عصر آذربایجان

گزارش خبر

نمايندگان در انتخاب وزير اصلح مصالحه يا مماشات نکنند‏

امام جمعه اردبيل:

1396/05/29

گروه خبر: امام جمعه اردبيل گفت : چهار سال کشور با فکر و سليقه و تشخيص اين وزراء اداره خواهد شد‏ و اين جز با ‏وزراي توانمند، مقدور نيست.‏

آيت‌الله سيد حسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اردبيل که در مصلي امام خميني(ره) اردبيل برگزار شد اظهار کرد: نمايندگان در انتخاب وزير اصلح مصالحه يا مماشات نکنند،‏ چهار سال کشور با فکر و سليقه و تشخيص اين وزراء اداره ‏خواهد شد و طبق فرمايش مقام معظم رهبري  "معيشت مردم را بايد در اين چهار سال به يک نقطه قابل ‏قبول رساند" و اين جز با وزراي توانمند، مقدور نيست.‏ وي با بيان اينکه در اين باب هم رئيس جمهور هم نمايندگان در برابر ملت مسؤول هستند، ‏اظهار داشت : رئيس جمهور در معرفي يکي از وزيران مي فرمايد "اين وزير در دوره قبل فعال بود ‏اما در موضوع اصلي آن وزارت خانه نتوانستيم به توافق نهايي برسيم" ، اين جمله از رئيس جمهور ‏پذيرفته نيست چون اعتراف به ناتواني وزير پيشنهادي است. اتفاقا اين وزير، وزيري است که در ‏دوره قبل با کمترين راي به وزارت رسيد و يکبار هم تا پاي استيضاح رفت.
امام جمعه اردبيل ادامه داد:  رئيس جمهور همچنين در اين جلسه فرموده "متاسفانه بانک‌ها از مسير خودشان ‏منحرف شده و به مسير ديگري رفته‌اند " باز اين سخن از رئيس قوه‌ي مجريه که از انحراف کلي ‏زير مجموعه خود سخن مي‌گويد  پذيرفته نيست. امروز افتضاحات بانک مرکزي در عدم نظارت ‏بر موسسات مالي بر کسي پوشيده نيست و  در حال حاضر مشتريان بعضي از موسسات مالي نه بر ‏عليه آن موسسه يا بانک مرکزي بلکه بر عليه نظام شعار مي‌دهند.‏ به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، نماينده ولي فقيه در استان به مناسبت ‏سالروز ازدواج اميرالمؤمنين (عليه السلام) و فاطمه زهرا (سلام الله عليها) بر لزوم اقتداء به اين ‏زوج معصوم و به اين ازدواج آسماني تاکيد کرد و افزود: اين ازدواج حاوي ارزش‌هاي بسيار حياتي و مهم ‏است. بساطت و سادگي ازدواج، عدم لحاظ اعتبارات ظاهري و مادي در انتخاب و اينکه ‏اميرالمومنين سراغ مکشفه‌ها و متبرجات جاهلي و متمولين نرفت.
وي افزود: اين ازدواج، يک الگوي جهاني و ابدي است و ما هرچه از اين الگوها و اسوه‌هاي ابدي فاصله بگيريم با پديده‌هاي لاينحل اجتماعي مواجه خواهيم شد. حجم عظيم روزانه طلاق ‏در کشور دليل خوبي بر خطاي معيارهاي انتخابي در ازدواج و زندگي مشترک است.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

گروه‌هاي تکفيري توسط آمريکا و با کمک آل سعود فرماندهي مي‌شوند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: کشورهاي اسلامي همگي با يک دشمن مشترک به نام گروه‌هاي تکفيري و در راس آنها داعش روبه‌رو هستند که استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي صحنه گرداني آنها را با کمک آل‌سعود و مزدوران منطقه‌اي‌شان برعهده دارند.

خط مقاومت در منطقه شکست‌ناپذير است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل گفت: برخلاف نظر آمريکايي‌ها و برخي کشورها در باب حضور ايران در جنوب عراق بايد به صراحت گفت که اين حضور همراه با معنويت و اقبال خود عراقي‌هاست و به هيچ وجه با اسلحه و زور نيست.

آمريکايي‌ها نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: رأي به ترامپ افتضاح براي آمريکايي‌ها بود چرا که آنها ديگر نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند.

دولت و مجلس به نقض برجام از سوي آمريکا واکنش نشان دهند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: از دولت انتظار مي‌رود در برخورد با صاحبان حقوق‌هاي نجومي خارج از نوبت و در اسرع وقت پرونده‌هايي را تشکيل و آن را تحويل مراجع قضايي دهند.

نمايندگان مجلس و دولت براي نرخ گاز در مناطق سردسير تصميم‌گيري کنند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از نمايندگان مجلس و دولت خواست به خاطر شدت برودت هوا در مناطق سردسير و مصرف بيشتر گاز، براي برخورداري از تخفيف ويژه در نرخ گاز تصميم‌گيري نمايند.

9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: 9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي در کشور بود.

اتصال راه‌آهن آذربايجان به استان موجب توسعه در منطقه مي‌شود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل از دستور اخير دولت مبني بر ممنوعيت تخريب خانه‌هاي خريداري شده حريم شيخ صفي به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود کارگزاراني که چنين تصميماتي را به دولت القاء مي‌کنند، دولت محترم احتياج به هيچ دشمن ديگري ندارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت و از دشمنان سر سخت صهيونيسم بود.

ترامپ دستورات خطرناکي براي اقتصاد و حقوق بشر صادر مي‌کند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ به سرعت در حال محقق کردن وعده‌هاي انتخاباتي خود است و دستوراتي که براي اقتصاد و امنيت جهاني و حقوق بشر خطرناک است، صادر مي‌کند.

حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است.

ترامپ نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود در اين کشور است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ که سرنوشت اقتصاد، امنيت و فرهنگ دنيا را به دست گرفته نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود دراين کشور است.

کوچکترين امکان تقلب و تخلف در انتخابات کشور وجود ندارد

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: هر کس در صحت انتخابات جمهوري اسلامي ترديد ايجاد کند ظلم وحشتناک به مردم، نظام اسلامي و به کشور کرده و اين امر، تحميل بدترين هزينه به ملت و جايگاه بين‌المللي کشور است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها