عصر آذربایجان

گزارش خبر

سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است

امام جمعه زنجان:

1395/08/02

امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.

گروه خبر: امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.
آيت‌الله علي خاتمي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اين شهر با اشاره به قيام عاشورا و اينکه عاشورا آغاز است نه پايان اظهار داشت: عاشورا انسانهاي خاکي را افلاکي کرده است. وي با بيان اينکه شهادت در اسلام هدف نيست بلکه وسيله‌اي براي حفظ اسلام است ابراز کرد: تمام تلاش دشمن اين بود تا اسلام  را دفن کند. نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان به يکم آبان ماه سال 56 اشاره کرد و گفت: در اين روز يکي از توطئه‌هاي رژيم سفاک پهلوي شهادت آيت‌الله مصطفي خميني بود که در نجف اشرف ايشان را به شهادت رساندند.
وي با بيان اين مطلب که از دو جنبه مي‌توان به شهادت فرزند امام(ره) نگاه کرد عنوان کرد: يکي از جنبه‌ها شخصيت علمي، شهامت، تقوا و بينش سياسي آيت‌الله مصطفي خميني بود و ديگري برخوردي که امام(ره) با شهادت فرزندش داشت که همه را به حيرت واداشت و گذشت زمان و پيروزي انقلاب نشان داد که اين خون به بار نشسته است.
خاتمي به سرشماري نفوس و مسکن نيز اشاره کرد و از مردم خواست همکاري خود را اين طرح افزايش دهند چرا که پايه همه برنامه‌ريزي صحيح کشور داشتن آمار است.
وي با اشاره سوم آبان ماه سالروز تشکيل سازمان ملل حمايت از کشورهاي ضعيف را هدف اوليه تشکيل اين سازمان دانست و يادآور شد که متاسفانه امروزه سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار و قدرتهاي تحت نفوذش شده است. امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و اين قانون را به قانون جنگل تشبيه کرد.
وي بيان کرد: وقتي جاسوسي در کشور ما دستگير و اعتراف مي‌کند آمريکا از زنداني شدن آن عزا مي‌گيرد اما وقتي با موشکها و چراغ سبز آمريکا مجلس عزاداري موشک‌باران مي‌شود و 900 نفر کشته‌ مي‌شوند سازمان ملل کر و لال مي‌شود.
خاتمي گفت: اگر قانون حق وتو و دخالتهاي آمريکا نبود سازمان ملل مي‌توانست به وظابف خود به خوبي عمل کند.  
وي با اشاره به بدعهدي‌هاي آمريکا و سخنان اخير مقام معظم رهبري در اين خصوص يادآور شد: طبق فرمايشات مقام معظم رهبري جايي براي اعتماد و خوش‌بيني به آمريکا باقي نمانده است.
 به گزارش عصرآذربايجان به نقل از تسنيم، خطيب جمعه زنجان جلو آمدن آمريکا در موضوعاتي همچون محور مقاومت، حقوق بشر و به رسميت شناختن رژيم صهيونيستي را مرحله بعد از بهانه‌جويي در مسير اجراي برجام دانست و خاطرنشان کرد: طبق فرمايش امام راحل اگر در مقابل دشمن يک قدم عقب‌نشيني کنيم دشمن 10 قدم جلوتر مي‌آيد.  
وي به چهارم آبان ماه سال 43 نيز اشاره کرد و ادامه داد: در اين روز امام خميني(ره) مسئله کاپيتولاسيون را افشا کرد و کشور را از ذلتي که رژيم پهلوي دچارش کرده بود نجات داد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

بي‎کفايتي آل‌سعود موجب کشته شدن 7 هزار حاجي شد

نماينده ولي‌فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: بي‎کفايتي رژيم مسلمان‎کش آل‌سعود موجب شد تا 7 هزار نفر مظلومان و تشنه جان بدهند.

دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است.

سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.

ضرورت حضور گسترده و باشکوه در راهپيمايي 13 آبان

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: توجه به بسيج دانش‏‌آموزي يک نوع سرمايه‎گذاري براي تربيت نيروهاي ولايي و مومن به انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

اتحاد و انسجام در جهان اسلام يک ضرورت اساسي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان يک ضرورت مهم و اساسي مورد تاکيد است و همه بايد براي ايجاد و تقويت اين وحدت تلاش کنند.

حماسه 9 دي فراموش شدني نيست

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.

همه بايد براي اقتدارو پيشرفت کشور تلاش کنيم

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان با بيان اينکه دشمن همواره تلاش کرده با ابزارهاي مختلف مانع از پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران شود، گفت: همه بايد براي اقتدار و پيشرفت کشور تلاش کنيم.

سپاه مولود و خاکريز دفاع از انقلاب اسلامي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: سپاه مولود و از برکات انقلاب بوده و خاکريز دفاع در عرصه‎هاي مختلف محسوب مي‎شود که همواره با حضور قوي و نيرومند توطئه‎ها را خنثي کرده است.

مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه دلارها و پول‌هاي سعودي ترامپ را براي سفر به عرستان وسوسه کرد گفت: مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند.

حج امسال در کمال آرامش و آسايش برگزار شد

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: حج امسال به لطف هدايت هاي مقام معظم رهبري در کمال آسايش و آرامش برگزار شد.

امام جمعه زنجان:

همه بايد براي حل مشکلات کشور تلاش کنند
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه نبايد با دعواهاي حيدري و نعمتي به نظام و انقلاب ضربه بزنيم، اظهار داشت: من مخاطبم يک عده و گروه خاص نيست بلکه بايد قواي سه گانه و همه گروه‌ها و مسؤولان تلاش کنند مشکلات برطرف شود.

امام جمعه زنجان:

فتنه زماني به وجود مي آيد که حق و باطل باهم مخلوط مي شود
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه بايد مراقب فتنه ها باشيم، گفت: فتنه زماني به وجود مي‌آيد که حق و باطل با هم مخلوط مي‌شود.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها