عصر آذربایجان

گزارش خبر

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد

1395/07/25

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

گروه خبر: امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.
آيت‌الله محسن مجتهد شبستري در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته با يادآوري رسالت اصلي امام حسين به عنوان شهيد راه امر به معروف و نهي از منکر اظهار داشت: دايره امر به معروف و نهي از منکر بسيار وسيع بوده که معروف و منکر خانوادگي و اقتصادي مهم‌ترين اين فريضه است که جامعه ما نيز به آن نياز دارد.
وي ادامه داد: احسان به پدر و مادر و صله ارحام از جمله معروفات است که خداوند در آيات مختلف بر آن تاکيد داشته است. امام جمعه تبريز همچنين افزود: ترک نيکي به پدر و مادر و بد رفتاري با آنها و همچنين ترک صله ارحام انسان را جز مفسدين قرار مي‌دهد.
 وي با بيان اينکه مصداق روشن معروف اقتصادي منويات مقام معظم رهبري در زمينه اقتصاد مقاومتي است، تصريح کرد: اگر به فرمايشات ايشان جامه عمل بپوشانيم هيچ کدام از تحريمات اثري بر کشور نخواهد داشت.
 نماينده ولي فقيه در استان در همين راستا ادامه داد: بايد مسئولان و توليدکنندگان به رونق توليدي که با چرخه اقتصادي عملي مي‌شود توجه کنند و بيشتر تمرکز خود را بر توليد با کيفيت داشته باشند نه اينکه تعداد توليد را زياد کنند.
 وي به 22 مهر، سالروز استاندارد اشاره کرد و گفت: رعايت استاندارد بين‌المللي جز وظايف اصلي توليد کنندگان بوده و با مديريت کيفيت از ابتدا تا انتهاي توليد يک کالا کالايي با اصول فني و مرغوبيت کامل به بازار عرضه کنند.
وي با استناد به حديثي از پيامبر اکرم تاکيد کرد: اشتغال يکي از معروفات بارز و شايسته در اسلام است که پيامبر نيز به جوانان توصيه کرده است در صورت وجود سلامتي با بازوي خود روزي حلال کسب کنيد.
 وي برگزاري با شکوه مراسم عزاداري دهه اول محرم را يادآور شد و افزود: امسال در کنار شکوه برگزاري شعار هيهات من الذله و لبيک يا حسين بيشتر ديده مي‌شد که نشان از رسيدن مردم و مسلمانان به بلوغ فکري و سياسي است.
 عضو مجلس خبرگان رهبري به دو تفکر اردوگاه يزيدي و اردوگاه حسيني در واقعه کربلا اشاره کرد و ادامه داد: مسلمانان بايد از خواب غفلت برخيزند و اجازه از بين بردن روحيه عاشورايي و آرمان‌هاي والاي امام حسين را توسط يزيديان روز بدهند.
 وي خاطرنشان کرد: امروزه کشور با بحران فرهنگي روبه‌رو است و دشمنان و يزيديان زمان از اين مساله استفاده مي‌کنند و وقتي تدوين برنامه ششم توسعه به مجلس رفت با عدم بودجه فرهنگي مواجه شد که مقام معظم رهبري خود پيگير اين مساله شدند. آيت الله مجتهدشبستري به توهين وزير امور خارجه آلمان به ايرانيان اشاره کرد و گفت: اجازه ورود چنين آدم‌هايي را به کشور نمي‌دهيم نه اينکه فقط لغو جلسه کنيم. وي گفت: بايد در مسائل فرهنگي توجه و اهتمام بيشتري داشته باشيم زيرا اگر غيرت و ولنگاري از جامعه رخت بسته و کشور به سمت ابتذال برود بار ديگر سلطه مجدد استعمارگران انجام مي‌شود.
 عضو خبرگان رهبري از بي‌توجهي به مسائل و بودجه فرهنگي توسط مسئولان در کشور انتقاد کرد و از دولت خواست توجه ويژه‌اي به مسايل فرهنگي در برنامه توسعه ششم داشته باشد.
 وي يکي ديگر از مشکلات جامعه امروز را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است و درصد توطئه در کشور دارند را جمع کنند و اجازه ندهند بيگانه خط و مشي مشخص براي کشور نشان دهند.
وي با بيان اينکه عزاداري امام حسين مقدمه‌اي براي شناخت مرام حسيني و اهداف ايشان بود، افزود: اگر قيام عاشورا نبود الان نامي از اسلام و اثري از آن نبود و وظيفه پيروان امام حسين(ع) در اين دوران اين است که گول تفکر غرب و آمريکايي را نخورده و اين عزت و استقلالي که محبان امام حسين و پيروانش به دست آورده‌‌اند را با تفکرات واهي از دست ندهيم.
به گزارش عصر آذربايجان به نقل از فارس  نماينده ولي‌فقيه در استان تاکيد کرد: حسين امروز مقام عظيمي ولايت است و وقتي به امام حسين لبيک مي‌گويم بايد در ياد داشته باشيم که لبيک يا خامنه‌اي نيز بگوئيم و هشدارهاي ايشان به مسلمانان در مقابل توطئه‌هاي آمريکا و رژيم منحوس آل سعود را جدي بگيريم.
وي کشتار خونين مردم مظلوم يمن توسط رژيم آل سعود را يادآور شد و افزود: کشتار مردمي که در يک مجلس ترحيم جمع شده بودند و به خاک و خون کشيدن آنها تعبير سيد حسن نصرالله را بيان مي‌کند که يمن امسال کربلاي ديگر شد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها