عصر آذربایجان

گزارش خبر

امام جمعه اروميه:

بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود

1396/09/26

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان_غربي و امام جمعه اروميه گفت: بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود.

حجت الاسلام سيدمهدي قريشي در خطبه هاي هفته گذشته نماز جمعه با اشاره به برگزاري مراسمي در يکي از دانشگاه‌هاي اروميه به مناسبت روز 16 آذر، اظهار داشت: متاسفانه در روز دانشجو عده اي به جاي اعلام انزجار از استکبار و عوامل آن، نظام اسلامي را با سخنراني_هاي بيهوده زير سوال مي برند.
وي با بيان اينکه اين افراد با ادعاي نبود آزادي  در حقيقت قانون و نظام را زير سوال مي برند افزود: اين افراد به بهانه روز دانشجو در دانشگاه_ها سخنراني کرده و از عوامل فتنه حمايت مي کنند و با اين وجود مدعي هستند که آزادي وجود ندارد. امام جمعه اروميه با اشاره به اينکه بايد براي جلوگيري از تحريف تاريخ هوشمندانه عمل شود ادامه داد: در روز عاشورا عده اي از طريق تحريف توانستند اولاد پيغمبر را به شهادت رساندند و در زمان ما هم برخي ها با تحريف تاريخ روز قيام دانشجويان عليه استکبار جهاني را وارونه جلوه مي دهند. حجت الاسلام قريشي عنوان کرد: اينکه حاميان آمريکا و فتنه در دانشگاه‌ها پشت تريبون قرار گيرند و با هياهو و تشويق شروع به طرح مباحثي در حمايت و تطهير چهره فتنه‌گران و غرب‌گرايان کنند، اين امر نشان‌دهنده ضعف مسئولين دانشگاهي و بي‌توجهي به جايگاه روزهاي ملي و تاريخ کشور است. امام جمعه اروميه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: اگر همين افرادي که نداي نبود آزادي در ايران اسلامي را مي‌دهند، در کشورهاي اروپايي تنها يک  بار در مورد دروغ بودن هولوکاست سخنراني کنند سخت‌ترين مجازات در انتظار آن‌ها خواهد بود. اما جالب است که خود را مبرّا از هر نقصي مي‌دانند!
وي، تشويق چنين افرادي از سوي دانشجويان در مراسمات دانشگاهي را نشانه زبوني مسئولين دانشگاه دانست و اظهارداشت: اينکه براي سلامتي عناصر آمريکا در داخل کشور سووت و کف زده شود و تشويق شوند نشان مي‌دهند که مسئولين تاييد کننده اين مراسمات هنوز به بصيرت نرسيده‌اند.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از مهر، وي  در مورد بيان برخي مباحث در مورد خشکسالي درياچه اروميه هم بيان داشت: اينکه برخي در برابر اقامه نماز باران براي حل اين مشکل ايستادگي مي‌کنند امري نادرست است. هرچند اقدامات مسئولين بايد در اين زمينه شتاب داشته باشند، اما اقامه نماز باران و درخواست از خداوند براي حل اين مشکل هم امري ضروري و اجتناب‌ناپذير است.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها