عصر آذربایجان

گزارش خبر

رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند

رئيس جمهور حرفهاي خود را اصلاح کند

1396/11/01

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: نقد انسانهاي وارسته ممکن نيست،مطرح کردن موضوع نقد معصوم (ع) توسط رئيس جمهور صحبت مناسبي نبود.

حجت الاسلام سيدمهدي قريشي در خطبه_هاي هفته گذشته اروميه با بيان اينکه سخنان پيامبر عظيم الشان وحي و تصميم از طرف خداوند است اظهارداشت: رئيس جمهوري کشورمان اخير صحبت هايي در نقد معصومان زده اند اين حرف‌ها را اصلاح کنند، همه نگاه و سخن پيامبر (ص) و ائمه معصوم (ع) از طرف خداوند است پس نقد اين انسان‌هاي وارسته ممکن نيست.
وي با بيان اينکه نقد عبارت است از اين که انسان به صورت مودبانه حق و ناحق بودن عملي را به فرد گوشزد کند عنوان کرد: سخنان رياست جمهوري مبني بر نقد مسئولان قابل ‌قبول است ولي برخي سخناني نيز گفتند که با نظر عقايد مسلمانان مخالفت دارد. حجت الاسلام قريشي اضافه کرد: رئيس‌جمهور گفتند که مي‌توان حتي امام زمان(عج) را نقد کرد ولي ايشان بايد در نظر بگيرند که امام معصوم(ع) را نمي‌توان نقد کرد و اين براساس آيات و روايات اسلامي است و اين نقدي است که ما به اين بخش سخنان رئيس‌جمهور داريم.
وي با اشاره به اينکه طبق روايات افرادي که معصوميت پيامبر اسلام(ص) را زير سوال برده و ايشان را نقد کردند دچار عذاب الهي شده‌اند، بيان کرد: مسلمانان نه تنها بايد از ذهن خود اشتباه عمل کردن پيامبر اسلام (ص) را عبور ندهند بلکه حتي در قلب خود نيز نسبت به اقدامات ايشان ناراحت نباشند. امام جمعه اروميه با بيان اينکه معصومين(ع) کارهاي خود را براساس دستورات خداوند انجام مي‌دهند، گفت: سخن معصوم(ع) نه تنها قابل انتقاد نيست بلکه بايد آن را را بوسيد و روي چشم گذاشت ولي هر چند که مي‌توان از ايشان سوال کرد.
امام جمعه اروميه در بخش ديگري از سخنان خود با دعوت مردم اروميه به تقوي الهي ادامه داد، در روز قيامت خداوند به بهشتي‌ها برخي از نعمت‌هايي را عطا مي‌کند که نه چشمي ديده، نه گوشي شنيده و نه به ذهني خطور کرده است.
حجت الاسلام قريشي با اشاره به اينکه برخي از نعمت‌هاي الهي عمومي است، خاطرنشان کرد: انسان‌هاي حق ندارد هرگونه که خواستند با اين نعمت‌هاي عمومي برخورد بکنند، هوا، خاک، آب و ... از جمله اين نعمت‌هاي عمومي هستند.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از مهر، وي با بيان اينکه براي نشان دادن اهميت پاکي هوا روزي به اين نام در جهان در نظر گرفته شده است، تصريح کرد: آذربايجان‌غربي يکي از بهترين آب و هواها را در کشور داشته و کاخانجات بسياري در اين استان وجود ندارد ولي چرا بايد هواي اين استان به اين شدت آلوده باشد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها