عصر آذربایجان

گزارش خبر

رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي

رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي

1396/05/02

گروه ورزشي: فرهاد عسگري متولد 68 محله بابائيان زنجان است که سفرنامه تلگرامي يک هزار نفر دنبال کننده دارد و عکسهاي زيبا ي او از مناظر بکر و طبيعت زيباي مسير سفربا دوچرخه در جاده هاي خاکي لذت ديدن يک نقاشي بکر خداوندي را در دل آدم زنده مي کند.

با بالا رفتن تکنولوژي و دسترسي به اينترنت اين فرصت براي ما نيز فراهم شده است تا هر شب با خواندن گزارش هاي روزانه  ويا به قولي خواندن سفرنامه تلگرامي اين دو دوچرخه سوار کشورمان در چند و چون سفر آنها قرار بگيريم و با ديدن تصاوير خودمان را در تک تک فضاهاي خلق شده حس کنيم . انگار خودمان هستيم که به اين سفر پا گذاشته ايم و از کودکي تاجيک توت گرفته و خورده ايم وشبي را مهمان خانواده باصفاي يک روستايي ازبکي شده ايم و صبحانه را در کنار فرزندان اين خانواده خورده ايم. شايد در سفرنامه تلگرامي اين دو جوان از واژگان ادبي و نگارش سفرنامه هاي ادبي گذشتگان خبري نباشد اما سادگي و بيان ساده که در کنار تصاوير زيبا ارائه شده است سبب شده است تا هر روز که صفحه تلگرام را چک مي کنيم کنجکاو اين باشيم که روز اين دوجوان در اين سفر پر هيجان چگونه شب شد و امروز در سفر با  دوچرخه خود با چه چالشهايي روبه روشده اند.
سفر اين دو جوان دوچرخه سوار به عنوان سايکل توريسم نوعي از گردشگري است که به نام گردشگردي  با دوچرخه ناميده مي شود که  با انتخاب خود از هر مکان که مي‌خواهند بازديد مي کنند و بدليل همين امر بيشتر مسير از دل طبيعت و راههايي مي گذرد که شايد در سفر ساير گردشگران کمتر ديده شود. فرهاد عسگري خود را متولد محله بابائيان زنجان معرفي کرده و مي گويد: از همان يادگيري دوچرخه سواري در کودکي در ذهنم هميشه اين بود که با دوچرخه سفر کنم و شوق زيادي براي مسافرت داشتم و اولين جرقه سفر از همان دوران کودکي در ذهنم شکل گرفته بود و با ديدن سايکل توريستها چيزي در درونم بود که مرا به سفر با دوچرخه ترغيب مي کرد.
وي اضافه مي کند: من دوچرخه سواري را با دوچرخه پدرم که دوچرخه سايز 28 بود ياد گرفتم و از سال 85  از طريق دوستان وارد هئيت دوچرخه سواري زنجان شدم که آشنايي با اين گروه يکي از اتفاقات خوب زندگي من بوده است که تاکنون ادامه داشته و  11 سال است در رشته دوچرخه سواري کوهستان رکاب مي زنم. عسگري در سابقه سفرهاي خود با دوچرخه  تور ايرانگردي را نيز به عنوان سفير سلامت دارد و به عنوان حامي بيماران مبتلا به سرطان در مدت هفتاد روز مسير زنجان تا مشهد مقدس و در ادامه از خراسان جنوبي تا بندر عباس را رکاب زده است. وي در رابطه با اين سفر مي_گويد: بدليل مشغله دانشگاه و سربازي تنها سفرهاي کوتاه مدت و کمتر از يک هفته را انجام مي دادم که با فراغت از تحصيل  و تمام شدن دوران سربازي فرصت بيستري را براي سفرهاي طولاني مدت پيدا کردم که شروع سفر ايران گردي من با شعار سرطان هرگز براي حمايت از بيماران مبتلا به سرطان بود که به عنوان سفير سلامت مهرانه از نوار شمالي ايران تا مشهد و سپس از کرمان تا بندر عباس ادامه داشت. اين سايکل توريست مي گويد: در اين سفر در مرکز استانها  ملاقات با کودکان سرطاني در نظر گرفته شده بود که با همکاري خيران هر شهر انجام مي_شد و براي کودکان سرطاني وسايل بازي، لوازم التحرير و عروسک تهيه مي_شد. احمد کوزه گر همان همراه  و دوست دوچرخه سوار زنجاني است که اهل بندر عباس است و اينکه چرا اين دو تصميم گرفته اند با هم همسفر شوند سوال بعدي ما از عسگري جوان سايکل توريست زنجاني است. وي مي گويد: همين سفر ايران گردي زمينه آشنايي من با احمد کوزه_گر در بندر عباس شد و  در آنجا تصيميم گرفتيم که با هم سفر کنيم چراکه ديدگاه_هاي مشترک زيادي داشتيم و ديدگاهمان نسبت به سفر با دوچرخه نيز بسيار بهم نزديک بود و آنها براي اين سفر شعار باا هم بودن را انتخاب کرده_اند. عسگري اين جوان دوچرخه_سوار زنجاني ابراز مي کند: با احمد سفر 50 روزه به ترکيه گرجستان و ارمنستان انجام شد و در تبريز براي 30 تن از بيماران سرطان و کليوي هديه گرفتيم که هزينه هدايا نيز از طريق سايکل توريستها فراهم شد که در عرض يک ساعت بيشتر از 400 هزار تومان فراهم شد. وي اضافه مي کند: اهداي هديه به کودکان سرطان سبب بالا رفتن روحيه اين کودکان شده و آنها شروع به کشيدن نقاشي براي ما کردند که بدنبال آن هستيم که در آينده بتوانيم نمايشگاهي از آثار نقاشي اين کودکان داير کنيم. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از زنجانم، قرار است اين دوچرخه سوار کشورهاي آذربايجان قزاقستان، ازبکستان  تاجيکستان، قرقيزستان، سريلانکا، تايلند وهند را رکاب بزنند که هم اکنون نيز سفر اين دوگردشگر در کشور ازبکستان ادامه دارد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي

رکاب زني دوچرخه سوار زنجان به هشت کشور آسيايي
خروج

گروه ورزشي: فرهاد عسگري متولد 68 محله بابائيان زنجان است که سفرنامه تلگرامي يک هزار نفر دنبال کننده دارد و عکسهاي زيبا ي او از مناظر بکر و طبيعت زيباي مسير سفربا دوچرخه در جاده هاي خاکي لذت ديدن يک نقاشي بکر خداوندي را در دل آدم زنده مي کند.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها