عصر آذربایجان

گزارش خبر

جنگ اقتصادي دشمنان مهم ترين تهديد پيش روي کشور

جنگ اقتصادي دشمنان مهم ترين تهديد پيش روي کشور

1397/04/09

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: دشمنان از باب جنگ نرم و فشارهاي اقتصادي وارد شده تا عرصه را بر ما تنگ کند، مسوولان دولتي در جنگ اقتصادي با متخلفان برخورد کنند.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام والمسلمين سيدمهدي قريشي در خطبه هاي نماز جمعه اروميه اين هفته اروميه وي با بيان اينکه جهاد و جنگ انواع مختلفي دارد و حال دشمن از جنگ سخت نااميد شده است زيرا دنيا به اين امر واقف شده که اين ملت را نمي توان با جنگ سخت متوقف کرد، افزود: توجه به وضعيت اقتصادي و حل مشکلات مورد تاکيد مقام معظم رهبري نيز بوده و مردم و مسوولان با همراهي همديگر جهادي عمل و انصاف را در امور خود مراعات کنند. وي با بيان اينکه نبود برنامه ريزي و ضعف در اجراي امور در کشور وجود دارد ولي نبايد عرصه را براي دشمنان و نقشه هاي آنان باز کرد و دولت و مسوولان بايد جلوي متخلفان را بگيرند، تصريح کرد: مردم و مسوولان و برخي موسسات مالي مملکت از خودخواهي پرهيز کنند و فقط به فکر منافع خود نباشند و بدانند که اين امر به چرخ اقتصادي کشور رونق مي بخشد.
حجت الاسلام قريشي متذکر شد: مسوولان دولتي در جنگ اقتصادي با متخلفان برخورد کنند تا سربلند از جنگ اقتصادي نيز عبور کنيم و خداوند متعال تير در اين امور همراه اين مردم و کشور است و مردم و مسوولان وظيفه شرعي امر به معروف و نهي از منکر را به درستي انجام دهند و با عوامل فساد برخورد قانوني و دقيق کنند و در اين صورت موجبات نزول رحمت الهي در جامعه فراهم مي شود. وي با تاکيد بر اينکه امروز بيش از هر زماني لازم است که مردم و مسئولين آماده ايفاي نقش در جنگ و جهاد اقتصادي باشند، تصريح کرد: مسئولان بايد با ايمان و قدرت به جهاد اقتصادي بپردازند و همانند دوران دفاع مقدس خود را در ميدان اين جنگ نشان داده و در خط مقدم مقابله با دشمن حاضر باشند. حجت الاسلام قريشي با گراميداشت سالروز بمباران شيميايي سردشت، موضوع حجاب را مورد توجه قرار داد و بيان کرد: بايد در اين زمينه به خوبي فريضه امر به معروف و نهي از منکر توسط آحاد مردم اجرا شود و برخورد خشن با اين پديده مناسب نيست بلکه بايد قوه قضائيه و نيروي انتظامي پيگيري جدي‌تري در مورد حجاب داشته باشند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي به هفته بازخواني و افشاي حقوق بشر آمريکايي اشاره کرد و يادآور شد: افراد وحشي منش بر دنيا حکومت مي کنند و نام خود را مدافع حقوق بشر گذاشته اند و جنايات اين افراد گواه بر نقض حقوق بشر توسط خود آنهاست. وي با اشاره به فرا رسيدن هفته مبارزه با مواد مخدر، ادامه داد: نيروي انتظامي بسيار در اين مورد زحمت مي کشند و مردم بايد همراهي کنند زيرا اين مساله توسط استعمارگران بر کشور تحميل مي شود و مردم بايد هوشيارانه عمل کنند.
حجت الاسلام قريشي از عملکرد تيم ملي فوتبال در جام جهاني تقدير و قدرداني کرد و ابراز داشت: بايد بدانيم که پيروزي تنها غلبه بر حريف نيست بلکه نحوه رفتار و اعمال اين جوانان خود نشان از اقتدار و پيروزي جوانان ما در عرصه هاي جهاني بود.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها