عصر آذربایجان

گزارش خبر

جمهوري اسلامي به هيچ دولتي باج نداده و نخواهد داد

امام جمعه اردبيل: ‏

1396/07/23

امام جمعه اردبيل گفت: خروج يک جانبه آمريکا از برجام شقاق و شکاف بين اروپا و آمريکا را تشديد مي‌کند و اين يک ‏فرصت عظيم براي ايران ‏است. ‏

آيت الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي هفته گذشته نمازجمعه ‏اردبيل اظهار ‏کرد: ترامپ در خصوص برجام اشتباه مي‌کند چون خروج يک جانبه آمريکا از برجام شقاق و شکاف بين اروپا و آمريکا را ‏تشديد مي‌‏کند و اين يک فرصت عظيم براي ايران است. وي ادامه داد: ايران نبايد از برجام خارج شود تا اين شکاف کامل گردد. اعتراض ‏شديد ‏اروپايي‌ها به تکروي آمريکا مقدمات اين انشقاق را فراهم کرده است. وزيرخارجه آلمان مي‌گويد "رفتار آمريکا در ‏قبال ‏ايراني‌ها، اروپايي‌ها را به سمت اتخاذ موضعي مشترک با روسيه و چين سوق داده است" ايران بايد تلاش کند تا آمريکا ‏و ‏اروپا يک دست نشوند.‏
امام جمعه اردبيل با اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري افزود: "راه علاج ايستادگي ملت و دولت در ‏تقابل فزونخواهي آمريکا و طمع ‏ورزي هر قدرت دست انداز و مستکبر جهاني است. يک روز در دنيا دو قدرت بزرگ بودند ‏هر دو هم با ايران مخالف بودند ‏اما جمهوري اسلامي به هيچکدام باج نداد، روي پاي خود ايستاد و به مقاصد خود رسيد و ‏هيچ کس هم نتوانست هيچ غلطي ‏بکند بعد از اين هم همين خواهد بود."‏
نماينده مردم استان در مجلس خبرگان رهبري تصريح کرد: ترامپ با تبليغات زود هنگام در خصوص ‏سخنراني امروز و ‏اينکه طوفان بعد از آرامش ايجاد خواهد کرد از فن اظهار بعد الاجمال استفاده کرده تا مردم دنيا را پاي ‏سخنراني خود جمع کند ‏و از اين معلوم مي‌شود که او آن قدرها هم که مي‌گويند ديوانه نيست بلکه مي‌خواهند با اظهار جنون از ‏دولت‌ها و ملت‌ها باج ‏بگيرد همچنانکه در تنظيم روابط تجاري آمريکا و کره جنوبي به مسؤولان آمريکايي توصيه کرده که کره‌‏اي‌ها را با جنون ‏ترامپ بترسانند.‏
عاملي اظهار داشت: جنون تصنعي او در حق ايران و اينکه برجام در مسير منافع ملي آمريکا نيست و از تاييد پايبندي ايران به برجام اجتناب مي کند او در هر ‏دو مورد به خطا ‏مي‌رود.‏ به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، امام جمعه اردبيل در بخش ديگري از خطبه‌ها از دولت خواست با جديت مقدمات صادرات ميوه مخصوصا سيب به کشورهاي ديگر را فراهم نمايد ‏مخصوصا که در شروع کار اعلان کرده است که يکي از اولويت‌هاي اين دولت فعال سازي ديپلماسي اقتصادي است.‏

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

گروه‌هاي تکفيري توسط آمريکا و با کمک آل سعود فرماندهي مي‌شوند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: کشورهاي اسلامي همگي با يک دشمن مشترک به نام گروه‌هاي تکفيري و در راس آنها داعش روبه‌رو هستند که استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي صحنه گرداني آنها را با کمک آل‌سعود و مزدوران منطقه‌اي‌شان برعهده دارند.

خط مقاومت در منطقه شکست‌ناپذير است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل گفت: برخلاف نظر آمريکايي‌ها و برخي کشورها در باب حضور ايران در جنوب عراق بايد به صراحت گفت که اين حضور همراه با معنويت و اقبال خود عراقي‌هاست و به هيچ وجه با اسلحه و زور نيست.

آمريکايي‌ها نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: رأي به ترامپ افتضاح براي آمريکايي‌ها بود چرا که آنها ديگر نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند.

دولت و مجلس به نقض برجام از سوي آمريکا واکنش نشان دهند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: از دولت انتظار مي‌رود در برخورد با صاحبان حقوق‌هاي نجومي خارج از نوبت و در اسرع وقت پرونده‌هايي را تشکيل و آن را تحويل مراجع قضايي دهند.

نمايندگان مجلس و دولت براي نرخ گاز در مناطق سردسير تصميم‌گيري کنند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از نمايندگان مجلس و دولت خواست به خاطر شدت برودت هوا در مناطق سردسير و مصرف بيشتر گاز، براي برخورداري از تخفيف ويژه در نرخ گاز تصميم‌گيري نمايند.

9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: 9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي در کشور بود.

اتصال راه‌آهن آذربايجان به استان موجب توسعه در منطقه مي‌شود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل از دستور اخير دولت مبني بر ممنوعيت تخريب خانه‌هاي خريداري شده حريم شيخ صفي به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود کارگزاراني که چنين تصميماتي را به دولت القاء مي‌کنند، دولت محترم احتياج به هيچ دشمن ديگري ندارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت و از دشمنان سر سخت صهيونيسم بود.

ترامپ دستورات خطرناکي براي اقتصاد و حقوق بشر صادر مي‌کند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ به سرعت در حال محقق کردن وعده‌هاي انتخاباتي خود است و دستوراتي که براي اقتصاد و امنيت جهاني و حقوق بشر خطرناک است، صادر مي‌کند.

حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است.

ترامپ نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود در اين کشور است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ که سرنوشت اقتصاد، امنيت و فرهنگ دنيا را به دست گرفته نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود دراين کشور است.

کوچکترين امکان تقلب و تخلف در انتخابات کشور وجود ندارد

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: هر کس در صحت انتخابات جمهوري اسلامي ترديد ايجاد کند ظلم وحشتناک به مردم، نظام اسلامي و به کشور کرده و اين امر، تحميل بدترين هزينه به ملت و جايگاه بين‌المللي کشور است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها