عصر آذربایجان

گزارش خبر

قتل آتنا نشانگر خطرات فرهنگي بزرگ در بيخ گوش ماست

امام جمعه اردبيل:

1396/04/25

گروه خبر: امام جمعه اردبيل با بيان اينکه حادثه قتل آتنا و حوادث مشابه آن نشان مي‌دهد که خطرات فرهنگي بزرگ در بيخ گوش ماست گفت: دولت و مجلس در زمينه ارتقاي بنيان فرهنگي جامعه نمره قبولي ندارند.

آيت‌الله سيدحسن عاملي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته شهر اردبيل اظهار داشت: همه ما از حادثه فرزند معصوم استان آتنا اصلاني متاثريم و به خانواده اين طفل معصوم و اهالي معظم پارس‌آباد تسليت مي‌گوييم. دستگاه قضايي با تمام توان به اين موضوع وارد شده و يقين داريم در اسرع وقت قاتل را به عقوبت خود خواهند رساند. نماينده ولي فقيه در استان اردبيل افزود: از همه دلسوزان مي‌خواهيم پيگيري موضوع را به طريق قانوني يعني دستگاه قضا واگذار کنند، دستگاه قضا در اين گونه امور به طور قطع مماشات ندارد و قطعا با اقدام به موقع دستگاه قضا بازدارندگي به طور کامل تامين مي‌شود. وي تصريح کرد: اين حادثه و حوادث مشابه آن مثل ماجراي ستايش نشان مي‌دهد که خطرات فرهنگي بزرگ در بيخ گوش ماست و لذا دولت بايد در تنظيم بودجه کشور اعتبار کافي براي امور فرهنگي قرار دهد که متاسفانه اين گونه نيست، مجلس و به‌ويژه کميسيون فرهنگي مجلس نيز بايد طرح‌هاي مهم براي ارتقاي بنيان فرهنگي جامعه داشته باشد و دچار روزمرگي نشود و بايد با کمال تاسف گفت مجلس در اين زمينه نمره قبولي ندارد. رئيس شوراي فرهنگ عمومي استان اردبيل بيان کرد: از خانواده‌ها هم مي‌خواهيم از اين گونه حوادث عبرت بگيرند و براي اينکه خانواده‌هاي آنها قاتل به جامعه تحويل ندهد، فرزندان خود را با تربيت ديني آشنا سازند، حضور در مساجد و مجالس وعظ و نمازهاي جمعه و حضور در مراکز تربيتي از مهمترين عوامل صيانت است. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از تسنيم، عاملي از صدا و سيما خواست همچنان که در انتشار اين فاجعه حتي از شبکه ملي سنگ تمام گذاشتند و به طور قهري چهره عاطفي و فرهنگي استان به شدت آسيب ديد، در پخش قابليت‌هاي عاطفي استان به ويژه در معرفي چهره عاطفي عشاير استان اهتمام داشته باشند تا عدالت رعايت و حق استان ضايع نشود و غرور مقدس اهالي شکسته نشود.
 

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

گروه‌هاي تکفيري توسط آمريکا و با کمک آل سعود فرماندهي مي‌شوند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: کشورهاي اسلامي همگي با يک دشمن مشترک به نام گروه‌هاي تکفيري و در راس آنها داعش روبه‌رو هستند که استکبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي صحنه گرداني آنها را با کمک آل‌سعود و مزدوران منطقه‌اي‌شان برعهده دارند.

خط مقاومت در منطقه شکست‌ناپذير است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه و امام جمعه اردبيل گفت: برخلاف نظر آمريکايي‌ها و برخي کشورها در باب حضور ايران در جنوب عراق بايد به صراحت گفت که اين حضور همراه با معنويت و اقبال خود عراقي‌هاست و به هيچ وجه با اسلحه و زور نيست.

آمريکايي‌ها نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: رأي به ترامپ افتضاح براي آمريکايي‌ها بود چرا که آنها ديگر نمي‌توانند مدعي دموکراسي در دنيا باشند.

دولت و مجلس به نقض برجام از سوي آمريکا واکنش نشان دهند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: نماينده ولي‌فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: از دولت انتظار مي‌رود در برخورد با صاحبان حقوق‌هاي نجومي خارج از نوبت و در اسرع وقت پرونده‌هايي را تشکيل و آن را تحويل مراجع قضايي دهند.

نمايندگان مجلس و دولت براي نرخ گاز در مناطق سردسير تصميم‌گيري کنند

امام جمعه اردبيل:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اردبيل از نمايندگان مجلس و دولت خواست به خاطر شدت برودت هوا در مناطق سردسير و مصرف بيشتر گاز، براي برخورداري از تخفيف ويژه در نرخ گاز تصميم‌گيري نمايند.

9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: 9 دي روز وحدت و هماهنگي تمام سلايق سياسي در کشور بود.

اتصال راه‌آهن آذربايجان به استان موجب توسعه در منطقه مي‌شود

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل از دستور اخير دولت مبني بر ممنوعيت تخريب خانه‌هاي خريداري شده حريم شيخ صفي به شدت انتقاد کرد و گفت: با وجود کارگزاراني که چنين تصميماتي را به دولت القاء مي‌کنند، دولت محترم احتياج به هيچ دشمن ديگري ندارد.

آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت بود

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: آيت‌الله هاشمي رفسنجاني از حاميان فلسطين و مقاومت و از دشمنان سر سخت صهيونيسم بود.

ترامپ دستورات خطرناکي براي اقتصاد و حقوق بشر صادر مي‌کند

امام جمعه اردبيل:
خروج

امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ به سرعت در حال محقق کردن وعده‌هاي انتخاباتي خود است و دستوراتي که براي اقتصاد و امنيت جهاني و حقوق بشر خطرناک است، صادر مي‌کند.

حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: حضور گسترده مردم در راهپيمايي 22 بهمن نشان از اقتدار ملت است.

ترامپ نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود در اين کشور است

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: ترامپ که سرنوشت اقتصاد، امنيت و فرهنگ دنيا را به دست گرفته نمادي از واقع‌گرايي آمريکا و برخاسته از واقعيت‌هاي موجود دراين کشور است.

کوچکترين امکان تقلب و تخلف در انتخابات کشور وجود ندارد

امام جمعه اردبيل:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اردبيل گفت: هر کس در صحت انتخابات جمهوري اسلامي ترديد ايجاد کند ظلم وحشتناک به مردم، نظام اسلامي و به کشور کرده و اين امر، تحميل بدترين هزينه به ملت و جايگاه بين‌المللي کشور است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها