عصر آذربایجان

گزارش خبر

آزاد سازي قدس محوري_ترين مسئله جهان اسلام

امام جمعه اروميه تاکيد کرد

1395/12/08

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: امروز آزادسازي قدس و مسئله فلسطين محوري ترين مسئله جهان اسلام است.

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي و امام جمعه اروميه گفت: امروز آزادسازي قدس و مسئله فلسطين محوري ترين مسئله جهان اسلام است.
به گزارش عصرآذربايجان، حجت الاسلام سيدمهدي قريشي در خطبه هاي هفته گذشته نماز جمعه با اشاره به برگزاري ششمين اجلاس بين المللي انتفاضه فلسطين افزود: رژيم صهيونستي و همتايانش با طراحي توطئه هاي مختلف و ايجاد درگيري در منطقه سعي مي کنند مساله فلسطين به فراموشي سپرده شود. وي ادامه داد: حمايت از فلسطين و مردم اين کشور بر همگان وظيفه است و بايد اين موضوع را سينه به سينه به همگان منتقل کنيم تا وحدت بين مسلمانان را به همگان نشان دهيم و بايد تا برقراري پرچم توحيد و لا اله الا الله در سراسر دنيا نهايت تلاش خود را تا پاي جان به کار گيريم. امام جمعه اروميه اظهار کرد: بيت المقدس قبله اول مسلمانان است و اين عيب بزرگي براي مسلمانان جهان محسوب مي شود که اين مکان مقدس توسط چند صهيونيست تصرف شده و مردمانش قتل عام شوند. وي با اشاره به سخنان اخير رئيس جمهوري آمريکا اضافه کرد: دونالد ترامپ دستور افزايش تسهيلات نظامي آمريکا را صادر کرده و اين درحالي است که آمريکا و ايادي اين کشور بارها و بارها از حقوق بشر دم زده و بر منع ساخت سلاح هاي هسته اي تاکيد کرده اند. وي با بيان اينکه در حال حاضر روسيه با هفت هزار کلاهک هسته اي در رديف نخست و آمريکا با 6 و هزار و 800 کلاهک هسته اي در رديف دوم در نگهداري سلاح هاي اتمي قرار دارند  ادامه داد: با اين وجود فعاليت موشک هاي ايراني براي آنها غير قابل تحمل بوده و کاخ سفيد بارها به همين دليل تحريم هاي جديدي عليه ايران صادر کرده است. وي افزود: خوي وحشيانه دولت آمريکا قابل اصلاح نيست و اين روزها کشور آمريکا و رئيس جمهور جديد اين کشور با ظاهري متفاوت خوي ددمنشانه‌ اين کشور را به نمايش گذاشته است و با اينکه خودشان در تلاش هستند تا روز به روز از نظر هسته‌اي مستحکم‌تر شوند، کشور ما را از داشتن کوچک‌ترين تجهيزات منع و تحريم مي‌کنند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي بيان کرد: با وجود ادعاهاي بسيار زياد سران آمريکا، اين کشور به طرف اضمحلال حرکت مي کند و اميد است روزي در زير چکمه هاي جهان اسلام نابود شود. وي به گراميداشت ايام فاطميه تاکيد کرد و گفت: اين ايام بايد با شکوه بيشتري برگزار شده و دسته هاي عزاداري در خيابان ها به عزاداري بپردازند. حجت الاسلام قريشي افزود: نهادهاي مختلف براي برگزاري شايسته مراسم عزاداري تدابير لازم را اتخاذ کنند. خطيب جمعه اروميه در بخش ديگري از سخنان خود گفت: ششمين روز از اسفند ماه با سالروز شهادت سردار حميد باکري مصادف شده است که در منصب معاون فرمانده لشکر 31 عاشورا به اين درجه نائل آمد و امروز باکري‌ها، اميني ها و ديگر شهدا افتخار آذربايجان و الگوي جامعه هستند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها