عصر آذربایجان

گزارش خبر

بودجه ويژه به راه_آهن اردبيل اختصاص مي‌يابد

بودجه ويژه به راه_آهن اردبيل اختصاص مي‌يابد

1396/12/27

گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت: رئيس جمهور به عنوان هديه به اهالي استان اردبيل مبلغي عمده به راه‌آهن اردبيل اختصاص مي‌دهد.

آيت‌الله سيدحسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته شهر اردبيل از ديدار خود با رياست جمهور، رياست مجلس و نائب رئيس مجلس خبر داد و اظهار داشت: در ملاقات با رئيس مجلس به طور مستوفي در خصوص منطقه آزاد اردبيل مذاکره شد و قرار بر اين گرفت که رياست مجلس ضمن استفاده از ظرفيت خود براي گرفتن رأي بيشتر از نمايندگان، در روز رأي‌گيري، خود رياست مجلس را به عهده داشته باشد. وي افزود: در ملاقات با نائب رئيس مجلس، وي ضمن اعلام همکاري کامل اظهار اميدواري کرد که در خصوص حق استان، راي لازم از نمايندگان اخذ شود. نماينده ولي فقيه در استان اردبيل با اشاره به ملاقات خود با رئيس جمهور گفت: به رئيس جمهور عرض کردم در سفر اخير خودتان به بندرعباس گفتيد "آقاي نوبخت به راه‌آهن گيلان تعصب دارند و لذا در سال جديد راه آهن گيلان را افتتاح مي‌کنيم" ما از رشد هر استان ديگر استقبال مي‌کنيم اما براي راه‌آهن اردبيل کس به نفوذ مثل نوبخت را نداريم تا تعصب بکشد، لطفا شما به راه‌آهن اردبيل تعصب داشته باشيد.
عاملي بيان کرد: رياست جمهوري از بودجه لازم براي اتمام راه‌آهن اردبيل سؤال کرد و عرض شد با هزار ميليارد، کار سامان پيدا مي‌کند و وي گفت اين مقدار را دولت به طور دفعي نمي‌تواند پرداخت کند، اما بخشي از آن را تامين مي‌کنيم سپس قرار بر اين شد که علاوه بر بودجه مصوب امسال، رئيس جمهور به عنوان هديه به اهالي استان اردبيل، مبلغي عمده به راه‌آهن اردبيل اختصاص دهد که من از مديريت ارشد استان مي‌خواهم که اين موضوع را به جد پيگيري و نتيجه را به اهالي استان اعلام کند. نماينده مردم استان اردبيل در مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: از مقام معظم رهبري، حامل سلام و دعا براي اهالي استان هستم.
وي به مناسبت سالگرد وفات حاج علي اکرام نارداراني، قهرمان بزرگ ملي و ديني آذربايجان، مدح بليغي از وي و تاريخ نارداران ارائه کرد. رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان اردبيل اهالي استان را به استفاده کامل از فيوضات ماه رجب به ويژه روزه و دعا در اين ماه دعوت کرد.
عاملي با اشاره به فرار رسيدن عيد نوروز اظهار کرد: از روايات معلوم مي‌شود که تحولات و حوادث خيلي مهم بشريت در نوروز واقع شده يعني تحول طبيعت مقارن با تحولات عظيم زندگي بشر بوده. مثل ميثاق خداوند از بندگان، پهلو گرفتن سفينه نوح در کوه جودي، کسر اصنام توسط مولي علي با رفع رسول خدا(ص) و کسر اصنام توسط حضرت ابراهيم، غديرخم و به ويژه طبق فرمايش منسوب به امام صادق، ظهور حضرت ولي عصر (عج) نيز در چنين روزي خواهد بود. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از تسنيم، امام جمعه اردبيل افزود: از اين تقارن استفاده مي‌شود که لحظه تحويل سال، استعداد خاصي براي برآورده شدن مطالب عاليه دارد و طبعا در آن لحظه توبه و دعا منزلت خاص خواهد داشت.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

گروه‌هاي تکفيري توسط آمريکا و با کمک آل سعود فرماندهي مي‌شوند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: کشورهاي اسلامي همگي با يک دشمن مشترک به نام گروه‌هاي تکفيري و در راس آنها داعش روبه‌رو هستند که استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي صحنه گرداني آنها را با کمک آل‌سعود و مزدوران منطقه‌اي‌شان برعهده دارند.

خط مقاومت در منطقه شکست‌ناپذير است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل گفت: برخلاف نظر آمريکايي‌ها و برخي کشورها در باب حضور ايران در جنوب عراق بايد به صراحت گفت که اين حضور همراه با معنويت و اقبال خود عراقي‌هاست و به هيچ وجه با اسلحه و زور نيست.

آمريکايي‌ها نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: رأي به ترامپ افتضاح براي آمريکايي‌ها بود چرا که آنها ديگر نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند.

دولت و مجلس به نقض برجام از سوي آمريکا واکنش نشان دهند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: از دولت انتظار مي‌رود در برخورد با صاحبان حقوق‌هاي نجومي خارج از نوبت و در اسرع وقت پرونده‌هايي را تشکيل و آن را تحويل مراجع قضايي دهند.

نمايندگان مجلس و دولت براي نرخ گاز در مناطق سردسير تصميم‌گيري کنند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از نمايندگان مجلس و دولت خواست به خاطر شدت برودت هوا در مناطق سردسير و مصرف بيشتر گاز، براي برخورداري از تخفيف ويژه در نرخ گاز تصميم‌گيري نمايند.

9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: 9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي در کشور بود.

اتصال راه‌آهن آذربايجان به استان موجب توسعه در منطقه مي‌شود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل از دستور اخير دولت مبني بر ممنوعيت تخريب خانه‌هاي خريداري شده حريم شيخ صفي به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود کارگزاراني که چنين تصميماتي را به دولت القاء مي‌کنند، دولت محترم احتياج به هيچ دشمن ديگري ندارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت و از دشمنان سر سخت صهيونيسم بود.

ترامپ دستورات خطرناکي براي اقتصاد و حقوق بشر صادر مي‌کند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ به سرعت در حال محقق کردن وعده‌هاي انتخاباتي خود است و دستوراتي که براي اقتصاد و امنيت جهاني و حقوق بشر خطرناک است، صادر مي‌کند.

حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است.

ترامپ نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود در اين کشور است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ که سرنوشت اقتصاد، امنيت و فرهنگ دنيا را به دست گرفته نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود دراين کشور است.

کوچکترين امکان تقلب و تخلف در انتخابات کشور وجود ندارد

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: هر کس در صحت انتخابات جمهوري اسلامي ترديد ايجاد کند ظلم وحشتناک به مردم، نظام اسلامي و به کشور کرده و اين امر، تحميل بدترين هزينه به ملت و جايگاه بين‌المللي کشور است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها