عصر آذربایجان

گزارش خبر

امام جمعه اروميه:

فتنه‌گران به اشتباهات خود اعتراف کنند

1396/10/11

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: متاسفانه هنوز هم برخي در اين کشور هستند که بر اشتباهات خود اعتراف نکرده‌اند.

حجت الاسلام سيدمهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز وحدت بخش جمعه هفته گذشته که در مصلاي بزرگ امام خميني(ره) برگزار شد با دعوت نمازگزاران به رعايت تقواي الهي و دوري از محرمات اظهار کرد: بي‌شک يادآوري مسئله معاد و آخرت سبب جايگزيني تقوا در دل انسان‌ها مي‌شود.  وي تصريح کرد: به فرموده امام علي(ع) در روز آخرت تمامي اعضاء و جوارح انسان به سمت پروردگار متعال حرکت کرده و علاوه بر آن زماني که فرشته صور اسرافيل بر صور خود دميد، همه به سمت پروردگار روانه مي‌شوند. امام جمعه اروميه گفت: در روز قيامت حيله‌ها همه از بين رفته و دلها خالي مي‌شوند و همچنين خشم‌ها به پايان رسيده و صداها آرام مي‌شود. وي تصريح کرد: در آن روزها دل‌ها مي‌لرزد و ندا خواهد آمد که اکنون زمان عقوبت فرا رسيده و نيز در اين روز افراد نيکوکار و بدکار از هم جدا شده و افرادي که اهل طاعت بودند همسايه پروردگار در بهشت خواهد بود. قريشي با اشاره به اينکه بيماري، ترس، تهديد و خطر در آنجا وجود ندارد افزود: اين در حالي است که پروردگار، اهل معصيت را در بدترين مکان اسکان داده و انسان‌هاي بدکاره به زنجير کشيده خواهند شد. وي با بيان اينکه در روز قيامت  پروردگار براي افراد گناهکار لباسي از آتش تهيه مي‌کند بيان کرد: عذابي که گرماي آن بسيار شديد بوده و در جهنمي که درب آن براي هميشه بسته شده است. امام جمعه اروميه با اشاره به اينکه آتش جهنم آتشي هجومي و نعره‌کش است گفت: ترس براي هميشه بر انسان گناهکار مستولي بوده و جهنم مدت زمان و پاياني ندارد. وي اظهار کرد: بنابراين اميرالمومنين(ع) فرموده است که در اين دنيا به فکر آخرت و جايگاه خود در آن دنيا باشيد. قريشي در ادامه با اشاره به اينکه وظيفه ما رفتار مناسب با اهل خانواده است بيان کرد: بي‌شک غمگين کردن افراد گناه بوده و خوشحال کردن اهل خانواده بسيار ضروري است. وي گفت: پيامبر(ص) فرمود هر کس مومني را خوشحال کند مرا خوشحال کرده و هر کس مرا خوشحال کند پروردگار را خوشحال کرده و پروردگار از وي راضي خواهد بود. امام جمعه اروميه افزود: هر کس که ديگري را خوشحال کند،غم به سمت وي نخواهد رفت و علاوه بر آن، مومن بايد در چهره‌اش خوشحالي نمايان باشد. وي در ادامه با تسليت ايام شهادت حضرت معصومه(س) اظهار کرد: ايشان يک بانوي نمونه اسلام بوده و مقام شفاعت از جمله القابي است که امام رضا(ع) به خواهر گرامي‌اش داده، بنابراين ايشان شافي بوده و در روز قيامت مسلمانان را شفاعت مي‌کند. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از آراز خبر  قريشي در ادامه با اشاره به حماسه ? دي بيان کرد: متاسفانه در سال 88، دشمن توطئه کرد و برخي با دشمنان همراه شده و مملکت را به سمت نابودي سوق دادند. 

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها