عصر آذربایجان

گزارش خبر

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:

1395/08/16

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

گروه خبر: امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.
آيت الله محسن مجتهدشبستري در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته تبريز در مصلاي امام خميني (ره) اين شهر با اشاره به اينکه مردم ايران در استکبار ستيزي پيشرو هستند، اظهار داشت: در راهپيمايي 13 آبان ماه بار ديگر روحيه استکبار ستيزي که ريشه قرآني دارد را مردم ايران به ويژه آذربايجان و تبريز نشان دادند. وي مصداق بارز مستکبرين زمان را اسرائيل و آمريکا دانست و عنوان کرد: آنها در مقابل حرف حق مسلمانان که آزادي و استقلال است مخالفت کرده و به آزار و اذيت مي‌پردازند. آيت‌الله مجتهدشبستري با اشاره به اينکه خوي استکباري ملکه وجود آنها شده است، ادامه داد: افرادي هستند که مي‌توان آنها را عافيت‌طلب و بي‌غيرت ناميد که در برابر اين استکبار سکوت کرده و بي‌تفاوت هستند. وي افزود: ملت ايران و برخي از دولت‌ها که غيرت ديني دارند مشغول به استکبار ستيزي هستند و اين روحيه نشات گرفته قرآني را در يوم الله  13 آبان ماه که علاوه بر دانش‌آموزان ساير اقشار مردمي نيز حضور داشتند تجلي دادند. خطيب جمعه تبريز با تاکيد بر اينکه منطق ملت ايران منطق قرآني است، ادامه داد: در جواب آنهايي که فکر مي‌کنند تکيه بر آمريکا حلال مشکلات خواهد بود مي‌توان به جمله سيد حسن نصرالله اشاره کرد که خانه آمريکا را عنکبوت اعلام کرده و سست دانسته است. وي خاطرنشان کرد: ان شاءالله وظيفه اسلامي و معروف بزرگ امروز که استکبار ستيزي است با شنيدن و تحقق بيانات ولي‌فقيه مسلمين تحقق يابد.
نماينده ولي فقيه در استان با يادآوري ديدار مقام معظم رهبري به دانش‌آموزان و دانشجويان به مناسبت روز دانش‌آموز اظهار کرد: ايشان در اين ديدار نکات مهم از جمله اينکه 13 آبان ضربه محکمي به آمريکا بود که بعد از ربع قرن دخالت در ايران با شکست خارج شدند و امام  نيز اين روز را انقلاب دوم و بالاتر از انقلاب اول ياد کرده اند. وي با بيان اينکه مقام معظم رهبري به تاليف 70 کتاب از اين واقعه اشاره کردند، گفت: طبق تاکيدات مقام معظم رهبري اين کتب بايد در مدارس و دانشگاه‌ها نيز منتشر شود تا جوانان آن دوران را درک کنند. امام جمعه تبريز همچنين دو تفکر غلط آمريکا نسبت به امام خميني( ره) در راستاي مخالفت با مذاکره به آمريکا گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبري مخالفت امام خميني(ره) از روي لجاجت نبوده و بلکه از روي منطق و استدلال بوده است زيرا وقتي دشمن را از در بيرون کنند از پنجره وارد خواهد شد. وي ادامه داد: نظام و فرهنگ آمريکايي با ايران اسلامي بسيار فرق دارد و اين تفاوت را مي‌توان در مناظرات رياست جمهوري آمريکا که با بيان مسائل مبتذل آبروي نداشته خود را مي‌برند مشاهده کرد. عضو مجلس خبرگان رهبري افزود: دليل ديگر مخالفت امام خميني (ره) با آمريکا پناه دادن محمدرضا پهلوي جنايتکار که بعد از 25 سال جنايت و خون خواري به آمريکا رفت بود.
وي در خصوص برخي از افراد که گمان مي‌کنند اگر با آمريکا سازش کنيم تمام مشکلات موجود حل خواهد شد، گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبري براي نقض اين تفکر غلط مي‌توان مساله برجام را مثال زد که استدلال زنده و نمونه بارز براي اشتباه بودن اين ادعا است که حتي خود تيم مذاکره کننده ايران که زحمات زيادي کشيدند بر اين مساله اشاره مي‌کنند. آيت‌الله مجتهد شبستري عنوان کرد: جواناني که در زمان جنايت آشکار آمريکا نبودند با مشاهده بدعهدي آمريکا يقين يافتند که به اين دشمن تاريخي ايران به هيچ وجه نميشود اعتماد کرد.
 امام جمعه تبريز همچنين راهکار مقام معظم رهبري براي افراد که در تفکر سازش با آمريکا هستند را چنين گفت: ايشان علت واژگوني برخي از دل‌ها را جاه طلبي و محبت دنيوي ميدانند و سازش با آمريکا را نسخه وابسته ها و از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانسته‌اند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، خطيب جمعه تبريز تاکيد کرد: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها