عصر آذربایجان

دسته بندی اخبار

 • لزوم واكنش کشورهاي اسلامي در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش

  لزوم واكنش کشورهاي اسلامي در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش
  1397/03/01
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: وظيفه مسلمانان و کشورهاي اسلامي اين است که در مقابل اسرائيل و اقدامات اسلام ستيزانه آن بايستند و اين عيب بزرگي براي جامعه اسلامي محسوب مي شود که در مقابل جنايات آمريکا و متحدانش سکوت کنند و بايد سازمان همکاري کشورهاي اسلامي و سران منطقه به اين مساله واکنش نشان دهند.
 • بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود

  بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود
  1397/03/01
  گروه سيري در استان ها: سرپرست معاونت ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: بناي قديمي طبيب اروميه تبديل به موزه تاريخ طب مي شود.
 • امام جمعه سابق ارومیه دار فانی را وداع گفت/تشییع پیکر حجت الاسلام حسنی در روز چهارشنبه

  امام جمعه سابق ارومیه دار فانی را وداع گفت/تشییع پیکر حجت الاسلام حسنی در روز چهارشنبه
  1397/03/01
  حجت الاسلام غلامرضا حسنی در شامگاه دوشنبه 31 اردیبهشت و پنجم رمضان در بیمارستان امام رضا (ع) دعوت حق را لبیک گفت.
 • احياي تالاب‌ها براي کنترل گرد و غبار در اولويت است

  احياي تالاب‌ها براي کنترل گرد و غبار در اولويت است
  1397/02/23
  گروه خبر: معاون محيط طبيعي سازمان محيط زيست گفت: تامين حق آبه تالاب ها براي احيا آنها در دستور کار ويژه دولت قرار گرفته است تا از توليد گرد و غبار محلي در مناطق مختلف کشور جلوگيري شود.
 • خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد

  خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد
  1397/02/23
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي گفت: خروج آمريکا از برجام هيچ تأثيري در امور داخلي کشور ندارد و همان‌طوري که اين کشور در چند دهه اخير که دشمني پيشه کردند و نتوانسته‌اند ذره‌اي در کشور تأثير بگذارند.
 • مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر

  مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر
  1397/02/23
  گروه سيري در استان ها: مسجد جامع مهاباد قديمى‌ترين مسجد اين شهر مربوط به دوره صفوي است. مسجد جامع مهاباد بين خيابا‌ن‌هاى حافظ و پهلوى سابق داخل کوچه مسجد جامع قرار گرفته است. اين مسجد پيش از تعميرات بافت قديم شهر همراه با ساير ابنيه در مرکز بخش قديم قرار گرفته بود. در حال حاضر اين بافت تغييرات عمده‌اى کرده است. مسجد جامع مهاباد نمادي از هنرنمايي فرزندان اين ديار در قالب آيين اسلام، چون نگيني بر تارک اين شهرستان مي_درخشد. مسجد جامع مهاباد تقريباً در مرکز شهر و در داخل بافت قديم آن قرار دارد.
 • پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان

  پانسيون آموزشي عنواني براي فريب دانش‌آموزان
  1397/02/23
  گروه اجتماعي: »پانسيون آموزشي« عنواني است که از مدتي قبل توسط برخي اساتيد آموزشگاه‌هاي علمي و به‌خصوص در حوزه کنکور مطرح شده، عنواني که نه تنها نظارتي بر عملکرد آن وجود ندارد بلکه حتي مجوزي هم براي آن صادر نمي‌شود.
 • دروازه ترانزيتي ايران درانتظار توجه

  دروازه ترانزيتي ايران درانتظار توجه
  1397/02/23
  گروه گزارش: پايانه مرزي بازرگان به‌عنوان دومين پايانه مهم و بزرگ زميني کشور، نقش بسيار مهمي در مبادلات تجاري دارد، سهمي که هر روز پررنگ‌تر شده و براي بهتر شدن نيازمند رفع مشکلات موجود است. آذربايجان غربي با 891 کيلومتر مرز مشترک و برخورداري از پنج پايانه مرزي از 23 پايانه موجود در کشور و 9 گمرک مرزي، پتانسيل بالايي براي دسترسي به بازارهاي جهاني به‌خصوص اروپا دارد که در اين ميان پايانه مرزي بازرگان دومين پايانه مهم و بزرگ زميني کشور به شمار مي‌رود. وجود صف‌هاي طويل در پايانه مرزي بازرگان به دليل وجود پاره‌اي مشکلات، همه‌ساله موجب بروز مشکلات اساسي براي رانندگان و تجارت مرزي در اين منطقه مي‌شد اما در سال‌هاي اخير با رايزني‌هاي صورت گرفته و اقدامات عمراني در دو سوي مرز اين مشکل رفع شده است. امسال نيز خبر وجود صف‌هاي طويل در مرز بازرگان رسانه‌اي شد، صف‌هاي طويلي که اين بار نه‌تنها نشان از وجود مشکل نداشت بلکه نويدبخش افزايش ميزان صادرات و رونق تجارت مرزي است، خبر مسرت بخشي که با مديريت و تدابير مسئولان مي‌تواند ثمرات زيادي براي اقتصاد منطقه و حتي کشور در پي داشته باشد.
 • ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری

  ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری
  1397/02/17
  استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت اهتمام ویژه مدیران جهت تسهیل و تسریع پرداخت تسهیلات طرح های اشتغال پایدار روستایی و عشایری تاکید کرد.
 • کشف 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرزباني استان آذربايجان غربي

  کشف 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق در مرزباني استان آذربايجان غربي
  1397/02/17
  فرمانده مرزباني آذربايجان غربي در مصاحبه با خبرنگار ما از کشف 2 ميليارد ريال کالاي قاچاق توسط مرزبانان هنگ سردشت خبر داد.
 • افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي

  افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي
  1397/02/16
  گروه گزارش: مديرعامل جمعيت هلال‌احمر آذربايجان غربي به افزايش 120 درصدي خدمات امدادي هلال احمر آذربايجان غربي به آسيب ديدگان و نيازمندان اشاره کرد و گفت: طي سال 96، 176 درصد مانورهاي امدادي در استان از افزايش برخوردار بوده است.
 • اختصاص120هزار ميليارد ريال تسهيلات اشتغال زايي براي روستاها

  معاون رئيس جمهور در اروميه مطرح کرد
  1397/02/16
  گروه خبر: معاون توسعه روستايي و مناطق محروم رئيس جمهور از برنامه ريزي براي پرداخت 120 هزار ميليارد ريال تسهيلات براي اشتغال زايي در روستاها خبر داد.
 • حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد

  حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد
  1397/02/16
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مردم ومسئولان آذربايجان غربي نيز بايد با توجه ويژه به موضوع اقتصاد، حمايت از توليد داخلي را مدنظر قرار داده و با استفاده از کالاي ايراني اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند.
 • قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه

  قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه
  1397/02/16
  گروه سيري در استان ها: قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه مي باشد که بيشتر شبيه به جزيره اي سنگي است.
 • آشيانه سازي بيش از 30 هزار فلامينگو در درياچه اروميه

  آشيانه سازي بيش از 30 هزار فلامينگو در درياچه اروميه
  1397/02/09
  گروه خبر: رئيس اداره نظارت بر حيات وحش اداره کل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گفت: بيش از 30 هزار قطعه فلامينگو در درياچه اروميه و تالاب هاي اقماري منطقه مشغول آشيانه سازي هستند.
 • ضرورت اعتماد مسوولان در بکارگيري جوانان در عرصه هاي مديريتي

  ضرورت اعتماد مسوولان در بکارگيري جوانان در عرصه هاي مديريتي
  1397/02/09
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مسوولان بايد به قشر جوان اعتماد داشته باشند و جوانان را در عرصه هاي مديريتي به کار گيرند به طوري که مسئوليت‌هاي مهم به جوانان سپرده شود.
 • قلعه بدلبو

  قلعه بدلبو
  1397/02/09
  گروه سيري در استان ها: قلعه بدلبو يا بدربو يکي از قلعه هاي مشهور و تاريخي شهر اروميه و آذربايجان غربي است که در فاصله 14 جاده سروو در روستاي بدلبو قرار گرفته است اين قلعه در زمان سلطنت ناصرالدين شاه توسط شجاع الدوله برادر اقبال الدوله حاکم ارومي ساخته شده است و علت ساخت آن براي جلوگيري ار حملات اشرار بوده است.
 • ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی آذربایجان غربی

  ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی آذربایجان غربی
  1397/02/06
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی به ایجادگروه ویژه رسیدگی به پرونده های بزرگ مالیاتی استان اشاره کرد و گفت: رسیدگی به پرونده ها در این گروه ویژه با محوریت تعامل و تفاهم با مدیران عامل و مدیران مالی بنگاه های بزرگ اقتصادی و تولیدی استان صورت می گیرد .
 • اعتبارات محدود حوزه ورزش آذربایجان غربی/ تلاش جهت بهبود وضعیت ورزش استان

  اعتبارات محدود حوزه ورزش آذربایجان غربی/ تلاش جهت بهبود وضعیت ورزش استان
  1397/02/04
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اعتبارات حوزه ورزش استان بسیار محدود بوده با این وجود و با محدودیت منابع شاهد اقدامات خوبی بودیم که با توجه به امکانات محدود فعلی سعی در بهبود وضعیت ورزش استان داریم.
 • نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولان مماشات نکنند

  نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولان مماشات نکنند
  1397/02/03
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: نيروهاي اطلاعات در دادن صلاحيت به مسئولين نبايد مماشات کنند.
 • روسا يكي از شهرهاي اورارتويي

  روسا يكي از شهرهاي اورارتويي
  1397/02/03
  گروه سيري در استان ها: روسا يكي از شهرهاي اورارتويي بود كه در قرن نهم پيش از ميلاد و در زمان روساي دوم، حاكم اورارتو ساخته شد.
 • تعلل در اتمام راه آهن اروميه

  تعلل در اتمام راه آهن اروميه
  1397/02/03
  گروه اجتماعي: با گذشت نزديک به دو دهه از آغاز عمليات اجرايي راه آهن سراسري اروميه – مراغه، با وجود اينکه ماه هاي زيادي است درايستگاه پاياني قرار دارد، اما هنوز آماده بهره_برداري نشده است. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده، اين در حالي است که بر اساس آخرين وعده دولتي ها قرار بود پايان سال 96 طرح خاتمه يابد.
 • حمایت از بخش تولید رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی

  حمایت از بخش تولید رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی آذربایجان غربی
  1397/02/02
  گروه خبر: مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت: رویکرد اصلی دستگاه مالیاتی استان در راستای "حمایت از کالای ایرانی " ،حمایت از بخش تولید است.
 • آذربايجان غربي رویشگاه 500 گونه از گیاهان دارویی

  آذربايجان غربي رویشگاه 500 گونه از گیاهان دارویی
  1397/01/30
  آذربایجان غربی با داشتن تنوع آب و هوایی و رویش انواع گیاهان دارویی به یکی از منابع اصلی طب سنتی تبدیل شده است، این استان یکی از مهمترین رویشگاه های گیاهان دارویی در کشور است.
 • بهسازي و نوسازي 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي

  بهسازي و نوسازي 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي
  1397/01/28
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بيان اينكه ميانگين كشوري در حوزه بهسازي و نوسازي واحدهاي روستايي 40 درصد بوده، يادآور شد: 31 درصد واحدهاي روستايي آذربايجان غربي بهسازي و نوسازي شده كه در راستاي ارتقاي اين رقم مشارکت بيش از پيش مردم و همکاری بانک‌های عامل در راستاي تسريع بهسازي و نوسازي واحدهاي روستايي استان ضروري است.
 • جشن هاي نيمه شعبان بايد با شکوه برگزار شود

  جشن هاي نيمه شعبان بايد با شکوه برگزار شود
  1397/01/26
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: به ماه شعبان نزديک مي‌شويم که در اين مناسبت‌ها و جشن‌هاي فرواني وجود دارد که بايد براي اين جشن‌ها آماده شد.
 • بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى

  بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى
  1397/01/26
  گروه سيري در استان ها: بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى که مقبره وي در جنوب غربى مهاباد، داخل قبرستان عمومى شهر واقع شده است. اين مقبره به يکى از سرداران شاه‌عباس صفوى تعلق دارد که در زمان خود حکمران منطقه ساوجبلاغ بوده و در عمران و آبادانى آن کوشيده است. از جمله اقدامات او سد رودخانه ساوجبلاغ، قنات شهر، کاروانسراها، حمام و مسجد جامع مهاباد را مى‌توان نام برد که به غير از مسجد جامع بقيه آثار از بين رفته‌اند.
 • هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان

  هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري استان
  1397/01/26
  گروه گزارش: با پيروزي انقلاب اسلامي زمينه توجه به هنر انقلاب بيشتر فراهم شد و هنر انقلاب اسلامي از مهم ترين و ارزشمندترين دستاورد پيروزي و استقرار انقلاب اسلامي محسوب مي شود و در اين راستا هفته هنر انقلاب اسلامي بهترين فرصت جهت معرفي ظرفيت هاي فرهنگي و هنري آذربايجان غربي مي باشد.
 • گورستان عاجي کند بوکان مکاني رمز الود با عظيم الجثه ترين سنگ قبرهاي ايران

  گورستان عاجي کند بوکان مکاني رمز الود با عظيم الجثه ترين سنگ قبرهاي ايران
  1397/01/26
  گروه تاريخي: بي گمان يکي از مهمترين اجزاء معماري قبر ها در سراسر جهان سنگ قبر_ها هستند که براز و رمز هاي فراواني از نياکان ما در دل خود جاي داده اند.
 • جلوگيري از 94 مورد تغيير کاربري اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي

  جلوگيري از 94 مورد تغيير کاربري اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي
  1397/01/26
  گروه گزارش: طي ايام تعطيلات نوروزي 94 مورد تغيير کاربري غير مجاز اراضي کشاورزي در آذربايجان غربي شناسايي شده كه صدور اخطار و توقف عمليات در اين راستا توسط گشت هاي حفاظت از کاربري اراضي کشاورزي انجام شده و متخلفين به مراجع قضايي معرفي شده اند.
 • پیک بار برق آذربایجان غربی 58 مگاوات کمتر از سهمیه تعیین شده

  طی سال 96 محقق شد
  1397/01/23
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی با اعلام اینکه سهمیه پیک تعیین شده از سوی شرکت توانیر برای استان آذربایجان غربی در سال96، به میزان 1048 مگاوات بود، گفت: با توجه به افزایش سالانه مصرف برق و اقداماتی که این شرکت در حوزه های مختلف انجام داد، پیک بار حادث شده استان990 مگاوات بود که 58 مگاوات کمتر از سهمیه مشخص شده است.
 • شناسایی 2529 فقره انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در ارومیه طی سال 96

  شناسایی 2529 فقره انشعاب غیر مجاز آب و فاضلاب در ارومیه طی سال 96
  1397/01/22
  مدیر امور آبفای ارومیه گفت: طی سال 96 مجموعا 2 هزار و 529 فقره انشعاب غیرمجاز آب و فاضلاب در ارومیه شناسایی شده است.
 • تمديد مهلت ثبت نام در مسابقات قرآني تا 30 فروردين در استان

  تمديد مهلت ثبت نام در مسابقات قرآني تا 30 فروردين در استان
  1397/01/22
  گروه خبر: مديرکل اوقاف و امور خيريه آذربايجان غربي گفت: مهلت اوليه ثبت نام مرحله شهرستاني چهل و يکمين دوره مسابقات قرآني اين سازمان تا 30 فروردين ماه سال جاري تمديد شد.
 • شهید صیاد شیرازی پیوند دهنده ارتش به بطن جامعه و مردم بود

  شهید صیاد شیرازی پیوند دهنده ارتش به بطن جامعه و مردم بود
  1397/01/21
  گروه خبر: مشاور عالي فرمانده كل ارتش گفت: شهید صیاد شیرازی شخصی بود که توانست سپاه را با ارتش و در نهایت با ملت ایران پیوند بزند، وحدت و انسجام خوبی را در سطح کشور به وجود آورد و همچنین توانست هم افزایی را در جامعه به طور کامل تحقق بخشد.
 • مسئولان به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند

  مسئولان به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند
  1397/01/21
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: مسئولان بايد در نماز جماعت حضور يابند و به مسئله حجاب در ادارات دقت کنند.
 • اخذ يك هزار و 600 سند شامل 4 هزار رقبه براي موقوفات آذربايجان غربي

  اخذ يك هزار و 600 سند شامل 4 هزار رقبه براي موقوفات آذربايجان غربي
  1397/01/21
  گروه گزارش: تثبيت مالکيت و سند دار کردن موقوفات گام مهم در احياي موقوفات به شمار مي_رود چراكه اخذ سند مالکيت موجب کوتاه شدن دست موقوفه خواران از اراضي موقوفه مي_شود و در اين راستا همکاري و تعامل خوب و سازنده دستگاه هاي اجرايي ذيربط مي تواند نقش مهمي در احيا و عمران موقوفات و بقاع متبرکه ايفا کند.
 • پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه

  پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه
  1397/01/21
  گروه سيري در استان ها: پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه در نزديکي خوي ساخته شده‌است. ساخت اين پل در سال 1349 (1970 ميلادي) به پايان رسيد. اين پل از نوع زير قوسي است و تا مدت‌ها بزرگ‌ترين دهانه قوسي را در بين پل‌هاي ايران داشت.
 • سنددار شدن 3 هزار و 765 موقوفه آذربايجان غربي طي سال 96

  سنددار شدن 3 هزار و 765 موقوفه آذربايجان غربي طي سال 96
  1396/12/27
  مدیر کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان غربی سنددار کردن موقوفات استان را از اولویت هاي اصلی اوقاف عنوان كرد و گفت: طي سال جاري در راستاي تثبيت وسند دار کردن موقوفات وبقاع واماکن متبرکه تعداد 3 هزار و 765 فقره موقوفه استان داراي سند مالکيت شدند.
 • افزایش 43 درصدی كشف پرونده‌های جرائم سایبری در آذربايجان غربي

  افزایش 43 درصدی كشف پرونده‌های جرائم سایبری در آذربايجان غربي
  1396/12/26
  فرمانده انتظامی آذربایجان غربی پيشگيري از جرائم فضاي سايبري را از اولويت هاي كاري عنوان كرد و گفت: در حوزه پلیس فتا از یک هزار و 135 فقره پرونده تشکیل شده یک هزار و 25 فقره کشف شده كه از 43 درصد افزايش برخوردار است.
 • افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در آذربایجان غربی طی ایام پایانی سال

  افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در آذربایجان غربی طی ایام پایانی سال
  1396/12/23
  گروه خبر: رئیس هیئت مدیره ومدیر عامل شرکت آب وفاضلاب شهری آذربایجان غربی از افزایش 20 درصدی میزان مصارف خانگی آب در ایام پایانی سال خبر داد و گفت: پیش بینی می شود در 15 روز نوروز 97 ، 6.1 میلیون متر مکعب مصرف داشته باشیم.
 • اراذل و اوباش ارومیه شناسنامه دار شدند/رشد 12 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان

  اراذل و اوباش ارومیه شناسنامه دار شدند/رشد 12 درصدی کشفیات مواد محترقه در استان
  1396/12/21
  گروه خبر: فرمانده انتظامی آذربایجان غربی با اعلام اینکه تمام اراذل و اوباش در استان دارای شناسنامه هستند، گفت: اراذل واوباش ارومیه شناسایی شده اند و زیر چتر اطلاعاتی قرار دارند و برای ایام پایانی سال نیز برنامه ریزی خوبی در این زمینه انجام شده است.
 • تعصب هاي قومي از افکار دوران جاهلي است

  تعصب هاي قومي از افکار دوران جاهلي است
  1396/12/20
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه با تاکيد بر پرهيز از اختلافات قومي گفت: تعصب‌هاي قومي از افکار دوران جاهلي است.
 • آموزش کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی جهت افزایش توان علمی

  آموزش کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی جهت افزایش توان علمی
  1396/12/19
  گروه خبر: رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: به طور میانگین در 9ماهه اول سال جاری 60 ساعت آموزش جهت افزایش توان علمی کارکنان شرکت آبفای آذربایجان غربی زمان صرف شده است.
 • اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی آذربايجان غربي

  اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی آذربايجان غربي
  1396/12/16
  سرپرست اداره كل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی از اجراي طرح ممیزی در 2 ميليون و 619 هزار هکتار از اراضی ملی استان خبر داد و گفت: آمار و اطلاعات بدست آمده بيانگر عدم تعادل بین میزان مرتع و دام بوده و این امر موجب تخریب مراتع و پوشش گیاهی شده و نهايتا فرايش خاک را به همراه دارد.
 • رفع تصرف 1452 هكتار از اراضی ملی آذربایجان غربی طي سال جاري

  رفع تصرف 1452 هكتار از اراضی ملی آذربایجان غربی طي سال جاري
  1396/12/16
  فرمانده یگان حفاظتی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان‌غربی گفت: طي 11 ماهه سال جاري يك هزار و 452 هکتار از اراضی ملی در آذربایجان غربی رفع تصرف و از متصرفان باز پس‌گیری شده است.
 • در آستانه سال نو، مدیریت مصرف آب را فراموش نکنیم

  در آستانه سال نو، مدیریت مصرف آب را فراموش نکنیم
  1396/12/15
  با توجه به تبلیغات گسترده در خصوص هشدارهاي مبني بر كمبود جدي آب، تقريبا همه مردم ايران ديگر باور كرده اند كه واقعا دچار كمبود آب شده ايم؛ کاهش بارندگی ها مردم را به عينه متوجه بحران کم آبی كرده و به سمت مدیریت مصرف آب سوق داده است در این میان با توجه به قرارگیری در فصل اسفندماه و انجام سنت خانه تکانی سال نو، میانگین مصرف آب در استان افزایش می یابد اما امسال با توجه کاهش بارندگی ها نسبت به سال های گذشته رعایت الگوی مصرف بیش از پیش ضرورت می یابد و امید است تا پایان سال این صرفه جویی تداوم داشته باشد.
 • مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی

  مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی
  1396/12/15
  مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی گفت: مشارکت مردمی اصل اول در حفاظت و احیاء عرصه های ملی می باشد چراکه اگر مردم حافظ عرصه های طبیعی باشند هیچ عرصه مرتعی و جنگلی تخریب نخواهد شد.
 • خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود‌

  خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود‌
  1396/12/13
  گروه خبر: استاندار آذربايجان غربي گفت: خشکي درياچه اروميه سبب جابه‌جايي 20 ميليون نفر مي‌شود و دليل اين موضوع عدم فرهنگ سازي در مصرف آب است.
 • مسجد سردار يا ساعتلو اروميه

  مسجد سردار يا ساعتلو اروميه
  1396/12/13
  گروه سيري در استان ها: مسجد سردار يا ساعتلو اروميه در خيابان امام و در امتداد راسته غلام‌‌خان که قسمت مهمى از بافت قديمى شهر اروميه را شامل مى‌شود، واقع است. اين مسجد 400 الى 500 متر با مسجد جامع فاصله دارد و در عهد قاجاريه توسط عبدالصمد خان پدر آقاخان، جد اعظم عظيم‌السلطنه سردار ساخته شده است. شخص اخير در سال 1330 هجرى قمرى ساعت بزرگى را بالاى ورودى آن نصب مى‌کند. لذا اين مسجد را مسجد ساعتلو نيز مى‌نامند. (اين ساعت را سال‌هاى اخير هنگام تعميرات مسجد برداشتند و اينک در انبار مسجد نگهدارى مى‌شود.)
 • 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند

  24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند
  1396/12/13
  گروه ورزشي: ''رئيس اداره ورزش و جوانان آذربايجان غربي گفت: 24 هزار ورزشکار در اروميه فعاليت مي‌کنند که از اين آمار حدود ? هزار نفر را بانوان و بقيه را آقايان تشکيل مي‌دهند. لزوم توجه به ورزش در جامعه امروز بيش از پيش احساس مي‌شود و امروزه تلاش براي شناساندن کشور از هر لحاظ حتي از جنبه‌هاي سياسي نيز بايد با پيشرفت درزمينه ورزش صورت بگيرد.
 • وقتي نظارت دچار غفلت مي شود

  وقتي نظارت دچار غفلت مي شود
  1396/12/13
  گروه گزارش: هفته هاي پاياني سال بازار رنگ و بوي عيد مي گيرد و رونق کسب و کار مراکز خريد فروکش کرده و نبض بازار به دست دستفروشان مي افتد و اين حکايت هر سال تکرار مي شود. سال نو در کنار تمامي آداب و رسوم خاص، مجالي براي تأمين نيازها و مايحتاج ضروري مردم به شمار مي‌رود ولي سرسام آور بودن قيمت در مراکز خريد در روزهاي پاياني سال موجب رونق دست فروشي شده است اين را مردم مي گويند.
 • مسئولان به وعده های خود عمل کنند

  مسئولان به وعده های خود عمل کنند
  1396/12/12
  گروه خبر: نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه گفت: مسئولان باید وعده های خود را عملی کنند و از دادن وعده هایی که عمل به آن غیر ممکن است دوری کنند.
 • کشف بیش از 40 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي

  کشف بیش از 40 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي
  1396/12/09
  گروه خبر: فرمانده مرزباني آذربايجان غربي از کشف 40 میلیارد و 710 میلیون ریال کالای قاچاق طي یک ماه گذشته توسط ماموران مرزبانی در سطح حوزه استحفاظي استان خبر داد.
 • انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد

  انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد
  1396/12/06
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: انقلاب اسلامي مردم سالاري ديني را در کشور حاکم کرد.
 • مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان

  مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان
  1396/12/06
  گروه سيري در استان ها: مجموعه‌ باستاني و تاريخي تخت سليمان و آثار آن يكي از مهمترين و مشهورترين مراكز تاريخ و تمدن ايران محسوب مي‌شود. اين مجموعه در ناحيه‌ تكاب و بر روي يك بلندي طبيعي به ارتفاع 20 متر از سطح دشت احداث شده است.
 • کودکان بازمانده از زندگي نيازمند استمداد مسئولان

  کودکان بازمانده از زندگي نيازمند استمداد مسئولان
  1396/12/06
  گروه اجتماعي: در روستاهاي دورافتاده آذربايجان غربي، خانواده هايي زندگي مي کنند که به سختي امرار و معاش کرده و کودکان و نوجوانان آنها با کمترين امکانات گذر عمر مي_کنند که ارائه خدمات فرهنگي به اين کودکان نيازمند همت مسئولان است.
 • افتتاح نخستين بيمارستان هوشمند کشور با حضور معاون رئيس جمهوري در اروميه

  افتتاح نخستين بيمارستان هوشمند کشور با حضور معاون رئيس جمهوري در اروميه
  1396/12/05
  گروه خبر: بيمارستان بين المللي 300 تختخوابي ميلاد در اروميه به عنوان نخستين بيمارستان هوشمند کشور روز شنبه با حضور معصومه ابتکار، معاون رئيس جمهوري در امور بانوان و خانواده به بهره برداري رسيد.
 • کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو

  کشف بیش از 2 میلیارد ریال کالای قاچاق در ماکو
  1396/12/02
  گروه خبر: فرمانده مرزباني استان آذربايجان غربي از کشف بيش از 2 ميليارد ريال كالاي قاچاق توسط ماموران هنگ مرزي ماکو خبر داد.
 • افزایش 24 درصدی بارش در آذربایجان غربی

  افزایش 24 درصدی بارش در آذربایجان غربی
  1396/11/30
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: متوسط بارش در استان با بارش های مناسب سه روز گذشته در شهرستان های مختلف به 188.7 میلیمتر رسید که 23.9 درصد بیشتر از مدت مشابه سال آبی گذشته است.
 • ذخيره‌سازي بيش از 2800 تن ميوه ويژه شب عيد در آذربايجان‌غربي

  ذخيره‌سازي بيش از 2800 تن ميوه ويژه شب عيد در آذربايجان‌غربي
  1396/11/29
  گروه خبر: مديرکل جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: براي تامين ميوه شب عيد در استان 2هزار و 800 تن ميوه اعم از پرتقال و سيب ذخيره سازي مي شود که 2 هزار تن پرتقال و 800 تن سيب درختي را شامل مي_شود.
 • نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد

  نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد
  1396/11/29
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: نمايش بصيرت مردم در 22 بهمن بار ديگر موجب نااميدي دشمن شد.
 • قره کليسا يا کليساي طاطاووس

  قره کليسا يا کليساي طاطاووس
  1396/11/29
  گروه سيري در استان ها: قره کليسا يا کليساي طاطاووس که به نام تادى مقدس هم نامگذارى شده، در روستاى قره‌کليسا از توابع سيه‌چشمه شهرستان ماکو، ساخته شده و مزار تادى مقدس است.
 • محصولات نامرغوب چيني عامل اختلاف در صنوف مختلف

  محصولات نامرغوب چيني عامل اختلاف در صنوف مختلف
  1396/11/29
  گروه گزارش: آشفتگي هاي اقتصادي کشور گويا اين روزها گريبانگير همه اقشار و صنوف شده به گونه اي که با هرکس به سخن مي نشيني از گراني ها و نبود نقدينگي گلايه کرده و خواستار رسيدگي و حل و فصل مشکلات فعلي مي شود. مکانيک ها و واحدهاي خدمات خودرو از گذشته با عنوان آچار به دستاني با درآمدهاي ميلياردي معروف بوده اند، به گونه اي که اگر فردي مکانيک در يکي از نمايندگي هاي معتبر خودرو مشغول بود به قول معروف نان او در روغن بوده اما اگر او شاگرد مکانيکي در بيرون از نمايندگي ها باشد به اندازه دستمزد کار خود هزينه دريافت کرده و زندگي خود را سر و سامان مي داد.
 • شفافيت در اقتصاد منجر به مطالبه ماليات عادلانه تر مي شود

  شفافيت در اقتصاد منجر به مطالبه ماليات عادلانه تر مي شود
  1396/11/29
  گروه گزارش: ماليات به عنوان يکي از مهم‌ترين منابع درآمدي دولت نقش مهمي در تامين هزينه‌هاي دولت و به ويژه قطع وابستگي بودجه جاري کشور به درآمدهاي نفتي و رسيدن به استقلال اقتصادي دارد. جهت دستيابي به اقتصادي باثبات، کارآمد و پويا، بايد رصد، برنامه‌ريزي و اجراي برنامه‌هاي حوزه اقتصادي مورد توجه باشد و رصد، برنامه‌ريزي و اجرا به مقوله خطير شفافيت فضاي اقتصادي گره خورده و به‌عبارت ديگر شفافيت اطلاعات اقتصادي از مقدمات و مقومات حصول هر يک از اين سه موضوع مي‌باشد.
 • عمده فرار مالیاتی آذربایجان غربی در بخش کارت های بازرگانی رخ می دهد

  عمده فرار مالیاتی آذربایجان غربی در بخش کارت های بازرگانی رخ می دهد
  1396/11/28
  مديركل امورمالياتي آذربايجان غربي عمده فرار مالیاتی استان را در حوزه کارت های بازرگانی صوری و اجاره ای عنوان کرد و گفت: در استان بیش از 85 درصد معوقات مالیاتی را کارت های بازرگانی تشکیل می دهد و یکی از دلایل آن وجود نقایص قانونی در این راستا می باشد.
 • تاکنون هیچ پروژه آبرسانی دریاچه ارومیه به مدار بهره برداری نرسیده است

  تاکنون هیچ پروژه آبرسانی دریاچه ارومیه به مدار بهره برداری نرسیده است
  1396/11/25
  مدیر دفتراستانی ستاد احیای دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: مشکل اصلی پروژه های احیای دریاچه ارومیه کمبود منابع مالی است.
 • حمايت از توليد و اشتغال با استفاده از اختيارات قانوني مالياتي

  حمايت از توليد و اشتغال با استفاده از اختيارات قانوني مالياتي
  1396/11/25
  گروه خبر: مديرکل امور مالياتي آذربايجان غربي در بازديد از کاخانه سيمان شهرستان خوي با بيان اينکه حمايت از توليد و اشتغال سرلوحه سياست هاي نظام مالياتي در تمامي سطوح است گفت: در اين راستا از تمام اختيارات قانوني خود جهت تداوم توليد در استان بهره مي_بريم.
 • فرصت مؤدیان مالیاتی استان برای برخورداری از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی

  فرصت مؤدیان مالیاتی استان برای برخورداری از بخشودگی 100 درصدی جرایم مالیاتی
  1396/11/24
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی گفت : 100 درصد جرایم قابل بخشش مؤدیانی که تا تاریخ 15 اسفند 96 اصل بدهی مالیاتی خود را به طور نقدی پرداخت کنند بخشوده می شود .
 • مردم با حضور گسترده خود بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند

  مردم با حضور گسترده خود بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند
  1396/11/22
  مردم انقلابی ایران اسلامی با حضوری باشکوه و گسترده در راهپیمایی سراسری یوم‌الله ۲۲ بهمن بار ديگر ريشه هاي درخت تنومند انقلاب اسلامي را مستحكم تر كردند و عزت، اقتدار و استقلال خود را به رخ جهانيان كشيدند و حماسه‌ای وصف‌ناپذیر از بصیرت و ولایتمداری را به نمايش گذاشتند.
 • افزایش ظرفیت منابع تامین آب سطحی آذربایجان غربی به 43.3 میلیون متر مکعب

  افزایش ظرفیت منابع تامین آب سطحی آذربایجان غربی به 43.3 میلیون متر مکعب
  1396/11/21
  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: با اجرا و بهره برداری از تصفیه خانه های مهاباد، سلماس، سردشت وربط، ایواوغلی وپلدشت ظرفیت منابع تامین آب سطحی استان به میزان 43.3 میلیون متر مکعب در سال افزایش می یابد.
 • کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف آذربایجان غربی

  کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف آذربایجان غربی
  1396/11/19
  معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب وفاضلاب شهری استان از کاهش یک میلیون و 570 هزار مترمکعب مصرف آب در بین مشترکان پرمصرف استان خبر داد و گفت: 206 هزار واحد مسکونی در استان مصرف آب بالای 20 مترمکعب در ماه داشته که طی سال 95 با مجموعه اقدامات انجام شده منجر به کاهش مصرف 24هزار و 600 واحد از مشترکان خانگی پرمصرف شده است.
 • تعویض بیش از 18 هزار فقره کنتور خراب آب در آذربایجان غربی

  تعویض بیش از 18 هزار فقره کنتور خراب آب در آذربایجان غربی
  1396/11/19
  رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت آب وفاضلاب آذربایجان غربی گفت: طی نه ماه سال جاری تعداد کنتورهای خراب آب تعویض شده بالغ بر18 هزارمورد بوده است.
 • افتتاح ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه

  افتتاح ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه
  1396/11/19
  همزمان با بزرگداشت ایام الله دهه فجر ساختمان مدیریت توزیع برق ایثار در ارومیه با حضور مسوولان استانی مورد بهره برداری قرار گرفت.
 • اشتغال روستایی یکی از محورهای مهم نظام بودجه‌ریزی در استان زنجان است

  اشتغال روستایی یکی از محورهای مهم نظام بودجه‌ریزی در استان زنجان است
  1396/11/18
  رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان زنجان گفت: اشتغال روستایی یکی از محورهای مورد نظر نظام بودجه‌ریزی است و اشتغال روستایی تنها به کشاورزی و دامداری مربوط نمی‌شود.
 • شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است

  شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است
  1396/11/17
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: شاخص بهره‌مندی از آب سالم روستایی آذربایجان‌غربی بیش از 75 درصد است.
 • مشارکت شهروندان آذربایجان غربی در کاهش سرانه مصرف آب به 150 لیتر در شبانه روز

  با توجه به تداوم خشکسالی و مواجهه با تنش آبی ضرورت می یابد
  1396/11/17
  مصرف آب در جهان به طور روز افزون در حال افزایش است. به دلیل محدودیت منابع تامین آب، اگر مصرف آب به درستی مدیریت نشود با بحران کم آبی مواجه خواهیم بود. این مسئله سبب طرح برنامه های مدیریت مصرف آب در همه کشورهای جهان شده است. در ایران نیز چند سال است که برنامه های مدیریت مصرف آب آغاز شده است ولی به دلایل زیادی از جمله یارانه ای بودن تعرفه آب، هنوز موفقیت ها در این زمینه بسیار کم بوده است. برای مدیریت مصرف آب چندین شاخص را در مصرف آب اندازه گیری و کنترل می نمایند. یکی از شاخص های مهم مطرح در مدیریت مصرف آب، متوسط سرانه آب است که نشان می دهد هر فرد در یک جامعه به طور متوسط چه قدر آب مصرف می کند.
 • حضور مردم در راهپيمايي 22بهمن مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود

  حضور مردم در راهپيمايي 22بهمن مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود
  1396/11/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام اروميه گفت: حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن سيلي و مشت محکمي بر دهان استکبار خواهد بود.
 • قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه

  قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه
  1396/11/15
  گروه سيري در استان ها: قلعه کاظم داشي از اماکن ديدني و تاريخي درياچه اروميه مي باشد که بيشتر شبيه به جزيره اي سنگي است.
 • بهره مندي 17 روستا از نعمت آب آشاميدني با افتتاح پروژه هاي آبفار آذربايجان غربي در دهه فجر

  بهره مندي 17 روستا از نعمت آب آشاميدني با افتتاح پروژه هاي آبفار آذربايجان غربي در دهه فجر
  1396/11/15
  گروه گزارش: رئيس هيات مديره و مديرعامل شرکت آب وفاضلاب روستايي آذربايجان غربي گفت: با افتتاح پروژه هاي آبرساني شرکت آب وفاضلاب روستايي استان همزمان با دهه فجر 17 روستا از نعمت آب آشاميدني سالم و بهداشتي برخوردار مي شوند كه در راستاي اجراي اين طرح ها حدود 69 ميليارد ريال هزينه شده است.
 • كاهش تلفات انرژی در شبکه برق آذربايجان غربي به 7 درصد تا افق 1404

  كاهش تلفات انرژی در شبکه برق آذربايجان غربي به 7 درصد تا افق 1404
  1396/11/15
  مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی كاهش ميزان خاموشي ها، كاهش تلفات انرژي و ارائه خدمات بهتر و غيرحضوري را از اولويت هاي كاري شركت تا افق 1404 عنوان كرد و گفت: تلفات انرژی در شبکه برق استان هم اکنون 11.6 درصد است که تا پایان سال به 11.8 درصد می‌رسد که طبق برنامه ریزی به عمل آمده تلاش بر اين است تا سال 1404 این رقم به 7 درصد کاهش یابد.
 • مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیاردی شرکت برق حل می‌شود

  مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیاردی شرکت برق حل می‌شود
  1396/11/14
  مدیرعامل شرکت برق آذربایجان غربی در جمع نمازگزاران قوشچی گفت: مشکلات مردم بخش انزل ارومیه با مساعدت بیش از 2 میلیارد ریالی شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی حل می‌شود.
 • ارتقاي نسبت بهره مندي مشتركين از شبكه فاضلاب آذربایجان غربی به 63 درصد

  از بدو تاسيس شركت تا پايان آذر ماه سال جاري صورت گرفت
  1396/11/12
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: نسبت بهره مندي مشتركين از شبكه فاضلاب نيز از بدو تاسيس شركت آبفاي استان تا پايان آذر ماه سال جاري از صفر به 63 درصد ارتقا يافته است.
 • برگزاری 39 برنامه توسط کمیته نیروهای مسلح در استان به ‌مناسبت دهه فجر

  برگزاری 39 برنامه توسط کمیته نیروهای مسلح در استان به ‌مناسبت دهه فجر
  1396/11/11
  گروه خبر: معاون هماهنگ کننده سپاه شهدا آذربایجان غربی گفت: 39عنوان برنامه به مناسبت سی و نهمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی توسط کمیته نیروهای مسلح در آذربايجان غربي برگزارمی شود.
 • بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با دهه فجر

  بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با دهه فجر
  1396/11/10
  گروه خبر: مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی از بهره برداری از چند طرح عمرانی در استان همزمان با ایام دهه فجر خبر دادو گفت: 7 هزار و 320 خانوار از مزایای این طرح های عمرانی بهره مند می شوند.
 • میزان بارش در آذربایجان غربی 10 درصد بیشتر از سال گذشته

  میزان بارش در آذربایجان غربی 10 درصد بیشتر از سال گذشته
  1396/11/09
  مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی گفت: متوسط بارش در استان با بارش های مناسب 3 روز گذشته در شهرستان های مختلف به 125 میلیمتر رسید که 10 درصد بیشتر از مدت مشابه سال آبی گذشته است.
 • تبليغ قرض‌الحسنه در جامعه افزايش يابد

  تبليغ قرض‌الحسنه در جامعه افزايش يابد
  1396/11/08
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: تبليغ قرض‌الحسنه بايد در جامعه افزايش يابد چرا که اين مهم سبب نزول برکات الهي مي‌شود.
 • پل قطور پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه

  پل قطور پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه
  1396/11/08
  گروه سيري در استان ها: پل قطور ، پلي در مسير راه آهن ايران و ترکيه در نزديکي خوي ساخته شده‌است.
 • حکايت رشادت هاي مردم اروميه

  حکايت رشادت هاي مردم اروميه
  1396/11/08
  گروه تاريخي: تقويم زرين انقلاب اسلامي پر از صفحات ماندگار دليرمردي‌هاي مردماني است که نقطه عطفي شدند در تاريخ، حماسه دوم بهمن 57مردم اروميه نيز سندي ماندگار از انقلاب در تاريخ آذربايجان غربي است. دوم بهمن ماه 1357 در اروميه منشاء ظهور تاريخ زرين در سير انقلاب اسلامي در اين استان و اروميه به شمار مي رود، حماسه مقاومت مسلحانه مردم تاريخ پرور اين شهرستان که پس از گذشته چهار دهه از انقلاب اسلامي هنوز خودنمايي مي کند، حماسه اي است ماندگار که از آن به عنوان ياد مي شود.
 • خسارت بيش از 675 ميليارد توماني به بخش کشاورزي آذربايجان غربي

  خسارت بيش از 675 ميليارد توماني به بخش کشاورزي آذربايجان غربي
  1396/11/08
  گروه گزارش: از ابتداي سال جاري تا کنون بيش از 675 ميليارد تومان خسارت به بخش کشاورزي استان ناشي از حوادث غير مترقبه وارد شده است.
 • سال 97، سال خوب عمراني براي ورزش آذربايجان غربي با فعال شدن 26 پروژه

  سال 97، سال خوب عمراني براي ورزش آذربايجان غربي با فعال شدن 26 پروژه
  1396/11/05
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: اقدامات بسیار خوبی درسال‌های اخیر در ورزش استان صورت گرفته و سال 97، سال خوب عمرانی برای ورزش آذربایجان غربی محسوب می شود به طوري كه حدود 25 تا 26 پروژه ورزشي در سطح استان فعال خواهد شد.
 • تعیین خسارت 6870 واحد آسيب ديده در مناطق زلزله زده دالاهوی کرمانشاه

  تعیین خسارت 6870 واحد آسيب ديده در مناطق زلزله زده دالاهوی کرمانشاه
  1396/11/05
  مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در تشريح عملکرد این نهاد در بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه، گفت: تاکنون 6 هزار و 870 واحد آسيب ديده مناطق زلزله زده شهرستان دالاهوی استان کرمانشاه تعیین خسارت شده و 704 واحد نیز آواربردادی گردیده و روند آواربرداری نیز همچنان ادامه دارد.
 • خسارت بیش از 675 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی

  خسارت بیش از 675 میلیارد تومانی به بخش کشاورزی آذربایجان غربی
  1396/11/04
  از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 675 میلیارد تومان خسارت به بخش کشاورزی استان ناشی از حوادث غیر مترقبه وارد شده است.
 • توسعه بیش از 2 هزار مترمربعی امامزاده سیدبهلول خوی

  توسعه بیش از 2 هزار مترمربعی امامزاده سیدبهلول خوی
  1396/11/03
  گروه خبر: رئیس اداره اوقاف و امور خیریه خوی گفت: امامزاده سیدبهلول خوی به میزان دو هزار و 200 متر مربع توسعه می‎یابد.
 • فعالیت بيش از 82 هزار ورزشکار سازمان یافته در آذربایجان غربی

  فعالیت بيش از 82 هزار ورزشکار سازمان یافته در آذربایجان غربی
  1396/11/02
  مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی گفت: 82 هزار و 34 ورزشکار شامل 24 هزار و 51 ورزشکار بانو و 57 هزار و 983 ورزشکار آقا در رشته های مختلفی ورزشی این استان فعالیت می کنند.
 • رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند

  رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند
  1396/11/01
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: نقد انسانهاي وارسته ممکن نيست،مطرح کردن موضوع نقد معصوم (ع) توسط رئيس جمهور صحبت مناسبي نبود.
 • گنج فرهنگي آذربايجان در ورطه فراموشي

  گنج فرهنگي آذربايجان در ورطه فراموشي
  1396/11/01
  گروه گزارش: هويت يک فرد به گذشته سرزمين و آداب و رسوم محلي که در آن زندگي مي‌کند بستگي دارد لذا بايد نسبت به احياي سنت‌هاي گذشته آن توجه کرد و فرهنگ آذربايجان به مانند گنجي است که رفته رفته مورد غفلت قرار مي‌گيرد.
 • مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه

  مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه
  1396/11/01
  گروه سيري در استان ها: مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه به فاصله كمي از مسجد سردار قرار دارد و متصل است به مدرسه قديمي هدايت در محله اميرنظامي و ضلع شمالي خيابان امام. مسجد مناره، بنايي است با مناره بلند كه در دوره قاجاريه و توسط دو تن به نام حاج‌علي يارخان و حاج يداللّه‌خان اميرنظمي افشار ساخته شده است.
 • ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي

  ناکامي تيم واليبال شهرداري اروميه با بازيکنان بومي
  1396/11/01
  گروه ورزشي: ''شهرداري اروميه با بازيکنان بومي و مسن که نشيب هاي زيادي در ليگ برتر واليبال امسال داشته از رسيدن به فراز در ادامه فصل مايوس شده و نيم نگاهي به جوانان بومي دارد تا در فصل آينده بار ديگر در سطح نخست واليبال کشور جا خوش کند.
 • کاهش بارندگي ها ضرورت صرفه جويي در مصرف آب را دو چندان مي کند

  کاهش بارندگي ها ضرورت صرفه جويي در مصرف آب را دو چندان مي کند
  1396/11/01
  گروه گزارش: با توجه به اينکه سفره‌هاي آب زيرزميني به دليل بارش‌ هاي کم در حال افت است و بارش‌هاي اندک پاييز و زمستان موجب کاهش منابع آبي شده عدم صرفه_جويي در مصرف آب و مديريت منابع آبي زمينه ساز بروز بحران آب خواهد بود.
 • فرش ریزماهی خوی ظرفیت بی بدیل صادراتی در آذربایجان غربی

  فرش ریزماهی خوی ظرفیت بی بدیل صادراتی در آذربایجان غربی
  1396/10/28
  سالانه حدود 60 هزار مترمربع از فرش دستبافت 'ریزماهی' خوی با وجود برخی از مشکلات پیش رو به کشورهای اروپایی صادر می شود و حمایت های روزافزون مسئولان از این هنر - صنعت را به عنوان یک ظرفیت بی بدیل صادراتی در شمال آذربایجان غربی در کانون توجه قرار می دهد.
 • عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید

  عدم هماهنگی مشکل متقاضیان مسکن زمین‌های توحید
  1396/10/28
  به گزارش عصرآذربایجان، طی روزهای گذشته شاهد تجمع اعتراضی اعضای تعاونی‌ زمین‌های ارتش و توحید واقع در خیابان میرداماد ارومیه مقابل استانداری آذربایجان غربی بودیم.
 • تعویض 2هزار و 984 فقره كنتور خراب در شهر اروميه

  تعویض 2هزار و 984 فقره كنتور خراب در شهر اروميه
  1396/10/26
  گروه خبر: مدير امورآبفاي اروميه گفت: در راستاي جلوگيري از هدر رفت آب طی نه ماهه سال جاري تعداد 2هزارو 984 فقره كنتور خراب در شهر ارومیه تعويض شده است.
 • کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي

  کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق در مرزباني آذربايجان غربي
  1396/10/26
  گروه خبر: فرمانده مرزباني استان آذربايجان غربي در مصاحبه با خبرنگار ما از کشف 14 ميليارد ريال کالاي قاچاق طي هفته گذشته توسط ماموران مرزباني در سطح حوزه استحفاظي استان خبر داد.
 • تجهيز بيش از 55 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري

  تجهيز بيش از 55 هزار هکتار از اراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري
  1396/10/25
  گروه گزارش: بنا بر اعلام مديرآب و خاک و امور فني و مهندسي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان غربي تا کنون بيش از 55 هزار هکتار ازاراضي کشاورزي استان به سيستم هاي نوين آبياري مجهز شده است.
 • امسال 4400 اشتغال در بخش کشاورزي آذربايجان غربي ايجاد مي شود

  امسال 4400 اشتغال در بخش کشاورزي آذربايجان غربي ايجاد مي شود
  1396/10/24
  گروه خبر: معاون برنامه ريزي و امور اقتصادي جهاد کشاورزي آذربايجان غربي گفت: براساس ابلاغ ستاد اقتصاد مقاومتي، بايد تاپايان سال چهار هزار و 400 شغل در بخش کشاورزي استان ايجاد شود.
 • فضاي مجازي به عرصه خودنمايي دشمنان تبديل شده است

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/24
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: امروز فضاي مجاز به عرصه خودنمايي دشمنان تبديل شده است.
 • ثبت 58 اثر تاريخي و طبيعي آذربايجان غربي در فهرست آثار ملي

  ثبت 58 اثر تاريخي و طبيعي آذربايجان غربي در فهرست آثار ملي
  1396/10/24
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان_غربي گفت: تاپايان سالجاري 58 اثر تاريخي منقول و غيرمنقول و نيز طبيعي در فهرست آثار ملي کشور ثبت مي شود.
 • قاچاق سيب ايران در لباس لبناني

  زخم بازار سيب بر دل‌هاي باغداران//
  1396/10/24
  گروه گزارش: در کنار مشکلات فراوان در عرضه سيب باغداران آذربايجان غربي، اين روزها مبحث قاچاق با برند کشورهاي ديگر نظير لبنان نيز مشکل ديگري به شمار مي رود که گريبانگير صادرات اين محصول شده است. آذربايجان‌غربي با توليد افزون بر يک ميليون و 300 هزارتن سيب قطب اول توليد اين محصول در کشور به شمار مي‌رود ولي همه ساله با وجود افزايش توليد و کيفيت بالاي محصولات نه تنها سودي عايد بخش کشاورزي استان نمي‌شود بلکه همين افزايش توليد به چالشي براي بازاريابي و فروش آن تبديل مي‌شود.
 • برگزاری بیش از 600 عنوان برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی و حوزه جوانان در آذربایجان غربی

  همزمان با دهه فجر امسال صورت می گیرد
  1396/10/20
  گروه خبر: مدیرکل ورزش و جوانان آذربایجان غربی از برگزاری بیش از 600 عنوان برنامه مختلف فرهنگی، ورزشی و حوزه جوانان در آذربایجان غربی همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.
 • افزایش 33 درصدی تعداد مشتركان روستایی شرکت توزیع برق استان

  مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/10/19
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع برق آذربایجان غربی گفت: امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته تعداد مشترکان روستایی شرکت توزیع برق استان 33.2 درصد افزایش دارد.
 • ​سالن مسافری پایانه مرزی سرو از پیشرفت 60 درصدی برخوردار است

  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی:
  1396/10/19
  معاون فنی و نظارت اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای آذربایجان غربی گفت: عملیات ساخت سالن جدید مسافری پایانه مرزی سرو از 60 درصد پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
 • فصل الخطاب هر توطئه اي از سوي دشمنان حضور و همبستگي مردم است

  فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي:
  1396/10/17
  گروه خبر: فرمانده سپاه شهداي آذربايجان غربي گفت: فصل الخطاب هر توطئه از سوي دشمنان نظام جمهوري اسلامي حضور گسترده و همبستگي مردم است.
 • مطالبات برحق مردم بايد توسط مسئولين پيگيري شود

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/17
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: مطالبات بر حق مردم بايد توسط مسئولان پيگيري شود.
 • بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو

  بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو
  1396/10/17
  گروه سيري در استان ها: بناى قديمى عمارت کلاه‌‌فرنگى ماکو و ملحقات آن در سمت شرقى خيابان امام واقع شده است.
 • صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري

  صدور سند مالکيت موقوفات راهکار مقابله با موقوفه خواري
  1396/10/17
  گروه فرهنگي: صدور سند مالکيت موقوفات اقدام مهمي در راستاي جلوگيري از موقوفه‌خواري و تضييع حقوق موقوفات محسوب مي شود و ضرورت دارد ترويج فرهنگ وقف و عواقب موقوفه‌خواري هر دو براي مردم تشريح شود تا نسبت به اين موضوع آگاهي كامل داشته باشند.
 • فتنه‌گران به اشتباهات خود اعتراف کنند

  امام جمعه اروميه:
  1396/10/11
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: متاسفانه هنوز هم برخي در اين کشور هستند که بر اشتباهات خود اعتراف نکرده‌اند.
 • لزوم سرعت بخشي به جذب كامل سهم استان از اسناد خزانه توسط دستگاه های اجرایی

  مديرکل امور اقتصادي و دارايي آذربايجان غربي در دفتر عصرآذربايجان تاکيد کرد
  1396/10/11
  گروه گزارش: مديرکل امور اقتصادي و دارايي آذربايجان غربي بر لزوم سرعت بخشي به جذب كامل سهم استان از اسناد خزانه اسلامي توسط دستگاههاي اجرايي تاكيد كرد و گفت: بايد تمام تلاش‌ها در استان انجام گيرد تا بتوانيم به سرعت اسناد خزانه را جذب کنيم.
 • قلات شاه

  قلات شاه
  1396/10/11
  گروه سيري در استان ها: قلات شاه ( قه لاتي شاي ) در 120 کيلومتري جنوب غربي شهر مهاباد , در مسير جاده مهاباد – سردشت و کنار روستاي داغه واقع است .
 • لزوم اجراي طرح هاي تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان

  لزوم اجراي طرح هاي تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان
  1396/10/11
  گروه گزارش: اجراي طرح هاي پژوهشي و تحقيقاتي براي حفاظت از خاک در استان ضروري است و براي تحقق اين امر بايد بودجه و اعتبارتحقيقاتي ويژه اي توسط مسئولان تخصيص يابد و اهتمام ويژه اي در اين راستا صورت گيرد.
 • پیش بینی افزوده شدن 38 هزار مشترک به شبکه توزیع برق آذربایجان غربی

  تا پایان امسال محقق خواهد شد
  1396/10/06
  گروه خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته پیش بینی کرده‌ایم که تا پایان سال 38 هزار مشترک به شبکه توزیع برق آذربایجان غربی اضافه شوند.
 • تکمیل کریدور غرب کشور در حوزه آذربایجان غربی در اولویت برنامه ها قرار دارد

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی:
  1396/10/06
  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: تکمیل کریدور غرب کشور در حوزه آذربایجان غربی و ارتقای شاخص توسعه جاده های استان در راس اولویت بندی اجرای پروژه های راه و شهرسازی آذربایجان غربی قرار دارد.
 • برگزاری جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" در ارومیه

  برگزاری جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" در ارومیه
  1396/10/04
  جشنواره سراسری نخستین واژه "آب" توسط دفتر روابط عمومي شرکت آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان ويژه دانش آموزان كلاس اولي همزمان با سراسر كشور در آذربایجان غربی برگزار می شود.
 • 11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد

  11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد
  1396/10/01
  11 درصد ترانزیت کشور از آذربایجان غربی صورت می گیرد و با توجه به ظرفیت قابل توجه استان در حوزه ترانزیت باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد و نسبت به تقویت آن اقدام شود.
 • فضای مجازی بشر را وارد نسل ششم جنگ‌ها کرده است

  سخنگوی ناجا در ارومیه:
  1396/09/29
  معاون اجتماعی و سخنگوی ناجا گفت: فضای مجازی بشر را وارد نسل ششم جنگ‌ها کرده است، بنابراین برای مقابله با این جنگ از مهدهای کودک تا نهاد خانواده باید برنامه‌ریزی داشت.
 • ۳۰ تیم بازرسی بر بازار شب یلدای آذربایجان غربی نظارت می کنند

  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی:
  1396/09/29
  معاون نظارت و بازرسی سازمان صنعت و معدن آذربایجان‌غربی گفت: ۳۰ تیم بازرسی طرح تنظیم بازار بر قیمتهای مصوب اقلام مورد نیاز شب یلدا در بازار نظارت می کنند.
 • بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/26
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود.
 • مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو

  مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو
  1396/09/26
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: کار مرمت و مطالعات باستان شناسي قلعه تاريخي ماکو در دستور کار قرار دارد. جليل جباري در حاشيه بازديد از آثار تاريخي و مرمتي شهرستان ماکو با بيان اينکه اين قلعه يکي از آثار تاريخي و مهم آذربايجان غربي است به دليل گذر زياد زمان نيازمند مرمت و بازسازي است افزود: تا کنون 10 ميليارد ريال براي مطالعه و مرمت اين قلعه هزينه شده و ادامه مرمت و مطالعات آن نيازمند تخصيص اعتبارات مورد نياز است.
 • بخشي از تاريخ آذربايجان در شوره زار بي‌کفايتي خشک شد

  بخشي از تاريخ آذربايجان در شوره زار بي‌کفايتي خشک شد
  1396/09/26
  گروه اجتماعي: درياچه اروميه كه بخشي از تاريخ آذربايجان را شامل مي‌شود، امروز در شوره‌زار بي‌كفايتي در حال خشك شدن است.
 • افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي

  افق روشن پيش روي نخستين گزارشگر آذربايجان غربي
  1396/09/26
  گروه ورزشي: ''رضا ذاکري'، نخستين گزارشگر مدعو از آذربايجان غربي براي گزارشگري رقابت هاي ليگ برتر فوتبال کشور است و با 18 سال سن و پشتکار زياد افق روشني را در دنياي توپ گرد پيش رو دارد. '
 • توسعه آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي

  توسعه آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي
  1396/09/26
  گروه گزارش: بخش كشاورزي يكي از مهمترين بخشهاي اقتصادي بوده و اين در حالي است كه كمبود آب اصلي‌ترين عامل محدود كننده توليد محصولات كشاورزي محسوب مي شود، در اين راستا توسعه سيستم هاي آبياري نوين راهکار بهينه سازي مصرف آب کشاورزي در استان بوده و از ديدگاه مديريت بهينه منابع آب بسيار مهم مي_باشد.
 • ضرورت ورود قدرتمند مسوولان فرهنگی و دینی در فضای مجازی

  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی در اجلاس نماز و فضای مجازی مطرح کرد
  1396/09/23
  مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی گفت: زندگی علمی بدون رایانه امکان پذیر نیست، دوری جوانان از فضای مجازی بسیار دشوار است بنابراین مسوولان فرهنگی و دینی نظام وظیفه دارند که در این فضا ورود پیدا کنند.
 • بازارهاي جهاني براي صادرات سيب استان شناسايي شود

  معاون استاندار آذربايجان غربي:
  1396/09/19
  گروه خبر: معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استانداري آذربايجان غربي بر لزوم شناسايي بازارهاي جهاني براي صادرات سيب استان تاکيد کرد.
 • مسلمانان در مقابل تصميم اخير ترامپ سکوت نمي‌کنند

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/19
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مسلمانان در مقابل تصميم اخير ترامپ سکوت نمي‌کنند.
 • کليساي آده

  کليساي آده
  1396/09/19
  گروه سيري در استان ها: کليساي آده يکي از قديمي ترين کليسا هاي اروميه است که در روستاي آده يا آده بزرگ در فاصله ي 25 کيلومتري شمال شهر اروميه قرار دارد.
 • مردم مرزبان آذربايجان غربي از پايه هاي ثبات انقلاب اسلامي هستند

  معاون هماهنگ کننده نيروي زميني سپاه در اروميه:
  1396/09/13
  گروه خبر: معاون هماهنگ کننده نيروي زميني سپاه پاسداران انقلاب اسلامي گفت: مردم مرزبان آذربايجان غربي از پايه هاي ثبات انقلاب اسلامي هستند.
 • داعش با وحدت شيعه و سني و رشادت سرداران اسلام نابود شد

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/13
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: داعش با وحدت شيعه و سني و هوشياري علما و رشادت سرداران اسلام نابود شد.
 • مرمت ايوان غربي تخت سليمان تکاب

  مرمت ايوان غربي تخت سليمان تکاب
  1396/09/13
  مدير پايگاه جهاني تخت سليمان تکاب به مرمت ايوان غربي اين اثر جهاني توسط کارشناسان آلماني اشاره کرد و گفت: بر اساس پيشنهادي که دانشگاه 'درسدن' آلمان براي مرمت اين ايوان داده بود، تفاهم نامه بين سازمان ميراث فرهنگي، گردشگري و صنايع دستي و اين دانشگاه به امضا رسيد.
 • مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند

  مدارس دولتي دست به دامان مردم شدند
  1396/09/13
  گروه فرهنگي: واريز سرانه به حساب مدارس براي تامين هزينه‌هاي جاري در سال‌هاي اخير با چالش‌هايي همراه بوده، به گونه‌اي که با توجه به کسري بودجه آموزش‌وپرورش، پرداخت سرانه مدارس صفر يا رقمي معادل همين »صفر« است!
 • وقف قرآني حلقه مفقوده موقوفات آذربايجان غربي

  وقف قرآني حلقه مفقوده موقوفات آذربايجان غربي
  1396/09/13
  گروه گزارش: يکي از نقاط ضعف در حوزه موقوفات آذربايجان بي‌توجهي به وقف در امور قرآني بوده در حالي‌که لازم است براي برطرف کردن نيازها و ضرورت‌هاي جامعه به موقوفات جهت داده شود‌‌ و در اين راستا بايد نسبت به فرهنگ سازي وقف قرآني در استان اقدام شود و يکي از راه‏‌هاي ترويج فرهنگ قرآني و مذهبي ايجاد وقف‏‌هاي جديد با نيت‏‌هاي قرآني است لذا بايد از ظرفيت هاي مغفول وقف براي گسترش فعاليت هاي قرآني بهره گيري شود.
 • اقتدار امروز نظام‌اسلامي به‌دليل زنده بودن ياد شهدا در جامعه است

  امام جمعه اروميه:
  1396/09/05
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: اقتدار امروز نظام‌اسلامي به‌دليل زنده بودن ياد شهدا در جامعه است.
 • بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى

  بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى
  1396/09/05
  گروه سيري در استان ها: بداق السلطان از سرداران شاه‌عباس صفوى که مقبره وي در جنوب غربى مهاباد، داخل قبرستان عمومى شهر واقع شده است.
 • حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95

  حمايت از 351 کودک مبتلا به سرطان استان در سال 95
  1396/09/05
  گروه اجتماعي: روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود. اين خبر را مدير خدمات حمايتي مؤسسه خيريه محک در حاشيه دومين کنگره بين‌المللي نقش خدمات حمايتي (زيستي رواني، اجتماعي و معنوي) در درمان چند‌تخصصي سرطان کودک که يکم و دوم آذر ماه در بيمارستان فوق تخصصي محک برگزار شد، اعلام کرد و گفت: »ميانگين تعداد پذيرش کودکان در سال‌هاي 94 و 95 نشان مي‌دهد که روزانه 6 کودک در سراسر ايران به کودکان تحت حمايت محک اضافه مي‌شود.
 • بیش از 44 هزار پرونده خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه بخش کشاورزی استان

  به بانک های عامل معرفی شد
  1396/09/05
  گروه خبر: معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: طی سال گذشته 44 هزار و 800 پرونده بهره برداران به ارزش 274 میلیارد تومان جهت استمهال وام های خسارت دیدگان ناشی از حوادث غیر مترقبه بخش کشاورزی استان به بانک های عامل معرفی و پرونده های واجد شرایط مورد بررسی و اقدام قرار گرفت.
 • مسجد جامع اروميه اثري تاريخي از دوران سلجوقي

  مسجد جامع اروميه اثري تاريخي از دوران سلجوقي
  1396/09/05
  گروه تاريخي: مسجد جامع از ارزشمندترين و قديمي‌ترين مساجد اروميه بوده و تاريخچه آن به دوره‌هاي سلجوقيان و ساسانيان برمي‌گردد.
 • ارسال کمک‌های اهدایی شرکت‌ آبفای استان به زلزله زدگان کرمانشاه

  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/09/05
  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی گفت: محموله کمک های اهدایی کارکنان شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی به مناطق زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.
 • اجرای 81 پروژه آب و فاضلاب در آذربایجان غربی

  مدیرعامل آب و فاضلاب استان خبر داد
  1396/09/04
  گروه خبر: مدیرعامل آب و فاضلاب استان آذربایجان غربی از اجرای 81 پروژه آب و فاضلاب آذربایجان غربی خبر داد.
 • پيش بيني توليد 35 کيلوگرم زعفران در آذربايجان غربي

  معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي استان خبر داد
  1396/09/01
  معاون بهبود توليدات گياهي سازمان جهاد کشاورزي آذربايجان‌غربي از پيش بيني توليد 35 کيلوگرم زعفران در استان خبر داد و گفت: امسال 11 هکتارازاراضي زراعي آذربايجان غربي زير کشت زعفران رفته است.
 • تبدیل 23 درصد انگور تولیدی استان به کشمش

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/08/29
  گروه خبر: رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: سالانه نزدیک به 40 هزار تن از انگور تولیدی استان یعنی در حدود 23 درصد تبدیل به کشمش می شود.
 • پايين بودن سرانه مطالعه در کشور نسبت به کشورهای دیگر

  امام جمعه ارومیه مطرح كرد
  1396/08/26
  امام جمعه ارومیه بر ضرورت ترويج فرهنگ کتاب و کتابخوانی تاكيد كرد و گفت: سرانه مطالعه در کشور نسبت به کشورهای دیگر پایین تر بوده و این در حالی است که مسلمانان اهل کتاب و مطالعه هستند و معجزه پیامبر دین ما نیز کتاب است.
 • برخورداري 1600 میلیارد ریالي شهرداری ها و دهیاری های استان از عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی

  مدیرکل امور مالیاتي آذربايجان غربي اعلام كرد
  1396/08/26
  مدیرکل امور مالیاتي آذربايجان غربي گفت: شهرداری ها و دهیاری های استان در سال 95 از بالغ بر يك هزار و 600 میلیارد ریال عوارض مالیات بر ارزش افزوده پرداختی در استان برخوردار شده اند.
 • فعالیت اکیپ فنی و تجهيزات آبفای آذربایجان غربی در مناطق زلزله‌زده

  مدیر عامل آبفای شهری استان اعلام كرد
  1396/08/24
  مدیر عامل آبفای شهری آذربايجان غربي گفت: اکیپ فنی و تجهيزات آبفای آذربایجان غربی در مناطق زلزله‌زده هم اکنون مشغول فعالیت در محل هستند.
 • برگزاری 400 نمایشگاه کتاب دانش آموزی در آذربايجان غربي همزمان با هفته كتاب

  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان اعلام كرد
  1396/08/24
  معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان گفت: برگزاری 400 نمایشگاه کتاب داش آموزی در آذربايجان غربي در قالب طرح 50 هزار نمایشگاه در 50 هزار مدرسه همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی در دستور کار قرار دارد.
 • پيش بيني توليد بيش از 2 ميليون تن چغندرقند در استان

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی اعلام كرد
  1396/08/23
  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: امسال پیش بینی می شود بیش از 2میلیون و 200 هزار تن از اراضی زراعی استان چغندرقند تولید شود.
 • 3 هزار رقبه در دست اقدام برای سنددار کردن در آذربايجان غربي

  معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان خبر داد
  1396/08/23
  معاون حقوقی و ثبتی اداره کل اوقاف و امور خیریه آذربایجان‌غربی گفت: در حال حاضر 2 تا 3 هزار رقبه در دست اقدام برای سنددار کردن در استان است.
 • سومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی در ارومیه برگزار مي شود

  با محور ويژه اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال در آیینه حقوق شهروندی
  1396/08/23
  دبیر علمی سومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی گفت: سومین دوره همایش ملی تبیین حقوق شهروندی در جهاد دانشگاهی آذربایجان غربی با مشارکت شهرداری ارومیه برگزار می شود.
 • اعزام 16 تيم امداد و نجات هلال احمر استان به کرمانشاه

  مدیرعامل هلال احمر آذربایجان غربی اعلام كرد
  1396/08/22
  مدیرعامل هلال احمر استان آذربایجان غربی ضمن اعلام آمادگی هلال احمر استان برای امدادرسانی به حادثه‌دیدگان زلزله، گفت: تیم‌های واکنش سریع، درمان و اسکان اضطراری، آواربرداری و آنست به کرمانشاه اعزام شدند.
 • شرکت استان در دو جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و جشنواره تعیین پایتخت کتاب ایران

  مدیرکل ارشاد استان آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/08/21
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی گفت: آذربایجان غربی در هر دو جشنواره روستاهای دوستدار کتاب و جشنواره تعیین پایتخت کتاب ایران شرکت کرده است.
 • مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه

  مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه
  1396/08/21
  مسجد مناره از مساجد قديمي و تاريخي اروميه به فاصله كمي از مسجد سردار قرار دارد و متصل است به مدرسه قديمي هدايت در محله اميرنظامي و ضلع شمالي خيابان امام.
 • به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد

  به فکر آذربايجان غربي مغفول باشيد
  1396/08/21
  آقاي استاندار نمي دانم از کدامين درد استان آذربايجان غربي برايتان بگويم از درد کشاورزان که باغات خود را به دليل بي تدبيري در واردات ميوه و پايين بودن قيمت آن رها کرده اند يا از سوء تغذيه 2 هزار کودک آذربايجان غربي که نشان از فقر مالي اغلب مردم استان دارد؛ از پروژه هاي راکد عمران شهري يا از حاشيه نشيني رو به افزايش و فرسودگي مراکز آموزشي و درماني استان، به هر حال اگر وجدان خود را قاضي کنيم نمي توان انتظارات به حق مردم را ناديده گرفت.
 • تبديل اميد کشاورزان به آه و حسرت//

  رنگ از رخ قطب سيب ايران پريد
  1396/08/21
  نبود الگوي کشت، بسته‌بندي نامناسب، عدم شناسايي بازارهاي جديد در کنار بي‌توجهي مسئولان دست‌به‌دست هم داده تا قطب سيب توليدي کشور مشتري نداشته باشد.
 • ارتقاي شاخص تخت بيمارستاني آذربايجان غربي به 1.6

  ارتقاي شاخص تخت بيمارستاني آذربايجان غربي به 1.6
  1396/08/21
  در حال حاضر شاخص تخت بيمارستاني استان 1.3 است كه تا پايان سال جاري با افتتاح يك هزار تخت بستري در استان شاهد ارتقاي اين شاخص به 1.6 خواهيم بود.
 • افزایش 2 برابری جذب دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی

  رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان خبرداد
  1396/08/21
  گروه خبر: رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی آذربایجان غربی از افزایش دو برابری جذب دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی آذربایجان غربی خبر داد و گفت: 3هزار و 50 دانشجو طی سال تحصیلی جدید دراین دانشگاه ثبت نام کرده اند.
 • برگزاری 85 دوره آموزشی طی سال جاری

  توسط شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی صورت گرفت
  1396/08/09
  مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی از برگزاری تعداد 85 دوره آموزشی توسط معاونت صنایع کوچک شرکت شهرکهای صنعتی آذربایجان غربی در سالجاری خبر داد.
 • برخورداری 97.66 درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی

  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/08/07
  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی آذربایجان غربی گفت: با تلاش های صورت گرفته درحال حاضر 97.66 درصد جمعیت روستایی استان از آب آشامیدنی برخوردار هستند.
 • اربعين تجلي وحدت و همدلي در بين مسلمانان است

  امام جمعه اروميه:
  1396/08/07
  امام جمعه ارومیه گفت: اربعين به معناي واقعي کلمه تجلي وحدت و همدلي در بين مسلمانان است.
 • مرمت پل تاريخي باراندوز اروميه

  مرمت پل تاريخي باراندوز اروميه
  1396/08/07
  معاون ميراث فرهنگي، اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: بمنظور مرمت پل باراندوز تاکنون 400 ميليون تومان هزينه شده است.
 • ایجاد اشتغال با اجرای قوانین ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و دوشغله ها

  نماینده مردم ارومیه در مجلس مطرح کرد
  1396/08/06
  نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت: در مجلس قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و قانون منع دوشغله بودن مطرح شده که اگر این قوانین اجرا شود می تواند در ایجاد اشتغال موثر باشد.
 • افزایش راندمان مصرف آب به 70 تا 90 درصد با تغییر شیوه های آبیاری

  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی:
  1396/08/06
  رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر راندمان مصرف آب در زمین هایی که مجهز به سیستم های آبیاری نوین نیستند، 35 درصد است که بعد از تغییر در شیوه های آبیاری به 70 تا 90 درصد خواهد رسید.
 • 71 درصد مشترکان خانگی آذربایجان غربی الگوی مصرف آب را رعایت می کنند

  معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب استان:
  1396/08/03
  معاون خدمات مشترکین و درآمد شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی گفت: مصرف آب حدود 71 درصد مشترکین خانگی شرکت آب و فاضلای شهری استان زیر الگوی مصرف ( 20 متر مکعب در ماه ) است.
 • مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان اعلام کرد

  افزایش 25 درصدی ذخیره سازی سیب درختی درسردخانه های آذربایجان غربی
  1396/08/03
  مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از ذخیره سازی حدود 650 هزار تن سیب درختی درسردخانه های استان تا کنون در سال جاری خبرداد.
 • ضرورت امدادرسانی به هنگام در حوادث جاده ای استان

  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی تاکید کرد
  1396/08/02
  مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان غربی گفت: امدادرسانی به هنگام در حوادث جاده ای با توجه به سهم بالای شبکه حمل و نقل جاده ای استان در جابه جایی کالا و مسافر، بسیار ضروری است.
 • افزایش 40 درصدی موقوفات ثبت شده در سردشت

  افزایش 40 درصدی موقوفات ثبت شده در سردشت
  1396/08/02
  رئیس اوقاف و امورخیریه سردشت با اشاره به رشد ثبت موقوفات جدید، گفت: در حوزه حقوقی موقوفات نسبت به سال گذشته در سردشت پیشرفت چشم گیری حاصل شده و این شهر، حدود 40 درصد شاهد افزایش در موقوفه های منفعتی و انتفاعی بوده است.
 • امام جمعه اروميه:

  دشمن شناسي و عدم غفلت از ضروريات است
  1396/07/30
  امام جمعه اروميه گفت: دشمن_شناسي، موقعيت شناسي و عدم غفلت از ضروريات است.
 • گوردخمه فخريکا

  گوردخمه فخريکا
  1396/07/30
  گوردخمه فخريکا به عنوان يک بنا و اثر باستاني و تاريخي در شهر مهاباد، استان آذربايجان غربي، کشور ايران ، ثبت شده است.
 • همت خيران اميد_بخش دانش_آموزان محروم آذربايجان غربي

  همت خيران اميد_بخش دانش_آموزان محروم آذربايجان غربي
  1396/07/30
  همت خيران آموزشي و تدبير مسئولان آموزش و پرورش آذربايجان غربي دست به دست هم داد تا مشکلات تحصيلي دانش_آموزان در بسياري از مناطق اين استان رفع و کودکان محروم به مانند ساير دانش آموزان در مهرماه در کلاس هاي درس حاضر شوند.
 • تاريخچه ميسيونرهاي آلماني در اروميه//

  کنسولگري آلماني ها در اروميه
  1396/07/30
  نگاهي به تاريخچه ميسيونرهاي آلماني در اروميه: در قرن نوزدهم و بيستم ميلادي ايران عرصه فعاليت سياستمداراني بود که هر يک در راستاي هدفي خاص، به شيوه خاصي فعاليت مي‌کردند.
 • راه آهن اروميه-مراغه آماده بهره برداري شد

  راه آهن اروميه-مراغه آماده بهره برداري شد
  1396/07/30
  بعد از 16 سال تأخير راه آهن اروميه-مراغه تا سه هفته آينده با اتمام مراحل ريل گذاري، ايستگاه اروميه آماده بهره_برداري مي‌شود. عمليات اجرايي راه آهن اروميه – مراغه از سال 80 به طول 185 کيلومتردر پنج قطعه آغاز شده و روند اجراي آن هنوز به پايان نرسيده و 16 سال است مردم منطقه منتظر شنيدن صداي سوت قطار هستند.
 • اجرای طرح تامین آب کوی لاله و سالار از مخزن عباس آباد ارومیه

  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/07/25
  مدیرعامل آبفای آذربایجان غربی از اجرای طرح تامین آب کوی لاله و سالار از مخزن عباس آباد ارومیه خبر داد.
 • ساخت بیش از 63هزار واحد مسکونی در قالب طرح ویژه بهسازی اماکن روستایی در استان

  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی اعلام کرد
  1396/07/25
  مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: تاکنون 75هزار واحد مسکونی در روستاهای استان در قالب طرح ویژه بهسازی اماکن روستایی شروع و بیش از 63هزار واحد نیز به اتمام رسیده و روستاییان عزیز و زحمتکش در این واحدهای مناسب و مقاوم سکونت دارند.
 • پرداخت 50 درصد از بهای گندم خریداری شده از زارعان آذربایجان غربی

  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی خبر داد
  1396/07/25
  رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی از پرداخت 50 درصد از مطالبات زراعان گندمکار استان تا کنون خبرداد.
 • نماينده مردم اروميه در مجلس:

  قانون مقابله با تهديدات آمريکا بايد به اجرا گذاشته شود
  1396/07/23
  نماينده مردم اروميه در مجلس بروز مسايل امروز را ناشي از ضعف دستگاه ديپلماسي و غفلت آنان دانست و گفت: بايد با همکاري تمام نهادها از جمله دولت، طرح دوفوريتي مصوب مجلس جهت پاسخ به ياوه گويي ترامپ به اجرا گذاشته شود.
 • امام جمعه اروميه:

  حق و حقوق فرزندان در دين مبين اسلام بر عهده والدين است
  1396/07/23
  امام جمعه اروميه گفت: حق و حقوق فرزندان در دين مبين اسلام بر عهده والدين است.
 • امامزاده سيد بهلول

  امامزاده سيد بهلول
  1396/07/23
  آرامگاه امامزاده سيد بهلول، در سه كيلومتري از مركز شهر خوي و در سمت غرب شهر قرار دارد.
 • جابه جایی بیش از 5 میلیون مرسوله پستی در آذربایجان غربی

  جابه جایی بیش از 5 میلیون مرسوله پستی در آذربایجان غربی
  1396/07/22
  مدیر کل پست آذربایجان غربی گفت: طی شش ماهه نخست امسال ۵ میلیون و ۲۷۰ هزار مرسوله پستی در سطح استان جابجا شده است.
 • مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی اعلام کرد

  1100 میلیارد تومان اعتبارات مورد نیاز اجرای پروژه های آب وفاضلاب شهرهای استان
  1396/07/22
  مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی اعتبارات مورد نیازاجرای پروژه های آب وفاضلاب شهرهای استان را 1100 میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر میانگین پیشرفت فیزیکی این پروژه ها بالغ بر 76 درصد است.
 • فرمانده هنگ مرزی ارومیه:

  امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی حاکم است
  1396/07/22
  فرمانده هنگ مرزی ارومیه با بیان اینکه در مرزهای آذربایجان غربی با کشورهای همسایه یک خلا مرزی وجود ندارد، گفت: امنیت کامل در مرزهای آذربایجان غربی حاکم است.
 • نقش موثر تولید با کیفیت و استاندارد در کاهش مصرف کالای خارجی و افزایش صادرات

  نقش موثر تولید با کیفیت و استاندارد در کاهش مصرف کالای خارجی و افزایش صادرات
  1396/07/22
  بهبود کیفیت به عنوان یکی از اهداف استاندارد یک درخواست مستمر است، اگر سازمان استاندارد موفق شود که شرایط تولید را به سمتی ببرد که تولیدی با کیفیت و استاندارد داشته باشیم مصرف کالای خارجی و وارداتی کاهش و صادرات نیز افزایش پیدا می کند.
 • مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی :

  اطلاع رسانی مالیاتی به مؤدیان از اولویت های نظام مالیاتی است
  1396/07/22
  مدیرکل امور مالیاتی آذربایجان غربی با اشاره به بهره برداری از 26 دستگاه تلویزیون و تابلوی روان در ادارات امور مالیاتی استان آذربایجان غربی جهت اطلاع رسانی مالیاتی تاکید کرد : اطلاع رسانی مالیاتی به مؤدیان از اولویت ها و برنامه های اصلی نظام مالیاتی و دستگاه مالیاتی استان است .
 • انتخاب استاندار آذربایجان غربی

  انتخاب استاندار آذربایجان غربی
  1396/07/19
  گروه خبر: سخنگوی وزارت کشور از تصویب پیشنهاد وزارت کشور در هیات وزیران برای انتخاب استاندار آذربایجان غربی خبر داد.
 • فرماندار اروميه:

  قاچاق کالا در مرزهاي اروميه با کشورهاي ترکيه و عراق کاهش يافت
  1396/07/16
  گروه خبر: فرماندار اروميه گفت: امسال با توجه به تدابير انجام‌شده و حفاظت‌هايي که از مرزها انجام مي‌شود قاچاق کالا در مرزهاي اروميه با دو کشور عراق و ترکيه کاهش چشم‌گيري دارد.
 • امام جمعه اروميه:

  انتقال بدون دليل والدين به خانه سالمندان سبب غضب خداوند مي شود
  1396/07/16
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: اگر بدون هيچ دليلي والدين به خانه سالمندان انتقال يابند فرزندان مورد غضب خداوند متعال قرار مي‌گيرند.
 • افزايش تعداد واحدهاي بوم گردي آذربايجان غربي

  افزايش تعداد واحدهاي بوم گردي آذربايجان غربي
  1396/07/16
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان_غربي گفت: تعداد واحدهاي بوم گردي استان به 49 واحد افزايش مي‌يابد. جليل جباري با اشاره به ظرفيت بالاي روستاهاي استان به لحاظ گردشگري اظهارداشت: با هدف توسعه روستاگردي و توجه به توسعه روستاها و حفظ بافت بومي و تاريخي روستاها طرح ايجاد واحدهاي بوم گردي از سال گذشته در استان اجرايي شده است.
 • خانه‌هاي تاريخي و قديمي شهر اروميه

  خانه‌هاي تاريخي و قديمي شهر اروميه
  1396/07/16
  گروه تاريخي: يکي از مهمترين ابعاد زندگي بشر و يکي از اساسي ترين نياز هاي او مسکن است. اين نياز در زندگي بشر ودر طول تاريخ از چند جهت با عمق حيات او گره خورده است. اول آنکه خانه و مسکن ، پناه گاه و مامن او بوده و به مرور زمان تبديل به حريم خصوصي او شده و حدود مربوط به او را تعيين مي کرده است.
 • نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان غربي:

  ياوه‌گويي ترامپ در سازمان ملل نشان از کوته فکري و استيصال است
  1396/07/02
  گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان_غربي گفت: ياوه‌گويي ترامپ در سازمان ملل نشان از کوته فکري وي و عملکردهاي ننگين آمريکا نشان از ياغي بودن ترامپ و دولت آمريکاست.
 • سهولان تاريخي است

  سهولان تاريخي است
  1396/07/02
  گروه سيري در استان ها: بهره برداري غيراصولي از »سهولان« دومين غار آبي ايران که ضمن جاذبه طبيعي ارزش تاريخي بالايي نيز دارد موجي از نگراني را سبب شده است.
 • نماينده مردم اروميه در مجلس:

  هيچکدام از سخنراني ها و گردهمايي ها براي درياچه اروميه کارساز نبوده است
  1396/06/26
  گروه خبر: قاضي پور، نماينده مردم اروميه در مجلس شوراي اسلامي گفت: هيچکدام از سخنراني_ها و گردهمايي ها براي درياچه اروميه کارساز نبوده است.
 • امام جمعه اروميه:

  پيوست فرهنگي در برنامه هاي تمام بخش_ها ضروري است
  1396/06/26
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: پيوست فرهنگي در برنامه هاي تمام بخش ها ضروري است.
 • هزينه ميلياردي براي ساخت شهربازي اروميه مي توانست تامين کننده حقوق کارگران باشد

  هزينه ميلياردي براي ساخت شهربازي اروميه مي توانست تامين کننده حقوق کارگران باشد
  1396/06/26
  گروه خبر: عضو شوراي شهر اروميه گفت: هزينه 40 ميليارد تومان صرف شده در ساخت شهربازي مي توانست حقوق سه ماه از کارگران را تامين کند لذا بهترين اقدام اين است که شهرداري اظهار پشيماني کرده و از مردم عذرخواهي کند.
 • کلنگ‌زني موزه بوکان چشم انتظار بودجه

  کلنگ‌زني موزه بوکان چشم انتظار بودجه
  1396/06/26
  گروه سيري در استان ها: کلنگ زني موزه بوکان با گذشت دو سال از تصويب چشم انتظار اختصاص بودجه مورد نياز و توجه ويژه مسئولان است.
 • اعتياد بلاي خانمانسوز مدارس آذربايجان غربي

  اعتياد بلاي خانمانسوز مدارس آذربايجان غربي
  1396/06/26
  گروه اجتماعي: چند صباحي است که اعتياد دانش آموزان در محافل غيررسمي مطرح است و در اين خصوص نيز باتوجه به حساسيت موضوع، نسبت به برگزاري دوره هاي آگاه سازي و توانمندسازي دانش آموزان اقداماتي نيز اجرايي مي شود ولي به نظر مي رسد تمام اين برنامه ها آنچنان که بايد و شايد تاثيرگذار نبوده و برنامه هايي که توسط دستگاه هاي متولي در زمينه پيشگيري از اعتياد و سوء مصرف مواد دخاني اجرايي مي شود اثرگذار نبوده و صرفا برنامه هاي روتيني هستند که بر حسب رفع تکليف اجرايي مي شوند.
 • نگاهي گذرا به تاريخچه پيش آهنگي در جهان و ايران

  نگاهي گذرا به تاريخچه پيش آهنگي در جهان و ايران
  1396/06/26
  گروه تاريخي: خلاصه تاريخچه تاسيس پيشآهنگي در جهان: اين تشکيلات ابتدا در انگلستان براي يک قسم تربيت اخلاقي و اجتماعي و تمرين صفات و ملکات حميده مابين جواناني که تحصيلات ابتدائي خود را طي کرده_اند تاسيس گرديد و عبارت بود از اردوهاي کوچک نظامي که بر اساس اصول نظامي تشکيل شده بود. و علاوه بر مشق نظامي و ورزش و بازي هاي تفريحي ، تعليمات شديدي نيز موثر در کار و تربيت فوق بودند.
 • امام جمعه اروميه انتقاد کرد

  حضور کمرنگ مردم در مسابقات کشوري قرآن کريم
  1396/06/19
  گروه خبر: امام جمعه اروميه از حضور کمرنگ مردم در مسابقات کشوري قرآن کريم انتقاد کرد.
 • کليساي تاريخي مارسرگيز اروميه

  کليساي تاريخي مارسرگيز اروميه
  1396/06/19
  گروه سيري در استان ها: بناي تاريخي کليساي مارسرگيز در کوه سير داغي اروميه که متشکل از نقوش دلفريب و روح نواز معنويت شرقي و بر جاي مانده از دوره‌هاي متعدد تاريخي است همه روز شوق گردشگران زيادي را به خود بر مي‌انگيزاند.
 • اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه

  اتوبوسهاي فرسوده بلاي جان حمل و نقل عمومي اروميه
  1396/06/19
  گروه اجتماعي: حمل و نقل عمومي شهر اروميه در حالي ارائه خدمات مي کند که 50 درصد ناوگان اتوبوسراني شهر اروميه فرسوده بوده و عملا کارايي خود را از دست داده اند که اين امر سبب نارضايتي مردم اين شهر مي شود.
 • تعداد محدود موقوفات قرآني در آذربايجان غربي//

  لزوم ترغيب واقفين به ايجاد وقف هاي قرآني
  1396/06/19
  گروه فرهنگي: استان آذربايجان غربي داراي موقوفات مختلفي در زمينه هاي آموزشي فرهنگي، درماني و... بوده در حاليکه در راستاي موقوفات قرآني در آذربايجان غربي تعداد محدودي موقوفه وجود دارد که کافي نبوده و استان در راستاي انجام فعاليت هاي قرآني نيازمند وقف در اين زمينه است ز سويي تشويق و ترغيب واقفين به ايجاد وقف هاي قرآني بايد مورد توجه قرار گيرد.
 • امام جمعه اروميه:

  قرباني کردن ريشه تاريخي دارد
  1396/06/12
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: : قرباني کردن ريشه تاريخي دارد.
 • معرفي قلعه باستاني بسطام و تخت بلقيس

  معرفي قلعه باستاني بسطام و تخت بلقيس
  1396/06/12
  گروه سيري در استان ها: قلعه بسطام يکي از بزرگ ترين محوطه هاي باستاني اوراتوبي جهان به شمار مي رود و از نظر وسعت، سومين محوطه اوراتوبي شناخته شده در دنيا است.
 • نقش تاثيرگذار مسابقات قرآني در توسعه فرهنگ قرآني

  نقش تاثيرگذار مسابقات قرآني در توسعه فرهنگ قرآني
  1396/06/12
  گروه فرهنگي: توسعه فرهنگ قرآني امري ضروري است که بايد زيربناي همه شئون زندگي فردي و اجتماعي افراد را شامل شود و در اين راستا مسابقات سراسري قرآني در توسعه فرهنگ قرآني نقش تاثيرگذاري ايفا مي کند.
 • تپه تاريخي حسنلو با 8000سال قدمت

  تپه تاريخي حسنلو با 8000سال قدمت
  1396/06/12
  گروه تاريخي: تپه باستاني حسنلو با قدمتي بيش از هشت هزار سال قبل از ميلاد مسيح در نقده استان آذربايجان غربي نمادي از تاريخ کهن ايران اسلامي است.
 • ميانگين پيشرفت مسکن مهر در آذربايجان غربي 90 درصد است

  ميانگين پيشرفت مسکن مهر در آذربايجان غربي 90 درصد است
  1396/06/12
  گروه گزارش: مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي با بيان اينکه پيشرفت مسکن مهر اروميه کمتر از ميانگين استاني است، گفت: ميانگين پيشرفت فيزيکي مسکن مهر در آذربايجان غربي 90 درصد است.
 • امام جمعه اروميه:

  خدمتگذاري به مردم براي مسؤولان فرصت است
  1396/06/05
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: خدمتگذاري به مردم براي مسؤولان فرصت است.
 • آبشار شلماش سردشت

  آبشار شلماش سردشت
  1396/06/05
  گروه سيري در استان ها: آبشار شلماش يکي از جاذبه هاي کم نظير آذربايجان غربي در 11 کيلومتري شهر سردشت بوده که روزانه پذيراي گردشگران و علاقمندان زيادي از سراسر کشور است؛ جاذبه کم نظيري که فاقد زيرساخت هاي لازم براي جذب گرداشگران داخلي و خارجي است.
 • جيب خالي باغداران اروميه از برداشت ميوه هاي هسته دار

  جيب خالي باغداران اروميه از برداشت ميوه هاي هسته دار
  1396/06/05
  گروه گزارش: زخم کهنه باغداران آذربايجان غربي که سالهاست تن رنجور اين قشر ضعيف جامعه را آزرده، تابستان امسال نيز به خاطر نبود بازار مناسب براي ميوه هاي هسته دار دوباره سر باز کرده است.
 • امام جمعه اروميه:

  مساجد بايد قرارگاه فرهنگي شهرها شوند
  1396/05/29
  گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مساجد بايد قرارگاه فرهنگي شهرها شوند.
 • سير تاريخي ميدان هاي توپخانه در ايران و اروميه

  سير تاريخي ميدان هاي توپخانه در ايران و اروميه
  1396/05/29
  گروه تاريخي: مي‌توان گفت از هنگامي که سلاح‌هاي گرم در ارتش ايران به کار گرفته شد - اوايل قرن دهم هجري / شانزدهم ميلادي، کمي پيش از تشکيل سلسله صفويه – همواره فقدان توپخانه قوي، از نقاط ضعف عمده ارتش ايران در دوره‌هاي تاريخي به شمار مي‌رفت.
 • امام جمعه اروميه:

  اصحاب رسانه بايد خداوند را ناظر بر اعمال خود بدانند
  1396/05/22
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: اصحاب رسانه بايد در همه حال و در هر مکان خداوند متعال را ناظر بر اعمال خود بدانند.
 • ادامه عمليات احياي پل قلعه جوق اروميه

  ادامه عمليات احياي پل قلعه جوق اروميه
  1396/05/22
  گروه سيري در استان ها: مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان غربي گفت: احياي پل قلعه جوق تا زمان آغاز بارندگي ها و بالا آمدن سطح آب رودخانه به پايان خواهد رسيد.
 • سرمايه‌گذاري در صنايع دستي شتاب مي‌گيرد//

  ظرفيت مغفول مانده اشتغال آفريني در صنايع دستي آذربايجان غربي
  1396/05/22
  گروه گزارش: اگر به توليدات صنايع دستي اهميت داده شود و حمايت‌هايت‌هاي لازم انجام شود اين صنعت بومي به راحتي مي‌تواند جايگزين صادرات محصولات نفتي شده و بخش مهمي از چرخه اقتصاد کشور را در دست گيرد.
 • سر در دانشگاه اروميه - دوره قاجار

  سر در دانشگاه اروميه - دوره قاجار
  1396/05/22
  گروه تاريخي: اين باغ در دوره قاجار قبلا محل قلعه صاحب لر بوده که توسط دکتر کاکران خريداري و در سال 1878ميلادي در ان مدرسه عالي طب احداث گرديد. اين باغ 15 هکتار مساحت داشت.
 • وزير نيرو در خوي:

  آب در تمامي نقاط ايران به مسئله حادي تبديل شده است
  1396/05/15
  گروه خبر: وزير نيرو گفت: مبحث آب در تمامي نقاط ايران مسئله حادي شده است؛ کمبود آب به دليل کمبود منابع آب است و چون کشور ايران در منطقه خشک و نيمه خشک است و کمتر از يک سوم بارندگي متوسط دنيا در ايران بارندگي وجود دارد.
 • امام جمعه اروميه:

  دولتمردان نبايد از دشمنان و استکبار جهاني غفلت کنند
  1396/05/15
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: دولتمردان نبايد از دشمنان غفلت کنند.
 • "يخچال اوغول بيگ تکاب

  "يخچال اوغول بيگ تکاب
  1396/05/15
  گروه سيري در استان ها: در روستاي اوغول بيگ که در حدود 5 کيلومتري شهرستان تکاب واقع است، آثار تاريخي زيادي از تمدن و معماري و مهندسي گذشتگان وجود دارد.
 • زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي

  زنگ خطر کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي
  1396/05/15
  گروه اجتماعي: کاهش سن استعمال سيگار در آذربايجان غربي زنگ خطري براي والدين نهادهاي فرهنگي، متوليان بخش سلامت و عوامل انتظامي است زيرا سلامت سيگاري ها و افراد در معرض سيگار در اين استان بيشتر از ساير مناطق کشور دود مي شود و هزينه هاي اين دود بسيار سرسام آور است.
 • فرهنگ‌سازي ورزش‌ همگاني در آذربايجان غربي

  فرهنگ‌سازي ورزش‌ همگاني در آذربايجان غربي
  1396/05/15
  گروه ورزشي: با مرور آنچه که در سومين جلسه شوراي ورزش‌هاي همگاني آذربايجان_غربي اتفاق افتاد به نظر مي‌رسد اين بار عزم مسئولان استان براي تقويت ورزش‌هاي همگاني جدي‌تر از گذشته شده و قرار است تمام زيرساخت‌هاي ورزشي آذربايجان غربي براي توسعه آن به‌کارگيري شود.
 • غار تمتمان، تمتمه اروميه

  غار تمتمان، تمتمه اروميه
  1396/05/15
  گروه تاريخي: انسان‌هاي اوليه‌اي که در منطقه‌ي آذربايجان زندگي مي‌کردند،مسکن‌ دائمي‌ نـداشتند‌ و در گـروه‌هاي کـوچک در کنار مصب رودخانه‌ها و زمين‌هاي هموار پراکنده بودند.
 • مديرکل راه و شهرسازي آذربايجان غربي:

  هفته دولت ‌قطار به اروميه مي‌رسد‌
  1396/05/08
  گروه خبر: ‌‌‌‌‌‌‌‌مدير‌‌‌کل راه و شهرسازي آذربايجان غربي گفت: 30 کيلومتر از ريل گذاري قطار مراغه به اروميه به پايان رسيده و 42 کيلومتر از آن باقي مانده که به صورت دستي در حال انجام است.
 • امام جمعه اروميه:

  مسئله فلسطين محور وحدت مسلمانان است
  1396/05/08
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه از مسئله فلسطين به عنوان محور وحدت مسلمانان در مقابل استکبار و اشغالگري دانست.
 • مسجد داش آغليان

  مسجد داش آغليان
  1396/05/08
  گروه سيري در استان ها: "اين مسجد از مساجد کهن و منحصر به فرد شهرستان خوي است که در کوچه امين ديوان و در امتداد کوچه تلگراف قرار دارد و از مساجد آباد و داير اين شهر به شمار مي_رود.
 • چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه

  چشم و همچشمي روي ديگر سکه هاي مهريه
  1396/05/08
  گروه اجتماعي: مَهريه مالي است که زن بر اثر ازدواج و به صورت توافقي مالک آن مي شود و نپرداختن آن از سوي مرد در دين اسلام، ظلم و گناه آشکار خوانده شده است؛ سنت حسنه اي که گاهي در چنبره چشم و همچشمي دختران رو به فزوني مي گذارد و به بدهکاري هاي ميلياردي و خارج از توان پرداخت پسران تبديل مي شود.
 • نگاهي به تاريخچه آتش نشاني در اروميه

  نگاهي به تاريخچه آتش نشاني در اروميه
  1396/05/08
  گروه تاريخي: تاسيس اولين پايگاه اطفاي حريق در آذربايجان غربي و اروميه به بيش از پنجاه سال نمي رسد ، حدود سي سال بعد از راه_اندازي آتش نشاني در شهرهاي تبريز و تهران، نخستين سازمان آتش نشاني با بکار گيري امکانات اوليه منجمله چند دستگاه خودروي آتش نشاني كه اغلب روسي ، آلماني و روماني بودند با تعداد انگشت شماري آتش نشان در محل فعلي پايگاه شماره 2 آتش نشاني اروميه واقع در ميدان دفاع مقدس(دروازده مهاباد) در اوايل سال 1337 هجري شمسي آغاز به كار كرد.
 • امام جمعه اروميه:

  توسعه متوازن شهر اروميه مدنظر مسئولان باشد
  1396/05/02
  گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه بر توسعه متوازن شهر اروميه تاکيد کرد.
 • قلعه قبان ماکو

  قلعه قبان ماکو
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: "قابان"، (قپان، کاپان قابان ) به قلعه اي در بخش تاريخي شهر ماکو، زير بزرگترين کلاهک سنگي جهان (دژکلاه، کوه قايا ) مي گويند. اين قلعه که تاريخ ساخت آن دقيقا مشخص نيست، در بافت قديمي اين شهر با ديوارها و برجها و باروهاي بلندش داراي بخشهاي شاه نشين، حمام و زندان است.
 • قلعه قبان ماکو

  قلعه قبان ماکو
  1396/05/02
  گروه سيري در استان ها: "قابان"، (قپان، کاپان قابان ) به قلعه اي در بخش تاريخي شهر ماکو، زير بزرگترين کلاهک سنگي جهان (دژکلاه، کوه قايا ) مي گويند. اين قلعه که تاريخ ساخت آن دقيقا مشخص نيست، در بافت قديمي اين شهر با ديوارها و برجها و باروهاي بلندش داراي بخشهاي شاه نشين، حمام و زندان است.
 • خونِ دلِ درياچه اروميه به رخسار نشست

  خونِ دلِ درياچه اروميه به رخسار نشست
  1396/04/25
  گروه گزارش: همه‌ساله با فرا رسيدن تابستان و تغيير رنگ آب درياچه اروميه به قرمز بازار اظهارنظرهاي مختلف علمي و غيرعلمي و نيز حرف‌وحديث‌هاي فراوان حول اين موضوع داغ مي‌شود.
 • معتبرترين و پرنقش و نگارترين کليساي ارمنيان

  معتبرترين و پرنقش و نگارترين کليساي ارمنيان
  1396/04/25
  گروه سيري در استان ها: قره کليسا در چالدران معتبرترين و پرنقش و نگارترين کليساي ارمنيان جهان بوده و اين روزها مهياي ميزباني از گردشگران و علماي ارامنه جهان در کنار آرامگاه مبشر حضرت مسيح(ع) گردشگران اديان را به خود مي‌خواند.
 • بيکاران چشم انتظار تدابير دولت//

  آماري که دردي از مردم و جوانان دوا نمي کند
  1396/04/25
  گروه گزارش: مردم انتظار دارند و چشم اميد تا آماري که از اشتغال روايت مي شود براي آنها ملموس باشد، چر