عصر آذربایجان

گزارش خبر

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد

1395/10/12

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

گروه خبر: امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.
آيت‌الله محسن مجتهدشبستري در خطبه‌هاي نماز جمعه هفته گذشته تبريز در مصلاي امام خميني(ره) اين شهر، با تشکر و قدرداني از حضور گسترده مردم در استان در هفتمين سالروز حماسه 9 دي که روز ميثاق با ولايت اظهار داشت: در سراسر استان مراسم‌ها و جلسات با شکوه برگزار شد و در تبريز در هشتم و نهم دي ماه با حضور اقشار مردمي تشکيل شد. وي با بيان اينکه اين حضور نشان از بصيرت و اکسير ماندگاري عشق به انقلاب است، گفت: اگر در 22 بهمن اصل انقلاب اتفاق افتاده، در نهم دي ماه بقاي انقلاب اتفاق افتاده است و نشانگر اين است که اکثر مردم صاحب بصيرت بوده و تنفر خود از فتنه‌گران داخلي و خارجي، گروهک‌ها را نشان دادند چون هدف اصلي دشمن براندازي نظام بود. امام جمعه تبريز با تاکيد بر بصيرت و آگاهي مردم در 9 دي ماه، گفت: وقتي هفت سال اين روز را گرامي مي‌داريم معلوم است که پرونده فتنه‌گران در پيش مردم محفوظ بوده و تا فتنه‌گران اظهار ندامت نکنند اين پرونده مختومه نخواهد شد. وي با اشاره به 13 دي ماه سالروز ابلاغ نامه امام خميني (ره) به ميخائيل گورباچف، افزود: در اين امام راحل به تبع اجداد طاهرين که نامه‌هايي براي سلاطين وقت نوشتند ايشان نيز نامه‌اي براي رهبر شوروي سابق نوشتند و دعوت به اسلام کردند و در اين نامه امام پيشگويي کردند که صداي شکستن استخوان‌هاي کمونيست‌ها به گوش مي‌رسد و توصيه کرده بودند مبادا به دنبال سرمايه‌داران غربي بيافتيد.عضو خبرگان رهبري افزود: اگر ديديم ديوار برلين به عنوان نماد از بين رفت و شوروي از بين رفت از تيزهوشي امام راحل است و اخيرا نامه‌هايي که مقام معظم رهبري به جوانان کشورهاي غربي نوشتند و هدايت‌شان کردند در ادامه رسالت ائمه اطهار است. وي به مساله اخير شوراي امنيت که موجب تعجب خبرنگاران و سياسيون شد اشاره کرد و گفت: محکوم کردن شهرک‌سازي رژيم صهيونيستي در فلسطين بود که اين هفته اين قطعنامه توسط آمريکا وتو نشد و تاييد شد. نماينده ولي فقيه در آذربايجان‌شرقي افزود: ظاهرا اختلافي بين اوباما و نتانياهو به وجود آمده است که سال گذشته نتانياهو عليه رياست جمهوري آمريکا صحبت کرد و ريشه آن مي‌تواند همين دليل باشد ولي تحليل‌هاي ديگري نيز در اين خصوص وجود دارد. خطيب جمعه تبريز خاطرنشان کرد: اسرائيل بعد از اين مصوبه سفراي 15 کشور را احضار کرد و اين نشانگر اين است اسرائيل در حال انزوا و استيصال بوده که قرآن نيز به آن اشاره کرده است. وي به ديدار اخير مقام معظم رهبري با دبيرکل فلسطين اشاره کرد و گفت: در اين ديدار ايشان بشارت داده‌اند که رژيم صهيونيستي در 25 سال آينده وجود نخواهد داشت. عضو مجلس خبرگان رهبري خبر مسرت‌بخش آزادي حلب که پيروزي بسيار مهم بود را شکست بزرگ استکبار و دست‌پرورده‌هايش دانست و گفت: همه صاحب نظران سياسي آن را شکست بزرگ براي تروريست‌ها مي‌دانند و نقطه عطف در تاريخ مبارزات اسرائيل و سوريه است و با آزادسازي حلب، استکبار عليه سوريه و عراق شوک بزرگي دريافت کرده و هنوز خود را پيدا نکرده زيرا معادلات طراحي شده بر هم ريخته است. وي با اشاره به آزادسازي خرمشهر که امام راحل آن را آزادسازي خرمشهر توسط خداوند اعلام کرده بودند که بعد از آزادسازي آن پيروزي‌هاي بزرگ در عمليات نصيب ايران شد، تصريح کرد: آزادسازي حلب براي افرادي که در توهم خلافت اسلامي بودند منجر شد از خواب بيدار بشوند و ديگر در عرصه وجود حاضر نباشند.
به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس  خطيب جمعه تبريز با اشاره به صحبت‌هاي بشار اسد در خصوص اينکه سوريه دو تاريخ دارد و آن هم قبل از آزادسازي حلب و بعد از آزادسازي حلب است، گفت: به راستي که اينگونه بوده و تاريخ سوريه به دو بخش تقسيم شده و پيروزي و آزادسازي در حلب منجر خواهد شد استکبار و تروريست‌ها از بين بروند و در آينده نزديک شاهد انقراض تروريست‌ها از منطقه عراق و سوريه و ريشه‌کني آنها خواهيم بود.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

تعيين تکليف عناصر دو تابعيتي

امام جمعه تبريز خواستار شد
خروج

امام جمعه تبريز مشکلات کنوني جامعه را وجود دو تابعيتي‌ها دانست و گفت: عناصر دو تابعيتي از مسائل روز بوده و افرادي که بيشتر عمر خود را در غرب سپري کرده و يا تفکر غربي دارند و قلب و نبضشان به آن سمت است بايد تعيين تکليف شوند.

دشمني آمريکا ملموس‌تر شده است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه 13 آبان روز نمايش قدرتمندي ملت ايران در برابر استکبار جهاني است، گفت: با توجه به اينکه امسال خصومت آمريکايي‌ها بيشتر ملموس و مشاهده شده، 13 آبان بهترين فرصت براي پاسخ به گستاخي‌هاي آمريکاست.

سازش با آمريکا نسخه وابسته‌ها و دنيا طلب‌ها است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز سازش با آمريکا را نسخه وابسته‌ها، از نفس افتاده‌ها و دنيا طلب‌ها دانست و گفت: اگر آمريکا به طور کامل به تعهدات خود عمل نکند بداند که سانتريفيوژهاي غيرفعال دوباره و حتي بيشتر از گذشته فعال شده و به راه خواهند افتاد.

تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با انتقاد شديد از زمزمه‌هاي تاسيس دفتر اتحاديه اروپا در تهران گفت: تاسيس اين دفتر در تهران تاسيس لانه فساد و باجگيري است.

مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم منتظر برخورد با مسببان حادثه قطار تبريز - مشهد هستند، گفت: مسأله رسيدگي به حقو‌ق‌هاي نجومي براي مردم روشن شود.

دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند

امام جمعه تبريز:
خروج

گروه خبر: امام جمعه تبريز، خواستار بسته شدن سفارت انگليس در ايران شد و گفت: دولت در مقابل نقض برجام تنها به نامه اکتفا نکند، بلکه پاسخ مقتدرانه بدهد.

يک روز هم از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي به عقب نيفتد

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با اشاره به نقش برجام و تمديد تحريم‌هاي 10 ساله ايران گفت: دو دستوري که به ظريف و صالحي داده شده کافي نمي‌باشد و بايد از سر گرفتن فعاليت انرژي هسته‌اي يک روز هم به عقب نيفتد.

شکاف طبقاتي مخل وحدت است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز خواستار توجه جدي و عملي دولت براي از بين بردن رکود و بيکاري در جامعه شد و گفت: اينکه تمام ثروت‌هاي جهان در اختيار برخي افراد قرار گيرد و در مقابل آن افرادي به نان شب محتاج باشند مخل وحدت است.

رواج مرض خطرناک انداختن اشتباهات مسؤولان به گردن دولت قبلي

امام جمعه تبريز مطرح کرد
خروج

امام جمعه تبريز گفت: يک مرض خطرناک در جامعه رواج يافته که مسؤولان اشتباهات خود را به گردن دولت و مسؤولان قبلي مي‌اندازند که اين نشانه بزرگ جهالت است.

حقوق‌هاي نجومي نمونه بت‌پرستي زمان حال است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز از آلودگي هوا در اين شهر ابراز نگراني کرد و گفت: چنين آلودگي در تبريز که بيست و دومين روز خود را سپري کرده است نياز به تذکراتي براي آگاه‌سازي مردم دارد.

قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است

امام جمعه تبريز:
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه حقوق‌هاي نجومي نمونه بارز اجحاف در حقوق مردم است، گفت: قصور دولت و خيانت در بيت‌المال مصداق حق‌الناس است و بخشش آن دست خداوند نيست.

پاسخ دندان‌شکن مردم ايران به آمريکا با حضور در راهپيمايي 22 بهمن

امام جمعه تبريز تاکيد کرد
خروج

امام جمعه تبريز با بيان اينکه مردم ايران هفته آينده پاسخ دندان‌شکن خود را با حضور در راهپيمايي 22 بهمن خواهند داد گفت: بايد به آمريکايي‌ها بگوييم که نه تنها آزمايش‌هاي موشکي خود را تعطيل نخواهيم کرد، بلکه با شتاب بيشتر حرکت خواهيم کرد.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها