عصر آذربایجان

گزارش خبر

اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس عامل زمين گير شدن مستکبران

اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس عامل زمين گير شدن مستکبران

1397/03/20

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: "مرگ بر اسرائيل" و "مرگ بر آمريکا" شعار اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس بوده و يکي از عوامل زمين گير شدن مستکبران است.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام و المسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه هاي نماز جمعه شهر اروميه با تاکيد بر اينکه در حال حاضر رژيم صهيونيستي از تجاوز به سرزمين هاي اسلامي بازمانده است، اظهار کرد: "مرگ بر اسرائيل" و "مرگ بر آمريکا" شعار اتحاد ظلم ستيزان دنيا در راهپيمايي روز قدس بوده و يکي از عوامل زمين گير شدن مستکبران است.
وي با تاکيد بر اينکه استکبارستيزي و ظلم ستيزي در دين اسلام داراي اهميت است، ادامه داد: اولياي الهي بنا به دستور قرآن همواره در مقابل ظالمان ايستادگي کردند و بر اين اساس مسلمانان از درب صلح و دوستي با ظالمان وارد نمي شوند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با تاکيد بر اينکه ملت ايران اسلامي نداي مقام معظم رهبري در روز قدس را لبيک گفتند از اين رو از مردم هميشه در صحنه تشکر مي‌کنم، ابراز کرد: مبارزه با ظالم دستور خداوند بوده و وظيفه هر مسلماني است که به مظلوم کمک کند تا از شر ظالم رهايي يابد و کسي که نداي مظلوم را بشنود و به ياري او نرود مسلمان نيست. 
وي به بيانات مقام معظم رهبري در سالگرد رحلت امام خميني (ره) اشاره و يادآور شد: امام راحل (ره) هميشه به مردم و مسئولان تأکيد کردند با همدلي با يکديگر براي حمايت از مظلومان تلاش خود را به کار گيرند و امام خميني (ره) در مواقع اضطراري و دشوار هيجان‌زده عمل نمي‌کردند و با اولويت‌ها عمل مي‌کردند و هيچ موقع به دشمن اعتماد نمي‌کردند و در مقابل دشمنان ايستادگي مي‌کردند و تسليم نمي‌شدند و امروز هم انتظار مي‌رود مسئولان اين گونه عمل کنند. حجت الاسلام قريشي با بيان اينکه اين امر خداوند است که مسلمانان در مقابل دشمنان باوجود قدرت دشمنان هيچ‌وقت شکست نمي‌خورند که امام خميني (ره) به اين مهم اعتقاد داشتند و مقام معظم رهبري نيز به اين موضوع اعتقاد دارند، تصريح کرد: يکي از اين نمونه‌ها، تکفيري‌هاي داعشي بودند که تمام جهان پشت آن‌ها بود و از آن‌ها حمايت مي‌کرد که در مقابل مسلمانان شکست خورد.
وي به برخي از ويژگي هاي شخصيتي حضرت علي (ع)  اشاره و افزود:  حضرت علي (ع)در شجاعت، شهامت، عدالت، سخاوت، عبادت، عطوفت نظيري نداشت، آنچنان كه در اوصاف، وجود مباركش جامع الاضداد بودند؛ در نبرد با دشمنان اسلام با صلابت ترين جنگجوي تاريخ بشر و در حوزه عاطفه عطوف ترين انسان دوران بود.
خطيب جمعه اروميه در پايان به توطئه هاي دشمنان در راستاي فشارهاي اقتصادي و رواني ملت ايران اشاره کرد و متذکر شد: دشمنان در تلاش هستند تا با فشارهاي اقتصادي و رواني ملت ايران را وادار به عقب نشيني بکنند اما در نهايت روسياهي نصيب سران استکبار خواهد شد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها