عصر آذربایجان

گزارش خبر

آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود

آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود

1396/04/18

گروه فرهنگي: آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان و پسران و دختران مي‌شود و از نظر اسلام و عقل نيز محکوم است و تبليغات و مقالات بر خلاف اسلام و عفت عمومي و مصالح کشور حرام است و بر همه مسلمانان جلوگيري از آن واجب است.

يکي از آسيب‌هاي نظام جمهوري اسلامي ايران از ابتداي سال 57 تاکنون وجود تفکري است که تلاش مي‌کند رفتارها و ماهيت سياسي، فرهنگي و اقتصادي ايران اسلامي را به سمت وابستگي و تبعيت از نظام سلطه سوق دهد که اين رويکرد راه توسعه را در کيفيت و کميت غربي شدن مي‌داند لذا در طي دهه‌هاي گذشته شعار مذاکره و سازش به عنوان شيوه‌اي براي نزديک شدن به دولت‌هاي غربي مطرح بوده است.
هر چند در مقابل اين تفکر نيروهاي مدافع گفتمان انقلاب اسلامي سعي بر مقابله و پاسداشت ارزش‌هاي انقلابي داشتند اما با وجود اين خسارات زيادي بر هويت اسلامي و ايراني وارد شده است و با توجه به اينکه هسته‌هاي فکري و فرهنگي کشور دچار تعطيلي و اختلال است لذا در 17 خرداد ماه سال جاري مقام معظم رهبري نقشه راهي با عنوان آتش به اختيار در جمع دانشجويان رونمايي کرد. در همين زمينه لازم به توضيح است، موضوع آتش به اختيار که رهبر معظم انقلاب در 17 خرداد بيان فرمودند مکمل فرمايشات ايشان در ديدار با دانشجويان در سال 88 بود که فرمودند: در جنگ نرم شما جوانان دانشجو افسران جوان اين جبهه‌ايد. نگفتم سرباز چون سرباز فقط منتظر دستور است و از خود اراده‌اي ندارد اما افسر جوان توي صحنه است؛ هم به دستور عمل مي‌کند، هم صحنه را درست مي‌بيند، با جسم و جان خود صحنه را مي‌آزمايد ... حقيقتاً افسران جوان فکر هم دارند، عمل هم دارند، توي صحنه هم حضور دارند، اوضاع را هم مي‌بينند، در چارچوب هم کار مي‌کنند.
امام راحل در پيامي که به مناسبت پذيرش قطعنامه صادر نمودند و خطوط جديد مبارزه را ترسيم کردند و در ساحت اجتماع و سياست کشور مسئوليت مهمي را بر عهده آحاد مردم نهادند که اين نکته خود نشان از توجه به استفاده از مشارکت و ظرفيت‌هاي مردمي براي صيانت از انقلاب اسلامي است به طوري که امام راحل فرمودند که »من در ميان شما باشم يا نباشم به همه شما سفارش و وصيت مي‌کنم نگذاريد انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بيفتد« اما نکته اساسي اين است که آيا عناصر انقلابي توانسته‌اند از اين توصيه دردمندانه و دلسوزانه امام راحل و اختياري که بر عهده آنان نهاده شده، مبني بر مواجهه با روش‌ها و سياسي‌هايي که سبب مي‌شود نااهلان و نامحرمان در مراکز و نهادهاي مختلف حاضر باشند صيانت نمايند.
حضرت امام(ره) در همين زمينه در وصيت نامه سياسي و الهي خود به طور روشن به مسئوليت نهادهاي حاکميتي براي مقابله با نشان‌ها و نمادهاي ضد اسلامي اشاره کردند و فرمودند که اگر چنانچه از سوي سازمان‌هاي متولي امور فرهنگي جامعه بي تفاوتي مشاهده شد خود وارد ميدان شوند و به تکليف خويش عمل کنند و همچنين در اين مورد نيز فرمودند: اکنون وصيت من به مجلس شوراي اسلامي در حال، آينده و رئيس جمهور و روساي جمهور آينده و به شوراي نگهبان و شوراي قضايي دولت در هر زمان آن است که نگذارند اين دستگاه‌هاي خبري و مطبوعات و مجله‌ها از اسلام و مسائل کشور منحرف شوند.
و بايد بدانيم آزادي به شکل غربي آن موجب تباهي جوانان و پسران و دختران مي‌شود و از نظر اسلام و عقل محکوم است و تبليغات و مقالات و سخنراني‌ها و مجلات بر خلاف اسلام و عفت عمومي و مصالح کشور حرام است و بر همه مسلمانان جلوگيري از آن واجب است و از آزادي مخرب بايد جلوگيري شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و از انچه برخلاف مسير ملت و کشور اسلامي و مخالف با حيث جمهوري اسلامي است به طور قاطع اگر جلوگيري نشود همه مسئول باشند و مردم و جوانان حزب الهي به دستگاه مربوطه مراجعه کنند و اگر آنان کوتاهي کنند خودشان مکلف به جلوگيري هستند. (بند م وصيت نامه سياسي و الهي امام خميني(ره)) به گزارش عصرآذربايجان به نقل از راه دانا، حضرت امام (ره) در بخش ديگري از وصيتنامه سياسي و الهي خويش به ضرورت مقابله با مفاسد و انحراف اشاره مي‌کنند و مي‌فرمايند: »وصيت اينجانب به جوانان عزيز آن است که خودشان شجاعانه در مقابل انحرافات قيام کنند تا استقلال و آزادي خود و کشور و ملت خودشان مصون باشد«. (وصيت نامه سياسي و الهي امام خميني(ره) بند ک)

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود

آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان مي‌شود
خروج

گروه فرهنگي: آزادي به شکل غربي موجب تباهي جوانان و پسران و دختران مي‌شود و از نظر اسلام و عقل نيز محکوم است و تبليغات و مقالات بر خلاف اسلام و عفت عمومي و مصالح کشور حرام است و بر همه مسلمانان جلوگيري از آن واجب است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها