين تعداد پذيرش کودکان در سال‌هاي 94 و 95 نشان مي‌دهد که روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود.
 • بیش از 44 هزار پرونده خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه بخش کشاورزی استان

  به بانک های عامل معرفی شد
  1396/09/05
  گروه خبر: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته 44 هزار و 800 پرونده بهره برداران به ارزش 274 میلیارد تومان جهت استمهال وام های خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه بخش کشاورزی استان به بانک های عامل معرفی و پرونده های واجد شرایط مورد بررسی و اقدام قرار گرفت.
 • مسجد جامع اروميه اثري تاريخي از دوران سلجوقي

  مسجد جامع اروميه اثري تاريخي از دوران سلجوقي
  1396/09/05
  گروه تاريخي: مسجد جامع از ارزشمندترين و قديمي‌ترين مساجد اروميه بوده و تاريخچه آن به دوره‌هاي سلجوقيان و ساسانيان برمي‌گردد.
 • ارسال کمک‌های اهدایی شرکت‌ آبفای استان به زلزله زدگان کرمانشاه

  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/09/05
  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی گفت: محموله کمک های اهدایی کارکنان شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.
 • اجرای 81 پروژه آب و فاضلاب در آذربایجان غربی

  مدیرعامل آب و فاضلاب استان خبر داد
  1396/09/04
  گروه خبر: مدیرعامل آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی از اجرای 81 پروژه آب و فاضلاب آذربایجان غربی خبر داد.
 • پيش بيني توليد 35 کيلوگرم زعفران در آذربايجان غربي

  معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان خبر داد
  1396/09/01
  معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌غربي از پيش بيني توليد 35 کيلوگرم زعفران در استان خبر داد و گفت: امسال 11 هکتارازاراضي زراعي آذربايجان غربي زير کشت زعفران رفته است.
 • تبدیل 23 درصد انگور تولیدی استان به کشمش

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/08/29
  گروه خبر: رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سالانه نزدیک به 40 هزار تن از انگور تولیدی استان یعنی در حدود 23 درصد تبدیل به کشمش می شود.
 • پايين بودن سرانه مطالعه در کشور نسبت به کشورهای دیگر

  امام جمعه ارومیه مطرح كرد
  1396/08/26
  امام جمعه ارومیه بر ضرورت ترويج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاكيد كرد و گفت: سرانه مطالعه در کشور نسبت به کشورهای دیگر پایین تر بوده و این در حالی است که مسلمانان اهل کتاب و مطالعه هستند و معجزه پیامبر دین ما نیز کتاب است.
 • برخورداري 1600 میلیارد ریالي شهرداری ها و دهیاری های استان از عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی

  مدیرکل امور مالیاتي آذربايجان غربي اعلام كرد
  1396/08/26
  مدیرکل امور مالیاتي آذربايجان غربي گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان در سال 95 از بالغ بر يك هزار و 600 میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در استان برخوردار شده اند.
 • فعالیت اکیپ فنی و تجهيزات آبفای آذربایجان غربی در مناطق زلزله‌زده

  مدیر عامل آبفای شهری استان اعلام كرد
  1396/08/24
  مدیر عامل آبفای شهری آذربايجان غربي گفت: اکیپ فنی و تجهيزات آبفای آذربایجان غربی در مناطق زلزله‌زده هم اکنون مشغول فعالیت در محل هستند.
 • برگزاری 400 نمایشگاه کتاب دانش آموزی در آذربايجان غربي همزمان با هفته كتاب

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اعلام كرد
  1396/08/24
  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: برگزاری 400 نمایشگاه کتاب داش آموزی در آذربايجان غربي در قالب طرح 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در دستور کار قرار دارد.