عصر آذربایجان

گزارش خبر

رويکرد امروز دشمن، جنگ نظامي نيست

رويکرد امروز دشمن، جنگ نظامي نيست

1397/04/17

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه زنجان اظهار کرد: دشمن به طرق مختلف قصد دارد با ايجاد جنگ رواني، اقتصادي و فرهنگي، اغتشاشاتي را در سطح کشور ايجاد کند.

آيت‌الله علي خاتمي در خطبه‌هاي هفته گذشته نمازجمعه زنجان با اشاره به اينکه رويکرد امروز دشمن به صورت جنگ نظامي نيست، گفت: دشمن به طرق مختلف قصد دارد با ايجاد جنگ رواني، اقتصادي و فرهنگي، اغتشاشاتي را در سطح کشور ايجاد کند و جريان اقتصادي کشور را دستخوش تغييرات قرار دهد و نگراني و اضطراب را در ميان مردم ايجاد کند. وي ادامه داد: دشمن تمامي قدرت خود را به کار گرفت تا انقلاب اسلامي ايران نتواند چهلمين سالگرد پيروزي خود را جشن بگيرد و اکنون اعلام مي‌کند که اجازه نخواهد داد ايران حتي يک قطره نفت خود را در بازارهاي جهاني بفروشد، از همين جهت بايد همگي حواس‌مان را در اين زمينه جمع کنيم.وي با اشاره به اينکه هيچ يک از مسئولان کشوري منکر مشکلات موجود در جامعه نيستند، گفت: بخشي از مشکلات موجود به دليل سوءمديريت‌هاي مسئولان، بخشي مربوط به توطئه‌هاي دشمن است که از طريق شبکه‌هاي مجازي نگراني و اضطراب را در ميان مردم تزريق مي‌کند، با اين وجود بايد با آگاهي تمام در مقابل توطئه‌هاي دشمن ايستاد. آيت‌الله خاتمي افزود: عصر حاضر، عصر مچ‌گيري از مسئولان نيست و بايد با تمام وجود اختلافات را کنار گذاشت و اتحاد را در جامعه جاري و ساري کرد. تهمت زدن‌ها را کنار گذاشت و يک‌پارچگي را در ميان مسئولان و مردم ايجاد کرد؛ چرا که اگر مردم در کنار مسئولان و مسئولان در کنار مردم قرار گيرند، همه مشکلات با اتحاد برطرف خواهد شد. وي خاطرنشان کرد: 17 تيرماه سال 1316 يکي از روزهاي ننگين در تاريخ دوران سلطنت حکومت پهلوي است؛ چرا که جغرافياي ايران در طول تاريخ بسيار بزرگ بوده است اما با بي‌کفايتي سلاطين بي‌عرضه دوره قاجاريه، هر وقت حمله خارجي به ايران شده بخشي از جغرافياي کشور از دست رفته است که عهدنامه گلستان و ترکمن‌چاي برخي از اين قراردادهاي ننگين هستند که به جهت ماندگاري پادشاهي سلاطين امضا شدند. وي ادامه داد: دوشنبه هفته آينده نيز سالگرد شهادت امام جعفر صادق (ع) است که توصيه مي‌شود، مردم در مجالس عزا و هيئات شرکت داشته باشند و از فضايل آن بزرگوار آگاهي يابند. آيت‌الله خاتمي افزود: 19 تيرماه 59 نيز سالروز کودتاي نوژه است که بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، آمريکا متوجه شد که اين انقلاب و اين نگرش با ماهيت وجودي خود در آينده براي آمريکا مشکل ايجاد خواهد کرد، از همين رو همواره توطئه‌هاي بسياري در جهت براندازي اين انقلاب انجام داد که يکي از اين توطئه‌ها کودتاي پايگاه دوم شکاري نوژه همدان است که با عنايت خداوند خنثي شد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از ايسنا، وي اظهار کرد: 31 تيرماه نيز به نام روز عفاف و حجاب نام‌گذاري شده است. انگليس براي براندازي اسلام و مذهب‌زدايي همواره توطئه‌هاي زيادي را انجام داده است و در ايران نيز با روي کار آوردن رضا شاه سعي کرده است حيا و عفاف و پاکدامني زنان ايراني را نشانه بگيرد تا از اين طريق غيرت مردان را از بين ببرد که با آگاهي مردم در آن زمان شهرهاي مختلف به قيام پرداختند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

بي‎کفايتي آل‌سعود موجب کشته شدن 7 هزار حاجي شد

نماينده ولي‌فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: بي‎کفايتي رژيم مسلمان‎کش آل‌سعود موجب شد تا 7 هزار نفر مظلومان و تشنه جان بدهند.

دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است.

سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.

ضرورت حضور گسترده و باشکوه در راهپيمايي 13 آبان

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: توجه به بسيج دانش‏‌آموزي يک نوع سرمايه‎گذاري براي تربيت نيروهاي ولايي و مومن به انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

اتحاد و انسجام در جهان اسلام يک ضرورت اساسي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان يک ضرورت مهم و اساسي مورد تاکيد است و همه بايد براي ايجاد و تقويت اين وحدت تلاش کنند.

حماسه 9 دي فراموش شدني نيست

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.

همه بايد براي اقتدارو پيشرفت کشور تلاش کنيم

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان با بيان اينکه دشمن همواره تلاش کرده با ابزارهاي مختلف مانع از پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران شود، گفت: همه بايد براي اقتدار و پيشرفت کشور تلاش کنيم.

سپاه مولود و خاکريز دفاع از انقلاب اسلامي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: سپاه مولود و از برکات انقلاب بوده و خاکريز دفاع در عرصه‎هاي مختلف محسوب مي‎شود که همواره با حضور قوي و نيرومند توطئه‎ها را خنثي کرده است.

مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه دلارها و پول‌هاي سعودي ترامپ را براي سفر به عرستان وسوسه کرد گفت: مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند.

حج امسال در کمال آرامش و آسايش برگزار شد

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: حج امسال به لطف هدايت هاي مقام معظم رهبري در کمال آسايش و آرامش برگزار شد.

امام جمعه زنجان:

همه بايد براي حل مشکلات کشور تلاش کنند
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه نبايد با دعواهاي حيدري و نعمتي به نظام و انقلاب ضربه بزنيم، اظهار داشت: من مخاطبم يک عده و گروه خاص نيست بلکه بايد قواي سه گانه و همه گروه‌ها و مسؤولان تلاش کنند مشکلات برطرف شود.

امام جمعه زنجان:

فتنه زماني به وجود مي آيد که حق و باطل باهم مخلوط مي شود
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه بايد مراقب فتنه ها باشيم، گفت: فتنه زماني به وجود مي‌آيد که حق و باطل با هم مخلوط مي‌شود.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها