عصر آذربایجان

گزارش خبر

حماسه 9 دي فراموش شدني نيست

امام جمعه زنجان:

1395/10/05

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.

گروه خبر: نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.
آيت‎الله شيخ علي خاتمي در خطبه‎هاي نماز جمعه هفته گذشته شهر زنجان اظهار داشت: سوم دي‌ماه به عنوان روز ثبت احوال در تاريخ فرهنگ عمومي کشور دانست و اين سازمان با همه افراد جامعه سر و کار دارد و از ولادت تا مرگ انسان بايد از خدمات اين سازمان استفاده کند. وي افزود: پنجم دي ماه به عنوان سالروز ولادت عيسي روح‎الله است که به هموطنان مسيحي تبريک عرض مي‎کنيم. خطيب جمعه زنجان با اشاره به اينکه به مسيحيان توصيه مي‏کنم به قرآن مراجعه کرده و جايگاه ارزشمندي که نسبت به حضرت عيسي مسيح در اين کتاب بيان شده است را مطالعه کنند، افزود:جايگاهي که قرآن کريم براي اين حضرت در نظر گرفته است، يک دهم آن در کتاب مسيحيان وجود ندارد. امام جمعه زنجان خاطرنشان کرد: در فرهنگ اسلام، مسلمانان،دين همه پيامبران را قبول دارند، در حالي که در کتب مسيحيان، چهره عيسي مسيح دگرگون نشان داده شده است. نماينده ولي فقيه در استان زنجان با اشاره به پنجم دي ماه سال 1363 به عنوان سالروز تشکيل سپاه حفاظت از هواپيماهاي ايران، گفت: دشمن با پيروزي انقلاب اسلامي از هر وسيله‎اي به ويژه کودتا، حمله نظامي و ترور براي رسيدن به اهداف خود استفاده کرده است. آيت‎الله خاتمي هواپيماربايي را يکي از توطئه‎هاي دشمنان عنوان کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامي که پاسدار تماميت انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامي است در امر مهم حفاظت از هواپيماها اقدام کرد که خوشبختانه از همان روز، موفقيت‎هاي مطلوبي به دست آمده است و تا کنون هيچ هواپيمايي ربوده نشده است. وي خاطرنشان کرد: هفتم دي ماه سال 1358، به عنوان سالروز تشکيل نهضت سواد آموزي است که با دستور امام خميني (ره) تشکيل شده است، اين سازمان با اين هدف که شايسته نيست مسلمان بدون علم باشد و براي رفع بيسوادي در نظام اسلامي تشکيل شد. به گزارش عصرآذربايجان به نقل از فارس، خطيب جمعه زنجان گفت: آمارهاي ارائه شده در برخي استان‎ها شايسته مردم مسلماني که قرآن، کتاب، امامان و علماي آن به آموختن تشويق مي‏کنند، نيست. وي گفت: نهم دي يکي از روزهاي فراموش نشدني در تاريخ انقلاب شکوهمند است، همانگونه که 22 بهمن سال 57 از حافظه تاريخ و ملت ايران و انقلابي پاک نمي‎شود، روز نهم دي سال 88 نيز فراموش شدني نيست. آيت‎الله خاتمي گفت: مردم ايران در طول 38 سال گذشته در هر زمان که دشمن خواسته تماميت انقلاب را مورد خدشه قرار دهد، مردم با بصيرت وارد صحنه شده و به وظيفه خود عمل کرده‎اند.

منبع :

نظرات کاربران

    بازگشت به ابتدا صفحه

ارسال نظر

اخبار مرتبط

بي‎کفايتي آل‌سعود موجب کشته شدن 7 هزار حاجي شد

نماينده ولي‌فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: بي‎کفايتي رژيم مسلمان‎کش آل‌سعود موجب شد تا 7 هزار نفر مظلومان و تشنه جان بدهند.

دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: دشمن به دنبال شبهه‎افکني درباره حضور ايران در سوريه است.

سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان قائل شدن حق وتو براي برخي از کشورها را از نقايص سازمان ملل عنوان کرد و گفت: سازمان ملل ابزار دست آمريکاي جنايتکار شده است.

ضرورت حضور گسترده و باشکوه در راهپيمايي 13 آبان

نماينده ولي فقيه در استان زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: توجه به بسيج دانش‏‌آموزي يک نوع سرمايه‎گذاري براي تربيت نيروهاي ولايي و مومن به انقلاب اسلامي به شمار مي‌رود.

اتحاد و انسجام در جهان اسلام يک ضرورت اساسي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان گفت: اتحاد و انسجام در جهان اسلام به عنوان يک ضرورت مهم و اساسي مورد تاکيد است و همه بايد براي ايجاد و تقويت اين وحدت تلاش کنند.

حماسه 9 دي فراموش شدني نيست

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: حماسه 9 دي به عنوان روز حماسه مردم ايران در دفاع از حريم ولايت، فراموش شدني نيست.

همه بايد براي اقتدارو پيشرفت کشور تلاش کنيم

امام جمعه زنجان:
خروج

امام جمعه زنجان با بيان اينکه دشمن همواره تلاش کرده با ابزارهاي مختلف مانع از پيشرفت نظام جمهوري اسلامي ايران شود، گفت: همه بايد براي اقتدار و پيشرفت کشور تلاش کنيم.

سپاه مولود و خاکريز دفاع از انقلاب اسلامي است

امام جمعه زنجان:
خروج

نماينده ولي فقيه در استان زنجان گفت: سپاه مولود و از برکات انقلاب بوده و خاکريز دفاع در عرصه‎هاي مختلف محسوب مي‎شود که همواره با حضور قوي و نيرومند توطئه‎ها را خنثي کرده است.

مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با اشاره به اينکه دلارها و پول‌هاي سعودي ترامپ را براي سفر به عرستان وسوسه کرد گفت: مدعيان حقوق بشر در مقابل جنايات عربستان در بحرين و يمن سکوت کردند.

حج امسال در کمال آرامش و آسايش برگزار شد

امام جمعه زنجان:
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان گفت: حج امسال به لطف هدايت هاي مقام معظم رهبري در کمال آسايش و آرامش برگزار شد.

امام جمعه زنجان:

همه بايد براي حل مشکلات کشور تلاش کنند
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با بيان اينکه نبايد با دعواهاي حيدري و نعمتي به نظام و انقلاب ضربه بزنيم، اظهار داشت: من مخاطبم يک عده و گروه خاص نيست بلکه بايد قواي سه گانه و همه گروه‌ها و مسؤولان تلاش کنند مشکلات برطرف شود.

امام جمعه زنجان:

فتنه زماني به وجود مي آيد که حق و باطل باهم مخلوط مي شود
خروج

گروه خبر: امام جمعه زنجان با تاکيد بر اينکه بايد مراقب فتنه ها باشيم، گفت: فتنه زماني به وجود مي‌آيد که حق و باطل با هم مخلوط مي‌شود.

سایر اخبار این موضوع

پربازدیدترین خبرها

پرتفسیرترین خبرها