عصر آذربایجان

گزارش خبر

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:

1395/08/23

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

گروه خبر: امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.
آيت الله محسن مجتهدشبستري در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته تبريز در مصلاي امام خميني (ره) اين شهر به اقدام اتحاديه اروپا براي گشايش دفتري در تهران اشاره کرد و اظهار داشت: آنها تمايل به افتتاح دفتري در تهران دارند که با مخالفت انقلاب دوستان روبه‌رو شده و قوه_قضاييه نيز مخالفت صريح خود در اين زمينه را با دلايل اعلام کرده است.
 چون عدم لزوم تاسيس چنين دفتري با توجه به وجود سفارت هر کشور در ايران و همچنين مثال روسيه که در اين اتحاديه عضو نيست و همچنين خواسته برخي جاسوسان را براي مصونيت با ايجاد دفتر عنوان کرده که شاخه‌اي کاپيتولاسيون از آن  بيان کرده است. وي ادامه داد: تاسيس چنين دفتري در تهران ايجاد لانه جاسوسي و فساد براي غرب خواهد بود زيرا در ايران نيز عده‌اي جاسوس با عنوان دو تابعيتي و همچنين NGO هاي غرب‌گرا در ايران که براي حفظ منافع آمريکا و انگليس تمام تلاش خود را مي‌کنند وجود دارد.
خطيب جمعه تبريز ايجاد چنين دفتري را به منظور حمايت حقوق بشر از مخالفان اسلام و منکرين قصاص اسلامي، حمايت از همجنس‌گرايان، بورس تحصيلي و جوايز بين‌المللي براي شخصيت‌پردازي به حاميان به اسم حقوق بشر براي پياده‌سازي نظام غرب  حمايت از زندانيان سياسي دانست و ادامه داد: در سال 93 هيأت‌هاي پارلماني خواستار اين شدند که بتوانند با زندان سياسي ملاقات کنند و همچنين دادگاه‌هاي اروپايي پس از برجام تمام نفت‌کش‌هاي ايران را به مدت سي سال تحريم بيمه کردند و به هيچ شرکتي اجازه بيمه اين نفتکش‌‌ها را نمي‌دهد. وي خاطرنشان کرد: لبخندهاي شيطاني و چهره‌هاي پشت نقاب باعث گول خوردن نشود زيرا تاريخ دشمني آنها نسبت به ايران و اسلام نشان داده است.
نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي تاکيد کرد: مردم ايران از دولت و وزارت امورخارجه تقاضا دارد اجازه تاسيس چنين دفتري که مرکز باج‌گيري خواهد بود را ندهند.
وي انتخابات آمريکا را  پر از چالش و مايه آبروريزي آمريکا عنوان کرد و گفت: بعد از کلي آبروريزي ساختار آمريکا در اين انتخابات رئيس جمهور انتخاب شد که يکي از پديده‌هاي کم نظير در تاريخ معاصر بوده است. عضو خبرگان رهبري افزود: مردم آمريکا در اين انتخابات بين بد و بدتر از نظر خودشان مجبور يکي را انتخاب کردند در حالي که طبق اخبار بعد انتخابات 80 درصد مردم از هر دو نامزد ناراضي بوده و تاجايي که عکس و پرچمشان را به آتش کشيده‌اند. وي سپس فساد اخلاقي و مالي هر دو نامزد آمريکا را يادآور شد و تصريح کرد: اين نشان دهنده فاسد بودن ساختار حاکم آمريکا است و منشا فاسد بودن نظام سرمايه‌داري دارد که در اين انتخابات ظهور کرد و از نظر ناظران سياسي انتخابات شرم‌آور بود.
 نماينده ولي‌فقيه ادامه داد: در دوره تبليغات دو کانديدا مردم به فروشگاه‌ها هجوم آورده بودند و مانند زمان پيش‌بيني حوادث غيرمترقبه خريد مي‌کردند که ارزش شاخص و بورس اوراق بهادار آمريکا 12 دلار کاهش يافت و اين نيز وضعيت اسفناک اقتصادي آمريکا را نشان مي‌دهد. وي پيروزي ترامپ را نشان دهنده خسته شدن مردم آمريکا از سلطه‌گران و جريانات سياسي بوده که ترامپ با شعارهاي عوام پسندانه توانست اعتماد برخي از آنها را جلب کند. امام جمعه تبريز تاکيد کرد: هر کدام از اين دو کانديدا انتخاب مي‌شدند هيچ تفاوتي در افکار اسلام ستيزي آنها نمي‌کرد زيرا آنها با اسرائيل اخوت ديرينه داشته و اصلا معلوم نيست وضعيت اقتصادي و سياسي آمريکا به چه وضعي در بيايد و فقط اين را بدانيم صفت شيطان بزرگ پابرجا خواهد ماند. وي اضافه کرد: رئيس جمهور جديد آمريکا هر کاري که با توافق‌نامه برجام از جمله تعليق يا حذف داشته باشد بايد اين را نيز بداند ايران اسلامي گزينه‌هاي ديگر و سخت‌تري را عليه آنها دارد که مي‌تواند اجرا کند.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، عضو مجلس خبرگان رهبري فرا رسيدن اربعين حسيني را يادآور شد و گفت: اين اجتماع ميليوني مقدمه‌اي براي نابودي وهابيت و دشمنان اسلام خواهد بود.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها