عصر آذربایجان

گزارش خبر

آمريکا بازديد از مراکز نظامي ايران را به گور مي‌برد

امام جمعه تبريز:

1396/06/19

گروه خبر: امام جمعه تبريز با تاکيد به افزايش بهانه‌جويي‌هاي اخير آمريکا در حوزه موشکي ايران براي نقض برجام گفت: آمريکا بازديد از مراکز نظامي را براي بهانه‌اي جهت نقض برجام مطرح مي‌کند ولي بايد آمريکا بداند اين آرزو را به قبر خواهد برد.

حجت‌الاسلام سيد محمدعلي آل‌هاشم در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته تبريز در مصلاي اعظم امام خميني(ره) با تبريک عيد غديرخم اظهار کرد: 17 شهريور يادآور قيام جمعه سياه و کشتار مردم بي‌دفاع در ميدان ژاله سابق است که تعداد زيادي شهيد و مجروح در جريان انقلاب داشت. وي با بيان اينکه ترديد و تزلزل در اراده رژيم در رويارويي با انقلابيوناز جمله پيامدهاي 17 شهريور سال 57 بود، افزود: تزلزل نظاميان و تعمق نفرت از رژيم از ديگر پيامدهاي اين روز بزرگ است که شهداي زيادي تقديم انقلاب کرد.
آل‌هاشم با تاکيد به افزايش بهانه‌جويي‌هاي اخير آمريکا در حوزه موشکي ايران براي نقض برجام بيان کرد: آمريکا بازديد از مراکز نظامي را بهانه‌اي در راستاي نقض برجام مطرح مي‌کند ولي بايد بداند اين آرزو را به گور خواهد برد.
وي 2 هزار کشته مردم يمن در اثر وبا را مطرح کرد و گفت: طبق اعلام سازمان بهداشتي ميانگين شيوع وبا بيش از 6 هزار مورد است و بنا به گزارش واصله تاکنون 2 هزار نفر در اثر اين بيماري جان خود را از دست داده‌اند و کجايند آنهايي که مدعي حقوق بشر هستند؟ نماينده ولي فقيه در استان به نسل‌کشي و قتل‌عام مسلمانان در ميانمار اشاره کرد و گفت: هفته گذشته نسل‌کشي در ميانمار آغاز شده و مسلمانان اقدام به مهاجرت کردند ولي همچنان مردم مظلوم منطقه آماج وحشيانه‌ترين حملات قرار گرفته است. وي اضافه کرد: طبق آمار، اجساد سوخته و سربريده در ميانمار بيش از 500 نفر اعلام شده که متاسفامه تعداد زيادي از آنها کودک بوده است.
امام جمعه تبريز با بيان اينکه اقليت مظلوم مسلمانان ميانمار که از کوچک‌ترين حقوق بشري در آن کشور برخوردار نيستند، مجبور به مهاجرت به بنگلادش شده‌اند، افزود: نکته مهم سکوت و بي‌تحرکي جامعه جهاني و مدعيان حقوق بشر است که براي کشته و زخمي شدن چند نفر در اروپا غوغا مي‌کنند ولي براي اين نسل‌کشي آشکار تنها به ابراز نگراني و ناراحتي بسنده کرده‌اند. وي متذکر شد: آخرين اقدام بين‌المللي محکوميت اين نسل‌کشي از سوي سازمان حقوق بشري است و اين کارها نشان مي‌دهد اصطلاحاتي از قبيل حقوق بشر فقط براي تبليعات و شعار است.
 آل‌هاشم تصريح کرد: با توجه به اقدامات دستگاه ديپلماسي در راستاي تحريک جامعه جهاني و کشورهاي مسلمان براي واکنش مناسب به اين نسل‌کشي و تاکيدات رهبر فرزانه انقلاب  اميدواريم هر چه زودتر اقدامات عملي براي کاهش درد و رنج مردم مظلوم صورت گيرد تا در آينده شاهد چنين فجايعي نباشيم.
وي به برگزاري مراسم باشکوه تشييع و تدفين شهيد جنگجو و حضور جوانان در اين مراسم اشاره کرد و گفت: مادر اين شهيد بعد از آرام گرفتن فرزندش، به وي ملحق شد که بسيار دردناک بود. امام جمعه تبريز با اشاره به روز غديرخم و تاکيد پيامبر اکرم(ص) به ولايت علي(ع) بيان کرد: پيامبر اکرم(ص) در سخنراني سرنوشت‌ساز خود در غديرخم تاکيد کردند که افراد حاضر در اين مراسم معرفي جانشين  موظف به رساندن پيام غدير‌خم به سايران باشند.
وي افزود: جلوه سياسي خطبه غدير استمرار ولايت تا آخر دنياست. پيوند نبوت و امامت  آينده‌نگري، شايسته‌سالاري، پرهيز از ترس و تهديد و مرجعيت اهل بيت نمونه‌هايي از اندرزهاي غدير است.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس  امام جمعه تبريز به سالگرد وفات آيت‌الله طالقاني اولين امام جمعه تهران اشاره کرد و گفت: هيچ‌گاه فعاليت‌هاي سياسي و فرهنگي ايشان فراموش نخواهد شد،مداوم در زندان‌ها به سر مي‌برد و امام در حق ايشان فرمودند که آيت‌الله طالقاني نقش ابوذر را براي انقلاب داشت و مرگ ايشان زودرس و عمر بابرکتي داشته است.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها