عصر آذربایجان

گزارش خبر

حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد

حمايت از توليد داخلي مدنظر مردم و مسئولان استان قرار گيرد

1397/02/16

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: مردم ومسئولان آذربايجان غربي نيز بايد با توجه ويژه به موضوع اقتصاد، حمايت از توليد داخلي را مدنظر قرار داده و با استفاده از کالاي ايراني اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند.

به گزارش عصرآذربايجان، حجت‌الاسلام‌ والمسلمين سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه اروميه به فرمايشات رهبر معظم انقلاب در خصوص جنگ اقتصادي غرب با ايران اشاره و اظهار كرد: همدلي و وفاق اقتصادي در کنار اهتمام به حمايت از کالاي ايراني رمز پيروزي ملت و مسئولان ايران اسلامي مقابل اين توطئه_هاي دشمنان است. وي با بيان اينكه رهبر معظم انقلاب در سخنان اخيرشان، اتاق جنگ آمريکا را وزارت خزانه داري و اقتصاد اين کشور معرفي کردند که اين امر نشان دهنده جايگاه اقتصاد در برتري طلبي دولت هاي غربي است، خواستار شد: در اين شرايط مردم ومسئولان آذربايجان غربي نيز بايد با توجه ويژه به موضوع اقتصاد، حمايت از توليد داخلي را مدنظر قرار داده و با استفاده از کالاي ايراني اجازه سوء استفاده به دشمنان را ندهند. قريشي با تاكيد بر اينکه در برخي موارد کالاهاي توليد داخل کيفيت بسيار خوبي داشته و به کشورهاي مختلف دنيا صادر مي شود، متذكر شد: حتي در صورت پايين بودن کيفيت و بالا بودن قيمت نيز بايد استفاده از کالاي ايراني را در دستور کار قرار دهيم که اين امر مي تواند زمينه پيروزي در جنگ اقتصادي را فراهم کند. امام جمعه اروميه  با اشاره به روز سربازان گمنام امام زمان(عج)، تصريح كرد: روز سربازان گمنام امام زمان(عج) به کساني که در وزارت اطلاعات امنيت و آسايش کشور را تأمين مي‌کنند تبريک مي‌گويم. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي تفاوت نيروهاي امنيتي و نظامي کشور را با ساير کشور متکي بودن به دستور اسلام و دين‌داري عنوان كرد و ادامه داد: اين موضوع سبب افتخار بوده و پيروزي آن‌ها در مقابل دشمنان اسلام را در پي دارد. وي با بيان اينكه انجام واجبات الهي يکي از شکرگزاري‌ها بوده که يکي از اين واجبات زکات کشاورزان است بايد بيشتر به اين بخش توجه شود، افزود: بايد در مقابل اين نعمت بي پايان الهي شکرگزار باشيم که يکي از مهمترين شاخص هاي اين شکرگزاري به ويژه براي کشاورزان پرداخت زکات محصولات است که امري بسيار مهم در دين مبين اسلام به شمار مي رود. قريشي ادامه داد: آذربايجان غربي در سال هاي اخير همواره رتبه نخست پرداخت زکات را در کشور به خود اختصاص داده ولي اين ميزان زکات پرداختي نيز همه زکات کشاورزان به شمار نمي رود. وي يادآور شد: اگر بي‌عفتي در جامعه افزايش يابد مرگ‌هاي ناگهاني افزايش مي‌يابد و اگر مردم در خريد و فروش ناقص عمل کنند و کم‌فروشي کنند و با عدالت خريد و فروش نکنند سبب قحطي در جامعه مي‌شود و اگر مردم زکات ندهند زمين برکت خود را به مردم قطع مي‌کند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي با بيان اينكه کمک به همديگر در داخل خانواده اصلي اساسي در دين مبين اسلام محسوب مي شود، و تاكيد كرد: طبق آموزه هاي اسلامي، زن و شوهر بايد در منزل مددکار يکديگر باشند و در کارهاي خانه به هم کمک کنند که اين امر ثواب بسياري براي آنان دارد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها