عصر آذربایجان

گزارش خبر

انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد

انقلاب و خيزش اسلامي ملت ايران عزت و استقلال کشور را رقم زد

1396/11/15

گروه خبر: امام جمعه تبريزگفت: به طور دقيق و بدون مبالغه ايران يکي از کشورهاي مستقل دنيا محسوب مي‌شود و با گذشت 39 سال همچنان مستقل و مقتدر در مقابل بيگانگان ايستاده و البته در اين برهه بيشتر از همه حال به وحدت و پيروي محض از مقام معظم رهبري نياز است.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد محمدعلي آل هاشم در خطبه‌هاي عبادي و سياسي نماز جمعه تبريز در مصلاي اعظم امام خميني(ره) اين شهر اظهار داشت: طي هفته‌هاي گذشته فعاليت‌هاي داعش افزايش يافته به طوريکه چندين عمليات تروريستي در نقاط مختلف افغانستان رخ داد که در نتيجه آن صدها نفر کشته شدند. وي افزود:حمله تروريستي در نزديکي کابل 11 کشته و 16 زخمي داشت و حمله ديگر 103 کشته و 235 زخمي را به همراه داشت که تمام مسووليت حملات را داعش برعهده داشت. امام جمعه تبريز با بيان اينکه وقتي موضوع فروپاشي و پايان حکومت خودخوانده داعش در عراق و سوريه اتفاق افتاد، صاحب‌نظران گفتند که داعش از نظر سياسي تمام شده ولي افکار آنها همچنان پابرجاست، افزود: همگان مي‌دانند قدرت‌هاي استکباري از اين گروه‌ها براي پيشبرد افکار خود استفاده مي‌کردند و متاسفانه امروز افغانستان به کانون جديد تروريستي و ضداسلامي گروه شيطاني تبديل شده است. وي اذعان داشت: مقام معظم رهبري در سخنراني اخير به خوبي ابعاد مختلف را روشن کردند و با ذکر ابعاد اهداف آمريکا، دو هدف اصلي را در اين شيطنت‌ها بيان کردند که از جمله اين دو موضوع مشغول‌سازي ملت‌هاي منطقه به خود براي عدم تقابل با رژيم صهيونيستي و موجه‌سازي حضورش به بهانه ناامني و تروريست است. نماينده ولي فقيه در استان ابراز کرد: به لطف خداوند استکبار و صهيونيست‌ها با اينکه شيطنت زيادي در عراق و سوريه انجام دادند، ولي بازهم به لطف خداوند در افعانستان نيز نابود خواهند شد. 
خطيب جمعه تبريز تصريح کرد: آمريکا اهداف جنايتکارانه خود در منطقه را با توسعه سيطره تفکر داعش در کشورهاي همسايه ايران دنبال مي‌کند. وي در ادامه با اشاره به فرارسيدن دهه فجر بيان کرد: 12 بهمن سالگرد ورود امام راحل به کشور بود که ايشان بعد از 14 سال تبعيد با شکوه و عظمت وارد کشور شدند و وقتي از دنيا رفتند نيز همان عظمت را داشتند. نماينده ولي فقيه در استان با تاکيد به اينکه انقلاب دستاوردهاي زيادي داشت، تصريح کرد: از جمله دستاوردهاي انقلاب مردمي بودن، استقلال، توجه ويژه به ابعاد ديني و فرهنگي همچنين رهبري الهي و منحصر به‌فرد امام خميني(ره) و بعد از ايشان رهبري مقام معظم رهبري است، خدا را شاکر هستيم که بعد از امام راحل(ره)، مقام معظم رهبري توانست با همان تدابير و اقتدار سکان‌دار انقلاب باشند.
وي خاطرنشان کرد: پيوند دين و سياست يکي ديگر از ويژگي‌هاي انقلاب اسلامي ايران بود، زيرا تفکيک‌ناپذيري آن يکي از اهداف و دستاوردهاي مهم انقلاب است و البته انقلاب اسلامي ايران دستاوردهاي مهم ديگري در فناوري چشمگير هسته‌اي، نانو، سلول‌هاي بنيادين، صنايع موشکي و غيره نيز دارد. آل‌هاشم اضافه کرد: برخي دستاوردهاي معنوي ديگر نيز هست که مي‌توان احياي دين و معنويت در کشور را نام برد. وي با اشاره به بازديد از روستاي "مايان" در اطراف تبريز ابراز کرد: در اين روستا به قدري حافظ قرآن وجود دارد که همگي به برکت انقلاب بوده، زيرا جاي شگفتي است که در منطقه‌اي کوچک تعداد حافظان تا اين حد افزايش يابد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس،خطيب جمعه تبريز با تاکيد به اينکه استقلال و عزت کشور يکي از پيامدهاي مهم ديگر انقلاب اسلامي است، گفت: ايران در زمان طاغوت ژاندارم منطقه بود و قانون کاپيتولاسيون ايران حافظ جان و مال خارجي‌ها شد و خود ايراني‌ها هيچ ارزشي نداشتند. وي افزود: در بازديد از نيروگاه حرارتي تبريز شاهد تعميرات تجهيزات توسط خود کارگران بودم در حاليکه همين نيروگاه در زمان شاه توسط مستشاران آمريکايي تعمير و نگهداري مي‌شد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها