عصر آذربایجان

گزارش خبر

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد

1395/10/19

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.
به گزارش عصرآذربايجان، حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي هفته گذشته نماز جمعه اروميه ضمن دعوت به رعايت تقواي الهي به عنوان تنها راه نجات و سعادت، اظهار داشت: تقواي الهي بر اساس کلام امام علي(ع) سبب پرهيز انسان از منکرات و اشتياق او به عبادت خداي متعال مي‌شود که خوشي‌ها و آسايش دنيا را به خاطر رسيدن به مقام رضايت الهي ترک کرده‌اند. وي افزود: هرچه از دنياي انسان کاسته و بر آخرت او اضافه کند به نفع انسان است تا مال و مقامي که از آخرت انسان کم کند، چراکه در کلام اميرمومنان(ع) است که زندگان به مرده‌ها نزديک و مرده‌ها از زندگان چه دورند. نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي ضمن تقدير از حضور مردم در مراسم سالگرد 9 دي روز بصيرت، گفت: خداي متعال نعمت بصيرت و بيداري در زيرسايه رهبر فرزانه را از ما نگيرد، چراکه بصيرت و هوشمندانه زيستن از سفارشات دين اسلام است. وي ضمن تبريک ميلاد حضرت عيسي(ع)، ادامه داد: حضرت مسيح(ع) از پيامبران اولي‌العزم هستند و بر اساس کلام الهي ما مسلمانان بر حقانيت همه انبيا ايمان داريم و احترامي که به اولين نبي الهي(ع) داريم نسبت به پيامبر آخر(ص) هم داريم. قريشي به ولادت امام حسن عسکري(ع) اشاره و ضمن تبريک اين روز از ملبس شدن طلبه‌هاي اروميه به لباس روحانيت خبر داد و ابراز کرد: تربيت طلبه از زمان امام علي(ع) با تربيت ياراني چون سلمان، ابوذر، عمار و ميثم تمار شروع شد و اين روال ادامه يافت. وي تصريح کرد: اگر قصد حفظ و تقويت دين داريد بايد حوزه‌هاي علميه را به عنوان مرکز حفظ و نشر معارف ديني تقويت کنيد، چون قلم عالم است که شهدا را پروش مي‌‌دهد به همين علت قلم عالم مومن و مجاهد افضلتر از خون شهدا است. امام جمعه اروميه به ايجاد زائرسراي ارزان قيمت در مشهد به فرمان رهبر معظم انقلاب اشاره و اعلام کرد: از دو و نيم سال قبل نسبت به اين موضوع اقدام کرديم و با 750 متر الان آماده ساخت مجموعه است، اميدواريم با کمک مالي مومنان بتوان اين مجموعه را آماده بهره‌برداري کرد. وي از فعاليت ضعيف آذربايجان غربي در عرصه عتبات عاليات، گفت: خداي متعال زنده نگه داشتن شعائر الهي را بر مومنان واجب کرده است و اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در عتبات عاليات ثبت نشده است، سبب شرمندگي است. وي از آوردن پرچم حرم امام حسين(ع) به اروميه خبر داد.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

لزوم کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه

امام جمعه اروميه تاکيد کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد براي کنترل و کاهش آمار طلاق در جامعه فکري کرد و در راستاي آن گام برداشت.

مهم‌ترين درس عاشورا ايستادن مقابل استکبار است

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: مهم‌ترين درس عاشوراي حسيني ايستادن مقابل ايادي استکبار جهاني است.

نبايد در عرصه‌هاي هسته‌اي ايران عقب‌نشيني کند

امام جمعه اروميه:
خروج

حجت‌الاسلام سيد مهدي قريشي در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته اروميه اظهار داشت: در زمينه‌ فعاليت‌هاي هسته‌اي نبايد مقابل سران کشورهاي غربي و آمريکا عقب‌نشيني کنيم.

بايد مقابل تحريف کلام امام خميني ايستادگي کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: بايد در مقابل تحريف کلام امام خميني به معناي واقعي ايستادگي کرد.

امام خميني (ره) با تشکيل بسيج انقلاب را بيمه کرد

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: بسيج مردمي در آذر سال ?? توسط امام خميني (ره) ايجاد و انقلاب اسلامي ايران را بيمه کرد.

جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد هستند

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: جمهوري‌خواه و دموکرات در آمريکا جملگي عليه ايران متحد بوده و دشمني آنان در طول تاريخ و انقلاب بدعهدي آنان ثابت شده و مسأله‌اي آشکار است.

اجازه ندهيم علاقه دانشجويان به انقلاب زدوده شود

امام جمعه اروميه:
خروج

گروه خبر: امام جمعه اروميه گفت: نبايد در روز دانشجو به برخي چهره‌‍‌ها اجازه دهيم که علاقه دانشجويان به انقلاب را بزدايند.

ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر روشن مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: ماهيت آمريکا روز به روز بيشتر براي ملت بزرگ ايران اسلامي روشن مي‌شود.

فعاليت 2400 هيات مذهبي در آذربايجان غربي

امام جمعه اروميه مطرح کرد
خروج

امام جمعه اروميه گفت: اينکه از اين استان با وجود 2 هزار و 400 هيأت مذهبي هيچ اثري در بازسازي عتبات عاليات ثبت نداشته، سبب شرمندگي است.

حفظ تقوا و حيا مانع از اجرايي شدن برنامه‌هاي دشمنان مي‌شود

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: با حفظ تقوا و رعايت حيا بايد مانع از عملي شدن برنامه‌هاي دشمنان در کشور شد.

ارتباط با آمريکا مستلزم دست کشيدن از دين و خون شهداست

امام جمعه اروميه:
خروج

نماينده ولي فقيه در آذربايجان غربي گفت: اگر بخواهيم با آمريکا ارتباط برقرار کنيم بايد از دين خود دست برداشته و خون شهدا را ناديده بگيريم.

دهه فجر تجلي قدرت خداست

امام جمعه اروميه:
خروج

امام جمعه اروميه گفت: دهه فجر به معناي واقعي کلمه تجلي قدرت خداوند متعال است.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها