عصر آذربایجان

گزارش خبر

آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است

آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري از آن است

1397/04/09

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه آمريکا با چهره منفور خود چگونه ادعاي حمايت از حقوق بشر دارد، گفت: شعار مرگ بر آمريکا هرگز فراموش نخواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي آل‌هاشم در خطبه‌هاي نماز عبادي و سياسي جمعه در مصلاي اعظم امام خميني(ره) تبريز به التهابات بازار مخصوصاً در بازار طلا اشاره کرد و اظهار داشت: البته نمي‌توان گفت که نوسانات طلا روي معيشت مردم هيچ تاثيري نگذاشته است ولي اين التهابات بيشتر از همه روي روان مردم اثر گذاشت و با مشکلاتي روبه‌رو کرد. وي با اشاره به صحبت‌هاي رئيس‌جمهور مبني بر اينکه اين التهابات دليل منطقي ندارد و حاصل جنگ رواني است، گفت: با توجه به تزريق بيش از معمول در بازار باز هم شاهد افزايش قيمت هستيم و اين دقيقاً نشان از مسئله رواني و تبليغاتي دارد. امام جمعه تبريز با تاکيد به اينکه دشمن در مرحله جديد، خصومت خود عليه مردم ايران را علني به نمايش گذاشته است، افزود: در اين شرايط ضرورت تشکيل اتاق فرماندهي در کشور احساس مي‌شود و همانطور که رهبر معظم انقلاب در خطبه‌هاي نماز عيد فطر تاکيد کردند، بايد هر سه قوا اين مسئله را دنبال کنند. وي متذکر شد: آمريکا به دنبال افزايش ناآرامي و بهره‌برداري امنيتي در ايران است و تلاش مي‌کند تا با افزايش تحريم‌ها زمينه بروز ناآرامي در کشور را فراهم کند تا به واسطه آن بستر‌هاي ديگر ناآرامي را فراهم سازد. نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي در ادامه برنامه بازار تهران در روزهاي اخير را يادآور شد و گفت: آنهايي که در آشوب اخير بازار تهران دستگير شدند، هويتشان معلوم شده و از بيان مشکلات بازاريان، سودجويي کرده  و موج‌سواري کردند.
وي با تاکيد به اينکه دشمن بازار تبريز را هدف خود قرار داده بود، تصريح کرد: بايد به اصناف و بازار تبريز آفرين گفت که همانند سابق به دشمن بهانه‌اي ندادند. امام جمعه تبريز ديدار خود با اصناف و اتحاديه را مورد اشاره قرار داد و گفت: در عين حال که مسوولان امر و مسوولان اقتصادي کشور بايد به فکر حل بازار و بازاريان باشند، ولي بازار تبريز هيچ‌گونه به سودجويان بها نداد که بايد آفرين به مردم و بازاريان غيرتمند تبريز گفت که هميشه ما را سربلند کردند. وي ادامه داد: در اين نماز وحدت‌آفرين جمعه تبريز، اصناف و مردم تبريز اعلام مي‌کنند که در عين حال که خواستار رسيدگي به مشکلات هستيم ولي به هيچ‌وجه بهانه به دشمنان نداده و نخواهيم داد. آل‌هاشم اذعان داشت: ما خدمات اصناف و بازاريان را طول انقلاب و دفاع مقدس فراموش نمي‌کنيم و با اين فداکاري‌ها مگر مي‌شود آنها در راه تحقق آرمان‌هاي انقلاب کوتاهي کنند.
وي افزود: مسوولان اقتصادي کشور بايد با سرعت مشکلات اقتصادي را حل کنند و کاري نکنند بعد از ايجاد مشکل کاسه چه کنم دست بگيرند. امام جمعه تبريز با بيان اينکه بنده در موضوع کاميونداران هم گفتم که آنها مشکلات اقتصادي و صنفي دارند و اجازه ندهيد تا دشمن موج‌سواري از موضوع کنند، افزود: بايد زودتر مشکلات را حل کنيم تا بهانه‌اي به دست دشمن داده نشود. وي تاکيد کرد: در حال حاضر وحدت و همدلي بين آحاد مردم، دولت و دست اندرکاران مرتبط براي حل مشکلات لازم است.
خطيب نماز جمعه تبريز با اشاره به بحران آب در کشور، گفت: ميزان مصرف جهاني از يک درصد قابل استفاده از 50 سال گذشته سه برابر شده است و متاسفانه يک ميليارد نفر در جهان دسترسي به آب شرب نداشته و 2 ميليارد و 500 ميليون نفر در طول سال با مشکل آب شرب روبه‌رو هستند. آل‌هاشم با اشاره به اينکه حدود 2 ميليون نفر در جهان به خاطر آب جان خود را از دست مي‌دهند، افزود: جهان تا سال 2030 ميلادي با مشکل جدي آب روبه رو خواهد شد، از اين‌رو بايد آب را به خوبي مصرف کرد و در مصرف آن صرفه‌جويي کرد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، نماينده ولي‌فقيه در آذربايجان‌شرقي، در اعلام مناسبت‌هاي تقويمي هفته، سالگرد درگذشت آيت‌الله صدوقي و علامه اميني را مورد اشاره قرار داد و گفت: ‌علامه اميني مرزبان حريم تشيع بودند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها