عصر آذربایجان

گزارش خبر

آمريکا به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيست/ايران زير بار ذلت نخواهد رفت

آمريکا به هيچ‌وجه قابل اعتماد نيست/ايران زير بار ذلت نخواهد رفت

1397/03/27

گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: رئيس جمهور آمريکا با کره شمالي به مذاکره مي‌پردازد در حالي که اين کشور داراي زرادخانه بزرگي است و اين رفتار آمريکا ناشي از رفتار رياکارانه بود ولي بايد بداند که ايران هيچ وقت زير بار ذلت نخواهد رفت.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمحمدعلي آل‌هاشم در خطبه‌هاي نماز عيد فطر در مصلاي اعظم امام خميني(ره) اظهار کرد: روز عيد فطر در اسلام بزرگ‌ترين عيد اسلامي است و بايد اين روز را به عنوان عيد بزرگ روزه‌داران شمرد. امام جمعه تبريز با اشاره به هياهوي آمريکا در مذاکره با کره شمالي ابراز کرد: پس از مذاکرات بين دو کشور،  رئيس‌جمهور آمريکا تلاش کرد اين گفت‌وگو را يک پيروزي بزرگ براي خود جلوه دهد ولي واقعيت اين است که براي رسيدن به يک توافق مشترک راه زيادي پيش‌رو است.
*آمريکا با خروج از برجام نشان داد که به هيچ وجه قابل اعتماد نيست
وي بيانيه وزارت امور خارجه در رابطه با مذاکره آمريکا با کره شمالي را مورد اشاره قرار داد و گفت: در اين بيانيه وزارت امور خارجه به سابقه بدعهدي آمريکا در برجام اشاره کرده و خطاب به کره شمالي گفته است که اين بدعهدي بايد مورد توجه کره شمالي باشد چرا که آمريکا با خروج از برجام نشان داد که به هيچ وجه قابل اعتماد نيست. نماينده ولي‌فقيه در استان خاطرنشان کرد: نکته مهم اين مذاکرات اين است که آمريکا توافق چندجانبه بين‌المللي را زير پا گذاشت و از برجام خارج شد در حالي که ايران هيچ‌گاه دنبال سلاح هسته‌اي نبوده و نخواهد بود.
وي در ادامه تصريح کرد: رئيس جمهور آمريکا با کره شمالي به مذاکره مي‌پردازد در حالي که اين کشور داراي زرادخانه بزرگي است و اين رفتار آمريکا ناشي از رفتار رياکارانه بود ولي بداند که ايران هيچ وقت زير بار ذلت نخواهد رفت و براي دستيابي به حقوق مسلم خود و انرژي صلح آميز هسته اي از کسي اجازه نمي گيرد. آل‌هاشم با تبريک عيد به همه مسلمين و مسلمانان کشورهاي همسايه افزود: روز عيد روز بيداري،آگاهي انسان‌ها است و بايد بدانيم که روز حساب و کتاب است. امام جمعه تبريز با اشاره به روايتي از حضرت علي(ع) مبني بر اينکه هر روز که معصيتي نباشد، عيد است، گفت: بي‌شک هر انساني که گناهي نکرده و معصيتي نکند هر روزش عيد خواهد بود. وي  با تاکيد به اهميت روز فطر براي مسلمانان بيان کرد: بعد از يک‌ماه عبادت و بندگي، منتظر پاداش از جانب پروردگار هستيم و البته مسرور از اينکه توفيق يک ماه ميهماني خداوند را داشتيم. 
نماينده ولي‌فقيه در استان افزود: نماز عيد فطر سنگر بزرگ براي وحدت مسلمانان است و برپايي نمازش اهميت ويژه‌اي دارد و بايد ائمه جماعت در خطبه‌هاي اين نماز، مردم را از مسائل منطقه، روز، اقتصاد و احکام آگاه سازند. وي با اشاره به اينکه از خداوند مي‌خواهيم اين ماه رمضان را آخرين ماه رمضان ما قرار ندهد، افزود: اگر تقدير بر اين بود که آخرين ماه رمضان را داشته باشيم، اميد است ابتدا بخشيده و پاکيزه باشيم سپس از دنيا برويم. امام جمعه تبريز در اعلام مناسبت‌هاي تقويمي به سالروز شهادت شهيد دکترچمران اشاره کرد و گفت: اين شهيد عنصر موفقيت کشور در دوران دفاع مقدس بود. وي، روز جهاد کشاورزي را مورد اشاره قرار داد و گفت: اين روز يادگار امام بوده و براي بخش کشاورزي از ابتداي انقلاب زحمات زيادي کشيده شده است. آل‌هاشم خاطرنشان کرد: سالروز تاسيس دانشگاه آزاد اسلامي را پيش‌رو داريم که بايد مسوولان برنامه‌ريزي براي اشتغال دانشجويان را در داشته باشند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، وي در ادامه بزرگداشت حزب موتلفه و شهداي آن را يادآور شد و گفت: شهداي موتلفه نمادهاي عزت و اقتدار ملت ايران هستند که از سال 42 در کنار امام راحل و رهبري فعاليت کرده و شهدايي مانند اماني، بخارايي، نيک‌نژاد، عراقي و لاجوردي تقديم کرده‌اند. امام جمعه تبريز در پايان از همه مردم به خاطر شرکت در مراسم ترتيل‌خواني و نماز جماعت تشکر و قدرداني کرد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها